gólos próbálkozások...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Üdv fórumozók!

Nemrég regisztráltam, és gondoltam indítok egy ilyen napló félét. Magamról röviden annyit, hogy matek szemszögből érdekel az egész sportfogadás, nem sokat fogadtam eddig, mivel nem szeretem dobálni a pénzt az ablakon kifelé, és tudom, hogy a megfelelő meccs választás nélkül sokra nem megyek. Persze azt is tudom, hogy sokszor ez sem elég: például legutóbb 7 meccset választottam magamnak, ebből csak egyet tudtam megfogadni egyéb napi teendők miatt, a hét meccsből 6 oké volt, szerintetek melyikre sikerült fogadnom? :)

Van itt a fórumban pár ember, aki naplóját olvasva kedvet kaptam a statisztikázáshoz és a gólokra fogadáshoz. Neveket nem szeretnék említeni, mert a végén kifelejtenék valakit a felsorolásból, mindenesetre köszönöm nekik az eddigi (és a jövőbeni) írásaikat.

Jelenleg egy statisztikai programon dolgozok, elég jó állapotban van már, és az adatbázis feltöltése is elkezdődött, kb 3600 meccs van feltöltve (ez 22 gólerős bajnokságot jelent), de ez még csak töredéke a tervezettnek. A programot olyanra készítem, hogy ne csak egy adott meccs résztvevőinek korábbi statjait lássam, hanem a már lejátszott meccsek alapján egy elképzelt kiválasztási rendszert is tudjak tesztelni. Pl azok a meccsek, ahol a résztvevők az addigi meccseiken több, mint 66%-ban játszottak legalább 4 gólos meccseket, egyszer sem értek véget 0-0-val, és 91%ban volt első félidős, 98%-ban pedig második félidős gól. Ilyenekre gondolok. Ez már egy tényleges stat az említett 3600 meccs alapján.

Reményeim szerint pár napon belül elkészül a program minden tervezett része, és akkor már csak a frissítéssel és fogadással kell foglalkozni :)

Igyekszem majd a kiválasztott meccsekről írni pár sort itt a naplóban, aztán meglátjuk mire jutok. Remélem itt is indul majd valami párbeszéd, ahogy sok másik naplóban olvastam.

Hajrá mindeki!

#1 augusztus 01, 2019, 07:15:46, hugosanchez
Elkészült a szűrő első változata, tök jó játék :D

Hazai és vendég csapat legalább 4 gólos meccseinek aránya legalább 61%, és a vendég csapat legalább 3 gólos első félidei meccseinek aránya legalább 30% esetén a 2.5 over 45-ből 42-szer jött (93.33 %) :) Kíváncsi leszek hogy változik az arány nagyobb adatbázis esetén.

#2 augusztus 01, 2019, 19:46:30, hugosanchez
Na akkor első tipp... :)

Paide II - Viimsi JK
Észt Esiliiga B
08/01, 18:00
over 2.5


Jelenleg 1.32 az odds a bet365-ön

0-0-ás félidő után kiszakadt a gólzsák, végeredmény 1-3 :)

#3 augusztus 03, 2019, 00:29:46, hugosanchez
2)
Pohja-Tallinna JK Volta - Keila JK
Észt Esiliiga B
08/02, 18:00
over 2.5


Jelenleg nem fogadható, ha nem lesz gyors gól az elején, talán élőben elcsíphető valami megfelelő odds...

Update:
- meccs előtt kicsivel volt már over 2.5 odds, mégpedig 1.22
- 4. percben beesett az első gól...
- a 20. percben megvolt az over, vége 3-1

A mai napon haladtam előre a meglévő meccsek elemzésében. Egy-egy általam fontosnak tartott paraméter hatását vizsgáltam. Amiket néztem: BTTS, over 2.5, over 3.5 meccsek aránya teljes meccset figyelembe véve, illetve félidőkre lebontva (félidők esetében over 1.5 és over 2.5). Aztán a gólos, szerzettgólos meccsek aránya félidőkre lebontva, valamint a gólátlag és szerzettgól-átlag teljes meccsekre és félidőkre külön-külön. Természetesen a hazai csapatnál hazai meccsek, vendég csapatnál pedig vendég meccsek az érdekesek. Feltétel, hogy legyen legalább 5-5 már lejátszott meccse mindkét csapatnak.

Az abszolút győztes: over 3.5, vendég, 1. félidő, kicsivel lemaradva második az over 3.5, vendég, teljes meccs. Úgy néz ki tehát, hogy ezek százalékos aránya mutatja meg legpontosabban az over 2.5 esélyét. Azért az se mindegy, hogy mi a legmagasabb találati arány, amit ezek figyelésével elérhetünk. Ebben sokkal jobb az over 3.5, vendég, 1. félidő, ugyanis ha ez az arány nagyobb, mint 50%, akkor az így szűrt meccsek több mint 85 %-a over 2.5-es. Ráadásul nem is kevés meccsre, egészen pontosan 109-re.

Jelenleg több, mint 4000 meccs van az adatbázisban, de ebből csak kb. 1200 az, ami vizsgálható (teljes, még zajló idények vannak feltöltve, azaz vannak még nem lejátszott meccsek, illetve a lejátszottak közül is az idény eleji pár forduló kiesik). Ehhez képest az a 109 meccs közel 10%. Szóval még kicsi az adatbázis, valószínű fognak változni az értékek, de tetszene egy ilyen 85% körüli dolog, ami viszonylag sok meccsre ráhűzható :)

Ha ezt a szűrést elvégezzük ligánként, találhatunk olyat, ahol elég gyatra a mutató, az ausztrál NPL Victoria esetén 13-ból 7 meccs jó csak, ez alig több, mint 50%. Az ilyen ligákat kidobva növelhető a 85%-unk.

Amúgy a sereghajtó a mai versenyben a hazai 2. félidős szerzettgólos meccsek. Gyakorlatilag tökmindegy, hogy a hazai csapat hány hazai meccsén szerzett gólt a második félidőben, mintha random fogadnánk, 67-68 %-os a találati arány minden esetben.

A fenti paraméterek nagy része erős összefüggést mutat az over 2.5 arányával, így azért érdekes lehet egynél több dolog változásának együttes figyelése. Ez lesz a következő projekt, hátha találok egy szorosabb összefüggést, amivel egy meccs over 2.5 esélyének meghatározása pontosabb lehet.

Ha esetleg a fentieken túl van olyan, amit szoktatok figyelni amikor over 2.5-es fogadásra készültök, szívesen fogadnám, ha elküldenétek, megvizsgálnám azokat is.

#5 augusztus 03, 2019, 12:30:36, hugosanchez
3)
Inglewood United SC - Sorrento FC
[Australia] NPL Western Australia
08/03, 09:00
over 2.5

A vendég csapat meccseinek fele 3+ gólos első félidős. Jelenlegi odds 1.42 (megy is rá a 300 forint :) )
Végeredmény: 2-2.

4)
Eastern Suburbs FC - Olympic FC Brisbane QLD
[Australia] NPL Queensland
08/03, 10:30
over 2.5

A vendég csapat meccseinek több, mint fele 3+ gólos első félidős. Jelenlegi odds: 1.18 (ez még nagyon alacsony)
Update: 31. percben 1-2. Nem volt lehetőség magasabb oddson fogadni. Végeredmény: 2-2

5)
Adelaide City FC - SA Panthers FC
[Australia] NPL South Australia
08/03, 07:30
over 2.5

A vendég csapat meccseinek több, mint fele 3+ gólos első félidős. Jelenlegi odds: 1.37
Update: gyors első gól után semmi... végeredmény 1-0.

Üdv, köszi a hozzászólást!

Igazad lehet, az időfaktort még nem vizsgáltam kellőképpen. Olyan részeredmények vannak, hogy egygólos félidőből eddig 26 volt, ebből 16-szor nem jött az over 2.5. Végül tettem 300 forintot az 5-ös meccsre is, elvégre higgyünk abban amit csinálunk és ha esetleg jön a 85% körüli eredmény, akkor az 1.37 is elfogadható odds. Ami persze ma reggelre lement 1.36-ra :D Jelenleg sajnos 1-0 a félidő (az első gól gyorsan meg volt), és nem túl aktívak a stat szerint a csapatok... No de lehet hogy a vendégek edzője rendet tesz a fejekben és beindulnak a fiúk :D

Aműgy ha már meccs közbeni stat... Van arról infó, hogy hogy is készül? Ül egy ember a lelátón és regisztrálja az eseményeket? Ha így van, a támadások és veszélyes támadások száma elég relatív, nem? Nem egységes. Vagy automatizált a rendszer? Kamerák mindenfelé és valami szoftver intézi a dolgokat? Mondjuk ezt egy ilyen falusi szintű meccsen, mint ez az 5-ös, nehezen tudnám elképzelni...

Megnevettettél! Falusi meccs, írtad.
Adelaide=1 millió 230 ezer lakossal  :angel:

Idézetet írta: prigioni1 Dátum augusztus 03, 2019, 19:42:58
Megnevettettél! Falusi meccs, írtad.
Adelaide=1 millió 230 ezer lakossal  :angel:

Volt stream a meccsről, és a látványról ez jutott eszembe :) Ezúton kérek elnézést Adelaide minden lakosától :)

#9 augusztus 05, 2019, 19:31:03, hugosanchez
6)
Lillestrom 2 - Ullensaker/Kisa 2
[Norway] 3. Division (6)
08/05, 19:00
over 2.5


Ez a liga idén eddig 3/3, azaz hibátlan az aktuális kiválasztásra. Az odds sajnos alacsony, csak 1.25 a bet365-ön.

Update: meccs előtt lement 1.14-re. 12 percig bírták gól nélkül a csapatok. 27. percben már 4-0...

#10 augusztus 05, 2019, 20:46:50, hugosanchez
Gondolkodtam új mennyiségeken, amiket lehetne vizsgálni, eddig külön-külön néztem csak a hazai illetve a vendég csapat mutatóit, ma megvizsgáltam pár összesítettet, és így az eddigi aranyérmes, az első félidős vendég 3+ gólos stat vetélytársat kapott. Talán nincs meglepetés, az over 2.5-es meccsek összesített aránya az új aranyérmes:

Ha a két csapat korábban összesen legalább 90%-ban játszott legalább 3 gólos meccseket, akkor 88.24%-ban jött az over 2.5 (119 meccsből 105-ször). Lesz holnap egy ilyen meccs:

7)
Skjervoy IK - Tromso 2
[Norway] 3. Division (6)
08/05, 19:15
over 2.5


Az odds itt is meglehetősen alacsony, jelenleg 1.25 a Bet365-ön.

Itt tehát jobb a találati arány, mint a másik kiválasztásnál (ott kb 85% hasonló mennyiségű meccsre), de talán több is az alacsony odds.

A kettőt kombinálva egyébként 96.77%-ban jött az over 2.5 :) Viszont rettentő kevés ilyen meccs volt eddig, 31 darab amiben egyetlen egy volt, amin nem született legalább 3 gól. Az adatbázisban jelenleg 30 bajnokság szerepel, ez átlagban ligánként kb 1 darab ilyen meccset jelent.

Még egy érdekesség, ma összehasonlítottam az utolsó X meccses statokat (X=6 volt nálam) az összes meccses statokkal, utóbbiak nyertek. Valahol olvastam hogy van aki így, van aki úgy kalkulál, nekem ma messze jobb számok jöttek ki az összes meccs figyelembevételekor. Konkrétan a fenti 85% kb 75% körüli volt, amikor csapatonként az utolsó X meccset figyeltem.

