Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: peshark Dátum május 18, 2022, 15:37:51The Baby

4db 30 perces rész, az elsőt láttam most, hát elég beteg egyébként, kíváncsi vagyok mi sül ki belőle... :D

Imdb-n 5.8, na annyit is ért ez, pedig az első rész egész érdekes volt, utána jött aztán a fekete leszbikus szál meg hasonlók, majd a végére nem tudtam meg semmit mi miért volt ;D

Megkímélted tőle a fórumozókat, önfeláldozás.  ;D

Idézetet írta: peshark Dátum május 18, 2022, 20:57:40Imdb-n 5.8, na annyit is ért ez, pedig az első rész egész érdekes volt, utána jött aztán a fekete leszbikus szál meg hasonlók, majd a végére nem tudtam meg semmit mi miért volt ;D

Annyira körmönfont sorozatokat akarnak csinálni, hogy átesnek a ló túloldalára, miközben az egyszerűségben rejlik a siker.

Ha már egyszerűség, elég csak az Angelyne kedvcsinálóját megnézni, nem tudsz elvonatkoztatni Emmy Rossum hatalmas melleitől (ami kamu, sajnos, mondjuk brutál, ahogyan Rossum kinéz), de azért valamennyire a sztorira is figyelek, hiszen a történelem első "hivatalos" celebjéről van szó, aki a '80-as években élt. 

Ez mai premier, míg a Now & Then sorozat holnapi (Apple), ami spanyol és angol közös alkotás:
"A sorozat a fiatalkori álmok és a felnőttség realitásának különbségeiről Miami-ban, amikor egy csapat főiskolás fiatal ünnepelni megy egy hétvégére, és egyikük holtan végzi. 20 évvel később a szörnyű titkot őrzők tökéletes életét megzavarja egy fenyegetés."
Nekem erről beugrik egy Guillaume Musso könyv, de lehet merőben más lesz az egész, mindenesetre érdeklődve várom. Olyan szereplők lesznek benne, mint a Narcosból Eduardo Sandoval megformálója (államügyész, akit fejbe lőttek) és Amado Carrillo Fuentes szerepét eljátszó színész. A szereposztás tehát ígéretes (Zeljko Ivanekről nem is beszélve, aki mindig valami gonoszat játszik  ;D ). Aztán az ilyeneket szúrják el az első részben.

Valószínűleg sokan tudtátok, de hátha valaki nem: akiknek van előfizetése a különböző felületeken (Netflix, HBO, Amazon, Apple stb.), érdemes figyelni, hogy mik az aktuális kikerülő filmek és sorozatok. Magam részéről ezt úgy csinálom, hogy először "letudom" a filmeket, amik érkeznek és érdekelnek (nem túl gyakori, de vannak ilyenek), mert eléggé gyakorta cserélgetik őket. Havi szinten törölnek filmeket és sorozatokat. A sorozatjunkie felületén általában a sorozatokat összegzik, mik kerülnek ki a kínálatból, filmeknél van, hogy egy platform előre jelzi, de érdemes figyelgetni a külföldi oldalakat is. Ha sok alkotást tettél "kedvenccé" és majd egyszer megnéznéd, akkor igyekezz, mert közel sem biztos, hogy 3 hónap múlva is ott van a felületen.

A hétvége folyamán, ha lesz időm, próbálom a következő havi érdekes újoncokat "bemutatni".

Köszi @Pozzato az ajánlásaidat és összefoglalóidat ha nem is szólok hozzá,de rendszeresen olvasom.A Tokyo Vice engem is beszippantott.(A 7. és a 8.rész még hátra van nekem)

Ha már hétvégén nem voltam képes rá, akkor majd most érkezik a júniusi program. Ígértem, csak újoncok, de előbb két visszatérővel, hiszen a The Boys a folytatásban sem lassít, egyik legjobb jelenleg futó sorozat, rögtön június 3-án érkezik: https://www.youtube.com/watch?v=K-8VYKUZYiw

