Bwin Infó

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Sziasztok! Új vagyok az oldalon. Lehet kicsit hülye kérdéseket teszek fel, és olvastam már jópár hozzászólást, de nemtaláltam meg a választ.
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a muteromnak a banszámlájáról (Erste MasterCard) lehet-e utalni a saját accomra pénzt? Nemtudom most mi igaz, mert olvastam azt is, hogy lehet és azt is, hogy nem. :S
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy tegyük fel 4000ftot befizetek, és felviszem csak példaképp 20ezerre és ki szeretném venni. Akkor mi az a lehetőség amivel a legkönnyebben ki tudnám venni?
A harmadik kérdésem az, hogy gondolkoztam már bankszámla nyitásán, mert haverok is csináltak, csak nemtudom meik banknál lenne érdemes ami megbizható és gyors is a bwin-en és a többi fogadó helyen.
Köszönöm előre is válaszotokat.
Üdvözlettel: Laci

Szevasz, sztm csináltass bankkártyát az a legtisztább, mert kifizetésnél gondok lehetnek, nekem otp jam számlám van mastercarddal, a kifizetés a banki átutalással a következő munkanapra megérkezik.

Nem fizethetsz be más kártyájával a saját számládra, ebből biztos gond lesz vmikor. Szerintem is csináltass kártyát magadnak.

Köszönöm a válaszokat. És szerintetek OTP Mastercard Deviza jólenne? Ezt írja róla a bank: Euró alapú Lakossági Devizaszámlához igényelhető, széles körű elfogadói hálózattal és sokoldalú szolgáltatásokkal rendelkező, internetes vásárlásra is alkalmas, dombornyomott bankkártya. 
Esetleg OTP Mastercard Standard: Lakossági forint számlákhoz igényelhető, széles körű elfogadói hálózattal és sokoldalú szolgáltatásokkal rendelkező, internetes vásárlásra is alkalmas, dombornyomott bankkártya.
(nekem csak vaterázni kellene, meg sportfogadni stb. nemtudom meik lenne a megfelelő szerintetek?)
A fontosabb tényezők, hogy:
-havonta többszöri átutalás legyen lehetséges díjmentesen
-kezelési költség pl. az első évben ne legyen, de a legjobb, ha egyáltalán nem lenne :)

#319 december 01, 2011, 13:44:11, benson
Idézetet írta: lacika2011 Dátum december 01, 2011, 13:28:15
Köszönöm a válaszokat. És szerintetek OTP Mastercard Deviza jólenne? Ezt írja róla a bank: Euró alapú Lakossági Devizaszámlához igényelhető, széles körű elfogadói hálózattal és sokoldalú szolgáltatásokkal rendelkező, internetes vásárlásra is alkalmas, dombornyomott bankkártya. 
Esetleg OTP Mastercard Standard: Lakossági forint számlákhoz igényelhető, széles körű elfogadói hálózattal és sokoldalú szolgáltatásokkal rendelkező, internetes vásárlásra is alkalmas, dombornyomott bankkártya.
(nekem csak vaterázni kellene, meg sportfogadni stb. nemtudom meik lenne a megfelelő szerintetek?)
A fontosabb tényezők, hogy:
-havonta többszöri átutalás legyen lehetséges díjmentesen
-kezelési költség pl. az első évben ne legyen, de a legjobb, ha egyáltalán nem lenne :)

Mastercardra nem kérhetsz kifizetést semelyik fogadóirodánál, úgyhogy felejtsd el! Amit ajánlanék helyette: Skrill (leánykori nevén Moneybookers) vagy Visa kártya. Saját bankszámla mindkettőhöz kell. Vagy 3. verzió: elég egy bankszámla, és utalgatsz oda-vissza (jóval lassabb).
Ja és úgy látom, kevered a bankszámla és a bankkártya fogalmát. Ha mégsem, akkor nem szóltam.

Idézetet írta: benson Dátum december 01, 2011, 13:41:44
Mastercardra nem kérhetsz kifizetést semelyik fogadóirodánál, úgyhogy felejtsd el! Amit ajánlanék helyette: Skrill (leánykori nevén Moneybookers) vagy Visa kártya. Saját bankszámla mindkettőhöz kell. Vagy 3. verzió: elég egy bankszámla, és utalgatsz oda-vissza (jóval lassabb).
Ja és úgy látom, kevered a bankszámla és a bankkártya fogalmát. Ha mégsem, akkor nem szóltam.

Mindenféleképpen valami magyar bankot szeretnék pl: OTP,Erste,K&H ezekre gondoltam. Olyat is olvastam itt a fórumon, hogy volt egy srác aki az Axánál van, és kért kifizetést, de nemkapta meg csak 30 nap után mivel azt mondta akkor adhatta ki a bwin a ref számát az átutalásnak. (Nemszeretnék én is ilyen helyzetbe kerülni. :)  )
OTP VISA Classic 
Lakossági forint számlákhoz igényelhető, széles körű elfogadói hálózattal és sokoldalú szolgáltatásokkal rendelkező, internetes vásárlásra is alkalmas, dombornyomott bankkártya.
Gondolom akkor ez akkor megfelelő lessz a célnak és köszönöm az infót. :)

Nem tudom hogy a bwinnél jó a bankkártya vagy csak hitelkártya működik(nekem az ügyfélszolgálat annak idején azt válaszolta csak a hitelkártya jó,ezért maradtam banki utalásnál.).Egyébként Én raiffeisenes vagyok semmi gond vele és aránylag gyors is.

banki átutalással kell kérni a kifizetést bármilyen számlára csak a te neved legyen rajta

Rendben köszönöm a segítséget. :)

Egyik ismerősöm a párja kártyájával fizetett be a bwinhez a napokban.
Engedték neki.
Majd a kifizetésnél kiderül, hogy mennyire veszik komolyan pl. a pénzmosás elleni harcot...

A "magyar bank" kifejezést nem értem igazán...
Egy Angliában és Walesben engedélyeztetett Moneybookers nekem nem tűnik gagyibbnak, mint a magyarországi (többnyire nem is magyar) bankok...  :)

Ha komolyabban, több irodánál is játszik az ember, akkor egy Mb pénztárca megkerülhetetlen a gyorsabb pénzmozgatás miatt. (megjegyzem, ezek a pénzmozgások így nem is láthatóak az érdeklődő hazai szemek számára...)

Azért jó lenne, ha 18 évesen úgy kezdhetne sportfogadni az ember, hogy megtanítják neki az iskolában az alapvető, mindennapi élethez szükséges pénzügyi ismereteket.  hehe
(ez nem a kérdezőnek szól, inkább az oktatási rendszerünknek)

Hja és elvileg a bwinhez ING bankban be lehet fizetni közvetlenül.
Az átutaláshoz ING számlaszám van megadva. Ahol van számlaszám, oda be is lehet vinni a pénzt, bár ezt eddig csak más irodáknál próbáltam.
Így kikerülhető a kártyahasználat, de a kiutaláshoz mindenképpen kell valamilyen számla.

Idézetet írta: Knapp Dátum december 02, 2011, 00:51:31
"Egyik ismerősöm a párja kártyájával fizetett be a bwinhez a napokban.
Engedték neki.
Majd a kifizetésnél kiderül, hogy mennyire veszik komolyan pl. a pénzmosás elleni harcot..."

Én simán el tudom képzelni, hogy esetleges kifizetésnél zárolják és lenyelik a befizetett zsét ez egyrészt jogos, másrészt bwines megoldás.

Idézetet írta: Knapp Dátum december 02, 2011, 00:51:31
Azért jó lenne, ha 18 évesen úgy kezdhetne sportfogadni az ember, hogy megtanítják neki az iskolában az alapvető, mindennapi élethez szükséges pénzügyi ismereteket.  hehe
(ez nem a kérdezőnek szól, inkább az oktatási rendszerünknek)

Részben egyetértek, a pénzügyi résszel. Viszont ne akkor kezdjen el fogadni az ember, amikor betölti a 18-at, hanem amikor már felépítette a saját egzisztenciáját, ergo a saját fizetéséből áldoz erre valamennyit, nem pedig innen-onnan (anyuci, diákhitel, alkalmi munkák). Csak ugye sokan nem tudják (nem akarják) ezt kivárni, és már vágják a centit, mikor töltik be a 18-at, csak azért, hogy fogadhassanak.

