Foci vb 2018 tippek, fogadások, vodka

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum június 01, 2018, 21:57:29
Ez félóra alatt jött. Egész faintos kis meccs, a selejtezők alatt látott töketlen olasz válogatotthoz képest ez már Balotelli révén kapura is lő. Ettől függetlenül piszok lassúak az olasz focisták, a franciákhoz képest legalábbis.

Belenéztem én is a francia-olasz meccsbe. Ez a "les bleus" gárda elég jól mutat, attól eltekintve, hogy franciák.

Idézetet írta: Milan Dátum június 03, 2018, 16:16:47
Belenéztem én is a francia-olasz meccsbe. Ez a "les bleus" gárda elég jól mutat, attól eltekintve, hogy franciák.
Nekem is csakis annyi a bajom a "Les Bleus"-val, hogy franciák alkotják.  :)
Mert amúgy tényleg nagyon ütőképes csapatról van szó.

Jó ez a szakértés a spanyol-svájc meccs közben. Juhár Tomi elkezdi félidőben, hogy a svájciak majd deformálják vagy transzformálják a játékukat.  ;D  Látszott, hogy ő maga sem tudta, hogy most itt mit is akar mondani, de legalább felütötte ma az idegen szavak szótárát.

Fenékbe rúgták, hogy Mexikónak szerencséje legyen a világbajnokságon

Yanet Garcia modell és időjárás-jelentő, aki formás hátsójával vált híressé. A mexikói hölgy úgy gondolta segít a vébére készülő válogatottnak, és egy tévéműsorban fenékbe rúgatta magát kétszer is. Tovább


#49 június 04, 2018, 13:53:00, butyi
Leroy Sané left out of Germany's World Cup squad by Joachim Löw
https://www.theguardian.com/football/2018/jun/04/germany-leroy-sane-world-cup-squad


World Cup 2018: Liverpool's Mohamed Salah in Egypt's World Cup squad despite injury
https://www.bbc.com/sport/football/44354610


Ma esti olasz-hollandon furcsa nekem, hogy ilyen magas szorzón adják az overeket, szerintem lesznek gólok. Az olasz védelem vicc kategória, a támadóik viszont egész aktívak, ahogy a holland támadók is. Persze benne van, hogy bukok nagyot az elgondolással, de 2.5-nél több 2.20-ért. Ja és bocs hogy nem angolul írtam ;D ;D

Nekem az volt tegnap a spanyol-svájc meccsen a feltűnő, hogy már az alpesi csapat is tele van feketével!! :laugh: ;D
Igaz nagyrészt ez már a cserék után volt de 5-6 néger pár évvel ezelőtt elképzelhetetlen volt a svájci csapatban.... gondolom azért az alap csapat az "világosabb" lesz... persze sok "tősgyökeres" svájcit az se látott! :great:
Azt már megszoktam, hogy angol, francia, holland kezdő nincs legalább 4-5 színes bőrű játékos nélkül de lassan Izland lesz az egyetlen "fehér" csapat!! :bash:  Nem kell sok idő ahhoz, hogy kb. úgy nézzünk ki mint Dél-Afrika csapata ahol már az lesz nagy szó ha van a kezdőben fehér játékos! És ez jól leképezi majd az európai országok, nemzetek lakosságát! :beerchug:

Vajon mi lehet az oka annak, hogy a Premier League-ben idén "Az Év Fiatal Játékosa" díjjal jutalmazott Leroy Sané kikerült a német válogatott keretből és nem utazik a vb-re?

Idézetet írta: csabax Dátum június 04, 2018, 16:51:50
Vajon mi lehet az oka annak, hogy a Premier League-ben idén "Az Év Fiatal Játékosa" díjjal jutalmazott Leroy Sané kikerült a német válogatott keretből és nem utazik a vb-re?
Külföldi oldalakon azt írták, hogy nagy volt a verseny közte és Brandt között. Végül utóbbi nyert, ahogyan Löw fogalmazott egy célfotóval. Edzőtáborban jobban hajtott, illetve itt egy jó összefoglalás az egész esetről:

Leroy Sané a Manchester City-ben az oldalvonalhoz közel játszik, hogy minél többször egy az egy elleni helyzetben kerüljön az ellenfél szélső hátvédjével, illetve ellensúlyoznia kell a pálya közepére behúzódó Delph mozgását. Ennek köszönhetően Sané a legnagyobb erősségeire, a sebességre és a cselezőkészségére tud alapozni. A másik oldalon Raheem Sterling a taktikai sokoldalúsága miatt jóval szabadabban mozoghat.

