Coutinho naplója 2.0

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!
Volt már egy naplóm, de azt eléggé elhanyagoltam, így jobbnak láttam újat indítani.

A fogadási szokásaimról írnék pár szót. Amikre leginkább fogadni szoktam az a foci, tenisz, kosár és az amerikai foci. De igazából ha darts szezon van akkor arra, ha téli sportok vannak akkor azokra is fogadok.
Nem szeretem a kombi fogadásokat. Általában szóló fogadásokat kötök, de van, hogy 2-3 meccset is egy szelvényre teszek. Többet semmiképp, főleg nem nagy téttel.

Amihez leginkább értek az a foci és a tenisz, ezért a legtöbb tipp e két sport közül lesz.
A tippek mellé gyakran elemzések is társulhatnak :)

Szeretném nem elhanyagolni a naplót, és ezért megpróbálok minél többet tenni. Örömmel fogadok itt bárkit, és ha esetleg hibát talál az elemzésbe, vagy plusz információt talál a meccshez és le szeretné írni nyugodtan tegye. Nem harapok meg senkit.

Sok sikert mindenkinek!  ;)

#1 február 02, 2015, 10:57:36, Coutinho
Kezdésképp a Super Bowl-t szeretném kivesézni.
Tudom, hogy tele van már vele az egész net, és 500 fajta elemzést olvastatok, de remélem tetszeni fognak a tippjeim/meglátásaim. Nyugodtan lehet írni ha valamivel nem értetek egyet. :)

Felesleges a múltba turkálni, meg már az alapszakasz meccseket is el lehet felejteni, mivel az NFL-be 2 hét alatt olyan változások lehetnek, ami hatására egy ligaelit passzjáték elleni védekezésből az egyik legrosszabb lesz. Tehát az alapszakasz meccseket már el lehet felejteni. Azokat kár is felhozni. A rájátszás meccsek azonban már egy jobb körvonalat adnak. Azt kell mondjam, hogy az idei Play Offs nagyon színvonalas és izgalmas volt. Talán a Patriots - Ravens meccs volt életem legjobb NFL meccse.

A Patriots számára a Colts elleni AFC döntő sétagalopp volt, míg a Seahawks számára az NFC döntő igazi rémálom volt. A rémálom azonban átment tündérmesébe, ahol a hosszabbításba egy Jermaine Kearse TD-vel továbbjutott a csapat.
Nade ez már történelem.

A Patriots offense-re nem igazán akarok szavakat fecsérelni. Klasszis irányító (Tom Brady), klasszis és jól variálható elkapókkal (Edelman, Amendola, Gronkowski), valamint bármikor előkapható és kiváló futójátékkal (Blount). A defense hosszú, kínkeserves évek után végre összeállt. Sikerült egy olyan csapatrészt kiállítani erre a szezonra, amely igenis méltó ehhez a gárdához. Nagyon fontos pillanatokban volt képes segíteni a csapatot. Ha a futás – azaz Lynch – elleni védekezést meg tudják oldani, akkor a Seahawks-nak nem sok esélye lesz.

A káprázatos játéktól a totális csődig tart a Seattle offense-játéka. Valamikor megfelelő összhangba variálják a futást és a passzokat, de van, hogy totális csődöt mond az egész offense. A Green Bay ellen is megmutatta a csapat mindkét arcát. Wilson jó irányító, de gyakran képes felesleges butaságokra és labdaeladásokra. A defense a liga egyik legjobbja. Rájuk se fecsérelek szavakat, csakúgy mint a Patriots offensére. Azonban Richard Sherman és Earl Thomas is sérüléssel bajlódik a Legion of Boomból, az ő egészségi állapotuk is komolyan beleszólhat a meccsbe.

Belichick-től én ma egy olyan megoldást várok, hogy a sérüléssel bajlódó Sherman-re ráállít egy csere játékost (pl. Josh Boycet vagy Bryan Tyms-t) és a Gronk-Edelman-LaFell-Amendola négyes pedig megoldja a többit, mivel Sherman szinte 100%, hogy nem fog elmozdulni a bal szélről.

NAGYTÉTES tippek:
- Patriots (1.90) 28-24
- Brady futott yardjai 4.5 over (2.10) 0
- Seahawks 24.5 under (1.80) 24

További meglátás:

- MVP: Julian Edelman (29.00) MVP: Tom Brady


*Meglepődtem azon, hogy Brady nem futott 1x sem a meccsen. Lehetősége volt rá többször is, de inkább a passzt választotta. Úgy voltam vele, hogy 5 yard nem sok, és azért az utóbbi időbe futott ő már 10 yard felett is.
Az MVP címet szerintem Edelman is megérdemelte volna, de mivel Brady 4 TD-t is kiosztott, ezért nem volt kérdés, hogy ki nyeri ezt a címet.




