Sorozatos szerencsétlenség ellenszere?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok.

Nem tudom,ennek itt van-e a helye(max. ha nem,akk törlik),de máshol nem is igazán tudom megkérdezni,s őszintén nem is tudom,hogy van-e olyan,aki volt/van hasonló helyzetben,de talán valaki aki régebb óta pokerezik, tud tanácsot adni a következő problémára.

Alap sztori az,hogy ~1 hónapos kihagyás után, ismét elkezdtem pókerezni, elején játszottam 1-2 freerollt, hogy ismét érezzem a dolgok menetét :)
Nyertem 1 eurót, Cash game-n felvittem 2,5-re,hogy indulhassak egy versenyen.
Ott 14. lettem, nyertem 60 eurót, utána még nyertem pár versenyt,feltornásztam magam 110-re.
Aztán jött a lejtő 2-3 napja.... (szokás szerint) Játék stílusom pedig nem változott.

Szóval akár tour-t játszok,akár cash game-t próbálok (min limiten, 0,02-0,04), mindig lemákolnak.
Teljesen mindegy, hogy mit csinálok. Mintha azóta a terem teljesen ellen lenne.
CSAK a TEGNAPI szituációkból az alapok.

- beemelek AA-al 10-20 vakot,megadja 88. Check, emelek,visszaemel,all in, s flopba már drillje volt.
Tegnap,már a számoltam az AA-al való bukásokat, s kb a 8-nál abbahagytam. De úgy,hogy utóbbi 4-t preflopp all in-be tettem, hogy még véletlenül se mákoljanak le :)
Legszebb,a fél beülőnyi emelés,s megadta a 4-7 es vadparaszt, flop 356 volt,persze all inbe kerültünk... rögtön.
Szóval akármit csináltam, csak bukás volt AA-al.
- ha KK-m van,ezzel is ha instant all in megyek,nála vagy AA-val adja meg,vagy kisebb pocket-al,és persze neki jött a drill.
- AK, ezzel is csak bukok.
- Vagy legviccesebb történet, hogy a flop pokeremet a river megölte... Mesében nincs ilyen.

Már ott tartottam, hogy nagy lapokat inkább leszarom,mert ennek nincs értelme,eléggé el is ment a kedvem,s kicsit tilt-re is kerültem,pedig azt már tudom kezelni,de ez sok volt így sorozatosan a napokban.
Hogyan kell normálisan megjátszani az ilyen lapokat? Mert én úgy gondolom,ezekből a maximumot kihoztam.
S nem érzem,hogy a játékom lenne szar, mert ilyen szituációkba nem tudok hibát találni. Mert tegnap volt olyan is,hogy flopnál tudtam AA-t,vagy turnnél drillt dobni dobni... De mikor pár %-al visszahozza folyamatosan a játékot valaki,akkor elgondolkozok...

Szóval ilyenkor mi a **** csináljon az ember?
Már annyira bizonytalan lett a játékom, hogy hiába van top párom flopon,már emelni is alig merek :)  :noway:

Igazából megválaszoltad a saját kérdésed:
"Már annyira bizonytalan lett a játékom, hogy hiába van top párom flopon,már emelni is alig merek"

Pont azzal, hogy változtatsz a játékodon, megadod másoknak a lehetőséget.

Éltem már át én is ilyet, és nem jól kezeltem. Sajnos buktam is vele rendesen.

Hogy mit lehet tenni? Lemenni alacsonyabb tétekre, és mindenképp tartani a stratégiádat. Ha félsz, hogy sokat mákolnak CG-n, ülj be FL-re, ott biztonságosabban tudsz játszani. Vagy ülj be kisebb SnG versenyekre, ott is csak annyit kockáztatsz, amennyit az elején bevállalsz.

Hidd el, egy idő után újra fordul a szerencse:)

Ez mind szép s jó.
De mint írtam, már lejjebb mentem, 0,02-0,04 alá nem lehet  :o

Változtatni? Még is hogy?
All in megyek,ugyan az a vége,ha limpelek,még rosszabb,mert akk tudom,h én hibáztam...
Váltogattam a Sng-ket,Cash-t,mindkettőn ugyan ezek fordultak elő.
Ma SnG-n ugyan ez meg volt,ki is léptem inkább,s kiutaltam a maradék 80-at,s 1,5-t meg hagytam bohóckodni...
Érthetetlen.
A terem ellenem játszik sajna.

Stevan, a mondatod, amire többen ugrottak már mind a két témában tökéletesen kiindulási alap.

Az, hogy félsz emelni prémiumlapokkal, világosan jelzi, hogy a probléma belülről jön. Én igyekszem ilyenkor leállni (nem mindig sikerül persze), de a sikeres pókerjáték alapja az aggresszió. Önbizalom nélkül nem fogsz tudni nyerni. Ha pedig stabil véleményed az, hogy ellened játszik a terem, menj át egy másikba. Várunk az everesten, nyugis jó kis terem sohasem vesztettem még 8-10 prémiumhandet zsinórban (gyanítom egyébként, hogy te is eltúlzod ezt a dolgot...)

tekinsd a pénzedre mint befektetés és próbáld meg az agresziv játékot ;D

Közben így 2,5 évvel később nekem van egy másik teóriám, még ha az eredeti kérdező nem is fogja már nézni, az utókor számára érdekes lehet.

Amikor elkezdesz játszani egy teremben, gondolom van egy (legalább) körülbelüli statégia a fejedben, amit tartasz. Ez egy ideig sikerül is, és a bankrollod gyarapszik, amit valljuk be, nagyon jó nézni. Viszont ha az elején egy ilyen erős stratot veszel, mint a nyitóbejegyzésben említett, ugyanúgy tiltre kerülsz, csak pozitív tiltre. Lehet, hogy volt 1-2 mákolásod az odavezető úton, és benned van, hogy miért ne jöhetne be megint?

A pozitív tilt szerintem veszélyesebb is, mint a negatív, mert míg az utóbbi jelei hamar észrevehetőek, addig a pozitív tilt felismeréséhez nagyon nagy önkontroll és sok-sok tapasztalat kell. Tudom, nekem se az erősségem felismerni (kb 2 év után újra átolvastam a naplómat.. hát már tudom, hogy volt értelme vezetni ;) ).

Hogy milyen tippet tudnék adni? Sajnos nem tudok biztos dolgot mondani, amit esetleg ilyenkor meg lehet próbálni, hogy top bankrollhoz képest 30% bukásnál cash-out és 1 hónap pihi.

Ha ezt nem akarod, akkor marad az, mint amit legelőször mondtam, alacsonyabb limit, és ha az sem segít, átmenni FL-re (és megtanulni azt is!).