Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

TiB és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: benson Dátum október 28, 2011, 12:34:43
Orbán Viktor, 2011.10.28:

"nem fogok egy olyan országban élni (...), ahol egymillió ember adósrabszolgasággal kell, hogy szembenézzen"

Aham. És mikor lesz a költözés, miniszterelnök úr?  ;D
miért kellene költöznie? Ő egymillió emberről beszélt, és ez a szám napjainkra szerintem közel 3-4 millió közelében van, szóval jól szólt a Vezér, büdös életben nem lesz itt olyan kevés adós ;D

EB adó! ;D Most ennek mi értelme? Kb ezzel azt érik el, hogy az emberek majd kidobálják a kutyákat az utcára. Akinek a számlákra, meg kajára nincs pénze valószínűleg a kutyája után fog fizetni 6 vagy 20 ezret. Írnak kivételeket, Vizsla, Komondor stb... de pont annak lenne értelme ha ezeket adóztatnák nem? Mert pl sokan csinálják azt, hogy vesznek labradort, lesznek kiskutyák és eladják jó pénzért...

Ahogy az egyik humorista mondta...kellene adó adó, nehogy már ingyen adózzunk!! :bash:

Idézetet írta: Cesc18 Dátum november 17, 2011, 11:16:35
EB adó! ;D Most ennek mi értelme? Kb ezzel azt érik el, hogy az emberek majd kidobálják a kutyákat az utcára. Akinek a számlákra, meg kajára nincs pénze valószínűleg a kutyája után fog fizetni 6 vagy 20 ezret. Írnak kivételeket, Vizsla, Komondor stb... de pont annak lenne értelme ha ezeket adóztatnák nem? Mert pl sokan csinálják azt, hogy vesznek labradort, lesznek kiskutyák és eladják jó pénzért...

Ahogy az egyik humorista mondta...kellene adó adó, nehogy már ingyen adózzunk!! :bash:

A labrador után - ha nem vakvezető-, rendőr-, vagy egyéb munkakutyának van kiképezve - kellene adót fizetni, mert nem őshonos magyar kutyafaj.

Ha jól tudom, az ivartalanított ebek is menetesülnek az adó alól.  ???

Idézetet írta: rosco Dátum november 17, 2011, 14:22:50
A labrador után - ha nem vakvezető-, rendőr-, vagy egyéb munkakutyának van kiképezve - kellene adót fizetni, mert nem őshonos magyar kutyafaj.

Most tök mind 1...csak egy példát írtam. Nem csak labradorral csinálják ezt...

Harcikutya "viselése" meg talán fegyvertartási engedélyhez kötött (vagy valami ilyesmi). És mennyi van hivatalosan belőlük? 5-6db?
Ezek után pl. Lessie nem skótjuhász lesz, hanem vizsla-kuvasz keverék. (oszt jó napot)

Idézetet írta: Cesc18 Dátum november 17, 2011, 11:16:35
EB adó! ;D Most ennek mi értelme? Kb ezzel azt érik el, hogy az emberek majd kidobálják a kutyákat az utcára. Akinek a számlákra, meg kajára nincs pénze valószínűleg a kutyája után fog fizetni 6 vagy 20 ezret. Írnak kivételeket, Vizsla, Komondor stb... de pont annak lenne értelme ha ezeket adóztatnák nem? Mert pl sokan csinálják azt, hogy vesznek labradort, lesznek kiskutyák és eladják jó pénzért...

Ahogy az egyik humorista mondta...kellene adó adó, nehogy már ingyen adózzunk!! :bash:


Annyi köze van ennek a kutyákhoz, mint a chipsadónak az egészséges életmódhoz. Szimpla pénzbeszedés az egész.  ;)


Elég nehéz szavakat találni. Elképesztő, durva. Bár semmi olyat nem mond, amit ne sejtenénk, de mégis. Minden antiszemita fennhang nélkül: "és már megint a zsidók".
Érdemes végig nézni. Sőt! Csak úgy teljes.

http://player.vimeo.com/video/32190261?autoplay=1

Hol voltak a zsidok ebben?
Amugy ez nagyon durvan hangzik. Erdekes volt,hogy az eurozonabol elegge elol lett emlitve Franciaorszag,mint amelyik orszag bedolhet.A dominoelv alapjan sztem szlovakia azert elotte lenne...(persze nem csak Szlovakia)
Aranyba meg ingatlanba fektetni.... Sztem Magyarorszagon a nepesseg 90%a nem tud 2000euronal tobbet felrerakni evente.Lehet,hogy ovatos volt a becslesem,mert kb a ketharmada honaprol honapra kuzd, harcol,es "sakkozik" a szamlakkal.(most melyik parasztnak fizessek eloszor,melyikre mikor jart le a hatarido?)
Azert en meg bizok ilyen szempontbol a nemetekben meg az euban. Csak miert nem tudjak kirakni az eurozonabol az ilyen orszagokat? Ez csak maganvelemeny: az eunak a mediterran orszagok csak azert kellenek,mert ha benn vannak az euban ,akkor van hova vizum nelkul nyaralni menni. :-X
Tudom en,hogy Olaszorszag alapitotag,de megis kenyelmesek,hogy ugymondjam:mediterran eletstilusban elnek.
Azt,hogy az irek mit kurnak el arrol meg fogalmam sincs.

UI:Bocsanat,ha helyenkent erosen fogalmaztam.En bizony ilyen v agyok,azonban azt le kell szogeznem,hogy ezzel nem szerettem volna senkit megbantani vagy megserteni.

A kulcs: Goldman Sachs
Goldman német születésű zsidó volt. Az 1800-as évek közepén vándorolt ki amerikába a kedves család. De nem antiszemita jellegre szeretném terelni a dolgot. Csak lesújtó, hogy mindenhol felmerül ennek a népcsoportnak a neve, ahol nagy pénzek mocskos dolgairól van szó.

Sejtettem
En nalam csak odaig tart a penz hajhaszolasa,hogy:megteremtem a sajat magam es a csaladom megelhetesere valo osszeget.A gyerekeim,sot az unokaim iskolaztatasa is biztositott kell,hogy legyen.haz,auto,kisebb nyaralasok,es annyi befektetett penz,hogy ha munkakeptelenne valok,akkoris megmaradjon mindez,ne doljon ossze,mint egy kartyavar.Ehhez kb.400ezer euro eleg is.Messzebb nem nagyon latok es nem is akarok.Az az egyetlen jo ebben,hogysztem meg is valosithato.Ha meg megvan,akkor a gyerekeimnek elek majd.Remelem.(de lehet nem ezer eurokban,hanem kilo aranyakban kell majd gondolkodnom) :)  :D ;D

Kívánom, hogy elérd amit szeretnél, de jelen állás szerint vágtában haladunk egy új -más alapokon nyugvó- világrend felé. Úgy érzem, hogy nem kell számolnom a nyugdíj alapba fizetett pénzemmel a jövőben...

IMF, kormányunk értelmezésében...