Az Amazon után az Apple sem akar lemaradni júniusban, tudják, kezdődik a nyár, valamit mutatni kell, így a For All Mankind is visszatér a 3. évaddal (június 10.). Ez a sorozat, ami fokozatosan épült fel, eddigi csúcspontja a 2. évad végén volt, ahol már tényleg kiemelkedő, ilyen Chernobyl-szintű részt hoztak. Igaz, ehhez kellett 17-18 rész "alapozás". Ennél a sorozatnál érzem azt, hogy nem spórol az Apple, tényleg megpróbálnak beletenni mindent. Jó úton haladnak. https://www.youtube.com/watch?v=M4EOW9oqZ4k

Szándékosan nem linkeltem mindenhova a YouTube felvételeit, mert nem akarom teljesen széthúzni a fórumot egy rendkívül hosszú hsz-szel.
The Old Man (Disney+ / FX és Hulu, június 16.): Amiről nagyon kevés szó esik, pedig Jeff Bridges első sorozata. Nekem az elmúlt évekből jó élmények maradtak meg, hiszen Bridges jó volt a Préri uraiban és a Bátrakban is. Szokásos idős igazságosztós alkotás, Bridges visszavonult CIA-ügynök, de jön az FBI, hogy megölje lányát (és őt). A másik főszereplő John Lithgow (Churchill a Koronában, Dexter főgonosz stb.), illetve a készítők a Fekete vitorlákért (Black Sails) feleltek korábban, nekem egyik kedvenc sorozatom.

Irma Vep (HBO Max, június 7.): Ha belenézek, akkor az Alicia Vikander miatt lesz, illetve a rendező és író, Olivier Assayas már korábban készített egy számomra kedves minisorozatot (Carlosról, a Sakálról, amit érdemes megnézni, 3 rész, korábban tuti írtam a venezuelai terroristáól a topicban). Szóval ebből volt egy film még 1996-ban, abból készül sorozat, Assayas volt annak is a készítője. Egyelőre nem fogott meg. Sztori:
"Középpontjában egy amerikai filmsztár van, aki eléggé kiábrándult karrierjéből és egyébként is szakítás után van, így Franciaországba utazik, hogy az Irma Vep című film főszereplője legyen, ami egy francia némafilmes klasszikus, a Les Vampires feldolgozása. Azonban eléggé nehezére esik idővel sajátmaga és karaktere között különbséget tenni, és minden összemosódik."

Dark Winds (AMC, június 12.): A Jack Ryan és a Fringe készítőjétől érkezik egy noir sorozat a '70-es évekből, ahol egy brutális gyilkosság után nyomoznak, őszintén szólva, engem megvett a trailer, mindenképp megér egy próbát:

Money Heist: Korea – Joint Economic Area (Netflix, június 24.): Bizony, koreai Nagy pénzrablás, mostanra már láttam eléggé sok koreai sorozatot, nekem tetszettek. Volt köztük adaptált is, azok sem volt rosszak. Szereposztásról annyit, hogy viszonylag ismert színészek, több játszott koreai sikeralkotásokban (Parasite, Squid Game, Oldboy stb.), szóval ebből is látszik, próbálták ezt komolyan venni. Meglátjuk, lehet egy próbát megér.


Olyan sorozatok maradtak a végére, mint a Netflixről a First Kill (június 10.), mely szerintem nevével ellentétben, inkább a tinisorozatok felé tolódik el, hiszen tinicsajszi vámpírosat játszik, trailer: https://www.youtube.com/watch?v=D4wJK4C_nZY
Hasonlóan látom a Ms. Marvel esetében is (Disney+, június 8.), nagyon felkapott, mindenhol videókba botlok, én valószínűleg kihagyom, de megértem azokat, akik már várják, sztori: "MCU első muszlim szuperhőséről szóló, tavaly még filmként emlegetett Ms. Marvel készítője Bisha K. Ali lesz. A pakisztáni-amerikai Kamela Khan képes a végtagjait megnyújtani és vastagítani, ezen kívül az alakját változtatni, összezsugorítani és felnagyítani magát."
https://www.youtube.com/watch?v=m9EX0f6V11Y
A God's Favorite Idiot (Netflix, június 15.) is egy lazább sorozatnak tűnik; "munkahelyi komédia egy tech supportos férfiról, aki pont akkor lesz szerelmes munkatársába, amikor tudtán kívül kívül isten üzenetének közvetítőjévé válik." https://www.youtube.com/watch?v=g48NhGOUQbo

Az HBO Max kínálatába június folyamán bekerül a Shameless és a Person of Interest, így akkor újranézős lesz nekem mindkettő (lehet a POI-t be se fejeztem..., franc se emlékszik már mindenre).

