Tour de France 2020

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 20, 2020, 19:41:49
Ne feledjétek, két hét múlva, október 4-én kezdődik a Giro d'Italia. Ha úgy érzitek, lehet neki külön topic is, mint a Tour de France játéknak, akkor oda kéne majd mindent írni.

Én arra szavaznék, hogy legyen.  A Giro is megérdemel egy topikot valószínűleg, nagyon rangos verseny és gondolom ott is lesz jó néhány tipp, ötlet stb. mivel a Tourhoz is nagyon sok hozzászólás, tipp érkezett néha napi szinten.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 20, 2020, 20:55:33
Én arra szavaznék, hogy legyen.  A Giro is megérdemel egy topikot valószínűleg, nagyon rangos verseny és gondolom ott is lesz jó néhány tipp, ötlet stb. mivel a Tourhoz is nagyon sok hozzászólás, tipp érkezett néha napi szinten.
Jó ötlet a külön topik.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum szeptember 20, 2020, 20:50:31
Van aki gyakorlatilag csak abból tud nyerni vagy sehogy egy ilyen szakaszon mert Benetthez, Pedersenhez, Ewanhoz stb. képest nem elég gyorsak a legvégén sprintben, így aztán megpróbálják. Egyébként nem olyan ritka azért, hogy meglép valaki és végigviszi, ezen a Touron is láttuk pl. Søren Kraghtól hogy kell magas szinten űzni ezt a műfajt.
Mondjuk ezen a 21. szakaszon pont nem szokásos, én nem is tudom hirtelen mikor nem bunch sprintben nyert valaki a Champs-Élysées-en utoljára, de pozzato lehet tudja  :)
Na jó, Greg LeMond '89-ben, de az időfutam volt :D
A jó öreg Vino csinálta meg utoljára, még 2005-ben. Szinte végig próbált elől helyezkedni, szerencséje volt, mert a francia csapatok kezdeményezőek voltak (AG2R és FDJ), aztán a végén pont időben lépett meg. Érdekes látni Cancellarát ott mögöttük a befutónál fehér-kék Fassa Bortolo mezben. Girón volt rá példa, nem is olyan régen, mikor Keisse meglépett (2015), Vueltán viszont még ritkább volt, szerintem visszább kéne menni 25-30 évet is, mert sokáig egyenkéntivel fejezték be. Érdekesség, hogy kevés olyan sprinter volt, aki egy évben két háromhetes utolsó szakaszát is megnyerte, de Daniele Bennati megcsinálta 2007-ben. Micsoda eltékozolt tehetség...  :'(
https://www.youtube.com/watch?v=_cGK25uZwpc

Kicsit még visszanéztem a történelmet, utoljára a párizsi befutón igazán nagy különbséggel a 1994-es Eddy Seigneur nyert (majd 30 másodperc volt a főmezőnnyel szemben). Az a Tour de France amúgy abból a szempontból volt különleges, mert az angliai szakaszon ott volt Laurent Jalabert - Wilfried Nelissen páros óriási bukása ott. Jalabert utána lemondott a sprintekről, "hegyimenő" lett (Vueltát nyert), míg Nelissen egy tehetséges belga bringás volt, aki már 22 évesen oktatta a rutinos rókákat a sprintekben, 23 évesen már hajrát nyert a Tour de France-on. Valószínűleg ott lett volna a legjobbak között, top sprinterként, de a bukás kettétörte a karrierjét. Az eset a főmezőnyt is kicsit megfogta, nem voltak még akkoriban annyira klasszikus üldözések, mint most, hogy egy sprinter csapat bedarálja a szökéseket (QS vagy Lotto), így ezek folyományaként azon a Touron még inkább próbálkoztak a szökevények. Rögtön a 4. és a 6. szakaszt is hazavitték a szökevények, ahogyan a 8. etapot is és a 10., illetve a 13. szakaszt is. Arról nem is beszélve, hogy ugyanígy hazaért a szökés a következő napon is, illetve a záró etapon is.

