Atlétika Európa-bajnokság 2018

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


2018-as atlétikai Európa-bajnokság

A magyar csapat:

férfiak: Szabó Dániel (100 m), Kazi Tamás (1500 m, 800 m), Kovács Benjámin (1500 m), Csere Gáspár (maraton), Baji Balázs (110 m gát), Szeles Bálint (110 m gát), Koroknai Tibor (400 m gát), Koroknai Máté (400 m gát), Kővágó Zoltán (diszkosz), Szikszai Róbert (diszkosz), Halász Bence (kalapács), Pásztor Bence (kalapács), Rivasz-Tóth Norbert (gerely), Helebrandt Máté (50 km gyaloglás), Venyercsán Bence (50 km gyaloglás)

nők: Nguyen Anasztázia (100 m, 4x100 m), Nádházy Evelin (400 m), Kéri Bianka (800 m), Papp Krisztina (10 000 m), Gyurkó Fanni (maraton), Kozák Luca (100 m gát, 4x100 m), Kerekes Gréta (100 m gát, 4x100 m), Sorok Klaudia (100 m gát, 4x100 m), Gyürkés Viktória (3000 m akadály), Kácser Zita (3000 m akadály), Gyurátz Réka (kalapács), Orbán Éva (kalapács), Krizsán Xénia (hétpróba), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba), Kovács Barbara (20 km gyaloglás), Récsei Rita (20 km gyaloglás), Torma Anett (50 km gyaloglás), Kaptur Éva (4x100 m)

Helyszín: Berlin
Időpont: augusztus 7-12.



Atlétika Eb: Magyar éremben bízunk!

Sajnos Márton Anita nem indul az idei kontinensviadalon, de reménykedünk benne, hogy így sem marad érem nélkül a magyar küldöttség. Ebben segíthet Halász Bence, aki kalapácsvetésben szeretne dobogóra állni. Tovább

Unibet kínálat kalapácsvetésre (részlet):

Pawel Fajdek  2.00
Wojciech Nowicki  2.00
Halász Bence  14.00
Nick Miller  18.00


Srác nagyon magabiztos volt, jó lenne egy szép szereplés tőle. Ha így folytatja, meglehet majd Pars utódja.

Férfi kalapácsvetés (nyertes - dobogós szorzók):

Pawel Fajdek   2.00 - 1.03
Wojciech Nowicki   2.00 - 1.03
Halász Bence   12.50 - 1.15
Nick Miller   26.00 - 4.50

Kedden, tehát ma este 18:45-től kezdődik a döntő.

Döntő előtt egy kis vélemény az érintettől :)

Riporter: Nagy vagy kis kő esett le a szívéről?
Halász Bence: Nagy! Sokkal izgatottabb voltam, mint tavaly a londoni világbajnokságon, amit ajándéknak tekintettünk, a berlini Európa-bajnokság már nem az. Idén nagy a tét, nem volt korosztályos versenyem sem, így erre hegyeztük ki a formát. Ez is biztos szerepet játszott az izgatottságomban.

Riporter: És még mi?
Halász Bence: Például az, hogy az évben jóformán végig egy főversenyre készülsz, amelyen el fog dőlni egy egész esztendő munkája. Verseny előtt egyébként még nem volt gond a bemelegítésnél, de amikor a nevemet mondták, kicsit azért megremegett a lábam. Tudom, teljesen nem lehet, de azért jó lenne már ezt az érzést valamennyire leküzdeni, nehogy egy idő után visszaüssön, és éppen azért rontsak, mert izgulok.

Riporter: Milyen a dobókör?
Halász Bence: Nagyon jó, mert nem túl lassú, nem túl gyors, szerintem lesznek a döntőben nagy dobások.

Riporter: Lehet vagy érdemes valamit leszűrni a selejtezős eredményekből?
Halász Bence: Csak óvatosan. Ugyanis akik stabilan, bármilyen körülmények között tudják hozni a szint fölötti eredményt, azok biztosan tartalékolnak a döntőre. Nowicki a selejtezőben három centivel dobta túl a szintet, de mindenki tudja, hogy ő ennél sokkal többre képes.

