adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!
Ma regisztráltam fel erre az oldalra és lenne egy kérdésem: Kiszámoltam, hogy a 2008-as évben a Gamebookers-re összesen kiutaltam a bankszámlámról kb 1 500 000 forintot és visszautaltam a bankszámlámra összesen kb 2 000 000 forintot, tehát volt 500 000 forint nyereségem. A BWIN-en viszont a kiutalás-hazautalás kb mínusz 200 000 forint, tehát ott vesztettem 200 000 forintot. Nekem szerintetek kell adóznom valamelyik összeg után? Köszönöm a választ.

Szia!

Ajánlom a figyelmedbe az alábbi cikket:
http://www.adonet.hu/tanacsadas/?f=view&t=686

Ugyan válasz nem érkezett rá, de elég jól összefoglalja a pillanatnyi helyzetet, ami ismereteim szerint 2009.01.01-től sem változott.

Idézetet írta: Betmen Dátum április 13, 2009, 11:51:29
Szia!

Ajánlom a figyelmedbe az alábbi cikket:
http://www.adonet.hu/tanacsadas/?f=view&t=686

Ugyan válasz nem érkezett rá, de elég jól összefoglalja a pillanatnyi helyzetet, ami ismereteim szerint 2009.01.01-től sem változott.
Ügyes, aki ilyen szépen összefoglalta a törvényeket és levonta a következtetést. Tib86 ezt nem te irtad véletlenül?

Köszönöm a linket, így már megnyugtatóbb a dolog. Remélem az APEH is így tudja, mint ahogyan az ide le van írva.

Üdv!

Történt-e bármilyen változás az internetes fogadással kapcsolatban jogi területen?
Úgy tudom, hogy a Tippmixes jövedelem adómentes, az online irodákkal is ez a helyzet?
Már két éve játszom online de még sehol nem tüntettem fel az ebből származó esetleges
jövedelmet.
Volt ebből már bárkinek bármilyen problémája?
Vagy a jogalkotó megint kullog a gyakorlat után?
Vagy az EU miatt a fogadás feltételei csak lazulni fognak?
Kérem, írjon valaki egy pár friss infót!

Ami az adózást illeti, semmi változás nem történt mostanában, vagyis 2008 óta nem kell adózni a sportfogadásból származó jövedelem után.
Állam bácsi fáradni látszik e téren, úgyhogy inkább más területekről próbál adót beszedni. Egyszerübb pl. az áfát egy tollvonással megemelni, mint jogilag bizonytalan területeken küzdeni.  :D

Idézetet írta: benson Dátum február 05, 2010, 20:39:36
Ami az adózást illeti, semmi változás nem történt mostanában, vagyis 2008 óta nem kell adózni a sportfogadásból származó jövedelem után.
Állam bácsi fáradni látszik e téren, úgyhogy inkább más területekről próbál adót beszedni. Egyszerübb pl. az áfát egy tollvonással megemelni, mint jogilag bizonytalan területeken küzdeni.  :D
Szia Benson! :)

Köszönöm, hogy válaszoltál! Akkor ha jól értem ez tuti, hogy nem kell a netes sportfogadás után adózni?
Ugye nem csak erre a fentebb belinkelt megválaszolatlan (ugyanakkor jól felépített) levélre kell alapozni?
Bocs az értetlenkedésemért :(

Először azt hittem, mondom a suli fórumban vagy, hogy adózás, de aztán láttam, hogy mégse ;D

Hát ez egy nagyon összetett dolog, hiszen ez elvileg nem is legális, szóval ebből nem is szerezhetnél jövedelmet, így a gyakorlatban nem kell bevallani. Ezért is félek kicsit a netes játék legalizálásától, hogy akkor adóval terhelik és alacsonyabbak lesznek az oddsok..
A tippmix annyiban adómentes, hogy a kifizető vagyis az SzRT fizeti meg az adót :)

"34. § Bukmékeri rendszerű fogadás játékadója a havi tiszta játékbevétel 60%-a."  :crazy:

Ilyen adókulcs mellett soha a büdös életbe nem fog egy iroda sem "hivatalosan" belépni a magyar piacra, vagyis a félelmed szeintem alaptalan, Gery. Amíg az EU nem lép valami olyan konkrétat, ami ellehetetlenítené a működésüket, addig jól elvannak ök valamelyik európai adóparadicsomban bejegyezve, és az egész európai (vagy világ-) piacon jelen léve.

Az SzRt. adózásáról meg csak annyit, hogy ennél a műveletnél az állam egyik zsebéből rak át pénzt a másikba.  :D

Szerintem, az EU-n kívüli székhelyű irodáktól származó jövedelmek nehezen védhetők adójogi szempontból, azokat ajánlott kerülni.

Az EU-n belül viszont jelenleg elég nagy a káosz, emiatt az adóhatóság is bizonytalan a fellépést illetően, hiszen könnyen támadhatóvá válhat EU-s szinten.
Egyébként mostanság nyilatkoztattak ki valamiféle szándékot az egységes, közösségi szabályozásra vonatkozóan:
http://www.euractiv.hu/belugyek/hirek/barnier-az-egyseges-europai-szerencsejatek-szabalyozason-dolgozik-002334

Szerintem sok jót nem fog hozni, valószínűleg megsarcolják az irodákat, ha nem is magyar szinten, de a jelenlegi máltainál biztosan jobban. Nem hinném, hogy teljesen tiltanák(mint az USA-ban), mert az katasztrofális hatással lenne a sport rendezvények, események, vagy épp a klubok finanszírozására.

A fenti cikk alapján nálunk inkább barátságtalan hozzáállás lesz majd tapasztalható sportfogadások ügyében, ha egykori frissdiplomás sportminiszterünk ;D netán megint hazajönne újra elfoglalni a bársonyszéket. :crazy:

Ha az EU megengedi nálunk tuti megszavazzák és ezzel elveszik kedven hobbimat  :bash:

Utálom ezt az országot  :noway:   

Egy megoldás marad meg kell tanulnom az élő póker játékot  :ok:

Persze bízzunk benne, hogy nem zárnak ki minket az irodákból és a póker termekből  :cya:

Hát, ha megszopatják a netes irodákat és nem lehet majd fogadni, akkor azt tartom minimumnak, hogy engedélyezzék a maszek irodákat, mintpéldául északi szomszédainknál, ne csak ez a fostalicska tippmix legyen, mert nem kérünk abból..

http://www.apeh.hu/sajto/sajtokozl/szerencsejatek_100426.html

fizessunk illegalis jatek utan? fasza....
meg egyaltalan milyen adokulccsal???

Ezt pont a tegnap akartam belinkelni, csak kiment a fejemből. Ez elég nagy hülyeség, azt sem tudják mit csináljanak.
Viszont eléggé kijelentették, hogy akárki játszhat saját felelősségre, tehát nem nagyon foglalkozik senki sem azzal, hogy "illegális" az állam szerint. Igaz, eddig se foglalkoztak vele.

Amúgy Moneybooker + MasterCard és azt majd keressék vissza, hogy mennyi pénz van rajta...

??????

Összegezve: ha játszol, akkor a saját felelősségedre, és illegálisan teszed. Ha nyersz, akkor viszont adózz belőle, és így majd elnézzük. Ez egy agyrém, mintha egy pl. egy drogkereskedő arra köteleznének, hogy adózzon a  haszna után.
Egyébként van olyan sor az adóbevallásban, hogy illegális úton szerzett jövedelem?

Lassan már az az érzésem, hogy van az únió, és van benne egy speciális terület, amit úgy hívnak, hogy Magyarország és ott teljesen másféle szabályok érvényesülnek.