TippmixPro

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: ncis88 Dátum május 21, 2013, 15:21:30
Akkor leírom még egyszer. Valahol olvastam, talán az oldalukon, hogy jelenleg csak gépre és tabletre elérhető, okostelefonra nem..

Csak a homály eloszlatása végett, ez nem egy alkalmazás hanem egy weboldal, amit minden arra alkalmas eszközön meg lehet tekinteni. Tablet és okostelefon között még a magyar nemzeti fogadóiroda weboldala sem képes különbséget tenni. Gondolom nem is szeretne. Böngészők és beállítások okozhatnak anomáliákat, más nem nagyon.

A bukmékerek árrése

    Verdasco F. (Sp)      Fish M. (USA)      Árrés
Bukméker ,,A"     1,52     2,10     1/1,52 + 1/2,10 = 113,4%, árrés = 13,1% 
Bukméker ,,B"     1,42     2,65     1/1,42 + 1/2,65 = 108,1%, árrés = 8,1% 
Betfair          1,65     2,52     1/1,65 + 1/2,52 = 100,2%, árrés = 0,02% 

A táblázatban Fernando Verdasco vs. Mardy Fish, az Association of Tennis Professionals (ATP) által New Heavenben megrendezett teniszmérkőzésének oddsait láthatjuk.

Ha összeadjuk az oddsok reciprok értékeit, akkor 1-nél nagyobb számot kapunk. Vegyük példának Bukméker ,,B"-t. Ha a fogadók az oddsok arányában tesznek pénzösszegeket a két esélyre, akkor ez 1,42-nél $7.042. A másik esélyre pedig 2,65-nél $3.773-t jelent. Összesen $10.815. Bármi az eredmény, a bukmékeriroda garantált profitja ezen a mérkőzésen $815 (8,1%) a beállított árrésből adódóan.

Így számítjuk ki pl. a szombati BL Döntő: B. München - B. Dortmund ( a mérkőzés oddsok kapcsán ) a tippmixPro árrését is:

H - 1.75  D - 3.65  V - 4.25   1/1.75+1/3.65+1/4.25= 1.079 Tehát a tippmixpro kb. 8-10%-os árréssel fog működni a jövőben is.

Természetesen ezt pontosan nem lehet kiszámítani, de a többi sporteseményre feltett beérkező pénzösszegek függvénye szerint is változtatják (egyensúlyozzák) az oddsokat az árrés irányába, amelyet így érvényesítenek hosszú távon.

A nagyszámú sportesemény, a bukmékerek árképzése, eltérő oddsai (valamint a fogadók véleménye, vagyis a Betfair) miatt azonban ellentmondások jöhetnek létre, amely a fogadóknak kedvező (Sure bet vagy Arbitrázs).

Idézetet írta: Eisbär Dátum május 21, 2013, 15:37:20
Csak a homály eloszlatása végett, ez nem egy alkalmazás hanem egy weboldal, amit minden arra alkalmas eszközön meg lehet tekinteni. Tablet és okostelefon között még a magyar nemzeti fogadóiroda weboldala sem képes különbséget tenni. Gondolom nem is szeretne. Böngészők és beállítások okozhatnak anomáliákat, más nem nagyon.


Pedig azt írták hogy csak tabeleten elérhető.. Hidd el nem magamtól találtam ki.
Az más kérdés, hogy mennyi a valóságtartalma. Én csak ötletet adtam hogy miért nem jó.

Sokáig tartott, de megérte várni.

Az biztos... ;D Ahogy szétnéztem ilyen betclic szintű a kinálat.

A további fejlesztésekkel kapcsolatban lapunknak elmondták, hogy a Tippmixpro.hu jelenleg tablet gépeken is fut, ám az okostelefonokra készített változatára még várni kell, miután most az oldal beindítása és rutinszerű működése az elsődleges, minden további csak az után következhet.

http://nol.hu/gazdasag/mindennapos_allapotban_az_uj_hazai_fogadasi_oldal

Gondoltam, hogy nem te találtad ki, csak aki ezt írta, nem fogalmaz világosan, vagy fogalma sincs, hogy mit ír. Itt szerintem a okostelefonokra írt alkalmazás későbbi bevezetésére gondolnak (ami megint értelmetlen, hisz az op rendszer a lényeg nem a hardware, mindkettőn futni fog egy pl. androidra fejlesztett alkalmazás, mint ahogy most is meg tudom nézni weblapként a tableten is és a telómon is).

Idézetet írta: Chessmaster Dátum május 21, 2013, 15:38:47
A nagyszámú sportesemény, a bukmékerek árképzése, eltérő oddsai (valamint a fogadók véleménye, vagyis a Betfair) miatt azonban ellentmondások jöhetnek létre, amely a fogadóknak kedvező (Sure bet vagy Arbitrázs).

No problem, szeretjük az ellentmondásokat.  ;)

Idézetet írta: Eisbär Dátum május 21, 2013, 15:59:11
Gondoltam, hogy nem te találtad ki, csak aki ezt írta, nem fogalmaz világosan, vagy fogalma sincs, hogy mit ír. Itt szerintem a okostelefonokra írt alkalmazás későbbi bevezetésére gondolnak (ami megint értelmetlen, hisz az op rendszer a lényeg nem a hardware, mindkettőn futni fog egy pl. androidra fejlesztett alkalmazás, mint ahogy most is meg tudom nézni weblapként a tableten is és a telómon is).

Maradjunk annyiban, hogy hülyék a tippmixpronál..

Megegyeztünk, bár ez nem túl jó előjel számunkra :) (mármint, hogy hülyék a Tippmixpro-nál..)

