Dro pókeres kibeszélője és dühöngője

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Latzka javaslatára megnyitom ezt a topicot. Rendszeresen játszó, nem feltétlenül "profi" játékosok véleményét várom majd az egyes partykkal kapcsolatban, hogy fejlődjek.

Első eset:

nagyvak: 2000
Játszik: nagyvak, kisvak (megadta), én megadom 2000-t, majd a negyedik ember jön, aki betolja az all-int 70K körül (én 33K körül álltam).
Kisvak és a nagyvak eldobja, jövök én, kezemben JJ. Én dobtam. Te mit tettél volna?
Utána megmutatta, hogy mi volt a kezében, de csak a vélemények után mondom el :)

Másik: nem kellett volna egyből emelnem 2x/3x nagyvaknyira? Kilencen ültünk az asztalnál és 6. voltam. Én úgy gondolom, hogy 2x alaptétemelés logikus lett volna (így utólag).

Szoval, ez igy ebben a formaban szinte (ki)ertekelhetetlen.
Milyen pozicioban voltal? Az hogy hatodik, az nem valasz.
Mit jatszottal - SNG, MTT, Szatelit? Nem mindegy... stb.

Szerintem premium lapokkal nem limpelunk a te poziciodbol, ennek alapnak kellene lennie.
A stackmereteddel pedig 2.5-3x emeles standard egy ilyen szituacioban - elvegere nem akarod hogy a fel asztal megnezze a flopot veled.

Call.

Idézetet írta: junglefever Dátum július 13, 2015, 01:23:28
Szoval, ez igy ebben a formaban szinte (ki)ertekelhetetlen.
Milyen pozicioban voltal? Az hogy hatodik, az nem valasz.
Mit jatszottal - SNG, MTT, Szatelit? Nem mindegy... stb.

Szerintem premium lapokkal nem limpelunk a te poziciodbol, ennek alapnak kellene lennie.
A stackmereteddel pedig 2.5-3x emeles standard egy ilyen szituacioban - elvegere nem akarod hogy a fel asztal megnezze a flopot veled.

Call.

Jogos, 2 partyt kombóztam össze :) sry, a fáradtság :)
Szóval nagyvak kötelezően beszáll, egy korai pozíciós megad, én "középső" pozícióban voltam, megadtam. Hátsó pozícióban lévő all-in. Gondolkodtam, hogy "call"-olok, de végül dobtam. Sokszor szívtam már meg JJ-vel. Végül megmutatta a lapjait, AK különböző színű volt.

Garantált nyereményalapú verseny volt Starson.

JJ-vel nem limpelünk, a limper miatt 3x + 1 nagyvakot emelhettél volna. Bár a stack mélységeket nem tudni.

Én is azt mondom, hogy bármennyire félsz a JJ-től(megértem ezt a félelmet, mert ugye sok lapkombináció ellen is már coinflip a szitu, 3 játszható hand ellen meg ugye gyakorlatilag esélytelen vagy) muszáj emelni rá 2,5-3BB-t, főleg ha előtted limpelnek. Ugye ilyen limiten azért sok gambler van aki egy 109s-re is flopot nézne, na őket mindenképpen ki kell rotálni. Aki csak megadja, az emelésed,  azzal valószínűleg legalább 50-50ben vagy(sőt..)  Aki erre még ráemel, na tőle félhetnél, hogy esetleg QQ,KK,AA. Ekkor eben a szituban még mindig dobhatnál, maradna 13BB-d,ami még korrekt ilyen késői fázisban.
Aztán a flop eldönti hogyan tovább.. De preflop mindenképp raise ebben a szituban.(Nálam)


