Választások 2014 (Magyarország)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Házi közvéleménykutatás: Kire szavazol holnap?

Fidesz
9 (17%)
Jobbik
15 (28.3%)
Összefogás/Mszp,Dk,Liberális stb./
10 (18.9%)
Lmp
4 (7.5%)
Egyéb
2 (3.8%)
El se megyek. Minek?
13 (24.5%)

Összes szavazó: 52

Én az összefogás párt eredményére leszek kíváncsi, őszintén érdekel, hányan fognak félreikszelni. Sokat elmond majd egy átlag választó értelmi színvonaláról.

Idézetet írta: psychocska Dátum március 07, 2014, 16:50:45
Én az összefogás párt eredményére leszek kíváncsi, őszintén érdekel, hányan fognak félreikszelni. Sokat elmond majd egy átlag választó értelmi színvonaláról.

Hát... Amikor először megláttam a 31 tagot számláló listát, én sem találtam meg egyből, akire tenném az x-et.   :)
De tudtuk, hogy ez lesz: ha már a választókat nem sikerült távol tartani a tervezett regisztrációval, akkor meg kell másként szívatni őket.

Mondjuk az én szememben, aki egy x-et nem tud elhelyezni a szavazólap megfelelő pontjára, annak fölösleges ez a választójog nevű intézmény.

Idézetet írta: psychocska Dátum március 08, 2014, 09:53:23
Mondjuk az én szememben, aki egy x-et nem tud elhelyezni a szavazólap megfelelő pontjára, annak fölösleges ez a választójog nevű intézmény.

Szerintem meg az empátia szintjéből nagy valószínűséggel megállapítható valakinek a pártpreferenciája kis hazánkban.  :)

Ha valaki az Összefogásra akar szavazni és az Összefogás mellé teszi az x-et, akkor tényleg annyira hülye?  :)  Mondjuk a gyakorlatban egyértelműbb lesz, mivel a lista első 5 embere is ott lesz a szavazólapon a párt nevénél.

Egyébként ez a Szepessy Zsolt-féle Összefogás kérte, hogy zárják ki a baloldali pártokat a választásból.  ;D

Persze nagy hiba, hogy nem építette fel úgy magát a kormányváltásra készülő ellenzék, hogy a neve egy könnyen azonosítható védjegy legyen, akár már évek óta, de ettől még suttyóság, ha trükkökkel igyekeznek megakadályozni a választói akarat kinyilvánítását. Mert ez lenne a demokrácia lényege.

Számomra nehéz empátiával fordulni a hülyék felé.  ;D Ott lesznek a logók is, tényleg nem egy nagy művészet beazonosítani őket. Viszont ha az összefogás párt bekerül a parlamentbe, én rendkívül jól fogok szórakozni. :D

Idézetet írta: psychocska Dátum március 08, 2014, 10:21:28
Számomra nehéz empátiával fordulni a hülyék felé.  ;D Ott lesznek a logók is, tényleg nem egy nagy művészet beazonosítani őket. Viszont ha az összefogás párt bekerül a parlamentbe, én rendkívül jól fogok szórakozni. :D

Hát, ha ez téged szórakoztat, akkor azért nem győztél meg 100%-osan, hogy sokkal okosabb vagy...   :)
Az Összefogás Pártnak nem lesz 1%-a sem, hacsak valamelyik láncszavazást szervező "illetékes" be nem nézi.   ;D

Egyébként a választás nem a "hülyékről" szól, hanem azokról a patkányokról politikusokról, akik a "hülyéket" próbálják átb@szni és a saját céljaikra felhasználni.
A demokrácia arról (is) szól, hogy lehet hülyének lenni.
Csak félek, hogy lassan kötelező is lesz...

#36 március 09, 2014, 01:16:05, psychocska
Az úgynevezett baloldalon csak szórakozni lehet, mert ha az ember egy pillanatra is komolyan venné őket, az agyvérzés azonnal reális veszély lenne. Amíg nincs megtisztulás azon a térfélen, Vitya azt csinál, amit akar.
A megtisztuláshoz MINIMUM Schifferhez hasonló szereplőkre lenne szükség szvsz.

Idézetet írta: psychocska Dátum március 09, 2014, 01:13:59
Az úgynevezett baloldalon csak szórakozni lehet, mert ha az ember egy pillanatra is komolyan venné őket, az agyvérzés azonnal reális veszély lenne. Amíg nincs megtisztulás azon a térfélen, Vitya azt csinál, amit akar.
A megtisztuláshoz MINIMUM Schifferhez hasonló szereplőkre lenne szükség szvsz.

