Miért szeretsz a Tippmixen játszani? Nosztalgiázzunk egy kicsit!

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: oakland23 Dátum március 19, 2021, 11:15:23
nekem van egy 2002-es eseménylistám, 200 esemény fogadható rajta, ez februári lista, ebben van correct score, hendi, góllövőre lehet fogadni, Real - Leverkusen BL-meccs, még Raul gólra is lehet fogadni  ;D
Ez már ilyen dupla oldalas tétlap volt, előtte biztos emlékeztek, csak egy A4-es volt dupla oldalas, és talán 15 esemény volt, amire nem volt kötéstiltás, itt ami előttem van, már 91 esemény fogadható single-ben.
De én is úgy emlékszem, hogy középsulisként még jópár évig az egy-oldalas tétlap volt, amiből választhattunk, és 10 vagy 15 esemény kötéstiltás nélkül, de azok között nemigen volt csak háromesély.

Arra is emlékszem, hogy 15-16 évesként a kutya sem kérdezte tőlünk, elmúltunk-e már 18, bármikor bárhol simán tudtunk tippmixet feladni  ;D

Én talán még 14 se voltam amikor Tippmixeltem. Le se szarták, szerintem most sem...

Idézetet írta: zsivany20 Dátum március 19, 2021, 10:54:44
@zbking amúgy ez biztos, hogy SZRT-s tippmixen volt? Nem valami más platformon!?  :o

Csak azért mert, én az ezredforduló környékén már rendszeresen figyeltem a kínálatot, majd később volt vállalkozásunk is, aminek a keretében volt terminálunk is alvállalkozóként, és ilyenek akkoriban még nem voltak... az ezredforduló utáni években jött be először olyan, hogy egy meccsre volt másik opció, de az csak a hendikep fogadás volt... "*(0-1)-es hendi, *(0-2)-es hendi" stb stb... de ilyen, hogy correct score, csapatok gólszámai stb.. 100%, hogy csak a 2000es években jöttek be, de annak is inkább csak a második felében! De olyan, hogy X vagy Y lő gólt, az meg végképp nem túl régi opció...

Megkövetem magam, ha nem így van, és mutattok ilyen szelvényeket 2000. előttről, de én kizártnak tartom.... emlékszem, gimisként (1999-2005) örültünk, hogy lehet fogadni, meg milyen menő volt már, hogy bejött a hendikep fogadás... de ilyen, hogy kétesély, meg over/under még csak az online bukiknál volt. Tényleg meglepne, ha lett volna ilyen 2000 előtt az SZRT-nél...

Itt van pl egy tavalyi cikk, amiben egy 2001-es szelvény van:



Még a képen látható szelvény idejében sem volt pl a rendszerben ennyi alfogadás... És ne értsd félre, nem kekeckedem, csak próbálom összerakni a képet, hogy mi az isten... hol lehetett akkoriban ilyen fogadásokat kötni!?  :o :D
Nem volt mas platform akkor, akkortajt kezdodott minden.
Ha jol remlik, 1997 keso oszen indult a tippmix, heti egyszer 255 esemennyel. Aztan fokozatosan javitottak a hibakat, 2000 tavaszatol lehetett kb. mar heti 2x200 esemeny.
Amiket felul irtam az 1000%-os info, ket legfajobb dolog, nem is tudom eldonteni, hogy Mijatovics golja faj jobban vagy Emanuel Petit-e.

Azon gondolkodom, hogy milyen szakemberek dolgozhattak az SZrtnél akkoriban, hogy engedtek több, ugyanazt magába foglaló eseményt összekombinálni. Én pár évvel később kezdtem, addigra már bezárták ezt a kiskaput, de tinédzserként sem kellett néhány hétnél több, hogy ez a lehetőség felmerüljön bennem. Adta magát nagyon. Szóval az ottani diplomás matematikusok/statisztikusok és más szakemberek mit csinálhattak?

Idézetet írta: Alk Dátum március 19, 2021, 11:49:06
Azon gondolkodom, hogy milyen szakemberek dolgozhattak az SZrtnél akkoriban, hogy engedtek több, ugyanazt magába foglaló eseményt összekombinálni. Én pár évvel később kezdtem, addigra már bezárták ezt a kiskaput, de tinédzserként sem kellett néhány hétnél több, hogy ez a lehetőség felmerüljön bennem. Adta magát nagyon. Szóval az ottani diplomás matematikusok/statisztikusok és más szakemberek mit csinálhattak?

csak azt nem értem, ha ez ennyire jó volt, akkor miért nem gazdagodott meg akkor mindenki aki tippmixelt?

@firgabácsi ha netán idelátogat, ő talán tudna erről egyet s mást írni.

zbking, akkor amikor a mix indult, több esemény volt fogadható, mint utána pár évvel?