Idézetet írta: ncis88 Dátum július 13, 2015, 11:31:02
Én is azt mondom, hogy bármennyire félsz a JJ-től(megértem ezt a félelmet, mert ugye sok lapkombináció ellen is már coinflip a szitu, 3 játszható hand ellen meg ugye gyakorlatilag esélytelen vagy) muszáj emelni rá 2,5-3BB-t, főleg ha előtted limpelnek. Ugye ilyen limiten azért sok gambler van aki egy 109s-re is flopot nézne, na őket mindenképpen ki kell rotálni. Aki csak megadja, az emelésed,  azzal valószínűleg legalább 50-50ben vagy(sőt..)  Aki erre még ráemel, na tőle félhetnél, hogy esetleg QQ,KK,AA. Ekkor eben a szituban még mindig dobhatnál, maradna 13BB-d,ami még korrekt ilyen késői fázisban.
Aztán a flop eldönti hogyan tovább.. De preflop mindenképp raise ebben a szituban.(Nálam)

köszi a korrekt választ, valahogy én is így gondoltam a party után. Éreztem, hogy emelni kellett volna.
Magyarán azt mondod, hogy ha raiselek 2-3 BB-t még és betolja ennek ellenére az all-int, akkor dobod ebben a szituban? (JJ-vel a kézben)

Hát ha tudnám, hogy az ellenfél egy maniac, minden handdel játszik, köze sincs a pókerhez, csak mázlis estéje van, akkor megadnám, ha úgy érezném, hogy ez bizony egy jó játékos, akkor azért tudnám dobni, pláne buborék előtt, vagy ha nagyobb ugrás van a pénzdíjak között, vagy mondjuk még a maradék zsetonnal is jó lennék egy FT-re(ha mondjuk ez egy kisebb torna egy ipoker teremben)

Nyilván egy freerollon callolnám, de egy Sunday Millionon már egyáltalán nem biztos.

MicroMillions-on tervezel indulni? Bár én mostanában sokat buktam pókeren, és sajnos kevés PLO8 as verseny lesz,de azért szerintem minden nap fogok játszani. Főleg inkább a turbo versenyeken, nincs kedvem 10órát ülni a gép előtt.

Idézetet írta: ncis88 Dátum július 13, 2015, 23:21:35
MicroMillions-on tervezel indulni? Bár én mostanában sokat buktam pókeren, és sajnos kevés PLO8 as verseny lesz,de azért szerintem minden nap fogok játszani. Főleg inkább a turbo versenyeken, nincs kedvem 10órát ülni a gép előtt.

Megmondom őszintén, hogy kacérkodtam a gondolattal, de valószínűleg sem ezen, sem az iPokeres Goliathon nem veszek részt, mert én is így vagyok vele, hogy ez nagyon-nagyon hosszú idő.
Csak a Starson nyomod mostanában?

Gyenge pár középső pozícióban (22-66-ig) preflop tournamentnél mit érdemes, call?

Én általában 55-66 call, alatta dobom.

Én preflop, ha előttem nincs emelés megadnék (főleg a torna kezdeti szakaszában), vagy emelnék is akár(ha elég deepen lennék és nagyok lennének a vakok) A visszaemelésre dobnék, flopon raise/fold-ot játszanék ha nem esik le a set.

Idézetet írta: ncis88 Dátum július 14, 2015, 21:30:39
Én preflop, ha előttem nincs emelés megadnék (főleg a torna kezdeti szakaszában), vagy emelnék is akár(ha elég deepen lennék és nagyok lennének a vakok) A visszaemelésre dobnék, flopon raise/fold-ot játszanék ha nem esik le a set.

Köszi, valahogy én is így gondoltam, bár én csak 55-66-tal mertem eddig, de akkor ezután a kisebbeket is bevállalom.

Setmining kis/kozepes parral akkor kifizetodo ha 'olcson' teszed. Ha keves az esely arra, hogy tobben rademelnek mogotted akkor akar limpelhetsz veluk, viszont ha passziv az asztalod nyugodtan lopkodj vakokat akar 33-al is...

Idézetet írta: junglefever Dátum július 14, 2015, 22:05:08
Setmining kis/kozepes parral akkor kifizetodo ha 'olcson' teszed. Ha keves az esely arra, hogy tobben rademelnek mogotted akkor akar limpelhetsz veluk, viszont ha passziv az asztalod nyugodtan lopkodj vakokat akar 33-al is...

Megmondom őszintén nem tudom, hogy a közepes pár a 77-1010-ig? Szvsz én így osztottam fel őket 22-66, 77-1010, >1010
Olcsóra mondasz egy példát?

Más: a gyors tornás partykon milyen stratégiát szoktál/szoktatok alkalmazni?