NBA Fogadások 2014/15

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Vonuljatok nyugdíjba Spursös gechik!!!

Kár érte, túl sok 3-as esett be a Clippersnek. A végén meg a fault Duncan-en amikor CP3 középtávolit dobott egy vicc volt, hiába adták vissza a következő támadásban, az nagyon nem kellett volna.

Hala Isten kiesett ez kocsog Popo banda  :beerchug: :great:

Idézetet írta: soptei.gergo Dátum május 03, 2015, 07:21:53
Hala Isten kiesett ez kocsog Popo banda  :beerchug: :great:

Így is van, kell egy kis új szín a PO-ba. Csak halkan jegyzem meg: évek óta mondogatják, kiöregedett a Spurs gerince - úgy néz ki ez most következett be. Egy meccsen voltak tisztán jobbak a szűk rotációval játszó Clippersnél, akiket ezek után akár söpörhet is a Houston  ;D

Idézetet írta: alexthebest Dátum május 03, 2015, 07:25:49
Így is van, kell egy kis új szín a PO-ba. Csak halkan jegyzem meg: évek óta mondogatják, kiöregedett a Spurs gerince - úgy néz ki ez most következett be. Egy meccsen voltak tisztán jobbak a szűk rotációval játszó Clippersnél, akiket ezek után akár söpörhet is a Houston  ;D

Egyet ertek alex! Ez az oreg banda mennyen mar nyugdijba popoval, duncannel, parkerrel egyutt  :great:

Parkert cserélném Heurtelre, Duncant Aldridge-ra, és máris rendben lennének a dolgok. Leonard pedig még csak jobb lesz az évek során. Én nem temetném őket. Valamint van még egy Davis Bertansuk is, akit én csak az európai Durantnek hívok, belőle is nagy játékos lehet akár 1-2 éven belül.

Idézetet írta: soptei.gergo Dátum május 03, 2015, 07:36:52
Egyet ertek alex! Ez az oreg banda mennyen mar nyugdijba popoval, duncannel, parkerrel egyutt  :great:

;D Én azért még elnézném a jó formában lévő "öregeket". De így gyenge ez.

Idézetet írta: Greipel Dátum május 03, 2015, 07:59:12
Parkert cserélném Heurtelre, Duncant Aldridge-ra, és máris rendben lennének a dolgok. Leonard pedig még csak jobb lesz az évek során. Én nem temetném őket. Valamint van még egy Davis Bertansuk is, akit én csak az európai Durantnek hívok, belőle is nagy játékos lehet akár 1-2 éven belül.
Mondjuk aki Európában jó az még nem feltétlenül lesz jó az NBA-ben. Sőt...(Navarro, Spanoulis, Datome, Esposito, Jasikevicius..) Viszont aki az NBA-ben nem állta meg a helyét, az még mindig jöhet Európába, mert itt simán alázhat.
Mondjuk nem hinném, hogy pont Heurtel lehetne Parker utódja. Sokkal esélyes erre egy NBA-s rutinnal rendelkező player. Tudom, hogy anno Parker is Európából került be, de ő 19 évesen, és ő nagyobb tehetség volt, mint a 26 éves Heurtel. Egy jó csereirányító lehet.
Bertansnak kiváló keze van. Nekem mikor néha meglátom a Laboralban, akkor inkább Korver, vagy egy védekezni nem tudó, és kevésbé atletikus Klay Thompson, esetleg egy Steve Novak (aki tud minimálisan zsákolni  ;D) jut eszembe. Igaz más a posztjuk, de valami hasonló játékos lehet belőle. Persze ha pakolnak rá jó sok izmot. Az üresbe mozgásai mondjuk kiválóak, és igazi catch-and-shoot játékos. Legalábbis amiket láttam tőle. Jó csere lehetne belőle.