Androidos tableten és okostelefonon ugyanaz a gyári böngésző van. Ha egyiken megy, a másikon is mennie kell. Verzió és beállitási különbségek természetesen akadnak.

Desktop Opera nekem ezt dobja ki:

Secure connection: fatal error (70) from server.

https://www.tippmixpro.hu/

Handshake failed because the server does not want to accept the enabled SSL/TLS protocol versio

Néha borzasztóan lassú. OTP-s számlaszám nem tetszik neki(eddig elfogadta), az utolsó rubrikát nullákkal kell feltölteni. 1-2 fokkal jobb, mint amire számítottam.. nem mondom, hogy el vagyok ragadtatva, de egy kis halovány hajnali pír a Nagy Sötét Magyar Éjszakában. Ennél rosszabb ne legyen! Ámen.

Idézetet írta: Chessmaster Dátum május 21, 2013, 15:38:47
A bukmékerek árrése

    Verdasco F. (Sp)      Fish M. (USA)      Árrés
Bukméker ,,A"     1,52     2,10     1/1,52 + 1/2,10 = 113,4%, árrés = 13,1% 
Bukméker ,,B"     1,42     2,65     1/1,42 + 1/2,65 = 108,1%, árrés = 8,1% 
Betfair          1,65     2,52     1/1,65 + 1/2,52 = 100,2%, árrés = 0,02% 

A táblázatban Fernando Verdasco vs. Mardy Fish, az Association of Tennis Professionals (ATP) által New Heavenben megrendezett teniszmérkőzésének oddsait láthatjuk.

Ha összeadjuk az oddsok reciprok értékeit, akkor 1-nél nagyobb számot kapunk. Vegyük példának Bukméker ,,B"-t. Ha a fogadók az oddsok arányában tesznek pénzösszegeket a két esélyre, akkor ez 1,42-nél $7.042. A másik esélyre pedig 2,65-nél $3.773-t jelent. Összesen $10.815. Bármi az eredmény, a bukmékeriroda garantált profitja ezen a mérkőzésen $815 (8,1%) a beállított árrésből adódóan.

Így számítjuk ki pl. a szombati BL Döntő: B. München - B. Dortmund ( a mérkőzés oddsok kapcsán ) a tippmixPro árrését is:

H - 1.75  D - 3.65  V - 4.25   1/1.75+1/3.65+1/4.25= 1.079 Tehát a tippmixpro kb. 8-10%-os árréssel fog működni a jövőben is.

Természetesen ezt pontosan nem lehet kiszámítani, de a többi sporteseményre feltett beérkező pénzösszegek függvénye szerint is változtatják (egyensúlyozzák) az oddsokat az árrés irányába, amelyet így érvényesítenek hosszú távon.

A nagyszámú sportesemény, a bukmékerek árképzése, eltérő oddsai (valamint a fogadók véleménye, vagyis a Betfair) miatt azonban ellentmondások jöhetnek létre, amely a fogadóknak kedvező (Sure bet vagy Arbitrázs).

A hagyományosan működő bukmékerek között is van, amely 2-3% árréssel működik, illetve a betfair alapból 5%-os, nyereségre vetített jutalékát is illik belevenni a szorzókba, ha már összehasonlítjuk az irodákat az odds-ok alapján.
Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy bajnokságonként, eseményenként vagy éppen fogadástípusonként egy adott iroda is alkalmazhat más-más árrést a szorzóiban!
(pl. a spanyol bajnokságot 7%-kal adja, a magyart meg 10%-kal... A bunda gyanusabb és/vagy kisebb piacokat jobban bünteti, vagy éppen ellenkezőleg, ha valamelyik piacon terjeszkedni akar, akkor az árréséből engedményt ad.)

Egyébként pont az arbitrázs tevékenységnek köszönhető, hogy az irodák szorzói gyorsan egymáshoz igazodnak a gyakorlatban, így a fogadók véleménye nem csak a betfair szorzóiban tükröződik - igaz, ott a legegyértelműbb - hanem valamennyi olyan irodánál, amely a forgalom hatására követi a piacot.  És a Marathonon kívül egyik sem szokott sokáig ellenállni.  :)

A tippmixpron főleg azokon az eseményeken (pl. magyar csapatok kézi meccsei) állhat elő más irodákkal szemben arbitrázs lehetőség, ahol az összforgalom jelentős részét a magyar fogadók bonyolítják.

mi tartott ezen ennyi ideig ? 
a betfred oldal xml-es menüstruktúráját/oldalfelépítését használja kb. egy az egyben
szóval csak a design-ot kellett átalakítani

Windows Phione 7.8-on gyári IE böngészővel nem megy (és a tanúsítvánnyal is baja van) Valószínűleg nincs optimalizálva az oldal, de akkor az olcsóbb (480*800-as) tableteken se fog menni. Mac-en safarival megy, de ez nem a legújabb verzió.




A szorzók rosszabbak, a kínálat szegényesebb, a kifizetés nehézkesebb mint a b....5-nél, nem tudom minek próbálkozni ezzel.
Mármint amíg be nem nem tiltják a többit. (a jó édes %!/=+=&#")Ö+=/"%="!!!!!!)

Felhívtam kíváncsiságból a telefonos ügyfélszolgálatukat legalább az működik. Meg nekem még a 100.000 forint maximális tét is furcsa volt javítsatok ki ha nem de úgy tudom egyik irodánál sem ilyen alacsony. A maximális nyeremény 1.000.000 forint ez is eléggé korlátozva van nem nagyon akarják hagyni hogy megkopasszák őket :D