Mert amikor én középsulis lettem, és kezdtem el tippmixelni, ez volt ilyen 98-99 környéke, akkor a tétlap egy A4-es lap volt, azon szerintem 50-50 esemény, összesen 100. Arra viszont már nem emlékszem, hogy heti két tétlap volt, vagy heti egy...

Fel kéne kutatni a középsulis könyveim, füzeteim, tuti van bennük pár meglapulva, csak lusta vagyok :D

Nekem ezek ilyen hihetetlen történetek, amíg nem látok egy ilyen szelót sem, addig nem hiszem el.  :D

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 19, 2021, 11:59:30
@firgabácsi ha netán idelátogat, ő talán tudna erről egyet s mást írni.

zbking, akkor amikor a mix indult, több esemény volt fogadható, mint utána pár évvel?

Mert amikor én középsulis lettem, és kezdtem el tippmixelni, ez volt ilyen 98-99 környéke, akkor a tétlap egy A4-es lap volt, azon szerintem 50-50 esemény, összesen 100. Arra viszont már nem emlékszem, hogy heti két tétlap volt, vagy heti egy...

Fel kéne kutatni a középsulis könyveim, füzeteim, tuti van bennük pár meglapulva, csak lusta vagyok :D

Nekem ezek ilyen hihetetlen történetek, amíg nem látok egy ilyen szelót sem, addig nem hiszem el.  :D

Én sem gondolnám, hogy '98-ban többezer opcióra lehetett fogadni... Mert ha csak heti 250 eseménnyel számolunk, amelyeknél voltak ilyen alfogadások, hogy over/under, vagy adott játékos gólt lő, nem lő gólt... stb stb... akkor az heti több ezer fogadási lehetőség... szerintem a szelvényen sem nagyon lehetett akkoriban ennyit bejelölni  :) De, pl a teletexten sem volt soha ennyi opció kint... klasszikus 887 a friss eredményekért... (hányszor vártam, hogy villogjon a gól a lila eredményeknél élőben...  ;D )
Én szinte kizártnak tartom, hogy a nyitás éveiben (97-98) ilyen fullos (gyakorlatilag a mai kínálattal megegyező részletességű) kínálatra lehetett fogadni... amit aztán 1999-2000-es évekre már lebutítanak csak alapfogadásokra... (!?) Tényleg jó lenne bárkitől, bármilyen fogadásról csak 1-2 ilyen szeló, amin ilyen kínálatok voltak... mert engem ez nagyon meglepne.

Az elején heti kétszer volt 150-150 esemény talán hétfő-szerda és csütörtök-vasárnap bontásban. Nemzetisportot kellett hozzá megvenni vagy kilopni belőle azt a két oldalt. Régi szép idők  :)

Idézetet írta: zsivany20 Dátum március 19, 2021, 14:42:32
Én sem gondolnám, hogy '98-ban többezer opcióra lehetett fogadni... Mert ha csak heti 250 eseménnyel számolunk, amelyeknél voltak ilyen alfogadások, hogy over/under, vagy adott játékos gólt lő, nem lő gólt... stb stb... akkor az heti több ezer fogadási lehetőség... szerintem a szelvényen sem nagyon lehetett akkoriban ennyit bejelölni  :) De, pl a teletexten sem volt soha ennyi opció kint... klasszikus 887 a friss eredményekért... (hányszor vártam, hogy villogjon a gól a lila eredményeknél élőben...  ;D )
Én szinte kizártnak tartom, hogy a nyitás éveiben (97-98) ilyen fullos (gyakorlatilag a mai kínálattal megegyező részletességű) kínálatra lehetett fogadni... amit aztán 1999-2000-es évekre már lebutítanak csak alapfogadásokra... (!?) Tényleg jó lenne bárkitől, bármilyen fogadásról csak 1-2 ilyen szeló, amin ilyen kínálatok voltak... mert engem ez nagyon meglepne.
nem irok tobbet, mert kezd idegesiteni a tema😜
Nem volt semmilyen alfogadas az elejen, ha beraktak egy correct score-t, az elvitte a helyet, mintha kulon meccs lett volna. Az emlitett juve BL donto a gollovokkel meg a tobbi szarral elvitt az elso 60-bol vagy 30 helyet
A VB dontos szelo meg talan megvan valahol, megprobalom megkeresni.

Ezen a 2002-es tippmix fogadási események listáján, ami nekem megvan, a 100. esemény egy Jugoszlávia-Ukrajna meccs. mondjuk az egész félra van nyomva, mert a h és d oszlopban megvannak a szorzók, a v-nél el van csúazva.
De NBI-be volt alsó és felsőház, mondjuk Matáv-Sopron - Debrecen, de ami meglepett, női BL döntő Kometal Skopje - FTC  :D

Most a neten azt irjak, hogy 120 esemeny volt hetente egyszer egeszen 2000.marciusig, ott lett 2x120 , hetfo-szerda es csut-vas bontasban.

Az elejen 1-15-ig lehetett 1-2-es kotes, 60-ig 3-4-es kotes utana levo esemeny csak 5-os kotesben.


Hivtam a havert, talan lesz akkori tetlap, de ahogy irtam, a pl a bl dontonel a meccsre kinalt fogadasok elvittek vagy 30 esemenyt.

A fo 1x2-t beraktak az elso 15-be, meg talan ht 1x2 es az over 2,5-et is, a tobbit meg 16-60-ig.

Igen, ami nekem megvan lista, a Real Madrid Leverkusen BL-döntős tétlap, ott a 012-es esemény a Real meccsre a háromesély, de 021-től 046-ig mind erre a vonatkozik, mind a correct score, és mind egy külön 'esemény'. De ez 2002-es tétlap, emlékszem, előtte még csak egy ilyen lap volt, egy A4-es, aztán jött csak be a nagyobb tétlap. NS-t csak a burzsujok vettek, mi stat nélkül is tudtuk a tutit. De talán homályosan valamire emlékszem, mintha a magyar nemzetbe is lett volna valami külön rész, de ezt a nagy öregek tán jobban tudják.

 :)

az első oldala
látszik, hogy el lett nyomtatva, talán épp ezért is tettem el anno. biztos gondoltam, hogy egyszer sokat fog érni, mint a pénzeknél, ha elnyomnak valamit rajta  ;D

Azt hiszem az én esetemet hívják úgy, hogy a családban marad. Még Édesapámtól örököltem a fogadást, amit a család nem néz jó szemmel (meg is lehetne az oka, de az egy másik történet). Annak idején, még 2001 előtt megvolt a saját rendszere, amit az ismerősökkel játszott.
Faterom csapágyak eladásával foglalkozott, hol piacon, hol pedig gyáraknak adta el. Szombatonként a szolnoki Lengyelpiacon árult az ismerősökkel, ki ezt-ki azt. Akkor még nem ilyen gagyi volt mint mostanság, szóval nem ilyen kókler.
Faterom csak a háromesélyre fogadott, de ott bajnokságokra lebontva. A Bundesliga volt a kedvence, azzal nyert a legtöbbször. Egy franciakockás spirál füzetben írogatta a bajnokságok eredményeit és úgy fogadott. Mondanom sem kell, hogy ezt átvettem az elején én is. Mindegy. Tippmixen csak pár száz forintokkal, max. ezerrel fogadott, de nyaranta tudtunk ezekből menni nyaralni. (Ezekről csak később szereztem tudomást).
Megtetszett nekem a dolog, ámulattal néztem őket, amikor ezekről beszéltek. Pár évvel később elkezdtem én is játszani, persze kevesebb sikerrel. Emlékszem, hogy vasárnap este ott frissítgettem a teletextet, hogy mikor rakják már ki az új tétlapot. Bevallom, hogy az akkori fogadás, illetve az ezzel járó érzés sokkal jobban tetszett, mint a mostani. A teletext után másnap azért még lecsekkoltam a Magyar Nemzetben vagy a Nemzeti Sportban. Nemzeti Sportot szinte csak a Szerencsemix miatt vettem, az volt az első amit megnéztem, elolvastam, majd utána az újság. Annak, hogy tippmixen kezdtem és nem online, annak kifejezetten örülök, valahogy sokkal jobb érzés volt a teletextet frissítgetni és várn, i, hogy váltsanak a számok, majd lefújják a találkozót.
Ahogy telt az idő, úgy jött el az online fogadás, beregisztráltam a Bwinre, expektre (az is érdekes téma lenne egyébként, hogy ki hová regisztrált először). Azért néha még feladok egy-egy tippmixet, de az érzés nem ugyanaz. Ezt annak tudom be, hogy már rengeteg a mérkőzés és a fogadási lehetőség.

teletext 887-tel indítottam a tv-t  ;D szomorúan néztem valamelyik nap, hogy már az is megszűnt, 2020 január 2-től nem él az oldal  :'(

nekem a bwin volt az első, ahova regeltem, 18. születésnapomon  ;D előtte meg expekten nyomtam a pokert

2006 -os vb- n kezdtem mixelni , a zöld újságból néztem a tippeket. Brazil mezeket sorsoltak a lottózókban. Őket tartották esélyesnek.
Akkoriban már elég sok lehetőség volt , de arra nem emlékszem, hogy a Pro mikor indult.