Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mindeközben Erdélyben:

Összeroppant a Fidesz erdélyi sajtóbirodalma, 70 százalékos leépítések lesznek a Médiatér lapjainál

Az Erdélyi Médiatér Egyesület megválik a lapjainál dolgozó újságírók kétharmadától, a cégcsoport szintjén pedig 70 százalékos leépítések lesznek januártól – értesült a Transtelex. A magyar adófizetők pénzéből finanszírozott sajtóholdingot a létrehozása óta kapott húszmillió euróból sem tudta életképessé tenni a menedzsmentje, így a jövő év folyamán akár újabb elbocsátásokra is számítani lehet.

https://transtelex.ro/kozelet/2022/11/05/osszeroppant-a-fidesz-erdelyi-mediabirodalma-70-szazalekos-leepitesek-lesznek-a-mediater-lapjainal

Transtelexnek milyen a megítélése Erdélyben? Ez várható volt, mármint a leépítés, nincs pénz Orbánéknak.

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 08, 2022, 13:38:16Transtelexnek milyen a megítélése Erdélyben? Ez várható volt, mármint a leépítés, nincs pénz Orbánéknak.
A Transtelex ugyanaz Erdélyben, mint ami a Telex Magyarországon.
A név sem véletlen, hiszen testvérlapokról van szó.

Idézetet írta: csabax Dátum november 08, 2022, 13:44:58A Transtelex ugyanaz Erdélyben, mint ami a Telex Magyarországon.
A név sem véletlen, hiszen testvérlapokról van szó.

Ok, ezt tudtuk eddig is, de ennek mi köze a jelenlegi témához?

Idézetet írta: Milán Dátum november 08, 2022, 13:46:55Ok, ezt tudtuk eddig is, de ennek mi köze a jelenlegi témához?
Ez a köze a jelenlegi témához: MEGÍTÉLÉS.

Mivel a megítélés szubjektív, vagyis szinte minden személynél más és más, ezért írtam azt, hogy a Transtelex ugyanaz Erdélyben, mint ami a Telex Magyarországon, s a név sem véletlen, hiszen testvérlapokról van szó.

#1430 november 09, 2022, 13:38:07, Pozzato
Ahogyan az várható volt, haladunk az argentin gazdaság irányába, szinte biztos volt, hogy ebből nem keveredik ki Orbán, újabb árstop következik, erre 1.01-es szorzó volt. Aki egyszer belekerül ebbe a spirálba... Olyan cukik, ahogyan fogalmuk sincs a gazdasági folyamatokról.

"Beállhat az argentin-szindróma, amelyben vég nélkül lehet vergődni."

https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=7486.msg982682;topicseen#msg982682

Néhány árstoppos termék már hiánycikk, felkészül a tojás és a krumpli?
https://hvg.hu/gazdasag/20221109_Uj_arstopok_kis_lepes_az_inflacionak_hatalmas_lepes_a_rakott_krumplinak


Halkan jegyzem meg, amikor elkezdődött ez az egész árstop argentin-módra, majd jött a hiánygazdaság, akkor az ország végül foci-vb-t rendezhetett, amit "érdekes" körülmények között megnyerettek velük. Drukk és ima honfitársaim, előre a vb-győzelemért!

u.i.: Ezen jót nevettem
"UPDATE: Gulyás Gergely a sajtótájékoztató elején azt a nem lényegtelen információt elfelejtette közölni, hogy nem általában a tojás, csak az M-es (közepes méretű, tehát valójában kicsi) tojás árát rögzítik. A kérdésre, hogy burgonyából melyikre, a miniszter, aki ezek szerint még az életben nem vásárolhatott se tojást, se krumplit, előbb nevetgélve azt felelte, hogy "burgonyából a burgonyára" vonatkozik az árstop, majd a jegyzeteiből kiolvasta, hogy mégsem, mert abból is csak a kései krumplira.

