A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Egy érdekes cikk Gibraltár kapcsán. Fogalmam sincs mennyire hiteles számok szerepelnek benne, egy oltásellenes ismerősöm osztotta meg:

https://www.bitcoinbazis.hu/gibraltar-es-a-100-ban-oltott-lakossag-rendkivul-fura-esete/?fbclid=IwAR2lz5flGSQ3Vn1bi_K5qb565amP_6-cfQvoXHAY0zaHKm1sVvp3MTdWjBA

Idézetet írta: Latzka Dátum november 16, 2021, 11:20:17
Egy érdekes cikk Gibraltár kapcsán. Fogalmam sincs mennyire hiteles számok szerepelnek benne, egy oltásellenes ismerősöm osztotta meg:

https://www.bitcoinbazis.hu/gibraltar-es-a-100-ban-oltott-lakossag-rendkivul-fura-esete/?fbclid=IwAR2lz5flGSQ3Vn1bi_K5qb565amP_6-cfQvoXHAY0zaHKm1sVvp3MTdWjBA

Mindenesetre az oldal, ahonnan a hír van, már legalább jó irány... ;D

Idézetet írta: Admin Dátum november 16, 2021, 08:51:23
@Nyuszika10

Ne értsd félre. Egy szóval sem elleneztem (vagy akár álltam ki állításod mellett), csupán szeretnék egy hiteles forrást, ahol kerek perec leírják, hogy oltott személy kisebb eséllyel adja át a fertőzést. Viszont nem te vagy az első személy aki ezt kijelenti, ezért is érdekelne egy tanulmány.

Szembe köpöm magam, és jövök egy nem hiteles forrással:
https://index.hu/kulfold/2021/10/29/koronavirus-percrol-percre/a-beoltottak-ugyanolyan-esellyel-adjak-at-a-fertozest-mint-az-oltatlanok/

Ebben szerepel egy hivatkozás a Lancet lapra:
https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00648-4/fulltext

Márciusban még a webbeteg is az általad gondoltakról írt:
https://www.webbeteg.hu/cikkek/fertozo_betegseg/26701/a-vakcinak-csokkentik-a-koronavirus-atvitelt

És most egyáltalán nem azt próbálom sugallni, hogy nem hatékony valamilyen szinten az oltás. Ugyancsak ismerős körben nemrég volt egy haláleset, ami talán elkerülhető lehetet volna ha az illető be van oltva. Ezt soha nem fogjuk már sajnos megtudni, mert minden egyén más.

zbking első kérdése az volt hogy (A.) hogy az oltatlanok könnyebben kapják-e el a vírust?Erre válaszoltam igennel és erre linkeltem be a múltkor a cikket (a telexeset).És te is arra keress cikket ha már megtetted hogy oltott vagy oltatlan kapja-e el nagyobb százalékban a fertőzést.Mert én olyanokat olvastam hogy igen,az oltás jobban véd a fertőzés elkapása ellen is,oltottnak kisebb az esélye elkapni.Te pedig azzal kevered hogy könnyebben terjesztik-e.Tudtommal egy fertőzött oltott ugyanúgy terjeszt mint egy fertőzött oltatlan.Ezt nem is vitattam és nem is volt vita tárgya.A fertőzött az fertőzött és feltehetőleg ugyanúgy terjesztő is oltástól függetlenül.Amit pedig zbking B. kérdésére válaszoltam az pedig az a logika hogy ha mondjuk 100 oltottal vagy 100 oltatlannal vagy  összezárva akkor jó eséllyel az utóbbi csoporttól kaphatod el a vírust.Mivel az oltottak közül kevesebben kapják el ezért kevesebben is terjesztik.



Idézetet írta: Alk Dátum november 16, 2021, 08:23:06
Hát ebből a Janssenből lett egy jó kis hőemelkedés/láz (37,6) ma reggelre, meg szétszakad a fejem jobb oldala.

38,1. Én akkor hivatalosan is kiszálltam ebből a böszméskedésből. Adassa be magának 4 havonta, aki jónak látja, én meg vállalom a korlátozásokat.

Jobbulást @Alk! :beerchug:

És ha a zöldeknél bankoltok, akkor holnaptól már legyen nálatok maszk.

"November 17-től az ügyfeleknek is kötelező lesz maszkot hordaniuk az OTP Bank fiókjaiban. A tájékoztatásban olvasható, hogy az OTP a koronavírus negyedik hullámának erősödése miatt döntött így; a szabályozás alól egyedül a hat évnél fiatalabb gyermekek mentesülnek."

Ma délelőtt voltam a helyi fiókban, rajtam kívül már minden ügyfélen fent volt a maszk. Kérdeztem, hogy már kötelező mindenkinek. Azt mondta a csaj, hogy majd csak hétfőtől lesz az. Még hamarabb lett belőle..

Idézetet írta: Alk Dátum november 16, 2021, 18:11:48
38,1. Én akkor hivatalosan is kiszálltam ebből a böszméskedésből. Adassa be magának 4 havonta, aki jónak látja, én meg vállalom a korlátozásokat.

Engem a janssen egy napra ütött ki.

Idézetet írta: Latzka Dátum november 16, 2021, 20:36:54
Jobbulást @Alk! :beerchug:

És ha a zöldeknél bankoltok, akkor holnaptól már legyen nálatok maszk.

"November 17-től az ügyfeleknek is kötelező lesz maszkot hordaniuk az OTP Bank fiókjaiban. A tájékoztatásban olvasható, hogy az OTP a koronavírus negyedik hullámának erősödése miatt döntött így; a szabályozás alól egyedül a hat évnél fiatalabb gyermekek mentesülnek."

Ma délelőtt voltam a helyi fiókban, rajtam kívül már minden ügyfélen fent volt a maszk. Kérdeztem, hogy már kötelező mindenkinek. Azt mondta a csaj, hogy majd csak hétfőtől lesz az. Még hamarabb lett belőle..

Mindeközben mi pedig már kb. egy hónapja maszkban járunk kint is bent is.  :D

Jobbulást Alk!

Idézetet írta: Nyuszika10 Dátum november 16, 2021, 13:38:33
https://telex.hu/koronavirus/2021/11/11/koronavirus-oltas-oltott-attoreses-fertozes-statisztika-lelegeztetogep-halal

Köszönöm a linket.

"Ahogy a számok is mutatják, alapvetően nagyon csekély a valószínűsége annak, hogy egy teljesen beoltott ember megfertőződjön, pozitív PCR-tesztet produkáljon. Az oltásnak köszönhetően a szervezet hamarabb elpusztítja a vírusokat, így a vírusok esetleges átadására szolgáló idő is rövidül, tehát a továbbfertőzés esélye még kisebb – igaz, erről a Robert Koch Intézet szerint egyelőre nincsenek számszerűsíthető tudományos adatok."

A cikkben megjelenő elmélet alapján a környezetemben azért is kaphatta el az utóbbi hónapban annyi oltott a vírust, mert már megy ki az oltás hatása. És valóban, március-április környékén voltak ezek a személyek beoltva.

Viszont a fent kiemelt részlet az azért eléggé meredek kijelentés, főleg a kiemelt rész miatt.

Én egyelőre így látom: oltott is el tudja kapni, és lehetséges, hogy nagyobb valószínűséggel amiatt, mert már "megy ki" az oltás hatása (de ez egyelőre nagy kérdőjel), ezen kívül pedig az is tapasztalható, hogy a súlyos esetek java részénél hiányzik az oltás.

...akárhogy van tagadják, vagy sem. létezik vagy sem...a kérdés már nem az, hogy oltunk (hányat - mivel stb...), vagy sem.
Hanem:
- Hogyan fogunk a közel/távoli jövőben élni?
- a 2020 előtti életformánkat itt Európában nem fogjuk visszakapni (ez egy kijelentés...megáll vagy sem 5-10 év múlva kiderül.) Hogyan tudunk élni ezután?
- Miről kell végleg lemondani? Mi helyett kell mást kitalálni? ...mihez tudunk/lehet/engedik, hogy alkalmazkodjunk?

Bizony ezek fontos gazdasági kérdések is:
- chip nélküli kocsik
- szórakoztató, vásári, vagy közösségek jelenlétére épülő iparágak
- mi lesz az interperszonális kapcsolatainkkal? Pl.: kinek lett fizikailag megismert új barátja, ismerőse, haverja, csaja, pasija stb az elmúlt másfél évben? Mekkora távolságtartás - fizikai, értelmi, érzelmi? Mennyire zárja be magát mindenki: ki a fasz akar beszélgetni egy új ismerőssel méretes faszságú Covidos problémákról. Lövészárkokat ásni politikai/erkölcsi/tudományos kérdéscsoportok alapján. Mi lesz így a közléseinkkel, amit el szeretnénk mondani valakinek, viszont a bizalmatlanság/félelem miatt nincs kapcsolat....

Szóval tényleg?
Hogyan fogunk ezek után élni?
Hogyan akarunk élni?
Akarunk egyáltalán Covid nélkül élni?
Jó az emberiségnek ez az átalakulás/elszigetelődés/bezárás? Megszerettük ezt az életformát, s már kell is ez a szarság, mint téma, mint gond és egyben öröm? (bruhaha a szomszéd elkapta...meg a hópárducok is Kanadában...bazzeg).

Magunknak kell megválaszolni ezeket.
Én csak annyit tudok, hogy menni akarok előre és tudom miért dolgozom! Nyilván pénzt akarok és értékeket átadni közvetíteni, örökíteni stb...-a többit leszarom. Viszont azt látom, hogy 2020 februárja óta valami véget ért a világban (ami azért kellően beteg is volt...), s lehet, hogy valami még betegebb irányba megyünk...

Tényleg! Hogy fogunk élni? Mert a helyszín az idő az adott: itt és most, de hogy?

@Sound olyan kérdéseket dobtál fel, amire szerintem senki nem fog tudni válaszolni. Én még saccolni sem merek, akkora összevisszaságnak tűnik az egész.

Világos!
Mégis azt gondolom, hogy ezeket a kérdéseket kellene feltenni. Erről kell már töprengeni.
A többit a tudomány/politika eldönti, az egyén meg evickél.

https://telex.hu/koronavirus/2021/11/17/romania-covid-halalozas-oltas

Ez az ember (Lorenzovici László), akit a cikkben idéznek,  félrebeszél, de ellenőrzés nélkül lehozták. Két hete 10.000 alatt van a napi esetszám, ez meg tegnapi cikkben 18.000-ről 14.0000-re csökkenésről beszél. Tegnapi hivatalos statisztika szerint 3500 új fertőzőtt volt, nem 14.000.
A harmadik oltásról is ferdit, elég régóta fel lehet venni Romániában a 3-ik oltást. Nem értem, miért.

Szóval a telex is bizonyos cikkekben csak egy bulvárlap szintjét hozza és elmehet a picsába.

Írják is a cikk elején, hogy Transindexes együttműködés. Hát nem csodálom, hogy hamarosan lehúzzák a rolót.