NBA 2018/19

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Srác olyan, mint egy hiba a számítógépes játékban :D

https://www.youtube.com/watch?v=6_-pISJTpWU

Nevetek én is ( ;D), pedig nem kéne, szegény srác nagyon megjárta pedig 1/1 volt. Nem olvastam annyira utána (felületesen vágom a sztorit), de járt ő alaposabb pszichológiai kezelésen? Mert ami a dobásával történt, az nem fogható csak a sérülésre. Itt valami komolyabb mentális dolog lehet, egy pszichés gát.
Egy időben kiállt mellette a vezetőség és a társak is, de most már csak Embiid részéről olvastam olyat, hogy próbál segíteni, csapat asszem cserélné. Durva, hogy hány bust volt az elmúlt hat évben, már ami az first pick-et illeti:
Anthony Bennett, Markelle Fultz, ide sorolnám most már Andrew Wigginst is. Én meg voltam róla győződve, hogy övé a jövő a posztján, igazi scorer lesz. Arra én sem számítottam, hogy fejben ennyire gyenge. Towns még hozza az elvártat, bár a védekezés nem javul, Simmons is jó, de vannak hiányosságok. Nála Jenner jelenthet komoly akadályt, akár még a karrierébe is kerülhet az a kapcsolat. Ayton, ha nem tanul meg minimálisan védekezni, akkor kuka (sajnos). Most is rengeteg fiatal tehetségek látok videókon (Zion Williamson, Mac McClung), de lehet ők is eltűnnek majd a süllyesztőben. Elég egy sérülés vagy bármi. Mintha nem lennének felkészítve mentálisan a profi létre. 18-20 évesen már milliós követi bázis a közösségi médiában, szupersztárként kezelik őket, aztán, ha nem úgy alakulnak a dolgok, akkor mintha egyik pillanatról a másikra kiégnének.

Szóval a Dallas zsinórban 8 meccset nyert otthon, már ott vannak a rájátszást érő helyeken. Ha így folytatja Doncic, nem lesz kérdés, hogy ki az év újonca. Megint hozott egy 20 pont feletti meccset.
https://www.youtube.com/watch?v=HAOs1JQ4OY4

Látható, hogy lazán vállalja a fizikális játékokat, ott sem tudják őt dominálni, aztán clutch szituációban 1 perccel a vége előtt az a visszalépős hármas, majd a saját palánkjuktól dobott egykezes egész pályás indítás pontosan... Újonc irányítóként, ha jól tudom, akkor Magic hozott ilyen számokat. 19 évesen clutch játékos, már nem először bizonyítja ezt. Remélem nem jut Rubio sorsára. Ami biztató, hogy a szlovénnál megvan az a mentális erő fejben, ami a spanyolnál nem volt, remélem a sérülések is elkerülik és akkor valami eszméletlen teljesítménynek lehetünk szemtanúi éveken át.

Fultznak thoracic outlet szindrómája van, amivel azért nem a legegyszerűbb kosarazni..

Köszi az infót (pont most olvastam én is), akkor viszont érthetetlen a 76ers orvosi stábja, hogy ennek nem néztek utána. Azért az előzetes jelekből lehetett volna erre következtetni, de az is lehet, hogy a játékos titkolta el (bár azért pár teszten ez kijött volna..). Nem ez lett volna az egyik ilyen mellényúlása a Phillynek, mintha nem néznének utána a játékosoknak, csak az alapján döntenek, amit mindenki tud, hogy nagy tehetség-e vagy sem. Az, hogy mentálisan milyen, hogyan használja a social mediat és még lehetne folytatni, arról semmi. Kicsit vad megállapításnak tűnhet, de nem sok koncepció van ott a csapatépítésben, még akkor is, ha szépen egymás mellé rakták Simmonst és Embiidet. Előbbinél lesz majd magánéleti gond bőven, utóbbi pedig szimplán csak buta.  ;D

NBA: Karácsonyozzunk Lebronnal!

Meguntad a Reszkessetek, betörők!-et? Szerencsére karácsonykor az NBA-ben nincsen megállás! Olvasd tovább


Idézetet írta: Greipel Dátum október 29, 2018, 08:58:20
Att tudja valaki, miért játszik ilyen keveset Teodosic idén? Az megvan, hogy sérült volt, de ő sokkal jobb ennél.

Úgy látszik, neki itt már végleg lőttek, már a simán megnyert meccseken sem játszatják... A CSZKA biztos tárt karokkal várja vissza, sokkal jobb lenne így. :-\

Nehéz volt őt beintegrálni 30-31 évesen egy NBA csapathoz. Kár érte, de sajnos egy ilyen típusú irányító, aki ennyire nem tud védekezni, nem feltétlenül állja már meg a helyét a ligában. Fizikális adottságokban is elmarad szerintem a többiektől (bár erre rácáfol Curry, de ő azért tett magára egy kis izmot, plusz elit dobógép), lehet jobb lesz neki Európában. Én megmondom őszintén, szívesen elnézném őt a CSZKA-n kívül valamelyik másik csapatban, az már ott túl nagy hendi lenne nekik, ha Nando de Colo mögött lenne egy ilyen luxus cseréjük, az nem fair.  ;D

Nézegettem a karácsonyi statokat. Tracy McGrady volt az első a pontátlag listán, 43,3 pontos átlaggal 3 mérkőzésen. Eléggé megdönthetetlen rekordnak tűnik, minimum 2 meccsen nehéz lenne a mostani mezőnyből jobbat átlagolni, mögötte 10-12 ponttal vannak lemaradva a többiek, ami körülbelül a realitás. Kobe Bryant 16 karácsonyi meccse talán megdönthető, ehhez négy mérkőzés kéne Lebronnak... Neccesnek érzem, hogy 38 évesen is majd ott lesz a karácsonyi játéknapon, de talán még van benne ráció. Afelé inkább hajlok, hogy csak beállítja a rekordot.
https://www.sports-reference.com/blog/2016/12/nba-christmas-records/

