USA hanyatlása - coming III. World War ?!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: drogos Dátum augusztus 27, 2015, 12:08:45
Link a tanulmányról?

Én ezt egyáltalán nem gondolom. A legtöbb profitorientált cégnél folyamatos létszámcsökkentés figyelhető meg, így tudják a költségeket csökkenteni. Persze lesznek, ahol többlet munkaerőre lesz szükség, de sokkal inkább célszerűbb gépekbe fektetni. Megbízható, nem betegszik meg, ha kell, akkor 16-24 órát is megy egy nap. Nagyobb a munkabírása és nem mellesleg olcsóbb is lesz. Az olyan gyárakat, ahova sok emberi munkaerő kell, a 3. világban fogják felépíteni.

Az mind1, hogy te mit gondolsz ez így lesz, rengeteg tanulmány készült róla csak használni kell a google-t. Egyébként meg hülyék lennének a 3. világba vinni a gyárakat ahol nincs stabil kormány, elég ha Mo.-ig hozzák őket már az is megéri, ez az ország tele van kiváló szalag munkással.

http://www.ted.com/talks/rainer_strack_the_surprising_workforce_crisis_of_2030_and_how_to_start_solving_it_now?language=en

Idézetet írta: Colonel Jessup Dátum augusztus 27, 2015, 16:12:51
Az mind1, hogy te mit gondolsz ez így lesz, rengeteg tanulmány készült róla csak használni kell a google-t. Egyébként meg hülyék lennének a 3. világba vinni a gyárakat ahol nincs stabil kormány, elég ha Mo.-ig hozzák őket már az is megéri, ez az ország tele van kiváló szalag munkással.

http://www.ted.com/talks/rainer_strack_the_surprising_workforce_crisis_of_2030_and_how_to_start_solving_it_now?language=en
igy van, a visegrádi országok a magasabb szintű szalagmunkásokat adja németországnak,meg adómentességet, meg alacsony minimálbért
meg a húsmarhát pl tenyésztik a német paicra. a németek meg a leselejtezett teheneket visszakuldik
aztán megy az álmélkodás hogy a német éttermekben jobb a marhahus:-)
de kb majdnem mindenre igaz ez
a német kiselejtezett audik jól mutatnak a magyar utakon:-)
http://www.mfor.hu/cikkek/vallalatok/Novekszik_a_munkaerohiany_Nemetorszagban.html
http://www.mkik.hu/hu/magyar-nemet-tagozat/cikkek/a-nemet-kamarai-szovetseg-a-munkaerohiany-bevandorlokkal-torteno-enyhiteseert-84414

Idézetet írta: Colonel Jessup Dátum augusztus 27, 2015, 16:12:51
Az mind1, hogy te mit gondolsz ez így lesz, rengeteg tanulmány készült róla csak használni kell a google-t. Egyébként meg hülyék lennének a 3. világba vinni a gyárakat ahol nincs stabil kormány, elég ha Mo.-ig hozzák őket már az is megéri, ez az ország tele van kiváló szalag munkással.

http://www.ted.com/talks/rainer_strack_the_surprising_workforce_crisis_of_2030_and_how_to_start_solving_it_now?language=en
Az is mindegy, hogy te mit gondolsz... legalábbis engem nem érdekel :)
Úgy tűnik, Nobel-díjas közgazdász is vagy, hogy tudod, nekik megéri Mo-ra jönni :D Ha mindenkinek megérné ide jönni, akkor egyáltalán miért is van itt munkanélküliség? :)
Tudom, jós is vagy, hogy "így lesz"...  :noway:

A szalagmunkát egy írástudatlan is el tudja végezni. Egyáltalán nem mindegy, hogy ezt napi napi 15$-ért teszi, vagy 2$-ért.

Ne Afrikából indulj ki...

Idézetet írta: Colonel Jessup Dátum augusztus 27, 2015, 11:41:15
Csak halkan súgom meg, hogy Európában a következő 20-30 évben milliós munkaerőhiány lesz amit bevándorlók nélkül lehetetlen pótolni.

Persze,ezzel már régóta tisztában vannak.Az európai lakosság demográfiai öregedése már egy jóideje elkezdődött.
Főleg a fejlett,jóléti nemzeteket érinti(pl.svédek,németek,olaszok,belgák)
A népesség csökkenés is nagy probléma és eddig is csak a bevándorlók miatt nem csökkent az európai népesség,de a fehérek száma igen.A világ többi részén viszont folyamatosan emelkedik a népességszám.

Idézetet írta: drogos Dátum augusztus 27, 2015, 09:37:36
Akkor mi a megoldás?

Itt nincs megoldás,ez a folyamat elindult(vagy valakik elindították)és szerintem tartani fog még egy jó ideig.
Nyilván hiába kapálóznak a nyugat-európai faszok a migránsok 90% előbb vagy utóbb úgyis náluk fog kikötni.A németek a szíreket már amúgyis tárt karokkal várják.
Aztán szép lassan eltűnik a fehér ember.

románok rájöttek a megoldásra:
Ma reggel vettek egy használt husos fagyasztókocsit, kértek rá egy magyar ideiglenes rendszámot,
és felpakotak 50szirt,
Bécs alatt mind az ötvenet megfullasztották..

Idézetet írta: Wonder68 Dátum augusztus 27, 2015, 19:19:58
románok rájöttek a megoldásra:
Ma reggel vettek egy használt husos fagyasztókocsit, kértek rá egy magyar ideiglenes rendszámot,
és felpakotak 50szirt,
Bécs alatt mind az ötvenet megfullasztották..

No komment.

- Tessék, adok neked ennivalót.
- Csak ennyit?

:bash:



Arról ami jelenleg megy a Keleti pu.-on nekem is meg van a véleményem, de inkább nem írom le.....

vasutas-menekült
vasutas Win :D
Jó sok jegyet eladtak, aztán nem engedi fel a vonatra  :ok:
+ a labancok is egy részüket leszállították őket a vonatról dupla win, Vagy Wien ;D
Jó üzlet ez.
Majd visszatoloncolják őket a labancok, megint el lehet adni nekik a drága vonatjegyet :great:
Tiszta surebet :)



Idézetet írta: gerry Dátum szeptember 01, 2015, 22:43:17
10 év múlva visszatérünk rá, de, hogy a németek nem ide jönnének abban szinte biztos vagyok.

Szerintem sem. A legabszurdabb nekem mégis inkább ez: Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke. Ha van isten, ez az ember 10 év múlva már csak egy rossz emlék lesz, és a börtönben fog rohadni.