UPDATE 2: Minden jel szerint Gulyás miniszter úr még a jegyzeteiből is rosszul tájékozódott. Legutóbbi frissítésünk után a miniszterelnöki sajtóiroda egy fiatal munkatársa azzal hívta kollégánkat, hogy valójában az árstop minden "friss tyúktojásra fog vonatkozni", krumpliból pedig az "étkezési burgonyára". Vagyis, ha helyesen értelmezzük a miniszterelnöki sajtóiroda közlését, az árstop az emberi fogyasztásra alkalmas tyúktojásra és krumplira vonatkozik majd."

Én azt hiszem ez már nem a Fidesz hibája, hogy elkezdtek a környezetemben éhezni olyan családok, akik ugyanazért a termékkosárért, egy évvel ezelőtt még fele ennyit fizettek. Lehet nem is politika rovatba kellene ezt tenni, mindegy is, remélem jön valami katartikus feloldozás nekünk kisembereknek, mert nem ezt érdemeljük. Nincs jó világ, szomorú az egész :(

Idézetet írta: csabax Dátum november 08, 2022, 13:44:58A Transtelex ugyanaz Erdélyben, mint ami a Telex Magyarországon.
A név sem véletlen, hiszen testvérlapokról van szó.

Pontosan ezért, még mielőtt tévesen ítélkeznél, elmondanám, hogy itt nem hasraütés információról van szó, hanem hivatalosan jelentette be a cég, hogy gondok vannak (nyilván Brüsszel a hibás, meg a jelenlegi gazdasági helyzet, s nem a csapzár Budapestről), s jönnek a leépítések. Nem kitalált fabula.

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 09, 2022, 13:24:15Ahogyan az várható volt, haladunk az argentin gazdaság irányába, szinte biztos volt, hogy ebből nem keveredik ki Orbán, újabb árstop következik, erre 1.01-es szorzó volt. Aki egyszer belekerül ebbe a spirálba... Olyan cukik, ahogyan fogalmuk sincs a gazdasági folyamatokról.

"Beállhat az argentin-szindróma, amelyben vég nélkül lehet vergődni."

https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=7486.msg982682;topicseen#msg982682

Néhány árstoppos termék már hiánycikk, felkészül a tojás és a krumpli?
https://hvg.hu/gazdasag/20221109_Uj_arstopok_kis_lepes_az_inflacionak_hatalmas_lepes_a_rakott_krumplinak


Halkan jegyzem meg, amikor elkezdődött ez az egész árstop argentin-módra, majd jött a hiánygazdaság, akkor az ország végül foci-vb-t rendezhetett, amit "érdekes" körülmények között megnyerettek velük. Drukk és ima honfitársaim, előre a vb-győzelemért!

u.i.: Ezen jót nevettem
"UPDATE: Gulyás Gergely a sajtótájékoztató elején azt a nem lényegtelen információt elfelejtette közölni, hogy nem általában a tojás, csak az M-es (közepes méretű, tehát valójában kicsi) tojás árát rögzítik. A kérdésre, hogy burgonyából melyikre, a miniszter, aki ezek szerint még az életben nem vásárolhatott se tojást, se krumplit, előbb nevetgélve azt felelte, hogy "burgonyából a burgonyára" vonatkozik az árstop, majd a jegyzeteiből kiolvasta, hogy mégsem, mert abból is csak a kései krumplira.

UPDATE 2: Minden jel szerint Gulyás miniszter úr még a jegyzeteiből is rosszul tájékozódott. Legutóbbi frissítésünk után a miniszterelnöki sajtóiroda egy fiatal munkatársa azzal hívta kollégánkat, hogy valójában az árstop minden "friss tyúktojásra fog vonatkozni", krumpliból pedig az "étkezési burgonyára". Vagyis, ha helyesen értelmezzük a miniszterelnöki sajtóiroda közlését, az árstop az emberi fogyasztásra alkalmas tyúktojásra és krumplira vonatkozik majd."

Nevetnék rajta, ha nem lenne siralmas.

