szumos jegyzete

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Értem a hasonlatot  ;D, de nem értek most vele egyet.
Hogy lesokkolták őket az stimm. Viszont ilyenkor semmit nem vár jobban egy sportoló, mint hogy újra meccset játszon. Persze nem lenne túl ideális a helyzet, ha egy sokkal erősebb csapattal kellene játszani komoly tétre, de a svéd közel sem az jelenleg és tét sincs túl nagy.
Úgy vagyok vele, hogy hazai pályán egyébként sem engedhetik meg, hogy beleszarnak az egészbe. Az is fontos, hogy alapból egy erős csapatról van szó, aki kurvára elbaszott egy meccset. Ellentétben velünk például, akik az elmúlt 10 év kimagasló eredményeit erőn felül teljesítettük és amikor visszahuppantunk a földre, csupán a realitás érvényesült.
Szóval bízok benne, hogy a lengyelek tovább akarnak lépni minél hamarabb és nem a horvát meccsel kelni/feküdni.
A svédek ugyan nem voltak atom szarok végig, ez igaz, de már az ellenünk játszott meccsen is ki voltak fújva. Nem akarom elhinni, hogy még egyszer össze lehet őket szedni egy meccs erejéig. S, ha valóban nyomottak, motiválatlanok lesznek, sokkal-sokkal jobbnak kéne lenniük a lengyeleknél, hogy fél kézzel üssék őket. Márpedig nem jobbak.
Szóval igaz hogy Powellt megtámadta a pályabíró, de szerintem nem a bokáját zúzta szét, csak picsánlőtte egy sóspuskával.  ;D

All-int nem toltam. Nemrég utaltam ki és nem akarok visszatenni. Így nem sok pénzem mozog fenn. Egy húszast szántam a dologra.  ;)

#16 február 04, 2016, 19:51:36, szumos
Ez a tegnapi élőzés tragikus lett. Az életkedvem is elment. A tegnapi nap lezárásaként pedig ma Djoko második szettjével tettem fel koronát. Biztos voltam a breakben, ezért Djoko -ra fogadtam a "ki éri el legelőször az 5 game-et?" fogadásban. Természetesen breakelt, majd visszaadta, hogy bukjak, aztán megint breakelt. Mint ha mindenki a pénzemre hajtana. Csak ilyen sztorijaim vannak az elmúlt 24 órából...  :crazy:
De mára már nincs többet ilyen gondom, mert nulláztam magam. A bwinnél maradt egy 7 eurós freebetem. Arra válogattam néhány meccset:

Chievo - Juventus @1.50
Bursaspor - Ademspor @1.35
Van der Voort - Chisnall  a 2. játékos 3 nyilas átlaga 97.5 alatt @2.20
Wolfsburg - Köln 1. félidőben 0.5 gól felett @1.33

Taylor - Wright @1.50
Bayern München - Hoffenheim @1.11

Németország - Spanyolország+0.5 @1.25
Souza - Quiroz @1.11

összesen: @13.69 (27926 huf)

Nem sokat kommentálok. A spanyol trófeáért alig adnak magasabb szorzót, mint a rendes játékidőbeli x2-ért. Így ezt választottam. A Bursaspor egyszer sem bundázott a kupában eddig, pedig alkalma több is volt... Csak nem az egyenes kiesésben kezdik?! Taylor láthatóan maga mögött hagyta a VB rossz játékát. A tegnapi játéka alapján ő most nehéz falat. Chisnall tegnap elég durva mérkőzést nyert meg (ezen buktam a legtöbbet). Viszont nem játszott jól. Egy over 97.5-hez nagyon szépen össze kell állnia a játéknak. Mind a tömegnek, mind a kiszállónak. Hát ennek ő tegnap közelébe sem volt (90.33 volt az átlaga). Úgy gondolom ha fejlődik is mára, ennyit nem fog. Még talán ez a 2.20-as szorzó a legbiztosabb tippem.  ;D
Wade-re ugyanez igaz. Annyi különbséggel, hogy ő szökőévente nyer meccset magas átlaggal... Ha jól játszik, 95-96-nál akkor sem dob nagyobb átlagot...Szóval mocskosul el van rontva nála is a határ. A baj az, hogy a bwin elírta! Nála is az "1.-es játékosra" hivatkoznak. Nyílvánvaló , hogy elírták, de nem tettem meg. Nehogy aztán ezzel szívassanak.  ;)