#2 február 01, 2015, 18:59:19, Coutinho
KÉZILABDA: VB

17:15
Katar - Franciaország

Tipp: Franciaország - 2,5
Odds: 1.54

Végeredmény: 22-25

#3 február 02, 2015, 01:56:44, Coutinho
LABDARÚGÁS:
VENEZUELA: Primera Division - Clausura

22:30
Caracas - Mineros

Tipp: 2.5 under
Odds: 1.75

Végeredmény: 1-1

#4 február 02, 2015, 10:51:43, Coutinho
Dél-Amerikai szelvény

Blooming - San José 1 (1.45) - BOLÍVIA: Liga de Futbol Prof - Clausura 2-2
LDU Quito - El Nacional 1 (1.57) - ECUADOR: Serie A 1-0
Patriotas - Huila 1 (1.62) - KOLUMBIA: Liga Postobon - Apertura 2-1

Odds: 3,69

*A Booming volt az egyik legnagyobb "tutim" a 3 meccs közül, erre ők szivatnak meg. Kapuralövések 28-8. Sajnos a szerencse nem volt velük.


#5 február 02, 2015, 22:42:55, Coutinho
ATP - EGYÉNI: Montpellier (Franciaország), kemény (fedettpályás)
20:30

Jerzy Janowicz - Dustin Brown
Tipp: 1
Odds: 1.40

Ma kezdődik el a 250-es montpellieri torna, azaz az Open Sud de France. Mióta Montpellier ad otthon a tornának (2010), azóta a 4 alkalomból 3x francia nyert itt. Tavaly és tavalyelőtt például két francia küzdött a tornagyőzelemért.

Ma a világranglista 44. helyezettje Jerzy Janowicz csap össze a jamaikai-német Dutin Brown-al. Mindkét játékos nagyon jól szervál, és ezért az adogató játékokat nem lesz olyan könnyű elvenni, de Dustin Brown az a fajta játékos, aki egy elvesztett adogatójáték után képes teljesen összetörni. Többször láttam már olyan taktikával játszani, hogy ő majd szépen kiszerválja azt, amit neki kell, és abba bízik, hogy az ellenfél hibázik. Van, amikor ez a taktika bejön, de hosszú távon ez nem kifizetődő.

Jerzy Janowicz még mindig csak 24 éves, tehát még szép karrier előtt áll. Az Australian Openen mutatott játéka nekem nagyon tetszett. Monfils elleni meccsét végignéztem, és ahogy 1-2-ről megfordította a meccsen 3-2-re nagyon rendben volt. Lopez ellen is jól játszott, de végül 0-3-ra kikapott. Igazságos eredmény 2-3 lett volna Lopeznek. Nagyon jól játszott, de sajnos a szerencse és Lopez brutál formája ellene volt.

Dustin Brown nálam nem tartozik a jó teniszezők közé. Szerintem többre is vihette volna, mert a tehetsége megvolt, de nem nagyon tudott vele élni. A komoly ellenfelek ellen sose tudott jól játszani. Néhány jó meccs azért becsúszott az évek során, de semmi több.

Ellenben Janowicz még mindig csak 24 éves, és még sokra viheti. Az Ausztrál Openen mutatott jó forma és a játéktudás is mellette áll. Szerintem könnyedén fogja hozni ezt a meccset.

Végeredmény: 2-1
Ahogy vártam, sima lett :)
:D :D :D

#6 február 02, 2015, 22:41:23, Coutinho
EURÓPA: Bajnokok Ligája - női
19:00

Viborg - Metz
Tipp: 2
Odds: 1.62

Végeredmény: 27-26

#7 február 02, 2015, 22:40:30, Coutinho
IZRAEL: Ligat ha'Al
19:55

Maccabi Tel Aviv - Hapoel Tel Aviv
Tipp: 1
Odds: 1.44

Végeredmény: 2-0

#8 február 03, 2015, 06:15:43, Coutinho
NBA


Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 
Tipp: LeBron James 25.5 under
Odds: 1.85

Toronto Raptors - Milwaukee Bucks
Tipp: 199.5 over
Odds: 1.68


#9 február 04, 2015, 05:22:29, Coutinho
CHILE: Primera División - Clausura
2015.02.04.
02:00

Barnechea - Universidad de Concepcion
Tipp: 2
Odds: 1.85

Végeredmény: 1-2

#10 február 04, 2015, 17:11:51, Coutinho
NBA

Portland Trail Blazers - Utah Jazz
Tipp: Utah Jazz +10.5
Odds: 1.61

Sacramento Kings - Golden State Warriors
Tipp: Klay Thompson 23.5 over
Odds: 1.85

#11 február 05, 2015, 06:18:44, Coutinho
Atlanta Hawks - Washington Wizards
Tipp: 1
Odds: 1.45

http://www.sportfogadas.org/guru.php?mod=megnez&id=13448

Houston Rockets - Chicago Bulls
Tipp: 209.5 under
Odds: 1.52

#12 február 05, 2015, 19:13:15, Coutinho
JÉGKORONG: EURÓPA: Nemzetközi torna (Szlovákia)

Szlovákia - Németország
Tipp: 1
Odds: 1.65

Végeredmény: 4-1

#13 február 05, 2015, 22:53:36, Coutinho
KOSÁRLABDA: Euroliga

Crvena Zvezda - Zalgiris Kaunas
Tipp: Crvena Zvezda -5.5
Odds: 1.66

Végeredmény: 68-70

#14 február 05, 2015, 22:54:12, Coutinho
LIVE:

Ghána - Egyenlítői Guinea
Tipp: Egyenlítői Guinea +1
Odds: 2.20

Végeredmény: 3-0