2018 VB-selejtező fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Knapp Dátum november 14, 2017, 08:57:52
...de ez semmit nem érne a profi kiválasztás és utánpótlásképzés nélkül.
Vajon miért pont Dárdai fia lesz Bundesliga játékos, vagy Marozsán lánya olimpiai bajnok focista?
Nem inkább a közeg, a mentalitás és a hozzáértés hozza ki a maximumot a legtehetségesebbekből arrafelé?

Erre írtam azt, hogy ez is a klubok kezében, semmi köze hozzá a nemzeti döntéshozóknak. A maximumot a pénz hozza ki belőlük, mert őket a legprofibbak edzik. Van persze másik út beismerem, ott van Izland. A bevándorlást eléggé lesarkítottad a mennyiségre :D sokkal jobb ha te mész helybe értük, és válogatsz, minthogy özönlenek hozzád nagymamástúl. Ez a modern emberkereskedelem alapszabálya :D

Ami az Olaszokat illeti én csak Buffont sajnálom! Sajnos az Olasz foci mélyrepülése tovább folytatódik! Bajnokságuk is évröl-évre gyengébb színvonalú! Ezeken a folyamatos 0-0-ás meccseken vagyok kicsit kiakadva! Mára egy tutifix - ÍR - DÁN 0-0!!!! :redchug:

Nem kell itt arab meg egyéb befektetőkhöz menni, olaszoknál is élnek milliárdosok bőven, csak nem akarnak pénz invesztálni a sportba. Miért is fektetnének? Nem érdekük, hiszen a hanyatlás kiviláglik.

Lehetne ott is egy megfelelő pénzügyi háttérrel egy jól kiépített utánpótlási/edzői rendszer, de nem lesz. Nem érdeke az olaszoknak. Szóval egyrészről magukra vessenek, hogy nem jönnek ki Inzaghik vagy Baggiók az akadémiákról.

Ventura pedig nem hajlandó magától lemondani (érthető, élete állása). Ez már viszont egyértelműen az "olasz MLSZ" hibája, hogy egy ilyen hozzá nem értő embert választottak a posztra.


A vb-vel kapcsolatban pedig egyik aggodalmam, hogy valami hasonló lesz látható, mint a pótselejtezőkön. 0-0-ás végeredmények, esetleg 1-0 vagy 1-1. Remélem nem lesz igazam és nem fullad unalomba a világbajnokság. Végignézve a mezőnyön, kevés kreatív csapatot látok, akik hajlandóak lennének a támadást felvállalni és irányítani a találkozóikat. Már az afrikaiak is csak a 0-0-ra játszanak (lásd ANK), szóval lehet jövőre pakolni megint az undereket (tavalyi Eb-n, ha jól emlékszem, ilyen 65% környékén volt a 2,5, illetve 31-32% körül a 1,5).

Nem is nagyon értem, hogy tudjátok nézni ezeket a meccseket, miközben pl. az RTL Klubon minőségi szórakoztatás megy  :) Tegnap pl. Gábor barátnőjének nyakláncát megette egy kutya, majd levitték a parkba, aztán kihányta. Eközben a klubban dolgozó szőke csaj, Lili elment nagymamája temetésére, aki amúgy még él. Bori persze benyelte a hazugságot, aki viszont már ott van a főcímben, Alexa helyett. Dani Lilinek minden hazugságát eszi, a másik klubban dolgozó csajt így nem költöztették a Bécy-villába, akinek nem jut eszembe a neve. A Tomi pedig épp azon dolgozik, hogyan kérje meg barátnője kezét. Ma elvileg megteszi, én pedig már nagyon várom, hogy a Szofi igent mond-e. Sokkal nagyobb, fontosabb dolgok ezek, minthogy Buffon ott lesz-e a vb-n, vagy nem.

Amúgy meg nekem nem az a fura, hogy az olaszok nincsenek ott a vb-n, hanem az, hogy eddig milyen sűrűn ott voltak, pedig azért űrfocit nem igazán játszottak.

De most őszintén szólva nem kurvára mindegy, hogy majd a vb-n a olasz-panama lesz 0-0, vagy a panama-svéd???


Idézetet írta: ereghard Dátum november 14, 2017, 12:22:10
https://www.eredmenyek.com/merkozes/AZNu1L7B/#oddsok-osszehasonlitasa;over-under;rendes-j-i

1,5 over 1.36->1.72
2,5 over 2.20->3.39

Ilyenkor szokott az lenni, hogy jön egy kattanás, és ilyen 4-2 lesz a meccs  ;D Ennyiért apróval én rakom a 2.5 overt meg a 3.5 overt is. :bash:

Idézetet írta: oakland23 Dátum november 14, 2017, 12:20:13
Nem is nagyon értem, hogy tudjátok nézni ezeket a meccseket, miközben pl. az RTL Klubon minőségi szórakoztatás megy  :) Tegnap pl. Gábor barátnőjének nyakláncát megette egy kutya, majd levitték a parkba, aztán kihányta. ;D ;D ;D Eközben a klubban dolgozó szőke csaj, Lili elment nagymamája temetésére, aki amúgy még él. Bori persze benyelte a hazugságot, aki viszont már ott van a főcímben, Alexa helyett. Dani Lilinek minden hazugságát eszi, a másik klubban dolgozó csajt így nem költöztették a Bécy-villába, akinek nem jut eszembe a neve. A Tomi pedig épp azon dolgozik, hogyan kérje meg barátnője kezét. Ma elvileg megteszi, én pedig már nagyon várom, hogy a Szofi igent mond-e. Sokkal nagyobb, fontosabb dolgok ezek, minthogy Buffon ott lesz-e a vb-n, vagy nem.

Amúgy meg nekem nem az a fura, hogy az olaszok nincsenek ott a vb-n, hanem az, hogy eddig milyen sűrűn ott voltak, pedig azért űrfocit nem igazán játszottak.

De most őszintén szólva nem kurvára mindegy, hogy majd a vb-n a olasz-panama lesz 0-0, vagy a panama-svéd???


Nap hozzászólása ;D Teljesen felcsigázott a sztori, ha Lili fullosan néz ki, akkor lehet én is elhinném neki, hogy már háromszor meghalt a még élő nagymamája.

egyébként pont az olaszokról olvastam a hoki meccsünk előtt, hogy az előző kapitány egy "Made in Italy" programot vezetett be aminek az volt a lényege, hogy csak az olasz földön született játékosokat hívta meg.
Anyak ellenére hogy egyetértek vele, sajnos a mai világban ezzel így a saját lehetőségeit korlátozza be. Magyar fociban is már évtizeddel ezelőtt felismerték hogy bár nem tiszteletre méltó, de a honosítás jó dolog :)

Zlatan visszatér a válogatottba? Kettes szorzó!

Az Unibetnél fogadhatunk arra, hogy részt vesz a világbajnokságon! Tovább


Idézetet írta: MarkoPolo Dátum november 14, 2017, 13:31:48
egyébként pont az olaszokról olvastam a hoki meccsünk előtt, hogy az előző kapitány egy "Made in Italy" programot vezetett be aminek az volt a lényege, hogy csak az olasz földön született játékosokat hívta meg.
Anyak ellenére hogy egyetértek vele, sajnos a mai világban ezzel így a saját lehetőségeit korlátozza be. Magyar fociban is már évtizeddel ezelőtt felismerték hogy bár nem tiszteletre méltó, de a honosítás jó dolog :)

Az olaszok ezt azután vezették be, hogy bő egy két évtizeden keresztül vadászták a Kanadában élő, de olasz ősökkel rendelkező játékosokat, így rendszeresen volt két sornyi "légiósuk" a csapatban.
A magyar hokiban meg a Palkovics-Ocskay-Ladányi-féle generációhoz honosítottunk először erdélyieket, de lényegében kényszerből mi is követtük az olasz mintát, próbáltunk magyar származású játékosokat felkutatni vagy olyanokat meggyőzni, akik Magyarországra tévedtek játszani.
Azóta is van átlagban 3 "friss" állampolgár a csapatban, de közben egyre magasabb szintre jutott a magyar hoki és most már több tucat megfelelő szintű magyar fiatal közül lehet válogatni.
Úgy emlékszem, a magyar szövetség is jelezte, hogy a honosításnak önként határt szab, de a hoki pont jó példa nálunk, hogy lehet ezt jól is csinálni.

Idézetet írta: davixxx Dátum november 14, 2017, 12:39:20
Ilyenkor szokott az lenni, hogy jön egy kattanás, és ilyen 4-2 lesz a meccs  ;D Ennyiért apróval én rakom a 2.5 overt meg a 3.5 overt is. :bash:

Félóra alatt meg is voltál :beerchug: