Férfi Euroliga Fogadások 2014/15

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Április 02., csütörtök:

2015.04.02 19:00   Nizhny Novgorod - Unicaja Malaga   1.53   14.75   2.64

2015.04.02 20:05   Maccabi Tel Aviv - Galatasaray Istanbul   1.07   18.00   8.65

2015.04.02 20:45   Panathinaikos Athens - Alba Berlin   1.16   16.25   5.60

2015.04.02 20:45   FC Barcelona - Real Madrid Teka   1.69   13.50   2.29

2015.04.02 21:00   Laboral Kutxa - Fenerbahce   2.50   14.50   1.58

Április 03., péntek:

2015.04.03 18:45   Žalgiris Kaunas - CZ Belgrad   1.53   14.75   2.64

2015.04.03 19:00   CSKA Moskva - Olympiakos Pireus   1.21   14.50   4.85

2015.04.03 19:00   Pilsen Istanbul - Milano   1.32   14.00   3.63


Tippek, vélemények?


Valahogy egyik mai meccs sem tetszik igazán...
Ti melyik meccsben látjátok a legtöbb fantáziát?

A Milano nem esélytelen az Efes ellen, utolsó esélyük, hogy továbbjuthassanak, Gentile elképesztő formába lendült. (Igaz az Efesnek is épp ugyanolyan fontos ez a meccs.)

Akkora nihil van, hogy belenéztem a Zalgiris-Zvezda meccsbe. Fúú, de nem kellett volna.  :redchug: ;D Az európai kosárlabda antireklámja, egyik se találja el a gyűrűt.  ;D Elég lenne egy 8 csapatos Euroliga, az ilyen hígfosok meg bohóckodjanak a saját ligájukban.

Idézetet írta: alexthebest Dátum április 03, 2015, 19:00:59
Akkora nihil van, hogy belenéztem a Zalgiris-Zvezda meccsbe. Fúú, de nem kellett volna.  :redchug: ;D Az európai kosárlabda antireklámja, egyik se találja el a gyűrűt.  ;D Elég lenne egy 8 csapatos Euroliga, az ilyen hígfosok meg bohóckodjanak a saját ligájukban.

Akkor mit mondjunk az NBA-ban gusztustalankodó csapatokról, mint a Sixers, Lakers, Suns és társaik? Ennyi erővel azt a ligát is nyugodtan megfelezhetnék...

Idézetet írta: Greipel Dátum április 05, 2015, 13:59:04
Akkor mit mondjunk az NBA-ban gusztustalankodó csapatokról, mint a Sixers, Lakers, Suns és társaik? Ennyi erővel azt a ligát is nyugodtan megfelezhetnék...

Ott azért vannak komoly potenciállal rendelkezők. Most pont a Sixerst írod, amelyik ha együttmaradna, sztem a PO lenne az alap pár éven belül. Én azt mondom az ilyen csapatok is kellenek, hogy legyen egy Wiggins, egy Noel, egy Clarkson, egy Dragic (tudom ő már elment).

Sosem értettem anno, az Európai kosár vs NBA vitát. Mindkettőnek megvan a szépsége. Európában az, hogy a csapatok többsége teljesen ügyetlen, és nagyon szabályszerűen és unalmasan játszanak. Amerikában, már szinte teljesen elfelejtették a szabályokat, és csak a shownak élnek. Többet ér egy nagy zsákolás vagy blokkolás, minthogy ellépték-e a ziccert.
Néha megkínzom magamat, és nem csak Euroligát nézek, és top európai ligákat, hanem egy litván vagy épp más európai  ligát. Borzalmas tényleg, rossz nézni, de valaki számára ennek is megvan a szépsége (pl fogadási szempontból). Hasonló a szitu az NBA-ben is, egy Philly vagy Knicks meccsen. Azt is érdemes hozzátenni, hogy Noel (Philly kulcsjátékosa) például Európában oktatna, ahogyan a 76ers is megállná az helyét az európai kupákban.
Ugyanez nem mondható el az európai csapatokról. Ők szerintem nem bírnák az NBA-s napi szintű terhelést. Egyszerűen ezek a csapatok alkalmatlanok rá.
Lehet egy két meccsen megszorítaná egy Real vagy CSZKA mondjuk a GSW-t de sorozatos meccseken rommá vernék őket. Hasonlóan gondolkozom mondjuk egy Unicaja vagy Laboral vs Dallas vagy Detroit párharcról.
Európában jobban betartják a szabályokat, és emberközelibbnek érzed a játékot, míg Amerikában egyértelműen a látványnak élnek, és nagyobb is a játék intenzitása.



