Foci vb 2018 tippek, fogadások, vodka

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: sunik29 Dátum július 11, 2018, 21:44:15
Pickford  doppingol  majdnem ketszer tobb km tett meg, mint Subasic . Mert a vb-n horvatok a mervadok.

Kiült a dopping az arcára.


Most írom Belgium 3 gólt rúg a bronzmeccsen minimum...

#947 július 11, 2018, 22:38:00, csacsi1899
Idézetet írta: zsivany20 Dátum július 11, 2018, 15:20:28
Arról nem beszélve, hogy Maguire góljánál pedig nagyon könnyen fújhattak volna kifelé... Épp egy magyar blogger elemezte, hogy milyen okosan, amerikai mintára kitalálta Southgate, hogy megzárják a fejelőnek a területet... Ez mind szép és jó, sőt, még működött is, viszont az európai labdarúgásban ez a zárás (pláne, hogy a kezüket is használják), szabálytalan! Az ellenfélt megfogó játékosoknak nem célja a labda megjátszása, csupán a védekező játékosok feltartása = szabálytalanság. És igen, jogos, hogy így jóval többször közbe kéne avatkoznia a játékvezetőnek... de ahogy Panama ellen többször is könnyű síppal ítéltek ilyen esetben, az angolok ellen nem.

Ezért kéne valamit kitalálni ezekre a szitukra, de minimum, hogy egyenlő mércét alkalmazzanak a játékvezetők.

https://www.youtube.com/watch?v=U6jSPvmbTr8

Egyetértek veled. Mutatok egy még nagyobb kamu tizit, ami tökéletes példája annak, amit írsz, és amivel kiejtették a Milant a Barca ellen valamelyik BL-ből.
Puyol két kézzel ellöki/elzárja Nestát, aki estében magával rántja a másik barcást.
Ráadásul a labda még nincs is játékban.



Hihetetlen! Nincsenek 500 kilométerre, mégis milyen távol vagyunk tőlük... Le a kalappal!  :beerchug: :beerchug: :beerchug: Zágrábban milyen hangulat lehet most, érdemes lenne leugrani vasárnap.


Belga-angolból sosem elég úgy néz ki, jöhet a második felvonás :D

Franciák 90 perccel kevesebbet játszottak, mint a horvátok, plusz egy pihenőnap. Modricot látva, innen szép nyerni a horvátoknak.

Franciaország a döntő favoritja, közel hármas szorzó a horvátok sikere

Kevés gólos finálé várható a bukmékerek szerint, melyen a franciák esélyesebbek oddsok alapján. Tovább


Idézetet írta: csacsi1899 Dátum július 11, 2018, 22:30:35
https://www.youtube.com/watch?v=U6jSPvmbTr8

Egyetértek veled. Mutatok egy még nagyobb kamu tizit, ami tökéletes példája annak, amit írsz, és amivel kiejtették a Milant a Barca ellen valamelyik BL-ből.
Puyol két kézzel ellöki/elzárja Nestát, aki estében magával rántja a másik barcást.
Ráadásul a labda még nincs is játékban.

Hát igen, de ez mostanában még nagyobb probléma szerintem... Ezen a VB-n különösen.

Viszont az egy más szitu, amikor a labda még nincs játékban, akkor még csak fegyelmezhet a játékvezető, nem fújhat tizit, vagy szabadot bármerre...

Na de szerencsére van Isten, és nem jutott döntőbe ez az angol csapat... valljuk be, nem oda való ez a foci.  :beerchug: ;)
Mondjuk személy a franciák játéka sem tetszik, de jóval több futballra emlékeztető dolgot mutatnak, mint Maguire-ék.

Életük meccsén biztosan kiteszik a szívüket a pályára a horvátok, remélem elég lesz valami csoda folytán!  :ok:

Anglia konkrétan az 5. percben lőtt gólja után nem találta el a kaput (számítva a hosszabbítást is). Kicsit a statot csorbítja, hogy Stones fejese kurvára kapura tartott, csak nem a kapus védte, hanem tán Vrsaljko fejelte ki a gólvonalon, azt pedig a statisztikusok nem írják be kaput eltaláló lövésnek. Hülye egy szabály, de gyakorlatilag blokkolt lövésnek számít, miközben az angolok legnagyobb helyzete volt.