Elindult a The Boys 3. évada az Amazonon, szerintem jó rajt volt (3 rész egyben), várom a folytatást.

Disney+: június 14-ig lehet kedvezményesen regisztrálni (akkor lesz a start is), egyelőre eléggé komoly a felhozatal, nem is kezdem el írni, mert hosszú lenne a lista. Ha jól láttam, szinte mindenhez lesz felirat (viszonylag sok sorozathoz szinkron is). Sokáig úgy gondoltam, hogy Marvel, Disney és a mesék, szinte semmi számomra releváns tartalom, de eléggé belehúztak.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 04, 2022, 10:32:03Az HBO Max kínálatába június folyamán bekerül a Shameless és a Person of Interest, így akkor újranézős lesz nekem mindkettő (lehet a POI-t be se fejeztem..., franc se emlékszik már mindenre).

Egy jó Finch és Reese duo, na azt lehet én is lepörgetem újra, anno nagyon szerettem. :ok:

The Grand Tour
Nyugodtan mondhatom, hogy a Top Gear szinte fél életemet végigkísérte, csalódott voltam, mikor abban a formátumban befejeződött, majd valami pocsék rajttal indul a TGT-t, aminek kellett egy évad, mire eltalálták, mire is van szüksége az embereknek. A harmadik évadban már több kiváló rész volt, majd jött az utolsó váltás a negyedik évadra: nincsen stúdiós rész, csak egy-két rész és kijelölt országokban marhulás. Felemás az egész, mert vannak pillanatok, mikor szakadsz a röhögéstől, de már egyre inkább érződik rajtuk, hogy elfáradtak. Érthető, azon gondolkoztam, hogy több mint 15 éve nézem őket, ráadásul ők ennél már jóval korábban kezdték a szakmát (ha nem is ilyen felállásban). Ami nekem tetszik, hogy semmit sem változtak ezen időszak alatt. Ők megmaradtak olyanoknak, amilyenek régen voltak. A világunk folyamatosan változik, nagyon elfogadóak (vagy épp nagyon kirekesztőek) vagyunk. A Clarkson - May - Hammond trió viszont minden, csak nem polkorrekt, ami szerintem zseniális. A mai korszakban már mindenki tízszer átgondol egy kijelentést, mert egy életre elvágja magát, míg ők? Dehogyis, ha kell, akkor bárkibe beleállnak, legyen szó nemzetről, vallásról, nemi identitásról vagy épp különböző bőrszínű emberekről. Egy biztos: ennek a triónak a sorozatait néztem vissza a legtöbbször, még sok év után is viccesek. Sajnálom, hogy például a régi Top Gear részek nem elérhetőek valamelyik streaming szolgáltatónál (ugyanígy sajnálom, hogy a Miami Vice nincsen fent sehol sem).  >:(  :-\


Disney+
Ma hajnalban rajtolt Magyarországon is a platform. Filmekkel el van látva. Sorozatok? Itt azért kicsit másra számítottam, de úgy csinálják, mint az HBO Max: folyamatosan töltik fel őket. Kezdésnek nem rossz a The Mick (úgyis újra akartam nézni, annyira elborult volt), Wayward Pines (ezt is), White Collar (ezt is újra fogom nézni, ha lesz időm), Godfather of Harlem (ezt folytatni akartam) és az Only Murders in the Building (ez a tavalyi év kellemes csalódása volt, két hét és folytatják). Rengeteg Nat Geo-s sorozat, aminek örülök, de ennyi. Itt egy lista a kezdésnek feltöltött sorozatokról:
https://www.sorozatjunkie.hu/2022/06/14/disney-sorozatok-amik-felkerultek/

A sorozatjunkie-n is megjegyzik, hogy folyamatosan töltik fel a listát, így reményeim szerint tényleg felkerülnek majd olyanok, mint Atlanta, mert hiába jött 391 sorozat kezdésnek, jelentős része mese, körülbelül 100-150 sorozat "használható".

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 16, 2017, 20:28:05Mick: Hát ez nagyon jó.  ;D  Pár napja kezdtem el, de régen nevettem ennyit egy 20 perces sitcomon. Hatalmas, szerintem az utóbbi évek egyik legjobbja ebben a témában. Annyi a sztori, hogy három gyerek (felnőtté érés küszöbén lévő csajszi, egy idegesítő tizenéves okostojás és egy hároméves kisgyerek) kvázi árván marad, mert szüleinek menekülniük kell, mert mindenki körözi őket. Gazdag jómódú család, tele pénzzel, ezért anyuka felhívja a drogos, piás tesóját, hogy vigyázzon már a gyerekekre pár napig, amíg rendeződnek a dolgok. Na ebből nem párnap lesz, a nő pedig tépi a haját, mert ezek borzalmas kölykök. Minden megtörténik ebbe a sorozat, de szó szerint. Nagyon jók a kicseszések egymással a sorozatban.

Sajnáltam, mikor befejeződött, két évad elborultságok dobtak el a készítők. Felkerült a Disney+ felületére, gondoltam újból darálom, ugyanúgy lehet rajta nevetni, mint 4-5 évvel ezelőtt. Ez még mindig nagyon beteg sorozat, emlékszem, hogy még az elején annyira bele se merültek, de már itt is voltak dolgok. Annyira jó volt a főszereplők közötti kémia is, kiválóan elosztott jelenetek, elborult párbeszédek. Több ilyen sorozat kellett volna... Az biztos, hogy aki nem látta anno, azoknál ez többségében kiveri majd a balhét (mostani még píszíbb világ, illetve LMBTQ és minden elleni harc stb.), de ez egy provokatív sorozat. Szinkron nincsen, felirat van hozzá, de szerintem ez jobb is így, eredeti nyelven volt ez jó.


Idézetet írta: Pozzato Dátum június 17, 2022, 14:41:52Sajnáltam, mikor befejeződött, két évad elborultságok dobtak el a készítők. Felkerült a Disney+ felületére, gondoltam újból darálom, ugyanúgy lehet rajta nevetni, mint 4-5 évvel ezelőtt. Ez még mindig nagyon beteg sorozat, emlékszem, hogy még az elején annyira bele se merültek, de már itt is voltak dolgok. Annyira jó volt a főszereplők közötti kémia is, kiválóan elosztott jelenetek, elborult párbeszédek. Több ilyen sorozat kellett volna... Az biztos, hogy aki nem látta anno, azoknál ez többségében kiveri majd a balhét (mostani még píszíbb világ, illetve LMBTQ és minden elleni harc stb.), de ez egy provokatív sorozat. Szinkron nincsen, felirat van hozzá, de szerintem ez jobb is így, eredeti nyelven volt ez jó.



Meg fogom ezt nezni, egybol eldontottem amint rakeresve rajottem hogy Sofia Blakc D'Elia az egyik szereplő. O nálam a toptoptop nő, ezen a polcon még rajta kivul Lily Collins szerepel.
Szal az sem számít hogy mar a trailer is zsenialis.

The Old Man
Ugyanígy gondolom, ahogyan a Sorozatjunkie, maximálisan egyetértek, nagyon jó pilot volt (illetve első három rész), ha ezt a szintet tartják, akkor kiváló sorozat lesz, év meglepetése.