Amúgy eléggé vicces, hogy mennyien szidják a Spurst (főleg akik buktak rajtuk pénzt). Lássuk be korunk legjobb csapata az övék. Egyetlen gárda sem tudott stabilban az élmezőnyben lenni az elmúlt 15-16 évben. A Spursnek ez sikerült. Az, hogy most kiestek egy Clippers ellen, ahol két sztárjuk a legjobb korban van, úgy gondolom nem ciki. Pláne, hogy idén hagyott kívánni valót maga után a Spurs teljesítménye. A Clippers a szezon végére szedte össze magát, és megérdemelten került tovább.
Azért én örültem neki, hogy olyan játékost láttam játszani, mint Duncan. Ha 39 évesen Griffin, Howard vagy Aldridge a negyedét tudja hozni annak, mint Duncan, az már nagy szó lesz. A Spurst mindenki leírta minden évben, mégis mindig odatették magukat. Ez a nagy szó, nem az, hogy egy fiatalabb generáció megverte őket.
Egy dinasztia sem volt olyan mostanság, mint Duncanék. Felépítettek egy franchise draftjogokból, és egy kiválóan működő scout rendszerből. Az NBA legjobb edzője dolgozott náluk, és olyan játékosokat "kukáztak" ki az NBA számára (fedeztek fel, vagy látták meg benne a potenciált, amit más csapat nem), mint például Manu Ginobili, Danny Green, Tony Parker, Kawhi Leonard, Bruce Bowen vagy Stephen Jackson (akivel sehol sem tudtak mit kezdeni viselkedése miatt, de a Spursben helyrejött..).

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 03, 2015, 09:41:07
Mondjuk aki Európában jó az még nem feltétlenül lesz jó az NBA-ben. Sőt...(Navarro, Spanoulis, Datome, Esposito, Jasikevicius..) Viszont aki az NBA-ben nem állta meg a helyét, az még mindig jöhet Európába, mert itt simán alázhat.
Mondjuk nem hinném, hogy pont Heurtel lehetne Parker utódja. Sokkal esélyes erre egy NBA-s rutinnal rendelkező player. Tudom, hogy anno Parker is Európából került be, de ő 19 évesen, és ő nagyobb tehetség volt, mint a 26 éves Heurtel. Egy jó csereirányító lehet.
Bertansnak kiváló keze van. Nekem mikor néha meglátom a Laboralban, akkor inkább Korver, vagy egy védekezni nem tudó, és kevésbé atletikus Klay Thompson, esetleg egy Steve Novak (aki tud minimálisan zsákolni  ;D) jut eszembe. Igaz más a posztjuk, de valami hasonló játékos lehet belőle. Persze ha pakolnak rá jó sok izmot. Az üresbe mozgásai mondjuk kiválóak, és igazi catch-and-shoot játékos. Legalábbis amiket láttam tőle. Jó csere lehetne belőle.


Amúgy eléggé vicces, hogy mennyien szidják a Spurst (főleg akik buktak rajtuk pénzt). Lássuk be korunk legjobb csapata az övék. Egyetlen gárda sem tudott stabilban az élmezőnyben lenni az elmúlt 15-16 évben. A Spursnek ez sikerült. Az, hogy most kiestek egy Clippers ellen, ahol két sztárjuk a legjobb korban van, úgy gondolom nem ciki. Pláne, hogy idén hagyott kívánni valót maga után a Spurs teljesítménye. A Clippers a szezon végére szedte össze magát, és megérdemelten került tovább.
Azért én örültem neki, hogy olyan játékost láttam játszani, mint Duncan. Ha 39 évesen Griffin, Howard vagy Aldridge a negyedét tudja hozni annak, mint Duncan, az már nagy szó lesz. A Spurst mindenki leírta minden évben, mégis mindig odatették magukat. Ez a nagy szó, nem az, hogy egy fiatalabb generáció megverte őket.
Egy dinasztia sem volt olyan mostanság, mint Duncanék. Felépítettek egy franchise draftjogokból, és egy kiválóan működő scout rendszerből. Az NBA legjobb edzője dolgozott náluk, és olyan játékosokat "kukáztak" ki az NBA számára (fedeztek fel, vagy látták meg benne a potenciált, amit más csapat nem), mint például Manu Ginobili, Danny Green, Tony Parker, Kawhi Leonard, Bruce Bowen vagy Stephen Jackson (akivel sehol sem tudtak mit kezdeni viselkedése miatt, de a Spursben helyrejött..).

