Fogadás politikára

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: afrikailajos Dátum november 10, 2016, 21:40:39
egy aug 29-en irodott cikk:
Minden jel afelé mutat, hogy egy komolyabb és kiterjedtebb gazdasági válság jön és az elit a brit kilépést és Trumpot használja majd bűnbakként.

Amennyiben a köztudottan globalista bábnak tekintett Hillary Clinton győzne, és a gazdaság összeomlik, mindenki az elitet hibáztatná.

Amennyiben hagyják, hogy Trump győzzön, vagy szándékosan őt ültetik az elnöki székbe, és a gazdaság összeomlik, a globalisták legfőbb ellenségeként számon tartott konzervatívok számlájára írhatják a bajt.
https://komlomedia.wordpress.com/2016/08/29/valasztasi-cirkusz-trump-lenne-a-befuto/

Igen, a milliárdos Trump nem része semmiképpen az elitnek, egy legény csak közülünk!   :)

Szerintem ezt a konteo-gyárban kicsit túlgondolták, mondhatni magukból indultak ki!
Valójában nem azzal van elfoglalva az egész világ, hogy bűnbakot keressen folyamatosan.   ;)

Meg azért lemondani az elnöki szereppel járó vétójogról (mert ugye republikánus többségű a kongresszus mindkét háza) és egyéb politikai-gazdasági előnyökről, mert néhányan gazdasági válságot vizionálnak (illetve inkább remélnek), enyhén szólva túlzásnak tűnik.
Azt sem értem, hogy miért lenne jobb most, egy viszonylag jó gazdasági helyzetben átengedni az elnökséget azért, hogy később egy esetleges válság közepén kapják azt vissza?!

Arról most ne is beszéljünk, hány, a "globalistáknak" fontos folyamatot kíván Trump visszafordítani, hány megállapodást újratárgyalni. Ezek mégsem olyan fontosak és egy későbbi vélt előny ér többet?

Egyébként ennyi erővel azt is belemagyarázhatjuk, hogy a republikánusok direkt el akarták veszíteni a választást (mer' ugye jön a válság), ezért indították Trumpot, nem?   ;)




Knapp, te nem érted. Itt minden le van zsírozva előre. És van egy társaság aki ezt mind tudja, sőt nyilvánosság elé hozza/feltárja a valóságot, hogy mi segg hülyék is tudjunk róla.

Sört, valaki?  :redchug:

Én egy parasztgyerek vagyok, de szoktam mondani, hogy: "ember, éld az életed, amíg, s amint lehet".  ;)

aug 29-en alátámasztotta valamivel a cikkiró a véleményét
ráadásul igaza is lett
egyeleőre Kanpp filozofálgat csak, belemesél dolgokat, ami vagy van, vagy nincs
de ha Trump elnökségi ideje alatt / min 4, max 8 év, kivéhe ha meghal, vagy lemondatják idő előtt /  nem teljesül be amit a cikk írt, akkor mint a cikk belinkelője elézést kérek majd Knapptól itt a fórumon

p.s.: ez jut eszembe mindig amikor Knapp reagál az ilyen témáimra:


Ilyen képet kb minden csoportosulásról lehet csinálni, mert az emberek kétbitesek.

Én egy összeesküvés párti vagyok - Ha nem értesz velem egyet, akkor te egy média által agymosott zombi vagy.
Én Fideszes vagyok - Ha nem értesz velem egyet, akkor te egy begyepesedett agyú, hülye kommunista vagy.
Én konzolos vagyok - Ha nem értesz velem egyet, akkor te egy balfasz PC-s vagy.

stb.

Idézetet írta: TiB Dátum november 11, 2016, 17:35:48
Ilyen képet kb minden csoportosulásról lehet csinálni, mert az emberek kétbitesek.

Én egy összeesküvés párti vagyok - Ha nem értesz velem egyet, akkor te egy média által agymosott zombi vagy.
Én Fideszes vagyok - Ha nem értesz velem egyet, akkor te egy begyepesedett agyú, hülye kommunista vagy.
Én konzolos vagyok - Ha nem értesz velem egyet, akkor te egy balfasz PC-s vagy.

stb.
https://www.youtube.com/watch?v=5Z4Ux3a6X4k

Idézetet írta: TiB Dátum november 11, 2016, 17:35:48
Ilyen képet kb minden csoportosulásról lehet csinálni, mert az emberek kétbitesek.

Én egy összeesküvés párti vagyok - Ha nem értesz velem egyet, akkor te egy média által agymosott zombi vagy.
Én Fideszes vagyok - Ha nem értesz velem egyet, akkor te egy begyepesedett agyú, hülye kommunista vagy.
Én konzolos vagyok - Ha nem értesz velem egyet, akkor te egy balfasz PC-s vagy.

stb.


Ezzel egy bibi van,hogy akiket példaként felhoztál azok nem hangoztatják hogy toleránsak.

Idézetet írta: Donwemer Dátum november 11, 2016, 19:30:56

Ezzel egy bibi van,hogy akiket példaként felhoztál azok nem hangoztatják hogy toleránsak.

Ez igaz, de ők meg hangoztatnak mást (például hogy hazafiak stb), ez csak egy tulajdonsága a kategóriának, az elv ugyanaz: mi vagyunk a jók, ők a rosszak. Pedig ha objektíven nézzük, akkor egyik kutya, másik eb. De persze amikor az egyik csoport ideológiáját túltolod, akkor már nem így látod.