Jaj ne durrogtasd már ezeket a közhelyeket!
Orbán, Pintér Sándor, Kósa Lajos, Simicska meg maga a megtisztulás, ugye?
A Fidesznél minél több vaj van valaki füle mögött, annál magasabb beosztásba kerül.

Ugyanakkor látom, egy pillanatig sem vagy hajlandó azzal foglalkozni, hogy melyik párt (melyik "oldal"), mit gondol a demokráciáról, a hatalmi ágak szétválasztásáról, a társadalmi újraelosztásról, a magántulajdonról, a vállalkozás szabadságáról, az oktatási rendszerről.
A non-stop mocskolódás pont azért van, hogy ezekről a különbségekről egy szó se eshessen, pedig ezek fogják meghatározni az életünket.

Inkább azok értelmi képességeit érheti kritika, aki ezen nem gondolkodik el.


Milyen közhelyekre gondolsz? Hogy a 4 éve hülyére vert baloldal most ugyanúgy odaáll a következő pofonért?
Fidesznek miért is kéne megújulnia? Az ő szempontjukból a lehető legjobban megy minden.
Nekem hiába Orbánozol, ugyanúgy utálom őket, mint a "demokratikus ellenzék" (ezen mindig jót röhögök ;D) jeles képviselőit.

A mostani választás utáni csúfos vereség után sem fogod úgy érezni, hogy meg kéne újulni?

A személyeskedésre egyelőre nem reagálnék :ok:

Idézetet írta: psychocska Dátum március 09, 2014, 17:57:04
Milyen közhelyekre gondolsz? Hogy a 4 éve hülyére vert baloldal most ugyanúgy odaáll a következő pofonért?
Fidesznek miért is kéne megújulnia? Az ő szempontjukból a lehető legjobban megy minden.
Nekem hiába Orbánozol, ugyanúgy utálom őket, mint a "demokratikus ellenzék" (ezen mindig jót röhögök ;D) jeles képviselőit.

A mostani választás utáni csúfos vereség után sem fogod úgy érezni, hogy meg kéne újulni?

A személyeskedésre egyelőre nem reagálnék :ok:

A személyeskedést te kezdted a hülyézéssel, olvass nyugodtan vissza.  ;)

Nem tudom, hányadik választás lesz ez neked, ahol te is szavazhatsz (merész tippem: 2. vagy 3.hehe), de én azért emlékszem arra, hogy Orbán is odaállt a pofonok után a rajtvonalhoz. Mondjuk ő eldöntötte, hogy vagy focista lesz vagy a politikából fog élni és mire jöttek a bukták, már nem volt esélye a futballista karrierre.  :)
Neki van a messze legtöbb elbukott választása a politikai szereplők közül, de mégsem döntött úgy egyszer sem, hogy elmegy helyette dolgozni.
Ehhez természetesen joga van mindenkinek, majd a választók eldöntik, hogy van-e rájuk igény.
Most a baloldalnak nem kéne indulnia, miközben millió felett van a tábora?! Ez meg milyen logika??

Orbánnál annyi volt a megújulás, hogy időnként fordított egyet a köpönyegén, hátha eltalálja, mit szeretne hallani tőle a nép. (illetve közben rájött, hogy intenzíven kell gazdasági- és média hátteret építeni, valamint megtanulta, hogy pillanatig sem szabad bizonytalannak látszani, azaz nyilvánosan elgondolkodni... Az sem véletlen, hogy 8. éve kerül minden lehetőséget, ahol kérdéseket kaphat vagy éppen vitáznia kéne.)

A demokratikus ellenzék jelzőn meg vihoghatsz, de a demokrácia pont arról szól, hogy egyenlő esélyt biztosítunk a szavazóknak, hogy választhassanak és a politikai szereplőknek, hogy megmérethessék magukat.

Egyébként pont az átalakított választási rendszer a legfőbb gátja a politikai megújulásnak, ez kényszeríti az ellenzéki pártokat szövetségre. Az lenne a természetes, ha külön-külön megmérethetnék magukat, mint ahogyan ez a kétfordulós választási rendszerben lehetséges is volt.
Sőt, ez a rendszer csinálta ki az LMP-t is...   

