Bunda volt?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Számomra két hétvégi olasz meccs is büdös:
Inter-Sassu 7:0 Mi az esélye annak, hogy ez az eredmény egymás után kétszer lejön?
Parma-Milan 4:5 kellett nagyon a 9.gól! Röhelyrs volt!
A hétvégén szerintem a dvsc, puskás, és a győr is győzelmi kényszerben van! Ha nem megy a csapatnak rá kell segíteni szerintem!

Mit gondoltok a tegnapi Partizán Belgrád - Tottenham meccsről? Kezdésként olyan 1.5 volt a vendég odds, aztán pár órával a meccs előtt drasztikus módon elkezdett felmenni a vendég csapat oddsa, egészen 2.1-ig.
Az 1. félidőben a Tottenham még csak-csak valamit, de a 2. félidőben nem is támadott, végül 0-0 lett.

Idézetet írta: Solyom2 Dátum szeptember 19, 2014, 16:58:39
Mit gondoltok a tegnapi Partizán Belgrád - Tottenham meccsről? Kezdésként olyan 1.5 volt a vendég odds, aztán pár órával a meccs előtt drasztikus módon elkezdett felmenni a vendég csapat oddsa, egészen 2.1-ig.
Az 1. félidőben a Tottenham még csak-csak valamit, de a 2. félidőben nem is támadott, végül 0-0 lett.
Angol csapatokról közt tudott dolog hogy szarnak az európa ligára, s inkább a bajnokságra koncentrálnak

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum szeptember 19, 2014, 17:42:06
Angol csapatokról közt tudott dolog hogy szarnak az európa ligára, s inkább a bajnokságra koncentrálnak

Ez inkább az olaszokra jellemző.
Tavaly a Tottenham 6 győzelemmel hozta le az EL csoportkört.
(a 12/13-as szezonban meg a Chelsea nyerte az EL-t)

Az viszont igaz, hogy most teljes volt a rotáció náluk is, a vasárnap bajnokin játszó csapatból egyedül Lloris maradt meg a kezdőben csütörtökre.
Gondolom a szorzóesés azért is indult meg, mert egyre többekhez jutott el a várható kezdőcsapat.

Egyébként arról volt szó korábban, hogy az EL 14/15-ös szezonjának győztese is BL induló lesz automatikusan a következő szezonban, így egy Tottenham szintű csapatnak pont nem kéne beletojnia.

Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 19, 2014, 21:35:55
Ez inkább az olaszokra jellemző.
Tavaly a Tottenham 6 győzelemmel hozta le az EL csoportkört.
(a 12/13-as szezonban meg a Chelsea nyerte az EL-t)

Az viszont igaz, hogy most teljes volt a rotáció náluk is, a vasárnap bajnokin játszó csapatból egyedül Lloris maradt meg a kezdőben csütörtökre.
Gondolom a szorzóesés azért is indult meg, mert egyre többekhez jutott el a várható kezdőcsapat.

Egyébként arról volt szó korábban, hogy az EL 14/15-ös szezonjának győztese is BL induló lesz automatikusan a következő szezonban, így egy Tottenham szintű csapatnak pont nem kéne beletojnia.
Idegenbeli csoportmeccsekre a kezdők általában nem utaznak el, hazaiakon játszanak. De olyan különbségek vannak itt még, hogy ez is bőven elég.
A kieséses szakasz meg már attól függ, hogy éppen milyen fontos bajnoki jön.. kár ez, mert még az Uefa Kupa idejében volt a 2. rangú sorozatnak is rangja.

Idézetet írta: stdavid Dátum szeptember 20, 2014, 13:23:51
Idegenbeli csoportmeccsekre a kezdők általában nem utaznak el, hazaiakon játszanak. De olyan különbségek vannak itt még, hogy ez is bőven elég.
A kieséses szakasz meg már attól függ, hogy éppen milyen fontos bajnoki jön.. kár ez, mert még az Uefa Kupa idejében volt a 2. rangú sorozatnak is rangja.

Pont az ilyen lityi-lötyi meccsekkel lehetne sokat keresni, az Európa Ligában egyébként sem nagyon van papírforma, de most hányan kerestünk rá a Tottenham utazó keretére napokkal a meccs előtt?
A szorzók alapján a meccs kezdetéig már egy szép kis trédelést is le lehetett volna zavarni.

Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 19, 2014, 21:35:55
Ez inkább az olaszokra jellemző.
Tavaly a Tottenham 6 győzelemmel hozta le az EL csoportkört.
(a 12/13-as szezonban meg a Chelsea nyerte az EL-t)

Az viszont igaz, hogy most teljes volt a rotáció náluk is, a vasárnap bajnokin játszó csapatból egyedül Lloris maradt meg a kezdőben csütörtökre.
Gondolom a szorzóesés azért is indult meg, mert egyre többekhez jutott el a várható kezdőcsapat.