Közben meg simán beírják kuput találó lövésnek mondjuk azt, amikor a Perisic kapufájáról visszapattanót Rabic valami fura módon kapura tette, alig ment el Pickfordig. Mondjuk nekem nagyon kellett, mert félidőben 1 kaput eltaló lövése volt a horvátoknak, a bet365 meg live kitette a horvát kaput eltaláló lövések számát 2.5-ből, ahol az over 1.90-et ért. Gondoltam hátrányban vannak, szóval van előttük 45 perc, hogy kétszer kapura lőjenek.

Picit olyan piac ez a kaput eltaláló lövés opció live, mintha a bet365-nél nem vennék figyelembe az aktuális állást. Nem mondom, hogy simán lejött, de azért nem volt necces, közben meg 1.90-es odds volt. Sőt, ha pár másodpercet várok, már 2.00-án tehettem volna meg.

Red kommentjére visszatérve én nem csak Sterlinget ekézném, nekem Lingaard is pótkeréknek tűnik. Tegnap is ott volt ajtó-ablak ziccerben, aztán melékeni, de mezőnyben sem sokat nyújtott, legalábbis szerintem. Ehhez képest kisebb csoda, hogy elődöntőt játszottak.

Amire viszont nagyon kíváncsi lennék (talán TiB vagy Poz majd tud segíteni), hogy a vb-n a gólok hány százaléka esett pontrúgás után. Hát valószínűleg nem kevés

Idézetet írta: oakland23 Dátum július 12, 2018, 09:43:16
Anglia konkrétan az 5. percben lőtt gólja után nem találta el a kaput (számítva a hosszabbítást is). Kicsit a statot csorbítja, hogy Stones fejese kurvára kapura tartott, csak nem a kapus védte, hanem tán Vrsaljko fejelte ki a gólvonalon, azt pedig a statisztikusok nem írják be kaput eltaláló lövésnek. Hülye egy szabály, de gyakorlatilag blokkolt lövésnek számít, miközben az angolok legnagyobb helyzete volt.

Közben meg simán beírják kuput találó lövésnek mondjuk azt, amikor a Perisic kapufájáról visszapattanót Rabic valami fura módon kapura tette, alig ment el Pickfordig. Mondjuk nekem nagyon kellett, mert félidőben 1 kaput eltaló lövése volt a horvátoknak, a bet365 meg live kitette a horvát kaput eltaláló lövések számát 2.5-ből, ahol az over 1.90-et ért. Gondoltam hátrányban vannak, szóval van előttük 45 perc, hogy kétszer kapura lőjenek.

Picit olyan piac ez a kaput eltaláló lövés opció live, mintha a bet365-nél nem vennék figyelembe az aktuális állást. Nem mondom, hogy simán lejött, de azért nem volt necces, közben meg 1.90-es odds volt. Sőt, ha pár másodpercet várok, már 2.00-án tehettem volna meg.

Red kommentjére visszatérve én nem csak Sterlinget ekézném, nekem Lingaard is pótkeréknek tűnik. Tegnap is ott volt ajtó-ablak ziccerben, aztán melékeni, de mezőnyben sem sokat nyújtott, legalábbis szerintem. Ehhez képest kisebb csoda, hogy elődöntőt játszottak.

Amire viszont nagyon kíváncsi lennék (talán TiB vagy Poz majd tud segíteni), hogy a vb-n a gólok hány százaléka esett pontrúgás után. Hát valószínűleg nem kevés
az angoloknak konkrétan 12 góljából 9 rögzített szituáció után született, de más csapatoknál is a góljainak legalább az egy negyedét hasonlóan szerzik. "Szöglet, fél gól" mondás újra kezd visszatérni a köztudatba, legalábbis válogatott futball szinten biztos

Meg divatba jöttek a távoli gólok is, 3.75-4.00-es odds bwinen, hogy lesz távoli gól egy meccsen (16-oson kívülről). Mostanában mindig teszek rá egy-két ezrest, mindig jön is  ;D Bár rendre pont nem az a csapat lövi, amelyiktől számítok távoli gólra, de tegnap is Trippier 5 perc után beakasztotta. Simán sanszos a bronzmeccsen és a döntőben is, hogy lesz távoli gól, teszem is, mert miért ne  :D

Egy (volt) újságíró ismerősöm (szombathelyi) jegyzete a Facén:

Török Tibor
3 órája ·
Volt szerencsém (hacsak amatőr szinten) horvátokkal futballozni, ezért néhány alapvetést ismerek.
Nem adjuk fel. Soha. Addig megyünk, amíg bírjuk. És utána is. Ha kicseleztek, utána eredünk. Ha csúszva, ha a kézen járva, akkor is. Amúgy alapon nem cseleznek ki. Ha mégis, jön az első pont, vagy egyszerűen rákapaszkodunk az ellenfélre. A vizes, sáros pályát különösen szeretjük, mert akkor egészen messziről lehet becsúszni. Minden ellenfél, akiért nem jön mentő, egyszerű, mezei szimuláns. Az erő velünk van. Ha mégsem lenne, akkor megkeressük, és elmagyarázzuk neki, neki is jobb, ha velünk tart.
Az ellenfelet sohasem hagyjuk magára. Ott vagyunk a meze alatt, a gatyájában, ha kimegy vizet inni, beleülünk a palackba addig is, és szúrós szemmel nézzük.
Minden labdáért küzdünk, bárhol is legyen. Ha véletlenül a partvonalon kívülre kerülne, akkor is, mert nem bízzuk a véletlenre, a bíróra, az ugyanis lehet, szenilis vagy vak is. Minden labda, ami nem nálunk van (tartózkodjon földön vagy levegőben) szabad labda, egyetlen cél, hogy megszerezzük. Ebben minden eszköz megengedett, amit a játékvezető nem fúj le. Ha az élet úgy hozza, azok is bevethetőek, amiket amúgy lehet, hogy le kéne fújnia (lásd egyenlítő gól szerdán). Soha nem rúgunk magasra, vagy az ellenfél alacsony és stöpszli, vagy túlságosan mélyre hajolt. (A mély fogalma olyan 180 centi körül kezdődik.) Ha fejelünk, eleve magasra ugrunk és a kezünkkel előre jelezzük személyes auránkat. Ha az ellenfél mégis úgy látja jónak, hogy bemerészkedik ebbe, az leginkább az ő egyéni, szoc. problémája, mi szóltunk előre. Mindezzel a játékvezetőnek is illik tisztában lennie, mert különben össze-vissza fújdogál minden baromságot, amit természetesen kedvesen szóvá teszünk neki.
A futball nem élet-halál kérdése, jóval több annál - na jó, ezt nem ők találták ki, de az biztos, hogy tökéletesen megvalósítják. Végül pedig: ünnepre eső meccs után először az esti misére megyünk, csak utána a kocsmába.

Mivel szeretem a statisztikákat, ezért utánanéztem Oak felvetésének a rögzített szituációk/tizenhatoson túlról szerzett gólok tekintetében. Szóval viszonyítási alap a 2014-es vb. A szögletnél a maximum két érintés számított még, míg szabadrúgásnál közvetlen és közvetett (utóbbinál max 1-2 érintés, valami minimális kombináció).

Pontrúgások:
2014: 40 (23,40%) ebből: 12 büntető (7,02%), 18 szöglet (10,53%), 10 szabadrúgás (5,84%)
2018: 61 (37,88%) ebből: 21 büntető (13,04%),  20 szöglet (12,42%), 20 szabadrúgás (12,42%)

Öngól:
2014: 5 (2,92%)
2018: 11 (6,83%)

Gól a tizenhatoson kívülről:
2014: 15 (8,77%)
2018: 20 (12,42%)

Kiállítás:
2014: 10 (16%)
2018: 4 (6,6%)

Ami nekem meglepő volt, hogy a kiállítások mennyisége dupla annyi volt négy éve. Fegyelmezettebbek lettek a csapatok? Nem erre utal viszont, hogy a büntetők száma majdnem kétszeresére nőtt (mindezt a videóbírónak köszönhetjük. Lehet 14-ben is lett volna ennyi büntető, ha már akkor is van ilyen rendszer?).
2014-ben a gólok közel 70%-a a tizenhatoson belülről egy akció után született. Ez a szám 18-ra leesett 50% környékére. Egyre kevesebb tehát a kidolgozott támadásokból szerzett találatok aránya. Azért a 20%-os csökkenés szignifikáns.
Ami nekem megdöbbentő volt, hogy közel 40%-ban a pontrúgásokból érnek el találatokat a vb-n, vagy egy ilyen szituáció után.
Az a helyzet, hogy annyira jó lett a csapatok védekezése, illetve annyira kevés minőségi kreatív játékos van, hogy már csak így tudnak eldönteni egy mérkőzést.

Videobíróra is fogadhatsz az utolsó két vb-meccsen!

A világbajnokságon nagy szerepe volt a videobírós rendszernek, ami a torna végére bekerült a fogadási lehetőségek közé. Tovább