Persze, a Fidesz szempontjából felesleges megújulni, mivel láthatóan hatásos a Hitler által már a 30-as években megfogalmazott kommunikációs stratégia: a választókat úgy kell megszólítani, hogy a legkevésbé értelmes rétegüknek is egyértelmű legyen az üzenet, valamint az egyszerű üzeneteket addig kell ismételni, amíg azok hívószóként nem működnek. Ezen kívül rájött, hogy tömegben egyszerűbben irányíthatóak az emberek és nem szabad előttük bizonytalannak mutatkozni.
Na meg mindig fel kell mutatni egy ellenségképet, ah már nincs közös értékrend, ami egyben tarthatná a tábort...

Az viszont biztos, hogy 1990 óta a Fidesz környékén maradt meg a legtöbb politikus, ott volt a legkisebb a cserélődés. (Orbán, Kövér, Deutsch, Szájer, Stumpf, Balsai, Áder...)
Az MSZP tudatosan háttérbe tolta 2010 után az 50 feletti politikusait, akik a 8 éves kormányzásban érintve voltak.
Szerintem ez megújulásra utal. Persze nekik sem jött jól, hogy nem mérhették le ennek a hatását, mert most ugyanott állnak Gyurcsány vagy Fodor Gábor mellett.
A "megújulás" is mérhető, csak elő kell venni a különböző parlamenti ciklusok frakcióinak, valamint a kormányoknak a névsorát.

Az mondjuk érdekes, hogy az ellenzék megújulását kéred számon, miközben alapvetően a választás a kormány teljesítményének megítéléséről szól.
Egyébként meg ugyanannyit ér a véleményünk, a tiéd és az enyém is, mint bárkinek, akit lehülyéztél!  ;)
Ha a választók relatív többsége nem hiszi el, hogy a baloldalnak hívott oldal hasznosabb az ország számára, mint a jobboldalnak hívott oldal, akkor úgysem lesz kormányváltás.

Mondjuk 4 év múlva még kevésbé lesz erre esély, mivel újabb százezrek húznak el majd külföldre,  illetve a választási regisztrációt második nekifutásra már be fogják vezetni. (1.4-es szorzóért már value bet!  :D  )
Ha nem lenne annyira csekély az érdeklődés, akkor a határon túli magyaroknak is értékesebbé tennék a szavazatát. (most csak 2-3 mandátum fog rajtuk múlni)

Idézetet írta: psychocska Dátum március 09, 2014, 17:57:04
Milyen közhelyekre gondolsz? Hogy a 4 éve hülyére vert baloldal most ugyanúgy odaáll a következő pofonért?
Fidesznek miért is kéne megújulnia? Az ő szempontjukból a lehető legjobban megy minden.
Nekem hiába Orbánozol, ugyanúgy utálom őket, mint a "demokratikus ellenzék" (ezen mindig jót röhögök ;D) jeles képviselőit.

A mostani választás utáni csúfos vereség után sem fogod úgy érezni, hogy meg kéne újulni?

A személyeskedésre egyelőre nem reagálnék :ok:

Tisztázd már légy szíves, hogy mi a bal- illetve jobboldal szerinted!
Én a jelenlegi kormányban olyan sok jobboldaliságot nem látok a kardcsörtetésen meg kokikon sallerokon kívül (mondjuk ezt sem jobboldaliságnak hívják, hanem populizmusnak). Most, amikor viszont éles volt a helyzet és oda kellett volna mondani valamit Putyin gazdának valahogy nem osztogatta a kokit a főnök (nézd meg, hogy a lengyel ill. cseh vezetők nyilatkozatait és vesd össze a magyarral). A rezsicsökkentő humbug meg akkora baloldali lózunk, hogy Kádár is elismerően csettintene. Szóval mi is itt a jobboldali? Egy dologban vagyok biztos: ha egy független közvélemeny kutatás azt hozná ki, hogy a magyar választók 80%-a liberális eszméjű, a jelenlegi kormánypárt úgy tagadná meg az elmúlt 20 évét, hogy azt öröm lenne nézni - történt már ilyen meg a párjuk történetében, olyan gyorsan fordultak liberálisból jobboldali populistába, hogy egy szélkakas is megirigyelte a sebességüket.
Szerintem a jelenlegi jobb- ill. baloldali szavazó között egy különbség van: a baloldali a saját oldalán előforduló botrányokhoz is kritikusan viszonyul (lásd Simon ügy példásan gyors megoldása az MSZP részéről, a többi már a nyomozókra tartozik), az ún. "jobboldali" pedig felveszi a szemellenzőt és elhiszi, hogy a saját oldalán ilyenek nem is történnek, maximum zsidózgat meg rezsicsökkentőzget egy kicsit. Tényleg, olyan mantrát még nem hallottam a szájukból, hogy nálunk a legmagasabb az ÁFA világszerte, meg tranzakciós díj is csak nálunk létezik ilyen formában, hogy minden egyes átutalással (egyszerűbbeknek: sárga csekk befizetéssel) szivattyúzza ki az állam a pénzt a zsebünkből  ;D

Azért pár érdekes dolog van itt, ami elgondolkodtató:
- a köztévén én még nem hallottam, hogy kritikával illették volna a kormány bármely lépését "azelmúttnégyévbe", pedig kritizálnivaló azért lett volna bőven. Hacsak azt nem vesszük kritikának, hogy miért nem fizetnek a gázszolgáltatók 20 Ft-t felhasznált köbméterenként a fogyasztóknak a rezsicsökkentés keretében. Emlékszel ilyenre 2010 előtt? Én személy szerint nem hittem volna, hogy még egyszer eljutunk ide a rendszerváltás után...
- érdekes dolog ez a közvélemény kutatás, folyamatosan arról próbálják győzködni a "demokratikus ellenzéket" (röhögés közben gondold át, hogy tényleg csak ők próbálnak a demokratikus normák szerint játszani - na jó, az LMP is), illetve szavazóit, hogy fölösleges elmenni szavazni, mert úgyis a jelenlegi oldal nyer. Nem mondom, hogy csalnak az adatokkal, de nem elképzelhető, hogy irányítottan hívják az embereket? Például a Kubatov lista alapján? Ismerőseim között kb. 70-80% az Összefogásra szavazók aránya (nem MSZP-sek, csak látják, hogy egy kisebb rosszra kellene szavazni), a maradék megoszlik a Jobbik meg a Fidesz között. Szóval a saját tapasztalatom meg a közvélemény kutatások között jelentős a kontraszt.

Egy valamit viszont tudok:
ez egy sportfogadó fórum, tehát politikai jellegű hozzászólást nem fogok írni minimum a választásokig, mert csak felkúrom az agyam.

Az mondjuk érdekes, hogy a közvélemény kutatók nyilatkozatai szerint mostanában kétszer annyi embert kell megkérdezniük, mint pár évvel ezelőtt, hogy összejöjjön az 1000-1500 fős minta.
Ez lehet az érdektelenség jele, de jelenthet félve titkolt pártszimpátiát is.

A rezsicsökkentés meg lényegében azt jelenti, hogy a fogyasztást közösen fizetjük ki, azaz mindenki beszáll a rezsin legnagyobbat spórolók (jellemzően villa tulajdonosok) rezsijébe.
Például így:

Rezsicsökkentés: újabb kompenzáció a szolgáltatóknak?

Újabb kompenzációra lehet szükség a távhőszolgáltatóknál az őszre tervezett 11,1 százalékos rezsicsökkentés miatt – írja a Magyar Nemzet.
 
A kompenzáció mértéke most is több tíz milliárd forint lehet, de a pontos összeget egyelőre nem tudni. A januári 10 százalékos rezsicsökkentés után a zömében önkormányzati tulajdonban levő távhőszektornak 52 milliárd forintot adott az állam – veszteségeik kompenzálására.


http://mno.hu/hirtv_gazdasagi_hirei/rezsicsokkentes-ujabb-kompenzacio-a-szolgaltatoknak-1184866

Tehát ha fával fűtesz, de fizetsz adót, akkor beszálltál mások gázszámlájába.  :)
Igazságosnak tűnik. hehe

Persze, a fidesz is odaállt a választási vereségek után megint. De szerintem az mszp 2006-ban nem csak egy választást bukott el, hanem megsemmisült.  Nem mint párt, hanem mint kormánypárt. Van 1 millió szavazójuk, de ennél több ebben a formában nem lesz, ha összeáll 20 párt akkor sem. Ezt lehet vitatni, csak nem nagyon érdemes. Meg kell nézni mennyi szavazója van az mszp-nek például a fiatalok körében. Ez vajon miért van? A régi beton mszp szavazókon kívül képtelenek megszólítani bárkit is. Van az egymilliós nagyrészt nyugdíjas szavazóbázis és ezzel kifújt a párt.
Annak idején volt egy emlékezetes Fábry interjú a napkeltében. (Érdemes amúgy megnézni, mintha pont olyan dolgokra panaszkodna média ügyben, mint most a baloldal.) Abban elhangzott egy mondat a baloldalról, ami így 7 év távlatából még jobban leírja azt a politikai közösséget. Nagyjából úgy hangzott, hogy a baloldalt egy dolog tartja egyben: az Orbán elleni gyűlölet. És ha most megnézzük az indulók névsorát, nagyjából ennyi közös van a nagy szövetségesekben.

Az, hogy háttérbe toltak néhány öreget, akár még üdvözlendő is lenne, ha most nem cuccolnának össze Gyurcsánnyal, Kunczével, Fodorral. De ezek összecuccolnak, mert képtelenek rövid távú politikai érdekeiket háttérbe szorítani egy jövőbeli HITELES párt reményében. Persze lehet mondani, hogy a választási rendszer nem nagy más választást, márpedig hagy: az előzőekben emlegetett Schiffer. Tökéletesen tisztában van vele, hogy így rövidtávon maximum a bejutás lehet a cél, de látja a hosszabb távú lehetőségeket. 2006-ban Lehet más a politika néven érkeztek. Most meg álljanak össze Gyurcsánnyal? Sokak szerint ezzel kinyírták magukat, szerintem meg pont nem, de az idő eldönti.

A köpönyegforgatás szintén nemcsak Orbán sajátja. (oroszok)

Én azért kérem számon az ellenzéki megújulást, mert nyilvánvaló vereség következik megint. A fidesz meg összeszed legalább annyi szavazatot, mint 4 éve.

"Egyébként meg ugyanannyit ér a véleményünk, a tiéd és az enyém is, mint bárkinek, akit lehülyéztél!  ;)"

Ez viszont egy fontos mondat. Mi a véleményed a mai Magyarországon van helye a korlátozás nélküli választójognak? És itt most nem a regisztrációról beszélek, hanem mondjuk legalább egy 8 általános meglétéről.

miska@
Baloldalon a magyar baloldalt értem, jobboldalon a magyar jobboldalt. Lusta vagyok odaírni mindegyik elé, hogy az úgynevezett. De néha azért megtettem, azt hiszem.

Mindkét oldalnak megvannak a maga közvéleménykutatói, nagyjából mind ugyanazt méri. Ezekben nem nagyon hiszem, hogy lenne csalás.

Idézetet írta: psychocska Dátum március 09, 2014, 20:52:52
Persze, a fidesz is odaállt a választási vereségek után megint. De szerintem az mszp 2006-ban nem csak egy választást bukott el, hanem megsemmisült.  Nem mint párt, hanem mint kormánypárt. Van 1 millió szavazójuk, de ennél több ebben a formában nem lesz, ha összeáll 20 párt akkor sem. Ezt lehet vitatni, csak nem nagyon érdemes. Meg kell nézni mennyi szavazója van az mszp-nek például a fiatalok körében. Ez vajon miért van? A régi beton mszp szavazókon kívül képtelenek megszólítani bárkit is. Van az egymilliós nagyrészt nyugdíjas szavazóbázis és ezzel kifújt a párt.
Annak idején volt egy emlékezetes Fábry interjú a napkeltében. (Érdemes amúgy megnézni, mintha pont olyan dolgokra panaszkodna média ügyben, mint most a baloldal.) Abban elhangzott egy mondat a baloldalról, ami így 7 év távlatából még jobban leírja azt a politikai közösséget. Nagyjából úgy hangzott, hogy a baloldalt egy dolog tartja egyben: az Orbán elleni gyűlölet. És ha most megnézzük az indulók névsorát, nagyjából ennyi közös van a nagy szövetségesekben.

Az, hogy háttérbe toltak néhány öreget, akár még üdvözlendő is lenne, ha most nem cuccolnának össze Gyurcsánnyal, Kunczével, Fodorral. De ezek összecuccolnak, mert képtelenek rövid távú politikai érdekeiket háttérbe szorítani egy jövőbeli HITELES párt reményében. Persze lehet mondani, hogy a választási rendszer nem nagy más választást, márpedig hagy: az előzőekben emlegetett Schiffer. Tökéletesen tisztában van vele, hogy így rövidtávon maximum a bejutás lehet a cél, de látja a hosszabb távú lehetőségeket. 2006-ban Lehet más a politika néven érkeztek. Most meg álljanak össze Gyurcsánnyal? Sokak szerint ezzel kinyírták magukat, szerintem meg pont nem, de az idő eldönti.