Egyébként arról volt szó korábban, hogy az EL 14/15-ös szezonjának győztese is BL induló lesz automatikusan a következő szezonban, így egy Tottenham szintű csapatnak pont nem kéne beletojnia.
angolokra is... két három éve a Pool mindig B vagy B, C csapattal állt fel az Európa ligába, csak ott még ez is elég volt a továbbjutáshoz, aztán volt még mikor mindkét manchesteri csapat a bl-be 3. helyet szerezte meg a csoportba aztán az El-ben egyből kiesett a legjobb 32 között...

Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 18, 2014, 02:07:06
Amikor arról beszélünk, hogy bunda volt-e egy meccs, az nekünk már mindegy, főleg, ha buktunk rajta, inkább azt kell keresni, melyik meccs lehet majd bunda!  :)

Sokan bundának tartanak minden meccset amin buknak amelyen az esélytelenebb meglepetést okoz, pedig sokszor magyarázható a meglepő eredmény a motiváció hiányával.
Nincs olyan lebonyolítási rend és versenyrendszer, ahol minden csapat (játékos) minden meccse egyformán fontos.
A bajnokságot a fociban meg lehet nyerni már 6-8 fordulóval a vége előtt is és eldőlhet a kiesés is ugyanolyan korán. Utána meg vagy beleszarsz, vagy pénzt keresel vele, persze akár legjobb tudásod szerint végig is játszhatod a szezon hátralévő részét, ez már szabadon választott kategória.
Egyébként az is jelenthet előnyt, ha egy csapat hátrébb végez. (pl. az NHL-ben ez jobb draft pozíciót hoz, vagy egy kézilabda-kosárlabda vb-n a csoportkörben a könnyebb ágra kerülést jelentheti.)

A motiváció ingadozására jó példa, mikor egy gyatrán teljesítő csapathoz új edző érkezik és egyből javul az eredményesség ugyanazokkal a játékosokkal.
Egy edzőváltás általában eléri az ingerküszöbünket, azt viszont kevésbé vesszük észre, mikor egy csapat vagy egy játékos éppen "belefásul" a menetelésbe. (ha a sportolónők menstruációs naptára rendelkezésre állna, azt is rendszeresen forgatnám...) 
Mindenesetre sokszor az edzőváltás után olyan eredmények születnek, amelyek simán bundagyanusak lennének a korábbi eredmények alapján.
A kiesőjelöltek is a bajnokságok hajrájában sokszor megtáltosodnak, talán néha-néha előfordul, hogy ehhez egyéb eszközöket is igénybe vesznek (1.8-as szorzós "Serie A" döntetlenek...), de alapvetően teljesítménykényszer van már olyankor, ami előny a punnyadó középmezőnyhoz képest.

A motivációhiányt és a bundát azért közelítem egymáshoz, mert egyrészt elöbbi hozhatja az utóbbit (egy vb döntőben azért a csapatok ritkábban hajlanak a megegyezéses meccsre, mint a himi-humi ligakupa csoportkörében), másrészt mindkettő eredménye a nyertes magas szorzó lesz és szerintem alapvetően ezeket érdemes keresni.
A motivációs tényezők miatt vagyok "képtelen" mínuszos hendit játszani, nem sok csapatot tartok képesnek arra, hogy a sokadik gólos előny megszerzéséért is ugyanolyan elánnal küzdjön, mint a "sima" vezetésért/győzelemért, mikor általában nincs különösebb jelentősége a gólkülönbségnek.
Viszont a plusz motivációra is van közeli példa: tavasszal a Kiel férfi kézilabda csapatának a hajrában fontos lett a gólkülönbség a bajnoki címért folytatott harcban, így az utolsó 5 meccsüket átlagosan15 góllal nyerték meg, előtte csak átlagosan 5,9-cel...
Bunda volt vagy csak az eltérő motiváción múlt, hogy az 5,5-ös hendi határ ellenére 22 góllal verték meg a Lemgot idegenben?
Igazából mindegy, mert mindkét feltételezésből eljuthattunk volna a nyertes tippig.

Feltettem magamnak a kérdést, hogy én miként bundáznék, ha "olyan" helyzetbe kerülnék?

- kis befektetéssel relatíve sokat akarnék keresni
- persze nem akarnám, hogy lebukjak, így kerülném a nagyon extrém kimeneteleket.
(Mivel már olyan dolgokra is lehet fogadni, hogy melyik csapat végzi el előbb az első bedobást, így felesleges a feltűnő eseményekre fókuszálni a bundázóknak, nem muszáj a végkimenetelre játszani, amiből aztán heccelődés és csámcsogás lehet.)
- Lehetőleg az első félidőben túlesnék rajta. (utána akár már egy éles 2. félidőt is le lehetne nyomni.)
- Olyan kimenetelt választanék, amit meccs előtt nyugodtan le lehet játszani és nem kell hozzá az órát lesni meccs közben.

