Kosár-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Hazajöttem most este egy kicsit ittasan, de azért még nem voltam full hülye... mondom rakok már egy kosár meccsre under/over fogadást.. aztán néztem a streamet.. full kamu ez az egész kosár... sohatöbbet nem fogadok rá az 100% még így is hogy kicsit pluszban zártam a végét.. Nem teljesen ismerem a szabályokat, de kb az az elv működik hogy első negyedben fel is rúghatod az ellenfélt nem lesz büntető dobás az utolsó negyedben meg hozzád sem érnek és büntetőt kap az ellenfél.. Full bunda az egész

Idézetet írta: Betman91 Dátum január 13, 2019, 03:19:33
Hazajöttem most este egy kicsit ittasan, de azért még nem voltam full hülye... mondom rakok már egy kosár meccsre under/over fogadást.. aztán néztem a streamet.. full kamu ez az egész kosár... sohatöbbet nem fogadok rá az 100% még így is hogy kicsit pluszban zártam a végét.. Nem teljesen ismerem a szabályokat, de kb az az elv működik hogy első negyedben fel is rúghatod az ellenfélt nem lesz büntető dobás az utolsó negyedben meg hozzád sem érnek és büntetőt kap az ellenfél.. Full bunda az egész

Jó tanács: ittasan 2 lehetőség van: vagy feküdjünk le, vagy még igyunk tovább, s a vége úgy is az előbbi lesz.  ;D

Hát ez a Malaga - Real meccs hihetetlen volt a vége. Vezetnek az első félidő után 16 ponttal, aztán kijönnek a második félidőre és elolvad a szerzett előny, nem is lenne ez akkora baj, csak a végét nem értettem a 4. negyedben 94-93-ra átvették a hazaiak a vezetést, 2-4 mp volt hátra, időkérés, végigviszik és eldobnak egy 3 pontos kísérletet, pont itt a végén mikor egy 2 pontos is elég lehetett volna. Beviszi vagy lefaultolják és 2 bünti amit a végén jobban dobáltak vagy bedobja a ziccert. Erre persze lejött a gyűrűről. Hosszabbításban is a Malaga erőltette tovább a 3 pontosokat, itt már nekik se jött be, az elején megléphettek volna a vendégek 6 ponttal 1:10 vége előtt, kimaradt, több támadó lepattanót szerzett a Malaga és a végén becsorgott a pontos az utolsó másodpercben. Ezt már el se szabadott volna hagyni, hogy rádobja és így 1 ponttal kikaptak 103-102-re. Jó tippnek éreztem pedig és ebben a formában egy nagyon fájó vereség volt számomra. :noway:

Női kosárlabda Euroliga - Ismét Sopronban lesz a négyes döntő
   
Az előző évhez hasonlóan ismét a Sopron Basket rendezi a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjét, amelyre idén április 12-14-én kerül sor.

   
A magyar szövetség (MKOSZ) szerdai tájékoztatása szerint kormányzati támogatással, Sopron városa, az MKOSZ és a Sopron Basket összefogásával ismét Sopronban találkoznak a kontinens legjobb csapatai. Az erről szóló megállapodást Kamil Novak, a FIBA európai szekciójának igazgatója és Bodnár Péter, az MKOSZ főtitkára írta alá.
   
A pénteki elődöntőben a Sopron Basket a címvédő orosz UMMC Jekatyerinburggal csap össze, míg a szintén orosz, 2017-ben győztes Dinamo Kurszk a 2015-ben első cseh ZVVZ USK Praha együttesével néz szembe. A szezont a bronzmérkőzés és a döntő zárja vasárnap.
   
"Sopron már bizonyította, hogy remek házigazda, legyen szó a 2015-ös Európa-bajnokságról, különböző utánpótlás tornákról, vagy a tavalyi Euroliga Final Fourról" - mondta Kamil Novak.
   
"A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége örömmel segíti az újabb rendezést" - nyilatkozott Szalay Ferenc, az MKOSZ elnöke. "Külön köszönet a magyar kormánynak, hogy mellénk állt, s anyagilag is támogatja a női klubkosárlabda európai ünnepét. Magyarországon a sport stratégiai terület, egyre több rangos sporteseményt szerveznek, mert egy vendég- és sportszerető nép vagyunk. Ebbe a sorba kiválóan illeszkedik az európai kosárlabdázás egyik legrangosabb eseménye, a női Euroliga Final Four."
   
"Nemcsak a Sopron Basket tért vissza a négyes döntőbe, hanem a négyes döntő is visszatért Sopronba. Számomra ez egyet jelent azzal, hogy nincs lehetetlen!" - jelentette ki Török Zoltán, a Sopron Basket ügyvezetője.
   
Magyarországon eddig kétszer került sor Euroliga négyes döntőre: házigazdaként előbb a MiZo Pécs 2004-ben bronzérmes lett a szezonzáró tornán, míg tavaly a Sopron ezüstérmesként végzett.

Az Euroliga négyes döntőjébe jutott magyar csapatok helyezései:

2001, Messina: MiZo-Pécsi VSK 3.
2004, Pécs: MiZo-Pécsi VSK 3.
2005, Szamara: MiZo-Pécsi VSK 4.
2009, Salamanca: MKB-Euroleasing Sopron 4.
2018, Sopron: Sopron Basket 2.

Az elmúlt tíz év bajnokai:

2009: Szpartak Moszkva (orosz)
2010: Szpartak Moszkva
2011: Salamanca (spanyol)
2012: Valencia (spanyol)
2013: Jekatyerinburg (orosz)
2014: Galatasaray (török)
2015: USK Praha (cseh)
2016: Jekatyerinburg
2017: Dinamo Kurszk (orosz)
2018: Jekatyerinburg

forrás: mti

Hanga hosszabbított a Barcával, nem nagyon lesz már ebből NBA.