Mi lett volna, ha... mindegyik választott meccsre teszem a 300 forintot...

1) Paide II - Viimsi JK (1.32)
2) Pohja-Tallinna JK Volta - Keila JK (1.22)
3) Inglewood United SC - Sorrento FC (1.42)
4) Eastern Suburbs FC - Olympic FC Brisbane QLD (1.18)

5) Adelaide City FC - SA Panthers FC (1.37)
6) Lillestrom 2 - Ullensaker/Kisa 2 (1.25)
7) Skjervoy IK - Tromso 2 (1.25)


... 192 forinttal gazdagabb lennék... 2100 forint kockáztatásával. -> +9.14%

Tanulság, lehet hogy az 1.20-at is tenni kéne? Elvégre ha hiszek a 85%-ban akkor az 1.20 is pozitívat hoz... Bár nem sokat. De sok kicsi sokra megyek.

Megpróbálok csatolni egy képet. Két dolog együttes hatása az over 2.5-es végeredményre. A függőleges tengelyen összesítve a két csapat overes meccseinek aránya, a vízszintesen pedig a vendég csapat legalább két gólos első félidős meccseinek aránya. Azt hiszem egyértelmű a dolog, a bal felső saroktól a jobb alsó felé haladva növekednek az értékek, azaz javul a számunkra kedvező meccsek kiválasztási aránya.

Van egy csomó ilyen összehasonlításom (jelenleg 58 különböző mérőszámra), mindenhol ugyanez van, csak a növekedés nem ugyanaz, van ahol gyors van ahol lassú, olyan is van ahol gyakorlailag egyáltalán nincs változás.

Szóval jelenleg ezeket a szép ábrákat nézegetem, és keresem a nyerő párosokat, amiket kombinálva szép találati arány érhető el.

Üdv!

Nagyon tetszik a hozzáállásod és amit csinálsz, remélem kifizetődő lesz a sok munka amit belefektetsz.

Annyit elárulsz, hogy a programod megírása mennyi idődbe került(gondolom nem ma kezdted a programozást)? Az adatbázist kézzel, egyesével töltögeted fel, vagy van rá valamilyen gyors módszered?

#14 augusztus 08, 2019, 18:37:47, hugosanchez
Idézetet írta: AStRa Dátum augusztus 07, 2019, 08:44:21
Üdv!

Nagyon tetszik a hozzáállásod és amit csinálsz, remélem kifizetődő lesz a sok munka amit belefektetsz.

Annyit elárulsz, hogy a programod megírása mennyi idődbe került(gondolom nem ma kezdted a programozást)? Az adatbázist kézzel, egyesével töltögeted fel, vagy van rá valamilyen gyors módszered?

Köszi :)

Hát kezdek bizakodni a számokat látva... bár ugye független eseményekről beszélünk, így nem lehet biztos hogy ami a műltban annyi az a jövőben is annyi lesz... A programot folyamatosan fejlesztem, mert az elején nem tudtam mit keresek, most már kezdem sejteni, így vannak olyan programrészek amiket megírtam, de valószínűleg nem lesz rá szükség. Az adatbázist kézzel töltögetem, de igazából a munka nagy részét nem ez teszi ki. Épp ma gondoltam bele, hogy ha ezeket a feltételeket amiket figyelek, meccsenként egyesével kellene nekem kiértékelni, akkor reménytelen vállalkozás lenne. Ezt csak valamilyen programmal lehet. Már ha ilyen mélységbe megyünk bele.

Mindenesetre aki hisz a statisztikában azt bátorítom, hogy tegye ezt a jövőben is, legalábbis az over 2.5-es fogadásoknál. Még tervezem hogy ránézek a BTTS-re hasonló módszerekkel, ott nem tudom mi lesz.

És akkor egy meccs holnapra:

8 )
Parnu JK - Vaprus Vandra
[Estonia] Esiliiga B
08/08, 18:00
over 2.5


Jelenleg 1.30 az odds a Bet365-ön.