#17 február 06, 2016, 13:18:19, szumos
No indul a darts Premier Liga! A komolyabb fogadásokkal várok még. Csak egy-két kombi meg az élőzés ami most szóba jöhet. Megvárom ki veszi komolyan először is.

Van Gerwen -3.5 @2.00
Chisnall @1.83
Taylor @1.67


Összesen: @6.11 ---> tét: 1500 huf (9168 huf)

Wade papíron nem rosszabb annyival Van Gerwennél, hogy ráverjek egy ilyen hendit, de nagyon úgy fest mostanában, hogy ha nyer a holland, akkor henger is van. Ez a kényelmes hozzáállás Wadetől -amivel mostanában látom játszani- pedig ide kevés lesz. Szóval arra számítok, hogy a holland kezdi a játékot és legalább kétszer breakel is.

Thornton nálam végleg elrúgta a pöttyöst. A hétvégi húzása (8-0-ról kapott ki egy 10 leges játékban) nagy mentális problémára vall. Ráadásul ugyanaz lesz az ellenfele. Nem jósolok semmi jót neki. Chisnallnak nagyon rosszul kell ahhoz játszania, hogy a skót újra önbizalomra leljen. Ha ne adj Isten még egy-két bravúr dobása is lenne a megfelelő pillanatban, Thornton össze is omlik majd. 1.83-ért vétek otthagyni.

Barneveld megint leengedett, mint a lufi. Mindig ezt csinálja a vb után. Márpedig puha hozzáállással még talán soha nem nyert Taylor ellen. Aki ellenben hozza magát. Szóval bármi lehetne, ha mindketten odaérnének a mérkőzésre, de alighanem Barneynak megint kell majd néhány forduló az Angliai partraszálláshoz.

#18 február 06, 2016, 17:40:52, szumos
Van egy-két néptipp amit én kicsit másképp látok. Ebből csináltam egy szelót.

Manchester City - Leicester City  mindkét csapat szerez gólt? NEM @2.00
Hertha - Dortmund 2.5 gól alatt @2.05
Bursaspor - Basaksehir DNB 2 @2.10


Sportingbetnél 1500-al.

A Leicester kedvezőbb helyzetben van MC-nél. Nem létfontosságú győzni neki idegenben. Úgy vélem a kezdetektől fogva így fognak hozzáállni a meccshez. A City párszor azért már szépen besült bekkelő csapatok ellen. És most a legjobban teljesítő ellen kellene villogni. Persze lehet, hogy elsöprik a Leicestert, de nem tudom mitől van ez a kincstári optimizmus az overra és mindkét csapat lő gólra. Igazából 0-0-át várok, de ha valamelyik mégis betalál, onnantól biztos, hogy nem fog az előnyben levő vagánykodni. Szóval kemény meccs lesz, parádét végképp nem valószínűsítek.

A Herthánál úgyszintén. Értem, hogy gyengébben indult a tavasz és hogy Per Skjelbred is hiányzik majd a védelemből, de az első kettő nyerhető meccs volt. Úgy is álltak hozzá. Ez nem az. Azt gondolom Dárdai elő veszi a tavalyi taktikát. Azt amit a Magyar Válogatottnál is megtapasztaltunk és nehéz időbe a Herthánál is. Egyáltalán nem várok sok gólt ezért. Még ha a statisztika és a Dortmund formája azt is ígérné. Szoros meccset remélek ahol talán még a pontszerzés is sikerülhet. Dortmundi vezetésnél meg végképp. Nem gondolnám, hogy előny tudatában tovább fűtené őket bármi is. Főleg ha hazaiak védekezése valóban kemény lesz!