Na igen, a fentieket mondjuk egy "ki szerzi az első gólt" vagy egy "félidőben esélytelenebb vezet" fogadással online könnyedén meg lehet valósítani, itthon viszont a Tippmix egy hatalmas előnyt kínál a gyenge kínálat ellenére is: anonim módon lehet játszani. Az veszi fel a nyereményt, akit bezavarunk érte.
Így azért lehetnek itthon, akik továbbra is  a végkimenetelt preferálják, de szerintem a "fejlett világ" ezen már túllépett.  :)

Szerintem a szorzóváltozások is hasznos információt hordoznak, hisz az odds-ok a beérkező tétek hatására mozdulnak meg. Kisebb piacokon ha a bundázók elkezdenek valamire pakolni, akkor az egyből szorzót módosít.
(főleg, ha a fortunawinnél csinálják. haha)

Amikor a dropping szorzókat figyeltem, nekem nagyon úgy tűnt, hogy bár a végkimenetel szorzója látványosan esett, végül mégis sokszor behúzta az esélyesebb csapat. Nem véletlenül hoztam fel az első gólra és az első félidőre vonatkozó szorzókat, több tucat olyan focimeccset láttam, hogy meccs előtt esett az "outsider" szorzója, majd ők is szerezték meg a vezetést, de nem lett belőle végül győzelem.
Talán nem véletlen és ott lapulhattak a megegyezéses meccsek is a kosárban.

Ez a dropping odds lehet egyfajta bunda-indikátor is, persze bármilyen más infó is beépülhetett a szorzóesésbe (sérülés, várható kezdőcsapat), de szerintem a bundameccseknek is ott kell lennie a jelentősen csökkenő szorzós meccsek között.

Viszont a végkimenetel szorzóesése nem egyértelműen bizonyítja, hogy valóban arra érkeztek be a tétek!
A szorzóváltozásoknál együtt mozognak az odds-ok, tehát ha az esélytelenebb győzelmére fogadunk és annak esik ezért a szorzója, akkor az összes ezzel kapcsolatos esemény szorzója is változni fog, mint pl. a félidei vezetésé. Ez fordítva is igaz: ha a félidei vezetésre érkező tétek elmozdítják a szorzót, akkor a többi fogadásítpus is átárazódik, a végkimenetelé is.

No, kicsit hosszú lett az eszmefuttatás, a lényege csak annyi lett volna, hogy ne rágódjunk egy már lejátszott bunda (?) meccsen, hanem próbáljunk meg elébe menni és keresni vele, hátha nekünk is sikerül.  :)

Konklúzió: Ha az esélytelen csapat szorzója látványosan csökken, akkor érdemes megpróbálni a félidei / 1. negyedbeli stb. vezetésükre való fogadást (vagy egy félidei +os hendit).

Most az egész hétvége bunda volt  :D

Idézetet írta: kunisse Dátum szeptember 21, 2014, 22:05:29
Most az egész hétvége bunda volt  :D

Szólhattál volna már pénteken!   ;D

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 22, 2014, 01:16:02
Rossz hírem van! Jövőhéten lehűlés várható, kelleni fog megint a bunda.

Pont ma volt tüntetés a globális felmelegedés ellen Budapesten (is)!
Remélem G. F. végre elszégyenli magát és lemond.

Bárhogy nézem, ennek x-nek kellett lennie:

Hajrágólokkal játszott döntetlent a Paks Pécsen

Uzoma nem volt képes a kapufa mellé állni... :D

Aztán nevetséges öngóllal egyenlített a Pécs! Ilyen van? Az egész meccs arról szólt, hogy ne legyen semmi. Erre egy kapitális hiba miatt kellett egy valamilyen gól...
Csertői még csak nem is volt dühös miatta. Pont ez a Pécs fog felpörögni az utsó 3-4 percre úgy, hogy döntetlenre mentsen a Paks ellen egy meccset? Nekem ez pl nagyon büdös!

Ma játszák Pozsonyban a Slovan-Napoli meccset. Szerintem gól eső lesz!!! Olyan ez a Slovan, mint anno a Loki! Sok a nemzetközi szint, hát keresnek rajt zsét! Emlékezzetek a dvsc-fiorentinára. Vót vagy 5 gól szünetig. Most is gólesőt várok! Az olasz csapat adott, meg az aprót keresni akaró kis keleti csapat is! Az over 3,5 jól szoroz!

#28 november 22, 2014, 13:06:05, Irtis
A Pápa - Honvéd tutira bunda meccs. A Honvéd oddsa 3-ról 1,91-re csökkent. Szerintem a pápaiaknak jól jön egy kis mellékes a téli szünetre  :). A Tippmixen még 2,3 az odds (a Tippmixpro-n 2,25).

Waltner kiállítása illett volna a bunda teóriámba, mert még sárgát is csak véleményesen ért az eset. Egy hasonlóért később meg egy honvédos nem kapott semmit. Viszont a meccs végén a Pápa 11-ese is elég kamu volt...