Eurovíziós Dalfesztivál

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


ÉLŐ:

1   Iceland - Yes
Eurovision Song Contest 2017
(To Qualify)   09/05/2017   None   4.00   To Run

Nekem ezekkel az a baj, hogy nem tudom hogy most a nőt kell nézni vagy a dalt? (amúgy ugyanez a bajom a női tenisszel is :D :D :D )

ezért is buktam mert megtettem az egyik hölgyet, mint anno Ana Ivanovicnál, mikor már abszolút nem ment neki a játék egy időben akkor is rendszeresen pakoltam (na nem Őt, hanem a pénzt a tippmixre)

bár az eredeti Belgium tippem jött, persze azt is utolsóra mondták ki, hogy izguljak sokáig

Igen az Izlandot tettem én is, élőben.

Nekem tök olyan érzésem van, már rég tudnak mindent, már rég megvan a győztes. Sosem értem, mitől favorit egy dal. Mert ez valahol szubjektív, hogy mi tetszik, és mi nem. Én pl. a portugál gyereket egyből orrba basznám ököllel. Nekem az olasz sem tetszett, attól függetlenül, hogy majom is volt a színpadon (kettő is). Volt sok csaj, 12egytucat, egyik sem fogott meg különösképp, mint valamelyik évben a (talán grúz) Nina Sublatti  :D

Tán az azeri dal volt, amit valamiért végig meghallgattam, többi egy rakás szar. Az sem egy nagy eresztés, de ott valamiért nem kapcsoltam el.

Ausztrál buzit szintén megkínálnám ököllel, de mióta itt vannak, evidencia, hogy tovább kell jutnia az ausztrál indulónak. Más kérdés, hogy szerintem most messze gyengébb a dal meg ez a buzi, mint akiket eddig küldtek.

Hát nem tudom, de ez eddig nálam lófasz, szóval még az is lehet, hogy Joci még a végén top10-es lesz. Ez az első rész tényleg egy rakás szar volt.

Ugyanez volt az érzésem az ausztrállal és a portugállal kapcsolatban piszkosul irritáló mindkettő. De még idesorolnám a montenegróit az tuti ratyi.
Nekem olyan érzésem van, szerintem az olaszok nyerik, ha már az oddsokat nézzük, tegnap direkt figyeltem az összes papírforma bejött, tehát 1.50 től lefele az jutott tovább akire számítani lehetett, na most akkor vagy ez a hülyegyerek nyer vagy az olasz, úgyhogy remélem az olasz, nekem tetszik az a dal egyébként.

Amit felírtam magamnak egyébként ami úgymond tetszett: görög, izland, belgium, cíprus, moldova
pedig nem rossz ahhoz képest, hogy az utóbbi években az egészből ha volt 1-2 ami tetszett :D

Idézetet írta: oakland23 Dátum május 10, 2017, 09:22:38
Sosem értem, mitől favorit egy dal. Mert ez valahol szubjektív, hogy mi tetszik, és mi nem.

Youtube nézettség, előadó országon kívüli ismertsége, más országok "automatikus" átszavazási hajlandósága viszonylag objektív paraméterek...
És szerintem vannak előzetes infók a nemzeti zsűrik véleményéről is, akik már hónapok óta hallgatják ezeket a dalokat (van az a pénz!   ;D  ) és aztán a pontszámaiknak 50%-os súlya van a végeredményben.

Mondjuk a tegnapi elődöntőből csak pár percnyit láttam, de az jutott eszembe, hogy ezeket az előadókat elsősorban azért küldik el az Euróvízióra, hogy addig se legyenek otthon!   :P

Lehet elfogult leszek, de szerintem Pápai Joci nagyon jó volt. Megnéztem párat a dalokból, siralmasak. Az Ír gyereknél először nem is hallottam, hogy énekel (utána meg azt hittem, mikor nem figyeltem, hogy egy lány dalolászik..). A Dánok is egy tucat zenével mentek tovább, de ez a jelöltek többségével előfordult. Joci valahogy más volt, energikusabb és jobb. Ugyan az elejét gyorsan kezdte szerintem, de a végére már nagyon jó lett. Fogadás miatt kicsit elfogult vagyok vele szemben, de én egyre nagyobb értéket látok abban a top10-ben, még akkor is, ha ez a verseny nem csak az éneklésről szól.

#22 május 12, 2017, 09:35:38, Pokerman
Nekem a tegnapi elődöntőből a norvég és a svájci dal tetszett még, nem is értem a svájciak Timebelle-Apollo című dalával hogy eshettek ki.  :o és a macedónok dala sem volt rossz, ők sem jutottak be.
Az első elődöntőből nem láttam minden produkciót, de Joci a 10-15. helyek közé saccolnám az eddigiek alapján. Kis szerencsével talán becsúszhat a legjobb tízbe, de lehet elfogult vagyok.

https://www.youtube.com/watch?v=OrNPRfS9Sbg

Hát nem tudom Poz, de Joci ezt itthon a Dal-ban sokkal jobban nyomta. Rengeteg apró hiba volt ebben, talán Sound kolléga belátogat ide, és leírja a véleményét, ha látta, ő mondjuk ért is hozzá  ;)

Tegnap nekem ameliyk dal tetszett, nem ment tovább, de ezen nem vagyok meglepődve. Nekem pl simán bejött a litván dal, a macedón is elment. Nem azt mondom, hogy éjjel-nappal hallgatnám, de egynek jó volt.

Román daltól a hideg kirázott, az a jódlis dal, azzal vallatni lehetne  :D Fehérorosz hajós produkció elsőre ratyinak tűnt, aztán vesszek meg, másodjára, mikor összefoglalták röviden, már tetszett, sajnálom, hogy nem húztam tj-re, mert volt benne ráció, és ha jól emlékszem, az odds is bőven 2 feltt volt. Dagi horvátot fogyitáborba küldeném...

A bolgár srác valóban jó, kár, hogy a dal copy, de úgy látszik, ez most senkit sem érdekel. Csak ha én, aki full nincs ott ebben a világban, és első hallásra beugrik, hogy héé, ezt a Dalt már halottam, akkor az ciki. De amúgy maga a dal az ének, a produkció úgy egyben szerintem a legjobb. Portugál és olasz nekem nem jön be, hiába favoritok.

nekem amúgy az azeri dal is tetszik ezek közül

elvileg oddsok alapján a dobogó olasz-portugál-bolgár trió, sorrend persze lehet más, aztán kíváncsi vagyok, 4. és 5. helyen ki lesz. Svédek nem szoktak rosszak lenni, 26.00-os odds, hollandok 81-es oddsa, meg az azeriek 151-es oddsa tetszik. Mondjuk lehet az azeri dal meg előadás csak nekem tetszik.

Ezt a Joci féle Origót meg tényleg nehéz nekünk hová tenni, de szerintem messze nem olyan jó dal ez. Ettől függetlenül simán lehet top10. Engem pl. irritál már a tény, hogy szorzók alapján a román dal a 6. legesélyesebb, pedig az nagyobb giccsparádé volt, mint a san marinói dal  :D
a román csaj egyetlen mentsége, hogy legalább kinéz valahogy, de ez nem szépségverseny.

fura egyébként, hogy mennyire szar giccses ez az egész, de azért évente a két elődöntőt meg a döntőt azért várom.

Idézetet írta: oakland23 Dátum május 12, 2017, 09:40:58
Hát nem tudom Poz, de Joci ezt itthon a Dal-ban sokkal jobban nyomta. Rengeteg apró hiba volt ebben, talán Sound kolléga belátogat ide, és leírja a véleményét, ha látta, ő mondjuk ért is hozzá  ;)

fura egyébként, hogy mennyire szar giccses ez az egész, de azért évente a két elődöntőt meg a döntőt azért várom.

Ezekkel teljesen egyetértek. A Dal-ban tényleg jobb volt Joci, itt az elején némi idegeskedést érzékeltem rajta (lehet ezért is sietett).

Valahogy én is így vagyok vele, hogy giccses az egész, meg gyengék a zenék is, de mégis várom, hogy mi sül ki belőle. Persze leginkább azt, hogy mi hol végzünk.

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 12, 2017, 10:08:18
Ezekkel teljesen egyetértek. A Dal-ban tényleg jobb volt Joci, itt az elején némi idegeskedést érzékeltem rajta (lehet ezért is sietett).

Valahogy én is így vagyok vele, hogy giccses az egész, meg gyengék a zenék is, de mégis várom, hogy mi sül ki belőle. Persze leginkább azt, hogy mi hol végzünk.

Sziasztok!

Részemről annyira felbaszom magam az ide magyar produkción, hogy bojkottálom az eseményt, inkább a magyar foci!!!! Bocsánat, nem tudok szurkolni, se azonosulni ezzel az idei üggyel, és nem a rasszista szól belőlem, hanem a szakma. Belehalgattam Jociba egyébként, de képtelen voltam végighallgatni a dalát, egy egyszerű zeneművészeti szakközépiskolából/zeneiskolából is (ha lelkiismeretes a tanár) úgy basszaák ki ezt az éneklést egy mezei óráról, hogy azt öröm nézni. Ami leginkább kiakaszt, hogy megy a parasztvakítás Joci ügyében, és a magyar résztvevők nyilatkozataiból az derül ki, hogy minimális az önkritika.
Visszasírom ByAlexet!!!