Idézetet írta: benson Dátum december 02, 2011, 09:05:31
Részben egyetértek, a pénzügyi résszel. Viszont ne akkor kezdjen el fogadni az ember, amikor betölti a 18-at, hanem amikor már felépítette a saját egzisztenciáját, ergo a saját fizetéséből áldoz erre valamennyit, nem pedig innen-onnan (anyuci, diákhitel, alkalmi munkák). Csak ugye sokan nem tudják (nem akarják) ezt kivárni, és már vágják a centit, mikor töltik be a 18-at, csak azért, hogy fogadhassanak.

Csak a mai világban az ember mire odakerül, hogy "normális" fix munkahelye van, lessz 25 éves kb és aki szeretne előbb is, az minek várjon a saját fizetésére? Énis úgy akarom most csinálni, hogy előreláthatólag lessz egy kis munkám, és abból rakok fel az új számlára amit nyitni akarok és azzal kicsit játszani. Hátha szerencsém lessz. Jobban járok, hogyha eljátszogatok vele kis téteken, minthogy vegyek belőle magamnak cigit, piát stb. Nemde? (De ez csak az én véleményem. Attól még más másképp gondolhatja.) :)

A 18 évet csak a fogadóirodák miatt írtam.
Van, akinek 30 éves koráig csak akkor van jövedelme, mikor megérkezik a diákhitel a számlájára...  ;)

A másik meg, hogy 17 évesen dolgoztam Németországban és nem értettem, ha jogom van 10-12 órát dolgozni (és pénzt keresni), miért kell éjfél előtt elhagynom a szórakozóhelyeket...
Ott ezt szigorúan vették.
18 évesen nem (sem) lesz egycsapásra felnőtt valaki, de persze kell egy számon kérhető határ.

A sportfogadásban meg van egy-két dolog, amit a saját bőrödön a saját pénzeddel kell megtapasztalnod.
Ha 18 évesen kezded, akkor is bejárod ugyanazt az utat kezdetekben, mint ha vársz a 30. szülinapodig az első 14-es kötésű tippmix szelvényeddel.   :)
Ha csak játszani akarsz és limitálva van mennyit költhetsz rá (és mennyi időt cseszhetsz el vele), akkor szinte mindegy, hány évesen ismerkedik meg vele az ember.
Tapasztalat, megfontoltság és önkontroll elsősorban akkor kell, ha nyerni is akarsz.
Főleg a money managment részhez...

Ha jobban belegondolok, egy jövedelemmel nem rendelkező fiatal biztosan nem fog a családi kassza rovására sok pénzt veszíteni, míg a családfenntartó, akinek több pénze van, abból lehet szenvedélybeteg. (vagy sokat veszítő felnőtt...)

A 18 alattiaknak (és szerintem minden fogadónak...) a különböző fogadásjátékok tökéletesek ahhoz, hogy egyértelmű keretek között teszteljék és fejlesszék a tudásukat és az elméleteiket.

Nem bíztatok, de nem is fogok senkit visszafogni!   :)

Idézetet írta: Knapp Dátum december 02, 2011, 17:30:43
Ha 18 évesen kezded, akkor is bejárod ugyanazt az utat kezdetekben, mint ha vársz a 30. szülinapodig az első 14-es kötésű tippmix szelvényeddel.   
Ha csak játszani akarsz és limitálva van mennyit költhetsz rá (és mennyi időt cseszhetsz el vele), akkor szinte mindegy, hány évesen ismerkedik meg vele az ember.
Tapasztalat, megfontoltság és önkontroll elsősorban akkor kell, ha nyerni is akarsz.

Háát postán húztam már 1 jópár tippmixet, de általában elment. :( Igaz nemcsak nekem, hanem haveroknak is. Hiába tudja még a játékosok születési helyét is, annyit mindent tud a fociról, de akkor se tud nyerni. Csak nagyon ritkán. Húztam már 14 meccset is és 12 bejött. Ja és általában amiket huzok ilyen 5-6-7 meccseket abból mindíg 1 megy el...  :S kicsit idegesítő, mert mindíg azt mondom, na látod csak 1 meccsel kellett volna kevesebbet húzni és nyern volna. :DD