Idézetet írta: Greipel Dátum július 09, 2019, 08:27:16
Hanga hosszabbított a Barcával, nem nagyon lesz már ebből NBA.

Persze, hogy az NBA a kosárlabdázók java részének az álma, de szerintem inkább maradjon a Barcában alapember, mint törölközőtartó bármely észak-amerikai csapatban.

Jön majd a kínai vb, de az amcsik nem veszik igazán komolyan. Sorra mondják le a játékosok a szereplést. Ha nem Coach Pop lenne a vezető, akkor azt mondanám, ez még érem se lesz, de ő a középszerből is képes klasszist csinálni.
Ez a bővített keret, ebből lesz majd a 12 fős (vagy lehet még hívnak be valakit, mert a hátvédsor karcsú...
A Team USA jelenlegi 15 fős kerete:

Hátvédek: Kyle Lowry, Damian Lillard, Khris Middleton, Donovan Mitchell, Kemba Walker.

Csatárok: Harrison Barnes, Tobias Harris, Kyle Kuzma, Kevin Love, Paul Millsap, Jayson Tatum, PJ Tucker.

Centerek: Andre Drummond, Brook Lopez, Myles Turner.

Ide is...
Kosarasok!
Jo lehet ez mara...?
U19Németország - U19Spanyolország, A mérkőzés győztese   U19Spanyolország   1.14x

Eddig:
Germany U19 W   60 - 67   Colombia U19 W     
Japan U19 W     74 - 67        Germany U19 W

Spain U19 W       79 - 65       Japan U19 W     
Colombia U19 W   38 - 75   Spain U19 W

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 22, 2019, 21:13:11
Jön majd a kínai vb, de az amcsik nem veszik igazán komolyan. Sorra mondják le a játékosok a szereplést. Ha nem Coach Pop lenne a vezető, akkor azt mondanám, ez még érem se lesz, de ő a középszerből is képes klasszist csinálni.
Ez a bővített keret, ebből lesz majd a 12 fős (vagy lehet még hívnak be valakit, mert a hátvédsor karcsú...
A Team USA jelenlegi 15 fős kerete:

Hátvédek: Kyle Lowry, Damian Lillard, Khris Middleton, Donovan Mitchell, Kemba Walker.

Csatárok: Harrison Barnes, Tobias Harris, Kyle Kuzma, Kevin Love, Paul Millsap, Jayson Tatum, PJ Tucker.

Centerek: Andre Drummond, Brook Lopez, Myles Turner.
Azert ne legyunk naivak, egy USA-n kivuli vb-n resztvevo vilagvalogatott sem lenne meg ennek a kozeleben se. Am sztem pont az itt guardoknal levo nevsor a leghuzosabb :D De magasbol is sokoldaluak, es 3-4es poszton is van minden szerepre emberuk. De persze szubjektiv ez elegge, csak kezdodjon mar :redchug:

Természetesen, egyénileg képzettek, tényleg még így is top favoritok, kiemelkednek a mezőnyből, de azért ennél lehetne bőven jobb csapatot is összerakni, ahol ezen játékosok többsége kerettag sem lenne (esetleg Lillard). Arra kíváncsi leszek, hogy Lowry milyen formába lesz műtétje után, meg mennyire tudnak felpörögni a szezon előtt. Mondjuk pár türhetőbb játékos eszembe jutott az USA-n kívüli vb résztvevőkből, akik lehet nem lennének annyira bénák és talán megszorongatnák az amcsikat: Giannis Antetokounmpo, Nikola Jokic, Bogdan Bogdanovic, Danilo Gallinari, Marc Gasol, Rudy Gobert, Nando de Colo, Jamal Murray, Jonas Valanciunas, Steven Adams, Ricky Rubio és Sergio Llull

Ami engem érdekel a vb-ről:
- Nurse mire képes Kanadával, azért ők messze nem olyan acélosak, mint a Toronto volt, szóval ez kemény meló lesz
- Mire mennek a szerbek? Nikola Jokic, Boban Marjanovic, Bogdan Bogdanovic, Milos Teodosic, Nemanja Belica, Vasilije Micić és Milan Macvan.. Elvileg a szupertehetségnek kikiáltott Mario Nakic is ott lehet a keretben, aki a spanyolokkal és a horvátokkal szemben választotta a szerb válogatottságot. Djordjevic asszem június végén eléggé kiosztotta az övéit (nem elég, ha csak a név megy fel a pályára), szóval lehet végre összekapják magukat.
- Pikáns lehet az a D csoport, olaszok is ott vannak a szerbek mellett (Gallinari, Hackett, Gentile, Della Valle, Datome, Belinelli), izgalmas lesz ott az első helyért a csata
- Az Antetokounmpo tesókra kiváncsi leszek, mit tesznek le az asztalra, kiegészülve az Olympiacos és a Panathinaikos játékosaival. Azért egy NBA MVP még ebből a mezőnyből is kiemelkedik..

Hosszútávú fogadások: Mire képes a Team USA?

A visszamondások után foghíjas kerettel rendelkező Team USA képes-e a címvédésre? Olvasd tovább



Michael Jordan mókázik kicsit az ellenféllel.


Erről jut eszembe, melyik TV fogja adni a kosár vb-t?
*közben megvan, m4 meg m4sport.hu ...

Mirotic Realból a Barcába...  :hanyas: