Cesc18 pókeres naplója...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mondjuk a Bankroll management attól is függ hogy hány asztalon játszol egyszerre, mert ha csak 1-2 megy akkor éppen elég a 25 BI, viszont ha már 3, vagy a fölötti asztalszám van akkor csak erősen tudom ajánlani neked a 30-35, de inkább 40 beülőt. Ha újra kezdeném NL5-tőll akkor tuti 40 beülővel ülnék neki, és nem azért mert nem tudnám verni a limitet, hanem legalább 4 asztalon tolnám ahol sokkal jobban kitud jönni egy session alatt a variancia, ergo nagyobb bukóban lehetsz egy nagy (nyerőben is), de ami a legfontosabb egy kezdő/tapasztalatlanabb játékos számára: ad egy egyfajta biztonság érzetet. Én is a saját hibámból okultam, nem csak én voltam így vele, aki már elért valamilyen eredményt az mind azt fogja neked mondani hogy mikor nekilátott 20-25 BI-vel játszani és pár rossz session után lefelezte a bankrollját akkor már közel sem tudta azt a higgadt, stabil játékot hozni amit eddig is hozott, az más kérdés hogy pont elkapta egy downswing. Szóval a lényeg hogy ha még NL2-re nem is, de már NL5-NL10-re mindenképp érdemes megnyerni azt a 35-40 beülőt.

A HM-el meg tényleg nem érdemes trükközni, meg kell venni nincs mese. Az "Elephant"-tal még nem dolgoztam, használható valamilyen szinten de a HM odaveri. Meg én azt is javasolnám hogy nyugodtan játssz statisztika (elephant/hm) nélküli sessionokat is, azáltal is rengeteget lehet fejlődni, sőt igazából úgy sokkal jobban lehet mintha csak a számokat nézegetnéd, mert amúgy ez nem ilyen egyszerű. Nem azt mondom hogy nem hasznos micro limitre a HM, viszont nem szabad annak alárendelni mindent, és ha NL10-ig megtanulod hosszútávon verni a mezőnyt úgy hogy nem használsz HUD-ot, csak a session végi statisztikáidat nézed meg akkor az már jó egy alapnak. (Ezt nálam okosabbak mondták: Luigi, Mili)

A leosztáshoz annyit hogy peched volt, jól csináltad, hosszútávon te vagy a nyerő  :)

Jól látom, hogy fr-en tolod? Ott ilyen szinten semmi másra nincs szükség, mint sima ABC pókerre. Ki kell ülni a lapokat. Menni fog ez, csak türelem kell hozzá, semmi más.
A peches partikhoz hozzá kell szokni. Én vegyesen játszok CG-t, MTT-t és SNG-ket, és azért mindegyikben meg tudnak viccelni rendesen. Tegnap CG-n az ász magas flushömet gyorsulta le egy 1 outos straight flush. Hát nem voltam boldog:D Mindezt full stackért, sb vs bb csatában ;D
SNG-n meg DoN-ozni szoktam, ott tegnap 6-handed szakaszban AA-val mentem all in 2.helyről, amit az első fogadott TT-vel, és már flopon ott volt a mágikus T ;D Ezek benne vannak a pókerben.

Idézetet írta: umekumek Dátum április 01, 2011, 13:30:36
Mondjuk a Bankroll management attól is függ hogy hány asztalon játszol egyszerre, mert ha csak 1-2 megy akkor éppen elég a 25 BI, viszont ha már 3, vagy a fölötti asztalszám van akkor csak erősen tudom ajánlani neked a 30-35, de inkább 40 beülőt. Ha újra kezdeném NL5-tőll akkor tuti 40 beülővel ülnék neki, és nem azért mert nem tudnám verni a limitet, hanem legalább 4 asztalon tolnám ahol sokkal jobban kitud jönni egy session alatt a variancia, ergo nagyobb bukóban lehetsz egy nagy (nyerőben is), de ami a legfontosabb egy kezdő/tapasztalatlanabb játékos számára: ad egy egyfajta biztonság érzetet. Én is a saját hibámból okultam, nem csak én voltam így vele, aki már elért valamilyen eredményt az mind azt fogja neked mondani hogy mikor nekilátott 20-25 BI-vel játszani és pár rossz session után lefelezte a bankrollját akkor már közel sem tudta azt a higgadt, stabil játékot hozni amit eddig is hozott, az más kérdés hogy pont elkapta egy downswing. Szóval a lényeg hogy ha még NL2-re nem is, de már NL5-NL10-re mindenképp érdemes megnyerni azt a 35-40 beülőt.

