temy naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Üdv. mindenkinek!

Belekóstoltam a pókerezésbe én is.  :P
Mondanom sem kell, most tanulom a játékot. A pókerszabályok, játékok nézegetése közben találtan ezt a fórumot.
Tetszik, hogy itt segítik egymást a játékosok, elmondják a véleményüket a másik játékáról,  stb.
Ez nagy segítség mindenki számára, hisz több szem többet lát.
Na, nekem segítség kell majd bőven.

#1 november 22, 2010, 12:37:57, temy
Mint szinte mindenki, én is egy freeroll versennyel kezdtem ( kezdem ) a pályafutásomat ( néhány gyakorlókör, és 3-4 nap olvasgatás után)

Valami nagy-nagy mákkal az 5000 indulóból  kb.140-150. lettem, ami 0,21 EUR-t hozott a konyhára.
Ezen felbuzdulva, beneveztem még 1-2 freeroll versenyre, az első nap csodálatos volt.


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

2 megnyert verseny :))

Mostmár az alaptőkém is megvan.

#2 november 22, 2010, 12:38:58, temy
Tegnap este beneveztem egy 1 +01 EUR nevezési díjas versenyre, mivel csak 13 induló volt.
Ezt sikerrel vettem. Persze a nap folyamán neveztem még 2-3 freeroll-ra, de itt nem sikerült túl jó eredményt elérni.



Ahogy Ford Fairlaine mondja: "Kezdőtől nem rossz...". Gratulálok, temy, lehet, hogy mi tanulunk majd Tőled, további sok sikert!

Üdvözöllek a fórumon és én is sok sikert kívánok!! GL!  ;)

Szintén gratulálok, egy nap 2 első hely még freerollon is nagyon komoly :beerchug:  Mikor kezdted a játékot, mert azért 50 FPP-t nem is olyan könnyű összehozni bosson?

Előtte 1 nappal , befizettem 10 EUR-t .
Nem igazán értettem még az asztalszabályokat sem, így beléptem egy 0.50/1 EUR  asztalhoz.
Hamar nyertem 20-30 EUR-t, aminek  nagyon örültem. (Bár igazáből nemigen tudtam, hogy mit csinálok, szinte csak vaktában nyomkodtam a gombokat)
Jó sokáig kitartott ez a nyeremény, persze a végén elnyerték.  :bash:
Az eddig nyert 83 EUR -ból, 50-et kifizettettem, 13-at elbuktam.
Így a maradék 10+20-al játszogatok ( remélem ez kitart jódarabig, és nem kell ráfizetnem még )

Nem kötekedésből, de a 0.5/1 € -s asztaloknál, a minimum beülő 20.00 €...   :)

*(az általad használt bossmedia-n persze)

Idézetet írta: zsivany20 Dátum november 23, 2010, 04:29:46
Nem kötekedésből, de a 0.5/1 € -s asztaloknál, a minimum beülő 20.00 €...   :)

*(az általad használt bossmedia-n persze)

Akkor tévedek, nem ekkora tétes asztal volt.
De a lényeg, hogy hamar nyertem néhány €-t.

Az elmút pár napban, azt vettem észre, hogy amióta a pókeres oldalak által leírt stratégia szerint játszok ( legalábbis megpróbálom ), rendszeresen vesztek.
Az elején, amikor csak össze-vissza nyomkodtam a gombokat, még nyertem is, de mostanában.... ???
Lehet türelmetlen vagyok?
Vagy csak egyszerüen a szerencse pártolt másfelé?

#9 november 24, 2010, 08:53:46, söprű
Nem gondolnám azért, hogy összevissza nyomkodtad, ha megnyertél két freerollt egy nap. Olvasol, tanulsz és egyre jobb játékos leszel. Most a tanultak keverednek az ösztönnel, ezért a visszaesés. Amikor az olvasottak már beépültek a játékodba, akkor fogsz előrelépni megint.

Ahogy látom, nem csak nekem furcsa a történeted, ha valóban kezdő vagy és minden úgy van ahogy eddig írtad, akkor türelem és szorgalom a két kulcsszó. Csak ezekkel lehetsz hosszútávon is sikeres.

Az emberek azt hiszik, hogy a póker könnyű játék, a kezdeti gyors sikerek ezt még inkább elhitetik velünk, de igazából ez nem így van.

Én alig több, mint egy éve játszom csak, 5-10-20 centes alapon (SNG) immáron nyereségesen, de fél évig biztosan eltartott, amíg rájöttem, hogy mennyire nem tudok erről a játékról semmit.


*** Ja és az sem mindegy, hogy mit olvasol. Nekem például nem jöttek be az ingyenpénzes oldalak által sulykolt stratégiák. Komoly szerzők komoly műveit javaslom, itt a fórumon van egy topik ahol válogathatsz közülük. Nálam Sklansky, Harrington és Moshman a 'szentháromság'...