T-Mac vs Lebron csata 2003-ból, azért ez nem gyenge.
https://www.youtube.com/watch?v=xMMPetL1grI


Idézetet írta: petercrouch Dátum december 28, 2018, 00:17:41
A linkelt meccsed 2002-es (T-Mac 46-osa). Ez a 2003-as: https://www.youtube.com/watch?v=zfZ6SYVv_eE
Jogos, köszi, félrement kicsit.  :ok:

Rég volt már szerencsém a Shaqtinhez, pótoltam két hetet, zseniális. Torontónál mégis mit csináltak?  ;D ;D Lonzo tiszta Perkins.
https://www.youtube.com/watch?v=JMl6K4-1BI0

https://www.youtube.com/watch?v=DXGbsaU5FU0

Elemezzünk: Meddig bírja James Harden?

James Harden a világ ellen! Nehéz hónapja lesz a Houston játékosának.  Olvasd tovább


Most már gyakorlatilag napi rendszerességű Harden méltatása vagy épp szidása USA-ban. Szerintem Bazska jól szedte össze a dolgokat, egyet is értettem vele.
https://www.youtube.com/watch?v=iHMnOP-Fgrk&t=172s

T-Mac és Scottie beszélgettek az ESPN stúdiójában és szimulálták, hogyan lehetnek megállítani Hardent.
https://www.youtube.com/watch?v=G7dIE3KT6lU

Hozzászólásoknál azért ez a kettő tetszett:
Make Pippen read audiobooks or movies or documentaries or something
His voice is great

Scottie sounds like a awesome professor

A Knicks-nél még mindig folyik a csapat szándékos leépítése? Lepasszolták ma Porzingis-t és Tim Hardaway-t (meg Burke + Lee) Jordan-ért + 2 első körös cetliért (no meg Smith + Matthews). A Mavs Porzingis felépüléséig bajban lesz palánk alatt, de utána brutál erősek lehetnek. Egyszerűen nem tudom hova tenni ezt a cserét.

New Yorkban rádöbbentek, hogy ez így nem fog menni. Szerintem toltak egy all int, ami a nyári piacot jelenti. Kitakarítottak egy rakat trágya szerződést, hogy legyen hely nyáron Durant vagy Irving valamelyikére, esetleg mind a kettőre vagy két másik sztárra. Porzingis mondta, hogy ő bizony itt nem hosszabbít, valamit lépni kellett.

Én elsőre azt érzem, hogy ez Dallasnak win trade, de lehet végül pont fordítva lesz, mint anno T-Mac cserénél. Nem lehet tudni, hogy Porzingis milyen állapotban van, az is lehet, hogy már közel sem lesz a régi, de ezt csak a Knicks-nél tudják (bár ezt azért kétlem). És akkor még nem esett szó a hatalmas szerződésekről sem, amiből jó pár player option.. (Hardaway, Barnes, Powell) Ez így 50 millió, ennek a ötödét sem éri ez a három játékos. Lesz azért mozgástere a Cubanéknak, de nem sok. Lehet úgy gondolták, mostani csapat csak szenvedne 2-3 évig, első körök lennének a PO-ban és max ennyi.

Azért a rutinos rókáknak, még egy sztár kalibernek ez a Doncic - Porzingis duó nagyon csábító lehet, akik posztjukat tekintve már most a legjobbak között vannak, Doncichoz fogható tehetség pedig alig pattogtatott az elmúlt 10 évben ilyen idősen a ligában. Nekik a 2020 vagy a 2021 nyara lehet nagyon fontos. Utóbbira csak Doncic szerződése marad, plusz Zingiszé, ha hosszabbítanak. Körülbelül lesz 60-70 milliójuk a sapka alatt, ütős csapatot rakhatnak össze és a szlovén gyerek már 21-22 éves korára bajnok lehet.

Kik lesznek akkor kint a piacon? Anthony Davis, Giannis Antetokounmpo, Marc Gasol (bár ő már idén is, ha mindenáron lépni akar), André Drummond, Rudy Gobert, Victor Oladipo, CJ McCollum és még sok-sok minőségi játékos.

Szóval egy nagyon komoly csapat is összeállhat Dallasban 2-3 éven belül, akik közül lehet 3-4 sztár is 30 év alatt lesz. Doncic teljesítményét elfigyelve, az sem biztos, hogy szükség van még 2 sztárra. Lehet elég "csak" Gobert a palánk alatt meg Brogdon vagy McCollum periméterre (bár előbbire kevés sansz lesz..). Vagy kinéznek addigra más pár jól triplázó játékost és készen is vannak.

Cuban már egyszer felépített egy bajnokcsapatot, tudja hogyan megy ez. Másik oldalról nézve pedig már most megkezdődtek a pletykák, hogy akkor Zion is jön majd, aztán ott lesz már mindenki New Yorkban. Mondjuk én Ziontól tartok, mert hiába egy állat, nem a legélesebb kés a fiókban, ami az intelligenciát illeti. Lehet ő is egy erőgép lesz, de nem több. Sajnos olyan bukásokat viszont már láttunk párszor..  Kíváncsi leszek, mert könnyedén megtörténhet, hogy a kutya sem fog aláírni a Nagy Almába és akkor a Knicks évekre lehúzta a rolót.