Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


#345 szeptember 07, 2017, 09:51:16, firgabácsi
Tegnap nem nagyon jöttek össze a dolgok fogadási szempontból, ott volt elől Majka is, Zakarin is csak nem eléggé egy legalább top3-as helyezéshez. Nagyon mozgalmas szakasz volt, a Vuelta eddigi egyik legizgalmasabb szakasza, mivel Froome némileg megrogyott és ezt kihasználva többen is akcióztak a GC versenyzők közül a végén.
A kérdés most az hogy ez az 1:16-os hátrány Nibali számáűra ledolgozható vagy nem?  Ha hozzávesszük, hogy Froome a fáradtság komoly jeleit mutatta tegnap + Nibali az utolsó héten hagyományosan jól megy és ez láthatóan most is így van akkor ledolgozható akár. Lesz egy Angliru még  két nap múlva ahol egy hasonló megrogyással Froome akár elbukhatja a Vueltát. Az is kérdéses persze, hogy a tegnapi gyengébb teljesítménye mennyire volt köszönhető az előző napi ITT-nek.
Elvileg most két összekötő szakasz jön az Angliruig ahol szökésből nyer majd valaki több mint valószínű, de az összetett úgy áll, hogy nagyon komoly izgalmak várhatóak ezen a két szakaszon is. A végén majd Madridban lehet, hogy pár másodperc dönt ide vagy oda, így nem zárom ki hogy Nibali ma és holnap is megpróbál támadni, sőt azt sem, hogy nem hagy szökést elmenni a Bahrain-Merida hanem rámennek a jóváírásra is.
A mai elvileg nem túl nehéz szakasz, dimbes-dombos, kisebb emelkedőkkel, eléggé feküdhet Nibalinak, néztem a végét az viszont egy nagyon rövid de meredek emelkedő, a vége ha jól láttam 13-14%-os az utolsó km-en. Nagyon érdekes lesz, hogy Froome hogy reagál, milyen formát mutat ma. A tegnapiból kiindulva Nibali legalábbis megkínálja, ha 4-5 sec-et hoz rajta az is számíthat most már akár. Froome szerintem ma csak arra fog figyelni, hogy tegye a kereket Nibalira, legalábbis remélem nem támad fel hirtelen.
Így a tippem mára Nibali vs Froome H2H Nibali @1.925

Nibali szakaszgyozelme nagyon elvetemult otlet? :D

Az ilyen szakaszokat nagyon szereti a Cápa, de lehet jobb vele várni élőben, hogy mennyire megy el a szökés, mert azért két nagyon megterhelő napon vannak túl az összetett esélyesek.

Most van a MTB Világbajnokság Ausztráliában és kedves barátom Schmidel Regina a 14. helyet érte el Junior XC hölgy kategóriában, ami szép teljesítmény! Előtte végzett 11.-ként Buzsáki Virág is. A fiúknál 28. illetve 54. helyezést sikerült elérni, ami szintén tiszteletre méltó! Grat nekik!

Kár, hogy nem tettem Froomot a Vuelta elején győztesre, de mikor néztem 1,9 volt rá...

Viszont a Tour győzelmét 2,3-ért sikerült elkapnom a verseny előtt.

Jé egy peshark. Azért vannak még ismerős nevek:D

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 07, 2017, 09:49:05
Elvileg most két összekötő szakasz jön az Angliruig ahol szökésből nyer majd valaki több mint valószínű, de az összetett úgy áll, hogy nagyon komoly izgalmak várhatóak ezen a két szakaszon is. A végén majd Madridban lehet, hogy pár másodperc dönt ide vagy oda, így nem zárom ki hogy Nibali ma és holnap is megpróbál támadni, sőt azt sem, hogy nem hagy szökést elmenni a Bahrain-Merida hanem rámennek a jóváírásra is.
A mai elvileg nem túl nehéz szakasz, dimbes-dombos, kisebb emelkedőkkel, eléggé feküdhet Nibalinak, néztem a végét az viszont egy nagyon rövid de meredek emelkedő, a vége ha jól láttam 13-14%-os az utolsó km-en. Nagyon érdekes lesz, hogy Froome hogy reagál, milyen formát mutat ma. A tegnapiból kiindulva Nibali legalábbis megkínálja, ha 4-5 sec-et hoz rajta az is számíthat most már akár. Froome szerintem ma csak arra fog figyelni, hogy tegye a kereket Nibalira, legalábbis remélem nem támad fel hirtelen.
Így a tippem mára Nibali vs Froome H2H Nibali @1.925

Ne szépítsük, ezzel nagyon mellényúltam. Mondhatni a fagyi, azaz Froome, ma visszanyalt  :-\ :bash: :D

#351 szeptember 07, 2017, 22:18:28, peshark
Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 07, 2017, 17:52:13
Ne szépítsük, ezzel nagyon mellényúltam. Mondhatni a fagyi, azaz Froome, ma visszanyalt  :-\ :bash: :D

Mint ahogy én is, hogy Nibalinak lehet esélye a szakaszra is akár.. A szökés tényleg nagyon elment, végén nagyot robbantott a győztes, nem hittem, hogy Lutsenkot így otthagyja, megérdemelte. A végét nem láttam már a befutó után, de sajnálom, hogy Arut így befogták, még 1.20 környékén ment amikor Armee megnyerte, a végére meg maradt 12 másodperce.. :(

Idézetet írta: druzsinlaci Dátum szeptember 07, 2017, 15:02:13

Jé egy peshark. Azért vannak még ismerős nevek:D

Igen, idetaláltam én is.. :)

Idézetet írta: peshark Dátum szeptember 07, 2017, 22:14:00
Mint ahogy én is, hogy Nibalinak lehet esélye a szakaszra is akár.. A szökés tényleg nagyon elment, végén nagyot robbantott a győztes, nem hittem, hogy Lutsenkot így otthagyja, megérdemelte. A végét nem láttam már a befutó után, de sajnálom, hogy Arut így befogták, még 1.20 környékén ment amikor Armee megnyerte, a végére meg maradt 12 másodperce.. :(

Igen, idetaláltam én is.. :)

Hiányzik a napituti...  :D

Hülye kérdés, de hány bar van belenyomva a bicajok kerekébe? :D

Attól függ, hogy milyen bringára gondolsz. Montikban olyan 3 bar körül országúti pedig 7 bar környéke vagy afelett.  De ez még sok minden mástól is függ (testsúly, időjárás, út stb.).

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 08, 2017, 15:31:35
Attól függ, hogy milyen bringára gondolsz. Montikban olyan 3 bar körül országúti pedig 7 bar környéke vagy afelett.  De ez még sok minden mástól is függ (testsúly, időjárás, út stb.).

Országútira gondoltam, 7 bar az elég termetes, nem kenda gumikkal nyomhatják... :D ;D

Milyen váratlan, hogy Theuns kicsit megint vezette Albertot.. :D Szép gesztus ez azért hogy meg akarják a lehető legtöbbet adni Conatadornak az utcsó versenyén. Egyébként hihetetlen, hogy tényleg minden szakaszon támad, full-gázon nyomja végig szinte az összes szakaszt, szép befejezés lesz ez, bármi is a vége. Azért kicsit még reménykedem benne, hogy odaérhet a dobogóra, a holnapi szakaszon a beharangozóknak megfelelően minden megtörténhet, akár még Froome is megzuhanhat-betlizhet.

Én is virsligumin járok (bár fixivel) és én is 7-8 bar amin gurulok ( vagy csak szeretném azt hinni hogy a régi pumpám mérője jól mutat  :) )

Én nagyon sajnálom, hogy Alberto visszavonul. Igazi ösztönlény, hihetetlen energiái vannak, jó nézni, hogy ilyen korban, ilyen másfél év után még most is milyen szinten van. Örülnék én is egy dobogónak, de ehhez valami őrült támadás kell. Ami durva, hogy ezt a teljesítményt csapat nélkül teszi. Oké, Theuns és Stetina néha megy neki, de a többiek inkább a saját zsírjukat sütögetik.

Kíváncsi leszek a holnapi Anglirura, azért behúzok csak egy kis apróval egy Contador szakaszgyőzelmet, de inkább élvezem csak az etapot. Froome azért sebezhető, de több kell Nibalitól, ahogyan a többiektől is. Folyamatos támadások, de nekem van egy olyan érzésem, hogy elmarad majd a nagy tűzijáték.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 08, 2017, 18:20:01
azért behúzok csak egy kis apróval egy Contador szakaszgyőzelmet
Én is ilyesmivel próbálkozom már néhány napja, természetesen csak apró téttel. Az elmúlt napokban majdnem összejött a dolog.  :)