Eléggé sok sprintre volt lehetőség abban az évben, de a szökevények felborították a versenyt. Ha jól számolom, 7 szakaszon értek haza, olyan mezőnyben, ahol a világ legjobb sprinterei voltak. Következő évben azonban felkészültek a csapatok. Rabobank elődje megszerezte a "Taskent terrort", azaz Djamolidine Abduzhaparovot, mellé volt rengeteg segítő a sík etapokra (Ekimov, Dekker, Wauters, Moncassin), Mario Cipolliniék is komolyan gondolták a sprinteket (Petito stb.), ahogyan az MG is Baldatóra építve. Ott volt még természetesen Erik Zabel és a Telekom (és Heppner), Lombardival a Polti plusz a TVM, ahol bárki sprintelhetett, annyira erősek voltak.

Ennek eredménye az lett, hogy 2 vagy 3 etapon ért haza a szökés, ahhoz is az kellett, hogy Armstrong, Indurain vagy épp Tafi legyen benne egy ilyen elmenésben, magyarán zsenik. Onnantól vették szerintem igazán komolyan ezek a csapatok a sprinteket.

Gratulálok a dobogósoknak! Plusz köszönet Pozzatonak a beletett munkáért! :beerchug:

Sam Bennett tegnapi győzelme belülről, szinte végig Morkov kerekén volt a körözés alatt. Bennett nagyon örült.  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=dEVHNpk2ZEQ

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 21, 2020, 10:13:11
Sam Bennett tegnapi győzelme belülről, szinte végig Morkov kerekén volt a körözés alatt. Bennett nagyon örült.  ;D
Ez nekem is feltűnt, s éppen írni készültem erről, de megelőztél.  ;)
Már akkor sejtettem, hogy Sam Bennett dobogós lehet a végén, amikor láttam, hogy szinte végig Morkov kerekén volt a körözés alatt. Bár tőlem talán nem véletlen az ilyen sejtés, hiszen már régebben is írtam arról, hogy szerintem Michael Mørkøv a jelenkor legjobb felvezetője.


Teljesen hangulat nélküli volt a TdF utolsó szakasza. Ha a foci esetében már úgy-ahogy muszájból megszoktam valamennyire a nézők nélküli meccseket, ezt a dolgot a kerékpárnál már sehogyan sem tudom megszokni. Hiába magyaráztam meg saját magamnak már nagyon-nagyon sokszor, hogy nincsenek és nem is lesznek szurkolók, mégis minden körben az alagút után vártam a "norvég sarok" tombolását és mindig csalódnom kellett, mert nem voltak ott a szurkolók.
A Champs-Élysées pedig olyan szurkolók nélkül, mint...


Gratulálok a nyertesnek, szép volt @sunik29 továbbá köszönjük szépen a szakaszok utáni gyors eredményhirdetést és kemény munkát @Pozzato
Aztán hajrá-hajrá, érkezik a Giro d'Italia.

Mit nyilatkozott amúgy Roglic? Nem is kerestem és nem is 'futott belém' semmi ezzel kapcsolatos hír. Ha tudtok linkeljetek valamit :cya:

Idézetet írta: Latzka Dátum szeptember 21, 2020, 18:06:11
Mit nyilatkozott amúgy Roglic? Nem is kerestem és nem is 'futott belém' semmi ezzel kapcsolatos hír. Ha tudtok linkeljetek valamit :cya:
Marcán olvasható egy nyilatkozott, gratulált, azt mondta, hogy megérdemelte Pogacar. A csapata beletett mindent ebbe a győzelembe. Nem gondolkozott még azon, hogy következő évben megpróbálja-e, napról napra él.

https://www.marca.com/ciclismo/tour-francia/2020/09/20/5f67ac38e2704ed6238b45e2.html

Talán még ebbe a topicba való:
Vizsgálatot kezdeményeztek az Arkéa ellen, mert doppingszernek minősülő cuccokat találtak (illetve kábitószert) a hotelszobájukban. A rendőrség megkezdte a nyomozást. Elvileg Nairo Quintana szobájában is kutatnak. A Quintana tesókat kihallgatták.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 21, 2020, 22:14:42
Talán még ebbe a topicba való:
Vizsgálatot kezdeményeztek az Arkéa ellen, mert doppingszernek minősülő cuccokat találtak (illetve kábitószert) a hotelszobájukban. A rendőrség megkezdte a nyomozást. Elvileg Nairo Quintana szobájában is kutatnak. A Quintana tesókat kihallgatták.
Bővebben: http://jochapress.hu/tour-de-france-nyomozas-indult-doppinggyanu-miatt/?fbclid=IwAR2bhJ7Er4FYGirjDdzAHpRSL3-wEr41H874Jo8ZtN6Vl_LICBa2qXTqq0o