Ez a hét a mai napig elég rossz volt. Valóban igaz, hogy fáradtan nem érdemes leülni pókerezni.
Türelmetlen, ingerlékenyebb az ember. Legalábbis én az vagyok.
Munkabeosztásomnak hála, a héten, lényegében csak esténként tudtam leülni, kicsit tanulni a játékot. Mondanom sem kell, nem sok eredménnyel.
Hajnalban indul 1 freeroll verseny a [pap]Paradise Poker[/pap]-en, gondoltam azt meglovagolom.
Hiába keltem fel 3-4 óra alvás után egészen 26-án reggelig.
Aznap sikerült a 1031 indulóból az 56. fizetős helyet megcsípni - €0,27 -el gazdagodtam.
A mai nap végre ismét sikerült, mintha megint fellendülőben lennék. Nagyon várom az esti €3200 összdíjazású jutalom versenyt. Addig is :

- €0,5+0,05 Texas Holdem Freezeout Tournament -  50 induló 6.hely  €1.62

- €  1 +0,10 Texas Holdem Freezeout Tournament -  49 induló  1.hely  €19.60

Elkeserítő dolgok történnek mostanában.  :'(
Akárhol indulok, mindíg sikerül elcsípnem a legjobb nemfizető helyeket, bár sokszor addig sem jutok el.
A pénzes asztaloknál folyamatosan vesztek, stabil bukó vagyok.
A versenyeken, az  elején szinte mindíg sikerül bekerülnöm a top 10-be, de később leamortizálom magam.
Amikor eljutok a final asztalra, ott is a 6-10 helyen kiesek.

Nem tudom, ki, hogy van vele, lassan 1 hónapja pókerezek, de még mindíg nem tudok 2 asztalnál többre figyelni. A kettő is csak visítva.  :crazy:
Ma 3 asztalon játszottam versenyt egyszerre, kész káosz volt. Elég jól álltam mindegyiknél, de be kellett látnom, hogy a 3 nagyon sok még nekem.
Így egyik versenynél próbáltam kiütni magam, all-in minden kártyára. Néhány körön belül sikerült is  :D
Viszont szerencsétlenségemre a többi asztalnál sorra dőltek be a lapjaim.
AA vesztett 62 ellen, AK - J10 ellen....stb.  Pár perc alatt a másik 2 versenyből is kiestem .
Mindenesetre a tanulság megvan:
   - egy seggel nem szabad több lovat megülni!

Eltelt 2 hét, a helyzet nem sokat változott.
Olvasgatom a szakirodalmat, a játékosok blogjait....stb.
Az eredmények nem túl rosszak:
5000 induló - 20 hely
7500 induló - 90 hely
....stb
Aprópénzeket nyerek freekrollokon.
Mindenesetre az még nindíg áll, hogy türelmetlen vagyok, ezen nem sikerült lényegesen javítani. Hiába próbálok feszesen játszani, 10-15 eldobott lap után, még a legszarabb lapra is elmegyek, amiből valamit ki lehet hozni.
Nade a mai volt a csúcsom, így még nem rontottam freeroll versenyt.
10.000 induló- 2 óra játék után kb. 700 fő.
2. vagyok a mezőnyben, szépen jönnek a lapok. ( 65k)
Eldöntöm, hogy ultra feszesen fogok játszani, mit ad isten, QQ kézbe, ezt azért nem dobhatom, szépen vesztek is vele 15k-t.
Köv. leosztás 22 flopra jön a 2-es kis hívások, persze, hogy megadom, aztán szépen felhúz 10k-ra - elvesztem. :crazy:
stb.
4 kör, és a lilaköd leszáll, KQ-ra all-in, nyerek!!  :beerchug:  van esély tovább is
persze 3 kör és ki is buktam.
Szóval elhiszem, hogy türelmetlen vagyok , sőt.. tudom.
De aszem nállam  eddig nagyon nem jöttek be a pókermágusok által leírtak. ( azaz néhol, kicsit módosítanom kellett)
Most ezt próbálom ki!
pár hét és jelentkezem

BÚÉK mindenkinek! Kicsit megkése.  ::)

Elég régen nem írtam már, de most úgy néz ki : valami alakulófélben van.
Ott jártam, hogy freeroll versenyeken indulgattam, de ezt elég hamar meguntam a sok kiülő játékostárs miatt. Egyszerűen felidegesít, hogy egy 10 fős asztalnál 3-an játszunk, mert a többi TÁVOL van.
Úgyhogy átpártoltam, az 1-2 € -s SNG és MTT -re.
SNG-n eleinte kb 50%-osan játszottam, ezt mostanra sikerült 70%-ra feltornázni.
Sajnos az itt nyert pénzt ( figyelmen kívül hagyva a bankroll-ról megismerteket  :bash: ) hamar elbuktam cash game asztaloknál.
Nade a legfontosabb, ami miatt írni kezdtem ma, az MTT versenyek.
1-2 € beszállósokon szoktam indulni, kb 140-180 résztvevő szokott lenni ( a rebuy-os változatokat szeretem inkább ), álltalában az első 20 hely pénzdíjjas.
Január első napjaiban 1-2-3 €-t nyertem. Nem minden versenyen, de azért 4 ből 2x sikerélményem volt.
Aztán jött a 01.09 -e . 6. hely - 23 € nyeremény  :great:   + valami 1,5 € nyeremény
                   01.10 -e.   egyik versenyen 19.hely - 6,5 €
                                    másik                    1.hely - 58 € :D
Még sosem nyertem ekkora összeget, bár sokótok számára ez apró nyereménynek számít, engem nagyon feldobott a nyereményem.



Megragadom az alkalmat, hogy elsőnek  :great:gratuláljak :great:. Szép teljesítmény, csak így tovább.

Hullámvölgyek mindenki játékában vannak, csak nézd meg az én naplómat. Nem egyszer voltam én is lent. Én akkor pihentetem a játékot, és máskor megpróbálom újra. Ha nagyon ideges vagyok, aznap már többet meg se nyitom a pókerklienst, akármennyire szeretném.