A törökök hülyék. Szoktam nézni a Bursaspor meccseit streamen. Nem nagy eresztés, de most kitalálták, hogy Dudzsákot és Jorquerát kispadoztatják büntetésből. Nem mondom, hogy, de faszán játszanak, de a Bursa még szarabb lesz nélkülük. A védelem ami ott egy nagy rakás trágya, ha még őket is kipattintják a védelem elől, akkor aztán végképp átjáróház lehet a Bursa védelme. Szóval sima kettes a jó erőkből álló vendégek javára. Persze nem tudom kivel pótolják őket, ezért x-re biztosítok, nehogy belefussak az új Hakan Sükürbe...

Hát ez pöcs Leicester... Pár percen múlt. Ha nem vezetnek csak 1 vagy 2 nullára a MC az életben nem lőtt volna gólt. Kár érte. A török meccs meg egy vicc volt. 2 gólt kaptak a vendégek emberhátrányban. Hagyjuk is...

#19 február 10, 2016, 14:03:15, szumos
Ezeket a tippeket vegyesen válogattam innen-onnan, plusz hozzátettem egyet-kettőt amiben legjobban bízok.

Bursaspor - Basaksehir, X2 @1.61
Hertha - Dortmund, Hertha+2 @1.24

Genoa - Lazio, 1X @1.45
Ukrajna - Spanyolország, Ukrajna+2.5 @1.83
Larvik - Fleury, 1 @1.20


Összesen: @6.39 ---> 2000-el Bet365

A Bursáról már írtam pár szót. A Hertháról is. A Genoa meccsnél hiszek soundnak, de azért biztosítom. Az ukrán meccsel kapcsolatban pedig Oakland23 leírta a lényeget. Mivel a meccseket is néztem, ez egy fasza tipp, mondhatom. A Larvik meg elgázolja a komolytalan franciákat.

#20 február 10, 2016, 14:04:17, szumos
Unibetnél tettem még egy 6/4-et magas szorzós tippekkel 100 forintos alapon. 80e hozhat telitalálatnál, de elégedett lennék 4 találattal is.  ;)

Basaksehir @3.10
Genoa @2.60
Aberdeen @2.00
Hertha +0.5 @2.60
Estrella Burgos @2.35
Middlsbrough - Blackburn X @3.70


TÉT: 1500---> Nyeremény: 4500  :ok:

#21 február 10, 2016, 22:33:43, szumos
Gondoltam tolok egy 10x szorzójú kombit, hét külön álló szelvényen, egymás után téve azokat mindig az előző teljes hozamával, egyre kisebb oddsokon (1.7x1.6x1.5x1.4x1.3x1.2x1.1). Ha mind nyer, kábé 10x-es a végösszeg. Anno nagyon tetszett ez a management.  ;)

Sportingbetnél próbálkozom 1131 huf kezdővel.

1. (~1.70)

Hertha továbbjutás @1.533
Ferencváros - Videoton 1x @1.153


Összesen: @1.77  (1131--->2001)

#22 február 12, 2016, 19:30:47, szumos
Na akkor még egyszer nekifutunk...

1. (~1.70)

Isner @1.50
Querry @1.25


Összesen: @1.875  (1000--->1875)

#23 február 13, 2016, 14:08:00, szumos
Na akkor: méééééég egyszeeeeer!

1. (~1.70)

Monfils @1.285
Hingis/Mirza @1.153
Roma+0.5 @1.181


összesen: @1.753  (1500--->2629)

Monfils ellenfele kikészítette magát tegnap erőnlétileg (3 játszmás, 34 games, hosszú labdamenetes, idegőrlő meccse volt). Maxon nem sokáig fog pörögni ezen a meccsen. Monfils bohóckodása most kifejezetten jól jön, a labdajáratásból Zverev hosszú távon nem jöhet ki jól...
Hingisék egyébként is vastagon favoritok voltak Vesnináék ellen, ráadásul erre Vesnina partnere -Kasatkina- még most fejezte be (győztes) meccsét Cibulkova ellen 3 játszmában. Mindezt úgy, hogy ez a meccs 21:00 órára van kiírva... Hát azért illene a friss GS győztes párosnak hoznia ezt a meccset, még ha nem is kutyaütők állnak a túloldalon.
A Carpi 4 meccset nyert eddig összesen (24-ből). Egy formába lendülő Romának nem szabadna pontot sem vesztenie...

#24 február 13, 2016, 23:14:38, szumos
2. (~1.60)

AEK - Olympiakos X2 @1.266
Besiktas - MKB Veszprém 2 @1.05
Chisnall - K.Thomas 1 @1.111
Hingis/Mirza - Medina G./Parra S. 1 @1.071


összesen: @1.583  (2629--->4162)

A görög bajnoki nagy rangadó. A vendégek pedig jelenleg kiemelkednek a mezőnyből. A szurkolók levágják a töküket, ha pont ezt a meccset bukják el. Egyébként erről a rangadóról az a tapasztalatom, hogy egészen sokszor nyer az aktuálisan esélyesebb. Ez nem statisztika, csak láttam párat az elmúlt évekből és én mindig így jártam. Kevés a meglepi na.
A Veszprémnek kötelező a győzelem mert ellenkező esetben végleg bukják a jobb pozíció esélyét.
Chisnall tragikus kezdése óta Thornton ellen nagyon jól nyomja a játékot. Nem szabadna problémát jelentenie walesinek.
Hingisék még nem kaptak ki idén. Reméljük nem most kezdik el. Nagyon egyben vannak. Tegnap iszonyat hülye labdameneteket is hoztak, szóval Fortuna is szereti őket.


#25 február 14, 2016, 01:32:54, szumos
4€ freebet a bwinen: 9731huf nyerhető

2016.02.13. 15:00  Serie A / FC Empoli - Frosinone  Empoli @1.53[/b]
2016.02.13. 15:30  NB1 / Budapest Honvéd - Szombathelyi Haladás  X vagy Szombathelyi Haladás @1.72
2016.02.13. 15:30  NB1 / Békéscsabai Előre - Ferencvárosi TC  Ferencvárosi TC  @1.30
2016.02.13. 16:00  Premier League / Bournemouth - Stoke City  Több mint 1,5 @1.33
2016.02.13. 17:00  Bajnokok Ligája - Férfiak / Besiktas - MKB-MVM Veszprém  Több mint 53,5 @1.28
2016.02.13. 19:00  PDC European Tour - Dutch Darts Masters  / Jelle Klaasen (NED) - Kevin Painter (ENG)  Klaasen @1.50


A tippek egy részét loptam (ezúton is köszi).
A Honvéd megint átjáróház volt a szünetben. Így nehéz építkezni. Ráadásul a rajt is hamarabb van a megszokottnál... A Haladásnál viszont jóval kevesebb volt a mozgás. Sőt! Csak Gosztonyi távozott. Dönthet az összeszokottság és az egység. Nálam ez most biztosítva tényleg elég tuti.
Csaba nagyon gyenge. Ennyi. Nagyon. Tényleg. A közelben lakom. Tudom.
A Besiktas otthon elsősorban a támadásra fókuszál. Szinte mindig gólparádé van a meccsein. Kétlem, hogy egy erős csapat ellen -papíron esélytelenül- most változtatnának ezen.
Klaasen szorzója számomra fogalom. Otthoni tornán ráadásul egy szebb napokat is megélt Painter ellen? Ez neki kötelező győzelem!