Ezzel ellentétben a német csapatban a szélsők a pálya közepe illetve a half-space felé mozognak, hogy az ellenfél védelmi vonalai között kapják a labdát. Itt értelemszerűen Sané kevesebbszer kerül izolált szituációba az ellenfél védőivel, és a pálya szélével ellentétben itt a labda átvételére eleve kevesebb ideje és helye van, illetve ezt követően az ellenfél több irányból is nyomás alá tudja helyezni. Sanénak gyakorlatilag azt a szerepkört kellene betöltenie, ami a Manchester City-ben Silva és De Bruyne sajátja. Ugye érezzük a különbséget?

Épp emiatt a válogatottban Sané sosem tudott igazán kiemelkedőt alkotni, mert a csapat játéka nem az erősségeire épül, a komfortzónáján kívül pedig érthető módon szenved.


Vannak játékosok, akik ugyan országuk legjobbjai közé tartoznak, mégsem illenek bele a taktikai elképzelésekbe vagy épp a viselkedésükkel van baj. Ilyen például Sané, de utóbbira jó példa Nainggolan. Anno hasonló volt Romário a 2002-es brazil csapatban. Scolari őt is okkal nem vitte ki, pedig még 36 évesen ontotta a gólokat. Sané is ugyan jól elcselezget a szélen, de összességében egy csapatjátékosra nagyobb szüksége van Löwnek.

Idézetet írta: TiB Dátum június 04, 2018, 14:07:30
Persze benne van, hogy bukok nagyot az elgondolással, de 2.5-nél több 2.20-ért.

Kimaradt helyzet overre kellett volna fogadnom. Belotti valamiért haragszik a labdára, mindenáron ki akarja rúgni a stadionból.

Idézetet írta: Experte Dátum június 04, 2018, 14:49:28
Nekem az volt tegnap a spanyol-svájc meccsen a feltűnő, hogy már az alpesi csapat is tele van feketével!! :laugh: ;D
Igaz nagyrészt ez már a cserék után volt de 5-6 néger pár évvel ezelőtt elképzelhetetlen volt a svájci csapatban.... gondolom azért az alap csapat az "világosabb" lesz... persze sok "tősgyökeres" svájcit az se látott! :great:
Azt már megszoktam, hogy angol, francia, holland kezdő nincs legalább 4-5 színes bőrű játékos nélkül de lassan Izland lesz az egyetlen "fehér" csapat!! :bash:  Nem kell sok idő ahhoz, hogy kb. úgy nézzünk ki mint Dél-Afrika csapata ahol már az lesz nagy szó ha van a kezdőben fehér játékos! És ez jól leképezi majd az európai országok, nemzetek lakosságát! :beerchug:

Persze, Svájcinéger csak 1 van...  :D

Egykori klasszisok segítői szerepben

Egy szövetségi kapitánynak is szüksége van megfelelő személyzetre, hogy jól működjön a válogatott. Olykor a kapitányok egykori játékosaikat vagy híres labdarúgókat alkalmaznak a szakmai stábjukban. Tovább



#58 június 06, 2018, 14:05:57, TiB
Itt van a vébére nevezett összes játékos listája: https://img.fifa.com/image/upload/qcuxk3y7c1ezwo5yylnn.pdf

Végiggörgetve két játékost látok 2 méteres magassággal: Kalinic horvát kapus 201 cm, Vestergaard dán védő 200 cm. A legalacsonyabb a panamai Alberto Quintero 165 centivel, és a legsúlyosabb is panamai lesz, Roman Torres 99 kilójával. Anglia az egyedüli válogatott, melynek minden játékosa saját hazájában játszik. Ennek ellentéte Svédország, Szenegál és Szaud-Arábia, náluk egyetlen játékos sem játszik otthon.

gondolkodok egy nagyobb tétes továbbjutós szelót rakni

spanyol-francia-argentín-német-brazil-belga

1,58ért ez a 6 alap (4 éve pont beszoptam spanyolokkal), nem tudom elképzelni h ezek ne menjenek tovább, mondjuk ez csak egy dolog h nem tudom elképzelni, de 200k-ra 116k a nyereség, durván 2 hét alatt

(ellen)vélemény?