A köpönyegforgatás szintén nemcsak Orbán sajátja. (oroszok)

Én azért kérem számon az ellenzéki megújulást, mert nyilvánvaló vereség következik megint. A fidesz meg összeszed legalább annyi szavazatot, mint 4 éve.

"Egyébként meg ugyanannyit ér a véleményünk, a tiéd és az enyém is, mint bárkinek, akit lehülyéztél!  ;)"

Ez viszont egy fontos mondat. Mi a véleményed a mai Magyarországon van helye a korlátozás nélküli választójognak? És itt most nem a regisztrációról beszélek, hanem mondjuk legalább egy 8 általános meglétéről.

Nincs helye korlátozott választójognak, mert ha elkezdjük a választójog megnyirbálását, akkor onnan már nincsen határ: mindig újabb és újabb társadalmi csoportokat lehet lenyesegetni különböző indokokkal.
Bár lenne előnye, mert egy rezsicsökkentéses kampány bizonyosan nem hozna annyi szavazatot.  :)

Egyébként 2006-ban nem bukott országgyűlési választást a baloldal, az önkormányzatit is csak részben, az LMP pedig 2009-ben alakult.
A határozott jóslataidat így kicsit kételkedve fogadom, ha még a közelmúlt történései is erősen homályosak.  ;)

Hja és persze nem lesz a "baloldalnak" (bármit is jelentsen ez, hehe) soha 1 milliónál több szavazata, mert te így gondolod és a Fidesz szerez legalább 2,7 milliót idén is, mint 2010-ben, ugyanezzel az érvvel alátámasztva.
Mindkettőn meglepődnék. Ennél sokkal szűkebb a rés.

Ha meg kicsit mélyebbre ásnál a kinyilatkoztatások helyett, akkor rájönnél, hogy tipikusan baloldali ígéretekkel kampányolnak nálunk még a jobboldalinak mondott pártok is. (az állam ad munkát, nyugdíjat, egészségügyi ellátást...)
Nincs egyértelmű választóvonal természetesen, főleg, ha szavazatot kell vásárolni.  :)

Igen, a fiatalokat könnyebb radikális hangvétellel megszólítani, mert alapvetően a kamaszkorból kilépve még lázadni szeretnénk és akkor érződik a saját súlyunk, ha valami változást hoz a szavazatunk.
Ezért van, hogy a Jobbik is tudott erősödni ebben a korosztályban.
De mondjuk könnyebb is az iskolapadból hősködni, mint felelős döntéseket hozni családfenntartóként...
Sajnos, pont ennek a korosztálynak (18-28 évesek) árt a legtöbbet a két demagóg jobboldali pártunk, mert velük hitetik el, hogy nem felelősek a döntéseikért, foghatnak mindent zsidókra, cigányokra, kommunistákra és majd állam bácsi fogja a kezüket...
Persze ehhez kell az is, hogy otthonról milyen mintákat kapnak. Na a szocializmus nem a versenyről szólt, így sajnos ilyen szempontból is nagy hátrányban vagyunk és még ezen súlyosbítanak Orbánék.

Igen, valóban sokan utálják Orbánt az ellenzéki oldalon, ami jelentős választóvonal, de talán nem véletlenül van non-stop gyurcsányozás a kormányhű médiában, mivel ennek ugyanolyan mozgósító ereje van a másik oldalon. Sőt.

Fábryt meg jó, hogy felhoztad! A legendás show.-műsorának a 18-49 éves korcsoportban 62,000 (igen, hatvankettőezer) nézője van jelenleg, mindezt úgy, hogy 1,3 milliárdot kap érte 3 év alatt.
Közpénzből.

Egyébként az emberek emlékezete igen véges (főleg, ha valós időben sem értik meg a folyamatokat...), ezért 6-8 év alatt jelentős átrendeződések vannak a politikai erőviszonyokban.

Ha Mesterházyék most nagyot buknak, akkor 4 év múlva már egy másik politikusi generáció fog próbálkozni.
Ugyanakkor a mostani összefogás a választótáboruk alapvető igénye volt, sokkal kevesebb szavazatra számíthattak volna enélkül.