#26 február 13, 2016, 23:15:51, szumos
2€ freebet a gamebookersen: 26377 huf a nyerhető

2/13/2016 3:00 PM  Champions League - Women  / FTC Hungaria - Rostov Don  FTC Hungaria @2.05[/b]
2/13/2016 3:30 PM  NB1 / Honved - Szombathelyi Haladas  Szombathelyi Haladas @3.50[/b]
2/13/2016 3:30 PM  NB1 / Bekescsaba 1912 Elore SE - Ferencvarosi Torna Club  Handicap 1:0 Ferencvarosi Torna Club @1.87
2/13/2016 4:00 PM  Premier League / Swansea City - Southampton FC  X @3.2
0[/b]

A PL meccs csak megérzés
A két NB1-ről már írtam pár szót.
A Fradi szerintem megveri a Rosztovot. Egyrészt mert a vendégek már gyakorlatilag elsők, kisebb lehet a motiváció. Másrészt a nők ilyen szeszélyesek. Múlt héten kikaptak egy lehetetlen helyen, ma meg megverik az egyik legerősebb csapatot. Így megy ez. Egyébként Elek biztosan összekapja őket. Ha más nem szexuálisan... ;D Ugyanis azt beszélik a rossz nyelvek, hogy... Legalábbis kézilabdás lányok között ilyen hír járja. Mindegy. Rendbe teszi a csapatot és kész. Vagy így, vagy úgy.  ::) :angel:

#27 február 13, 2016, 23:17:08, szumos
Unibeten megint teszek egy hibapontos szelót a magasabb oddsú tippjeimből 100 forintos alapon. Most lesz bank tipp is. Hátha nem fürdök be.  :pimp:

2 bank + 5/3

Bank: Klaasen @1.40 + FTC @1.28

Haladás @3.50
Swansea - Southampton X @3.30
Olympiakos @2.17
Valencia - Espanyol X2 @2.15
Köln - Frankfurt X2 @1.98



#28 február 13, 2016, 23:16:42, szumos
Na még egy utolsót! :)
Bet365, tét 4000 huf

Wolfsburg - Ingolstadt büntetőlapok 4 felett @1.85
Olympiakos +0.5 @1.30

Besiktas - Veszprém 54.5 gól felett @1.30


összesen: @3.13

A görög tippben nagyon bízok, úgyszintén a kézi tippben is. Oakland tippjének pedig utánanéztem bíróilag meg statisztikailag és nagyon áll neki a zászló.  :ok:

#29 február 26, 2016, 06:16:20, szumos
Tegnap megnéztem Naomi Osakát ezen az "Apakulkói teniszviadalon".
Kíváncsi voltam már rá tekintettel a 2016-os kivételesen jó évkezdésére. (Meg hát mégiscsak egy feka-japán luvnya! Az mindig érdekes, nem? De!)
Szóval megnéztem Duque-Marino ellen. Hát csalódtam. Oké, hogy Serena Williams alkat, de egyáltalán nem kapkodja magát úgy.
Az adogatásai írtó lassúak (nekem), a lassúsága miatt gyakran kényszerül magasan (kikesen) visszaadni a labdákat. Az adogatásainál néhány kettőshiba borítékolható (legutóbb 5-6-ot ütött). De amúgy a játéka is túl magas nekem, bőven a háló felett játszik, ez egy agresszívabb ellenfélnek csemege. Az egyetlen pozitívum, hogy nyitja a szögeket és azért elég sok nyerőt beüt. Még ha magasan is. Viszont a kolumbiai ellen ennek ellenére is elment volna a meccse, ha nem ennyire béna Mariana. Na mindegy. Nagyon nem láttam alátámasztva ezt az eredménysort. Jobban megnézve mondjuk csak két-három underdog győzelme volt...
Szóval én ma simán veretem.
Stephens jó formában van, elég agresszív, jóval gyorsabb is. Nem hinném, hogy Osaka ilyen játékkal bemákol még egy meccset...

2:00  Osaka - Stephens  2 @1.40


Megy még egy Thiem nyert szettjére is @1.50-ért. Mocskos gyors ez a Thiem. Meg pontos is. Nagy formában van. Dimitrov meg nem a stabil játékáról híres...