Idézetet írta: Sound Dátum május 12, 2017, 10:26:20
Sziasztok!

Részemről annyira felbaszom magam az ide magyar produkción, hogy bojkottálom az eseményt, inkább a magyar foci!!!! Bocsánat, nem tudok szurkolni, se azonosulni ezzel az idei üggyel, és nem a rasszista szól belőlem, hanem a szakma. Belehalgattam Jociba egyébként, de képtelen voltam végighallgatni a dalát, egy egyszerű zeneművészeti szakközépiskolából/zeneiskolából is (ha lelkiismeretes a tanár) úgy basszaák ki ezt az éneklést egy mezei óráról, hogy azt öröm nézni. Ami leginkább kiakaszt, hogy megy a parasztvakítás Joci ügyében, és a magyar résztvevők nyilatkozataiból az derül ki, hogy minimális az önkritika.
Visszasírom ByAlexet!!!

Sound, te mint zeneileg jártas ember, milyen jellegű/típusú számot küldtél volna ki?

#27 május 12, 2017, 11:12:49, Sound
Magasan a legjobb dal az idei magyar versenyről:
https://www.youtube.com/watch?v=NjtBETXSelM

Annyi az össz para vele, hogy kellene egy zeneileg más rész, egy "C" rész bele, lehetőség szerint más hangnemben, és jó lett volna, ha van egy férfi énekes még ellensúlyozva a csajszit. De ezek az alkotók - előadók tehetségesek!

Idézetet írta: Sound Dátum május 12, 2017, 11:05:41
Magasan a legjobb dal az idei magyar versenyről:
https://www.youtube.com/watch?v=NjtBETXSelM

Annyi az össz para vele, hogy kellene egy zeneileg más rész, egy "C" rész bele, lehetőség szerint más hangnemben, és jó lett volna, ha van egy férfi énekes még ellensúlyozva a csajszit. De ezek az alkotók - előadók tehetségesek!

Köszönöm a véleményed, én nem igazán értek a zenéhez (maximum annyi, hogy mikor megjelenik youtube-on egy szám, 50-100 ezres nézettségnél "felfedezem" és pár hét/hónap múlva azt veszem észre, hogy 50-100 millión nézik). Meghallgattam a zenét, szerintem 1-2 óra múlva nem is emlékszek majd rá. Tényleg ahogy írtad, ebbe kell egy férfihang vagy valami, ami "feldobja". 

Megnéztem a Dalban készült fellépésükről is a felvételt, nulla mozgás a színpadon, és az egész nekem olyan erőtlen. Persze én nem értek hozzá, de ezzel lehet még döntőbe se kerültünk volna.

Beszéltem jó pár emberrel erről a versenyről az elmúlt napokban (volt köztük énekes, zenéhez értő ember is, teljesen laikus is) és három kategóriába raktam bele az embereket, akik véleményezték Jocit. Az első volt a rasszista, akinek nem tetszik a roma származás, meg hogy ez nem is magyar. Ez is valahol érthető, de inkább a másik két kategóriára koncentrálnék. Fiatalabb ismerőseimnek szinte mind tetszett, merthogy újító, nem hagyományos angolul éneklős zene, illetve nem egy langyos fos. Van benne kraft és ott van a refrén, ami szinte mindenkinek tetszett. Többen kiemelték a színpadi produkciót is, hogy az is minőségibb, mint az összes többi. Az utolsó kategóriában lévő embereknek főleg zeneileg nem tetszett, merthogy mi ez a szar. Szöveget se értik, katyvasz az egész. Ők már nem éppen fiatal korosztály volt, de az ő álláspontjukat is meg lehet érteni.

Ami miatt szerintem jó döntés volt ez a dalt küldeni:
- Nem angol nyelvű
- Van benne egy kis plusz, amit a refrén ad, amit senki se ért szinte, de mégis próbálják dúdolni
- A tánc része miatt nagy plusz pont, mert a színpadi produkcióval lehet egy ilyen verseny emlékezeteset alkotni, az hogy kiállsz és csak énekelsz.. hát könyörgöm, nem egy Adele koncertre mennek ki az emberek.
- Az, hogy beleraktak egy szőke hajú jól táncoló hegedűst szintén előny, mert így megvan a kontraszt Jociék és közötte. Okos megoldás volt a külön színpad is, mert így megoszlik a figyelem.

Aláírom, a rap rész nem feltétlen kéne bele, viszont annak a vége erős. Az pedig nem véletlen, hogy a zenét, mikor tegnap este feltöltötték az elődöntőkről készült videókat, éjfélig szinte a legtöbben nézték meg az összes elődöntős közül. Erre a zenére lehet táncolni, emlékezel rá. Nem egy sablon tucat zene. Az embereknek nem csak egy sima kis dúdolás kell, hanem valami produkció is. Én elhiszem, hogy jobb számok születtek a Dalban, ami zeneileg sokkal jobb volt ennél, de ide egyediség kell.

Akiket megkérdeztem, egy se tudta pontosan megfogalmazni, hogy miért nem tetszik neki ez a zene. Főleg a szöveget mondták, de értelmes indok nem volt. Azért nem tetszik szerintem a magyar embereknek ez a zene, mert ez valami más. ByeAlex se tetszett senkinek az elején itthon, mondták mi ez a szöveg stb., aztán utána mindenki ezt dúdolta.

Tök jókat írsz Pozz!
Grat!!!
Alapban be kell vésni a tudatba, hogy az Eurovisio nem a zenéről szól, szerintem ez már a laikusoknak is világos, hiába butítja ezt felénk a média és a riporterek.

Az eredeti kérdés az, hogy milyen dalt küdtem volna.
Hajós András nagyon jól bemutatta a dalfutár című műsorába az ügyet, érdemes megnézni a szerző-producer-szövegíró-előadó viszonyokat, és egymásra hatásokat. Az egyik végeredmény ilyen:
https://www.youtube.com/watch?v=iEBYfxET4ho

Joci dalának hangszerelése - ahogy szól, ahogy fel van építve az nem tükrözi a magyar szakmai csúcsot, az esetlegesség káoszát annál inkább. Ez az egyik bajom vele.

Szövegvilágban sok fajta koncepció lehet:
- egyenesen kimondom a dolgokat: A nap piros amikor lemegy - óvodás gondolatmenet, kisgyermekek megnyílvánulásit jellemzi.
- nem mondja ki, csak sejteti, metaforákat használ, képzett társításokat, hasonlatokat stb: felhők fölött a nap , kék és narancssárga színekbe öltözött
- fogalmunk sincs miről szól a szöveg: két vagy többértelmű, nem tudjuk mit akar kifejezni a szerző, mindenkiben születik egy kép a mondanivalóról (Kispál, Quimbi)

Joci dalának szövegvilága "az egyenesen kimondom" felé dominál, de szerencsétlen módon keveri a koncepciókat, véleményem szerint teljesen rosszul. Elolvasva is mutatja: szerencsétlen rímek, rossz szótagszámok, katasztrofális hangsúlyozás, ami teljesen zeneietlen előadást eredményez törvényszerűen. Ez is lehetne jó, Vörösmarty ékes, gyönyörű szóhasználata kompenzálhatna, de erről szó sincs.

Ha a fentiek még rosszul is sikerülnek az alkotóknak, akkor egy kiváló előadás még menthetne. Mit néz a laikus tudata mélyén? Öszinte a produkció, vagy hazug? Elhiszem neki, vagy nem? Minden erősségével, hibájával együt, azonosulsz vele, vagy sem. Nekem ez nem sikerül, többször erőltettem meg magamat az ügyben nem ment.

Mindezek ellenére kívánom, hogy Joci jusson minél előrébb, engem viszont nem tudott megfogni, a fentiek miatt. Nem tudok szurkolni neki, sőt a valódi magyar zenészszakma kudarcának tartom a produkció részvételét ezen a versenyen, SZAKMAI okok miatt. Sokkal fontosabb lett a management, a kinek-ki a kicsodája játékok, a közizés megformálásának hatalma a zenénél, ez így a zenész szakma totális veresége.

Mindezektől függetlenül, lehet, hogy a legjobb eoróvisiós szereplésünk következik, de olyan ez, mint az autóipar:
Fikció:
- 2017-ben a Suzikikból adták el a legtöbbet Magyarországon, tehát ez a legjobb autó
- a szakmai berkekben élők - autóépítők, szerelők tudják, hogy az 1970-es évek végén gyártott Volvók és Wolksvagenek 1.5 Millió kilóméter után is javíthatóak és mennek stabilan, mint az álom. Közben az új Suzukik 200.000 km-t nem élnek meg és nem tudják megcsinálni a szerelők, csak egy új autó áráért.