#143 április 05, 2015, 14:27:37, Greipel
Idézetet írta: alexthebest Dátum április 05, 2015, 14:08:26
Ott azért vannak komoly potenciállal rendelkezők. Most pont a Sixerst írod, amelyik ha együttmaradna, sztem a PO lenne az alap pár éven belül. Én azt mondom az ilyen csapatok is kellenek, hogy legyen egy Wiggins, egy Noel, egy Clarkson, egy Dragic (tudom ő már elment).

Ja, pár éven belül. Ennyi idő alatt a Zalgiris és a Zvezda is összehozhatna egy Final Four esélyes csapatot, mint ahogy a Partizan is pár éve. A mag megvan hozzá mindkét csapatnál. 1-2 éve a Dentmonos, Dardenes, Lavrinovicos Zalgiris bármire képes lett volna, csak elfáradtak a végére.

Teljesen másvilág a 2 liga. Egyébként simán hozzászoknának ők is a terheléshez. Ha Mirotic bírja az NBA tempóját, akkor a jobb csapatok is simán bírnák, csak bővebb keret szükségeltetne hozzá, de jelenleg semmi érdekük az EU csapatoknak így kialakítani a kereteket, edzéseket.

Mindegy, ezen nem veszünk össze  :D Ahogy Pozzato is írta mindkét oldalnak megvan a maga szépsége. Nos, nekem ennek az ellenéte jöt le azon a Cvezda meccsen ennyi. Tanultam belőle, többet nem nézek bele ilyenbe  :redchug: ;D

Április 09., csütörtök:

19:00    Fenerbahce - Anadolu Efes   1.98   1.83   

20:00    Alba Berlin - Maccabi Tel Aviv   2.12   1.73   

20:45    Crvena Zvezda - Panathinaikos   3.12   1.37   

20:45    Milano - CSKA Moscow   4.20   1.23   

20:45    Unicaja - Laboral Kutxa   2.16   1.71   

Április 10., péntek:
                  
17:00    Olympiakos - Nizhny Novgorod   1.16   5.55   

19:00    Galatasaray - Barcelona   6.18   1.13   

21:00    Real Madrid - Zalgiris Kaunas   1.04   11.67


Tippek, vélemények?

A Laboralt lehet rakni nyugodt szívvel, hétvégén teljesen rápihentek a meccsre, az Unicaja pedig már végleg feladta az Euroligát, valamint elképzelhetetlennek tartom, hogy alárakjanak a másik spanyol csapatnak. A törököknél más a helyzet szerintem, tudtommal nem nagyon szívleli egymást a Fener és az Efes, nem lepne meg, ha előbbi kiütné a ligából az utóbbit, már csak azért is.

Az Efesnek a saját kezében van a sorsa. Minden poszton erősebb a Fener, de szerintem a motivációs különbség miatt a vendégek fognak nyerni. A félidőig biztos szoros lesz, akár pár pontos hazai vezetést is simán el tudok képzelni, de a második félidőben 5-6 ponttal de behúzzák a vendégek.

Nálam Fener győzelem és a Laboral win is játszik ma.  ;)

Üdv.
Én ezt a meccset néztem ki:    Alba Berlin - Maccabi Tel Aviv   
Ha nyer a Berlin és a Panathinaikos  nem nyer, akkor továbbjuthat a Berlin.
(Crvena Zvezda - Panathinaikos)
Hajrá Alba Berlin!