Hát igen, kár ezért a dinasztiáért. De ez ahogy írtad is már nagyon érett.  Ideje is volt, már lassan unalmas volt hogy a Spurs mindig ott van, kell valami új, mint most a GSW Curryvel, Harden Houstonja, vagy Paulék. Pozzato, szerinted mi lesz most így a Spusszel. Azt tudom hogy Ginobili visszavonul, de a többiek? Duncan, Parker? Főleg utóbbi volt terített betli idén. Leonard is majd valami szabadügynök lehet jővőre nem? (vagymiafszom, nem látom át ezt a major sportos igazolási szisztémát)

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 03, 2015, 09:41:07
Mondjuk aki Európában jó az még nem feltétlenül lesz jó az NBA-ben. Sőt...(Navarro, Spanoulis, Datome, Esposito, Jasikevicius..) Viszont aki az NBA-ben nem állta meg a helyét, az még mindig jöhet Európába, mert itt simán alázhat.
Mondjuk nem hinném, hogy pont Heurtel lehetne Parker utódja. Sokkal esélyes erre egy NBA-s rutinnal rendelkező player. Tudom, hogy anno Parker is Európából került be, de ő 19 évesen, és ő nagyobb tehetség volt, mint a 26 éves Heurtel. Egy jó csereirányító lehet.
Bertansnak kiváló keze van. Nekem mikor néha meglátom a Laboralban, akkor inkább Korver, vagy egy védekezni nem tudó, és kevésbé atletikus Klay Thompson, esetleg egy Steve Novak (aki tud minimálisan zsákolni  ;D) jut eszembe. Igaz más a posztjuk, de valami hasonló játékos lehet belőle. Persze ha pakolnak rá jó sok izmot. Az üresbe mozgásai mondjuk kiválóak, és igazi catch-and-shoot játékos. Legalábbis amiket láttam tőle. Jó csere lehetne belőle.



Heurtelt kissé viccnek szántam, de tény, hogy ő a 2. számú francia irányító már Parker mögött. Az NBA-re is megérett véleményem szerint az évek alatt. Valamint azt se hanyagoljuk el, hogy Rubioékból bohócot csinált a VB-n, meg úgy összességében kb. mindenkiből az EL-ben.

#400 május 03, 2015, 10:37:25, Pozzato
Idézetet írta: alexthebest Dátum május 03, 2015, 09:58:55
Hát igen, kár ezért a dinasztiáért. De ez ahogy írtad is már nagyon érett.  Ideje is volt, már lassan unalmas volt hogy a Spurs mindig ott van, kell valami új, mint most a GSW Curryvel, Harden Houstonja, vagy Paulék. Pozzato, szerinted mi lesz most így a Spusszel. Azt tudom hogy Ginobili visszavonul, de a többiek? Duncan, Parker? Főleg utóbbi volt terített betli idén. Leonard is majd valami szabadügynök lehet jővőre nem? (vagymiafszom, nem látom át ezt a major sportos igazolási szisztémát)
Leonard korlátozott szabadügynök lesz jövőre, ami azt jelenti, hogy minden ajánlatot meccselhet rá a Spurs. 99%, hogy maradni is fog, mivel a Spurs minden ráérkező ajánlatot tart majd.
Parkernek szerintem már lefőtt a kávé. Egy csereirányítónak még tökéletes lehet, de ahogyan észrevehető volt idén, már csak fellángolásai vannak.
Duncan nekem nagy kérdés. Lehet jobb lett volna, ha tavaly a csúcson abbahagyja, de ettől függetlenül lehet még egy évet bevállal.
A nagy kérdés még, hogy mi lesz 2016-17-ben az új fizetési sapkák miatt. Lesz-e NBA vagy jön a lockout? Egyértelmű, hogy most nagyon sok csapat kivár, mert attól a szezontól nagyon megemelkedhetnek a bérek.
A Spursnél emlegetik Aldridge-ot is, mert neki elvileg eléggé előkelő helyen szerepel a Spurs a kívánságlistáján. Már pedig Aldridge szabadügynök lesz idén. Szerintem lesznek változások a Spursnél, de csak fokozatosan. Nem fogják most az egész csapatot leépíteni, és Leonard köré egy újat felhúzni. Ők nem olyan gárda. Idén van egy 26. draftjoguk, amivel szerintem vagy egy Chris McCullough-féle magasra esélyük a palánk alá, vagy egy RJ Hunter-féle alacsonyra. Ők még nem most fogják megváltani szerintem a világot. Van egy olyan érzésem, hogy jövőre több szerepet fog kapni a csapatnál Kyle Anderson és Joseph is.