https://www.sorozatjunkie.hu/2022/06/23/pilot-the-old-man/

The Loudest Voice
Három évig volt elérhető az HBO-nál, ugyanis júliusban lekerül a kínálatból, ami érthető, mert elvileg az év második felében érkezik a SkyShowtime, amiben a Showtime sorozatai is benne lesznek a Paramount és sok más egyében kívül (ezt a sorozatot is a Showtime készítette). Mindössze hét részes, szóval van még rá másfél napotok (összességében, ha jól emlékszem 6 óra a sorozat), le lehet pörgetni. Elsősorban Russell Crowe zseniális játéka miatt tetszett, tényleg élete alakítását hozta (érthetetlen, hogy nem kapott érte egyetlen komoly díjat sem). Akinek tetszett például a Vice (Christian Bale főszereplésével), annak valószínűleg ez is fog. Abban nem lett igazam, hogy ez lett a 2019-es kellemes meglepetése sorozatok terén, de egy tisztes iparosmunka. Amúgy inkább Ailes életét mutatja be, mintsem csak a szexuális kapcsolatát. Szokásos intelem: első rész nem tetszik, engedd el, mert egész végig olyan lesz, mint a pilot.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 10, 2019, 11:54:15The Loudest Voice, Premier: június 30. (HBO)
Parádés szereplőgárda: Russell Crowe (Oscar-díjas, Golden Globe-díjas, Gladiátor, A nyomorultak), Naomi Watts (2x Oscar-jelölés, Birdman), Sienna Miller (Golden Globe-jelölés), Seth MacFarlane (Oscar-jelölés, 4x Emmy-díj, Family Guy-készítője), Josh Charles (Golden Globe-jelölés).
Nagyon kíváncsi vagyok rá, mert Crowe az elmúlt években nem sok értékelhető filmben szerepelt. Mondhatnánk azt is, hogy megindult a lejtőn, elmúlt 10 évben 2-3 alkotás volt csak közepesnél jobb tőle. Azért egy ilyen renoméval rendelkező sztártól ez nagyon kevés. A szerep kedvéért felszedett pár kilót (és akkor még finoman fogalmaztam  ;D), hogy hiteles legyen élete első tv-s főszerepében. Ami még érdekes lehet, hogy a készítők között az a Tom McCarthy szerepel, aki a 13 Reasons Why-t csinálta, ami felkavarta 2 éve az állóvizet. Ő adaptálta minisorozattá a könyvet (7 rész), pár éve nyert Oscar-díjat. Nem csak a sorozatok terén alkotott maradandót, hanem filmeknél is: Spotlight (Oscar-díj, 8.1-es értékelés), The Station Agent (Bafta-díj, 7.7-es értékelés), The Visitor (7.7), Up (Oscar-jelölés, 8.5), Win Win (7.2), Million Dollar Arm (7.0). Nem igazán nyúlt még mellé, szóval ez lehet a nyár egyik kellemes meglepetése és akár az HBO nagy dobása is a Chernobyl után.
Sztori: A sorozat Gabriel Sherman The Loudest Voice in the Room című regényén alapszik, és megtörtént eseményt dolgoz fel: az akkoriban még CNBC-nél dolgozó Roger Ailes (a karrierjét a FOX News elnökeként fejezte be) bukását, aki fizetésemelést ígért az egyik alkalmazottjának, ha utána bármikor lefeküdhet vele.
Videó: https://www.youtube.com/watch?v=lAnJJHrq0Ws

David Zaslav valószínűleg nem lesz közönségkedvenc.  ;D  Ő a felelős az HBO Max "kiheréléséért", mindezt a profitmaximalizálás érdekében. Minden európai sorozat megy a kukába az HBO-ról, illetve adják el a jogaikat (vagy esetleg soha többé nem lesz látható). Voltak itt minőségi sorozatok (Aranyélet, Umbre, Eszmélet), de érdekesség, hogy hiába szűnik meg az európai régió, két sorozatot találtam még, ami elérhető: Patria és Blinded by the Lights.

Előbbi egy baszk sorozat, terror idejéről (ETA stb.), robbantások, illetve az ott élőkre való hatása ezen cselekményeknek. A Blinded by the Lights egy rendkívül komor sorozat, vannak benne durvulások, akciók, főhősünk, Kuba karaktere kiváló ( ;D ), lengyel alvilágot mutatja be. Egyik sem egy óriási eresztés, de szerintem tisztes 70-80%-os teljesítmény.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 24, 2022, 15:54:20The Old Man
Ugyanígy gondolom, ahogyan a Sorozatjunkie, maximálisan egyetértek, nagyon jó pilot volt (illetve első három rész), ha ezt a szintet tartják, akkor kiváló sorozat lesz, év meglepetése.

https://www.sorozatjunkie.hu/2022/06/23/pilot-the-old-man/

Aztán tényleg az év meglepetése lett, mert az évad felétől pocsék minden. Így elszúrni egy jól kezdő sorozatot (nem ajánlom senkinek), szinte már művészet. Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy egy vezető színész (szupersztár), nem szólt közben, hogy ezt nem így kéne, én ehhez nem adom a nevem?