Idézetet írta: Milán Dátum november 09, 2022, 17:33:34Pontosan ezért, még mielőtt tévesen ítélkeznél, elmondanám, hogy itt nem hasraütés információról van szó, hanem hivatalosan jelentette be a cég, hogy gondok vannak (nyilván Brüsszel a hibás, meg a jelenlegi gazdasági helyzet, s nem a csapzár Budapestről), s jönnek a leépítések. Nem kitalált fabula.
Nem ítélkezek tévesen, mert igaz. Úgy van.

Csak egy aprócska példa a jelenlegi helyzetre vonatkozóan. Májusban cseréltem téliről nyári gumikra, most meg megtörtént a nyáriról télire váltás. Május - november, 6 hó. Árkülönbség? 15%-kal drágább. Ott az infláció.

Idézetet írta: Milán Dátum november 08, 2022, 13:46:55Ok, ezt tudtuk eddig is, de ennek mi köze a jelenlegi témához?
Íme egy példa arra, ami ugyan igaz, de aminek semmi köze nincsen a témához:

A magyarságára nagyon büszke Fidesz Magyarországon acsarkodik a komcsik és a libsik ellen, de a szomszédban, Romániában, ugyanez a magyarságára nagyon büszke Fidesz által támogatott magyar szervezet (RMDSZ) vígan együtt kormányoz a komcsikkal és a libsikkel.

Ez a tény maximum arra lehet jó Magyarországon, hogy néhány hithű fideszes "kitérjen a hitéből".
Vagy ez a tény esetleg még arra lehet jó Magyarországon, hogy másik néhány hithű fideszes tudatlanul is azt mondja, hogy ezt nem hiszi el és nem igaz, hiszen nem lehetséges, hogy az általa imádott Fidesz, miközben Magyarországon kikel a komcsik és a libsik ellen, éppen az imádott Fidesze által bőségesen támogatott RMDSZ együtt kormányozzon a komcsikkal és a libsikkel.

Na, ha ilyesmit írtam volna, akkor annak (azon kívül, hogy igaz) tényleg semmi köze sem lenne a témához. Viszont mivel tudatában vagyok annak, hogy a baloldali érzelmű emberek máshogyan ítélik meg a Transtelexet, és a jobboldali érzelmű emberek máshogyan ítélik meg a Transtelexet, és a magukat függetlennek gondoló emberek szintén máshogyan ítélik meg a Transtelexet, és mások azt sem tudják, hogy micsoda az a Transtelex, ezért nem véleményeztem egyáltalán semmit sem, hanem hagytam, hogy döntsön mindenki saját maga, ahogyan akar, s csak annyit írtam, hogy a Transtelex ugyanaz Erdélyben, mint ami a Telex Magyarországon.
Ezt tudván, már minden olvasó saját maga és saját érzelmei szerint döntheti el, hogy számára milyen a Transtelex.
:beerchug:  :beerchug:  :beerchug:

Idézetet írta: TiB Dátum november 09, 2022, 14:30:17Én azt hiszem ez már nem a Fidesz hibája, hogy elkezdtek a környezetemben éhezni olyan családok, akik ugyanazért a termékkosárért, egy évvel ezelőtt még fele ennyit fizettek. Lehet nem is politika rovatba kellene ezt tenni, mindegy is, remélem jön valami katartikus feloldozás nekünk kisembereknek, mert nem ezt érdemeljük. Nincs jó világ, szomorú az egész :(

Szerintem ezért pont a kormány okolható. Noha a kialakult belföldi viszonyok csak részben a Fidesz hibája (orbáni felár), a szociális érzéketlenség nagy hatással van a rászorultak életminőségére. Megint azt csináljuk, mint az üzemanyagoknál és egyes alapélelmiszereknél, hogy mindenki részesül a kedvezményben (már ha van autója az embernek), komplett szektorok fizetési képességének gyengítésével. Ugye az árstopos és piaci áras termék különbözetének egy jelentős része befolyna az államkasszába, így az az államot terheli, a többit meg benyelik a vállalkozások, ameddig tudják, avagy érdekük. Ha meghagynánk a piaci árat, akkor az így bejövő extra adókat havi szinten vissza lehetne osztani az alacsony életszínvonalon élőknek. Aki meg meg tudja venni piaci áron a termékeket, az vegye meg piaci áron, és így még az ellátási láncok is jobb esélyekkel indulnának.