Amit még kihagytam:
A Spurs nagyon ritkán szerez csere útján értékes játékost. Ők általában draftról érkező játékosokat fejlesztenek fel MVP-szintre. Ők ebben jók. Ezért is nem hiszek benne, hogy most nagy cserélgetésekbe, vagy igazolásokba kezdenének. Amit viszont érdemes belátni, hogy a Spursnél ez egy kivételes korszak volt. Nagyon ritka, hogy három ilyen tehetségű játékost szinte egyszerre fedezzenek fel, és legyen klasszisok mindannyian. Erre szerintem sokáig nem lesz példa egy csapaton belül az NBA-ben. Pláne úgy, hogy mindhárman a draftról kerüljenek ki.
Leonardban megvan mindaz, ami egy szupersztárhoz kell. Tavaly bebizonyította, hogy képes megfogni a liga legjobbját, és azóta még többet fejlődött. Hatalmas potenciál van benne, és ha köré fel tudnak húzni az évek szép fokozatosan egy jó csapatot, akkor a Spurs továbbra is jó lehet. A másik fontos kérdés lesz majd az edző személye. Mennyit vállal még Coach Pop. Ő az NBA legjobb edzője, és a kérdés, hogy ki veszi majd át a helyét...

Véget ért az első kör az NBA-rájátszásában. Voltak meglepetések, de végül a két első kiemelt továbbkerült. Ők kezdik meg a második kört is. Az Atlanta a fővárosi rivális Washingtont fogadja, míg a Golden Statehez a Memphis látogat.


Mennyi Spurs hater... ;D Parker nem fog visszavonulni hiába vizionálják páran, Duncan és Manu viszont lehetséges. Aldridge jó lenne még Deandre-t is írták valahol de ő fejben sokszor nincs ott az pedig nem tenne jót a Spurs csapatjátékának.
A Clippersnél gyakorlatilag nincs cserepad, egy rokkant Crawford van aki képes pontokat dobni, edzőfia nem NBA szint, Big Baby katasztrófa. Kérdés, hogy CP3 mennyire játszott rá a sérülésre, ha ő nem lesz közel 100% a Rockets ellen akkor nem sok esélyt látok.

Amúgy szerintem a Spurs kiesésével érik a Warriors döntője. Reálisan szerintem nekik lett volna csak esélyük megfogni Curryéket. Esetleg még egy Conleyval "felszerelt" Memphisnek. Másik ág így szerintem nagyon meggyengült. Clippers nem rossz csapat, de periméteren 2-3-as poszton nagyon lyukasok. DeAndréban is benne van a meccset számukra negatívan eldöntő faktor. A Houstonban még lenne némi fantázia, de náluk is a periméter védekezés lesz a kérdés. Ki fogja meg Curryt és Thompsont. Nincs annyi jó védőjük. Most fog hiányozni igazán Beverley.
Kelet már érdekesebb lehet. Ha lenne Love, akkor nálam ez sima Cavs. Így, hogy ő nincs, és Smith sem játszhat az első ketten, izgalmas lehet a vége. Szerintem aki azt a párharcot megnyeri, az döntős keletről.

Május 06., szerda:

2015.05.06 2:00   Atlanta - Washington   1.36   12.50   3.50

2015.05.06 4:30   Golden State - Memphis   1.15   15.00   6.25

Május 07., csütörtök:

2015.05.07 1:00   Cleveland - Chicago   -   -   -

2015.05.07 3:30   Houston - L.A.Clippers   -   -   -


Tippek, vélemények?