A bond piacon elég nagy a felfordulás az elmúlt napokban, ez nem sok jót sejtet a részvénypiacokra.
Sok kötvénytulajdonos meg fog lepődni, mikor jövő hónap elején kézhez kapja a számlakivonatát. S&P500 is nagyon topping formátumban van.
A piac lassan kikényszeríti a kamatemelést, vagy közbelépnek a jegybankok és dupla erővel fogják tolni a "pénznyomatatást".
Egy biztos, érdekes jovőnek nézünk elébe, öveket becsatolni.

Idézetet írta: RiskAhead Dátum november 11, 2016, 21:35:55
A bond piacon elég nagy a felfordulás az elmúlt napokban, ez nem sok jót sejtet a részvénypiacokra.
Sok kötvénytulajdonos meg fog lepődni, mikor jövő hónap elején kézhez kapja a számlakivonatát. S&P500 is nagyon topping formátumban van.
A piac lassan kikényszeríti a kamatemelést, vagy közbelépnek a jegybankok és dupla erővel fogják tolni a "pénznyomatatást".
Egy biztos, érdekes jovőnek nézünk elébe, öveket becsatolni.
ugyan már, ez összeesküvés elmélet:-)

Idézetet írta: Knapp Dátum november 10, 2016, 20:46:38
Van már egy csomó statisztika nem csak a különböző etnikumok alapján, hanem az életkor, nemek és vallás(gyakorlás) alapján is, "hatalmas meglepetés", hogy a fiatalabbaknál, a nőknél, a kevésbé vallásosoknál Clinton nyert, az idősebb, vallásosabb, főleg keresztény szavazók, pláne ha férfiak, jóval nagyobb eséllyel szavaztak Trumpra.

Érdekes, hogy Clinton mennyire nem tudta megszólítani a (fehér) női szavazókat, Trump szexista, tahó személye ellenére, másra számíthattak.




Idézetet írta: afrikailajos Dátum november 11, 2016, 16:29:35

egyeleőre Kanpp filozofálgat csak, belemesél dolgokat, ami vagy van, vagy nincs



Ja, ja, ilyen a te forrásaiddal elő sem fordulhat!   ;D

A cikk arról szólt, hogy Trumpról levesz minden felelősséget és egyből minden, az elnöksége alatti gazdasági nehézségért az őt elnöki székbe segítő (!) globalistákat(!) teszi felelőssé. Mint ha nem a republikánusok jelöltje lett volna és mint ha a republikánusok között nem lennének haszonélvezői a globalizmusnak...
De ez nem számít, mert az a lényeg, hogy legyen bűnbak, akit helyette okolhatsz a következő 4-8 évben.   ;)

Az egyébként miért van, hogy csak a linkelgetés megy neked és mikor érvelni vagy vitázni kéne, akkor csak a személyeskedés marad?
Valahogy az általam leírtakra egy fél mondatban sem sikerült reagálnod, pedig én racionálisan próbáltam érvelni az mellett, miért hihetetlen, hogy tudatosan lemondjon az elnöki posztról 4-8 évre a "globalista elit", amelyet sikerült a demokratákkal azonosítani.

Egyébként ha te valóban hittél a cikknek, akkor nyilván all-int nyomtál Trump győzelmére, melyhez gratulálok!  ;)

Idézetet írta: McCart Dátum november 12, 2016, 10:18:08
Érdekes, hogy Clinton mennyire nem tudta megszólítani a (fehér) női szavazókat, Trump szexista, tahó személye ellenére, másra számíthattak.


Azért Clinton sem egy szimpatikus nő, aki alapból republikánus szavazó, az miatta nem könnyen csábult el.   :P


Idézetet írta: Knapp Dátum november 13, 2016, 20:43:37
Ja, ja, ilyen a te forrásaiddal elő sem fordulhat!   ;D

A cikk arról szólt, hogy Trumpról levesz minden felelősséget és egyből minden, az elnöksége alatti gazdasági nehézségért az őt elnöki székbe segítő (!) globalistákat(!) teszi felelőssé. Mint ha nem a republikánusok jelöltje lett volna és mint ha a republikánusok között nem lennének haszonélvezői a globalizmusnak...
De ez nem számít, mert az a lényeg, hogy legyen bűnbak, akit helyette okolhatsz a következő 4-8 évben.   ;)

Az egyébként miért van, hogy csak a linkelgetés megy neked és mikor érvelni vagy vitázni kéne, akkor csak a személyeskedés marad?
Valahogy az általam leírtakra egy fél mondatban sem sikerült reagálnod, pedig én racionálisan próbáltam érvelni az mellett, miért hihetetlen, hogy tudatosan lemondjon az elnöki posztról 4-8 évre a "globalista elit", amelyet sikerült a demokratákkal azonosítani.

Egyébként ha te valóban hittél a cikknek, akkor nyilván all-int nyomtál Trump győzelmére, melyhez gratulálok!  ;)

Azért Clinton sem egy szimpatikus nő, aki alapból republikánus szavazó, az miatta nem könnyen csábult el.   :P
azért megy a linkelgetés, mert nagyjából azt gondolom amit az általam belinkelt dolgok mondanak, nagyjából, itt a lényeg
Nálad a kontextusból kiragadás, vagy egy-egy gondolat körül forgolódsz megy, amire nagyjából azért nem reagálok, mert a politika alacsony szintjére viszed le, engem az meg nem érdekel

ja még mielőtt betámadnál: a politikai bal- és jobboldaladat ugyanazok az erők irányítják, ezért nem érdekel:-)