Egyet ne felejtsünk el, nyáron elszólta magát a kormány, amikor a költségvetési adatokat mutatták be:
"Az év eleji rekordhiányok után júliusban 255 milliárd forintos többlet keletkezett az államháztartás gazdálkodásában. A júliusi többlet két fő tényező miatt lehetséges: az egyik, hogy az inflációs hatás egyre erősebben érvényesül az adóbevételekben, miközben júliusban már éreztették a hatásukat azok a kormányzati intézkedések is, amelyeket a megválasztását és megalakulását követően jelentett be a kabinet."

Minél nagyobb az infláció, minél többet fizet az ember a boltban, annál több pénzt keresnek Orbánék. Orbán Viktor érdeke a magas infláció, mert egyrészt, itt jöhet képbe az árstop, hogy majd ő lesz a szegények megmentője, másfelől meg egy csomó pénzt tarhálnak addig is, amíg nincsen EU-s pénz. Ha meg készlethiány van? Semmi gond, hozzuk be az olcsó kínai és orosz termékeket, okkal jár Orbán az üzbégekhez és hasonló "remek" gazdasági helyzetben lévő országokhoz is. Petiminiszter meg köti a "remek" üzleteket. Ha megfigyeltétek, bizonyos termékek minősége leromlott, ami korábban Nyugatról jött, most már Keletről, de ez tudatos volt. Háborús infláció, aha, persze...  ;D

Idézetet írta: csabax Dátum november 09, 2022, 17:38:37Íme egy példa arra, ami ugyan igaz, de aminek semmi köze nincsen a témához:

A magyarságára nagyon büszke Fidesz Magyarországon acsarkodik a komcsik és a libsik ellen, de a szomszédban, Romániában, ugyanez a magyarságára nagyon büszke Fidesz által támogatott magyar szervezet (RMDSZ) vígan együtt kormányoz a komcsikkal és a libsikkel.

Ez a tény maximum arra lehet jó Magyarországon, hogy néhány hithű fideszes "kitérjen a hitéből".
Vagy ez a tény esetleg még arra lehet jó Magyarországon, hogy másik néhány hithű fideszes tudatlanul is azt mondja, hogy ezt nem hiszi el és nem igaz, hiszen nem lehetséges, hogy az általa imádott Fidesz, miközben Magyarországon kikel a komcsik és a libsik ellen, éppen az imádott Fidesze által bőségesen támogatott RMDSZ együtt kormányozzon a komcsikkal és a libsikkel.

Na, ha ilyesmit írtam volna, akkor annak (azon kívül, hogy igaz) tényleg semmi köze sem lenne a témához. Viszont mivel tudatában vagyok annak, hogy a baloldali érzelmű emberek máshogyan ítélik meg a Transtelexet, és a jobboldali érzelmű emberek máshogyan ítélik meg a Transtelexet, és a magukat függetlennek gondoló emberek szintén máshogyan ítélik meg a Transtelexet, és mások azt sem tudják, hogy micsoda az a Transtelex, ezért nem véleményeztem egyáltalán semmit sem, hanem hagytam, hogy döntsön mindenki saját maga, ahogyan akar, s csak annyit írtam, hogy a Transtelex ugyanaz Erdélyben, mint ami a Telex Magyarországon.
Ezt tudván, már minden olvasó saját maga és saját érzelmei szerint döntheti el, hogy számára milyen a Transtelex.
:beerchug:  :beerchug:  :beerchug:


Persze, most már értem. Igen, a Transtelex az a Telexnek az erdélyi változata (gyakorlatilag aloldala), ha valaki eddig a holdon élt, s ezt nem tudná.

Akinek ez nem annyira fontos, hanem a lényeget keresné: az agyonfinanszírozott erdélyi média mélyrepülésbe!