Riporter: Akkor ön is tartalékolt?
Halász Bence: Én kicsit azért odaléptem neki, mert ismerem magam, ha nagyon tartalékosra veszem, egyből a technika rovására megy. Tettem bele erőt és sebességet, de maradt bennem bőven, nem a határon mozgott ez a dobás.

Lehet, hogy ezzel az első dobásával meglesz a bronz Bencének. Hajráááá! :beerchug:


Megvan a bronzérem  :beerchug:  Szép volt Bence, érdemes megjegyezni a nevét, következő 10 évben dominálhat, ha ilyen ütemben fejlődik.

Márton Anita nélkül

Európában egyetlen hölgy lökött húsz méter felett 2018-ban, Christina Schwanitz, aki július 20-án 20.06-tal nyerte meg a német súlylökő bajnokságot Nürnbergben. A 32 éves világbajnok sportoló idén tért vissza, miután ikreknek adott életet, és máris ragyogó formában van, ráadásul 2014-ben Zürichben és 2016-ban Amszterdamban is megnyerte a kontinensbajnokságot, így nagy az esélye annak, hogy Berlinben, hazai közönség előtt is megvédi a címét. Márton Anita távollétében a dobogó további két helyezettje is jó eséllyel megtippelhető, ugyanis Schwanitzon kívül csak ketten vannak, akik tizenkilenc méter feletti eredményt értek el idén: a lengyel Paulina Guba (19.38) és a fehérorosz Aljona Dubickaja (19.21). Meglepetés lenne, ha nem így festene a berlini dobogó. (forrás: Nemzeti Sport)

Súlylökés döntő - szorzók:

Christina Schwanitz 1.05
Paulina Guba 9.25
Aliona Dubitskaya 12.50

Női kalapácsvetésben Gyurátz vs Klaas 1.60-ért jöhet. Kizárólag idei eredményeik miatt próbálom meg.
Gyurátz egy fiatal versenyző, kalapácsvetésben ez a 22 év annak számít, feljövőben van, Klaas pont az ellenkezője, 34 éves. A német egyéni rekordja sokkal jobb mint Gyurátzé, de azt 6 éve dobta, azóta leszállóágban van.
Idén Gyurátz 5x is nagyobbat dobott mint Klaas idei legjobb eredménye. Klaas idén 70.38-at tudott eddig, Gyurátz legutoljára pont két hete dobott 72.52-őt ami idei és egyben egyéni legjobbja, ahogy olvastam nagyon jó erőben, formában van  idén.
A selejtezőben is majd 1m-el dobott nagyobbat Gyurátz, persze a selejtező az külön műfaj, én inkább összességében az idei teljesítményük miatt gondolom hogy ez jó lehet. Persze nők, meg ha véletlenül elsül a német keze ami benne van dobószámoknál akkor annyi, szóval óvatosan.
Lehet Tprónál jobb oddsszok lesznek erre máshol, holnap este van a verseny.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum augusztus 11, 2018, 09:54:22
Női kalapácsvetésben Gyurátz vs Klaas 1.60-ért jöhet. Kizárólag idei eredményeik miatt próbálom meg.
Gyurátz egy fiatal versenyző, kalapácsvetésben ez a 22 év annak számít, feljövőben van, Klaas pont az ellenkezője, 34 éves. A német egyéni rekordja sokkal jobb mint Gyurátzé, de azt 6 éve dobta, azóta leszállóágban van.
Idén Gyurátz 5x is nagyobbat dobott mint Klaas idei legjobb eredménye. Klaas idén 70.38-at tudott eddig, Gyurátz legutoljára pont két hete dobott 72.52-őt ami idei és egyben egyéni legjobbja, ahogy olvastam nagyon jó erőben, formában van  idén.
A selejtezőben is majd 1m-el dobott nagyobbat Gyurátz, persze a selejtező az külön műfaj, én inkább összességében az idei teljesítményük miatt gondolom hogy ez jó lehet. Persze nők, meg ha véletlenül elsül a német keze ami benne van dobószámoknál akkor annyi, szóval óvatosan.
Lehet Tprónál jobb oddsszok lesznek erre máshol, holnap este van a verseny.

Sajnos a "véletlenül elsül a német keze ami benne van dobószámoknál akkor annyi" verzió jött be :-\ :bash: :o