Valószínűleg megfogadom a tanácsod, bár én szeretek a saját hibáimból tanulni...  ;D Bár igen, logikus amit írsz, mert nem mind 1 mennyi asztalon tolja az ember... most így utólag belegondolva elég nagy ostobaság volt részemről 4 NL5-ös asztalon max beülővel tolni... gyakorlatilag a bankom fele játékba volt.

Idézetet írta: umekumek Dátum április 01, 2011, 13:30:36
A HM-el meg tényleg nem érdemes trükközni, meg kell venni nincs mese. Az "Elephant"-tal még nem dolgoztam, használható valamilyen szinten de a HM odaveri. Meg én azt is javasolnám hogy nyugodtan játssz statisztika (elephant/hm) nélküli sessionokat is, azáltal is rengeteget lehet fejlődni, sőt igazából úgy sokkal jobban lehet mintha csak a számokat nézegetnéd, mert amúgy ez nem ilyen egyszerű. Nem azt mondom hogy nem hasznos micro limitre a HM, viszont nem szabad annak alárendelni mindent, és ha NL10-ig megtanulod hosszútávon verni a mezőnyt úgy hogy nem használsz HUD-ot, csak a session végi statisztikáidat nézed meg akkor az már jó egy alapnak. (Ezt nálam okosabbak mondták: Luigi, Mili)

Meg akarom majd venni, de ahhoz egyelőre fel kell építenem egy méretes bankot. Én valójában jóval kevesebbet nézem a statokat, mint pl azok a profi játékosok akik a PS videókban tolják. Ők mindenfélét néznek benne engem azok annyira nem izgat (egyelőre). Viszont ezt már többször is leírtam, hogy hasznosnak tartom több szempontból is, főleg azért, mert szépen el lehet különíteni a játékosokat és nagyjából belehet lőni milyen lapokkal szállnak be és ez azért iszonyat fontos ha több asztalon játszik az ember.

Idézetet írta: Lord Dátum április 01, 2011, 13:40:55
Jól látom, hogy fr-en tolod? Ott ilyen szinten semmi másra nincs szükség, mint sima ABC pókerre. Ki kell ülni a lapokat. Menni fog ez, csak türelem kell hozzá, semmi más.
A peches partikhoz hozzá kell szokni. Én vegyesen játszok CG-t, MTT-t és SNG-ket, és azért mindegyikben meg tudnak viccelni rendesen. Tegnap CG-n az ász magas flushömet gyorsulta le egy 1 outos straight flush. Hát nem voltam boldog:D Mindezt full stackért, sb vs bb csatában ;D
SNG-n meg DoN-ozni szoktam, ott tegnap 6-handed szakaszban AA-val mentem all in 2.helyről, amit az első fogadott TT-vel, és már flopon ott volt a mágikus T ;D Ezek benne vannak a pókerben.

Full Tilten tolom... de amúgy nekem nagyon nem fekszik az, hogy a kezdőkéztáblázat szerint játsszak, nem is szoktam nézni... nem azért, mert nem vagyok türelmes, hanem mert az iszonyat unalmas. Én mindig is imádtam blöffölni, persze nem ész nélkül és ezt itt micro limiten meg-meghúzom. Hiába mondják, hogy nem éri meg... van amikor nagyon olvasni lehet a másik játékát és könnyen rá lehet blöffölni, és itt micro limiten is bejön. Jó nem azt mondom, hogy limpelgetek minden szir-szarra, de nem is játszok nagyon feszesen.
Hozzá vagyok szokva a peches partikhoz, ezért is írtam, hogy nem csesztem fel rajta annyira az agyam, meg, hogy csak azért másoltam be, mert vicces. Vágom, hogy mindenkivel nap mint nap megtörténnek hasonlóak. :)
____________________________________

Amúgy a hajnali/reggeli sessionom -2.71$ lett viszont a délutáni +2.89... Szóval most a bankom 28$-on áll. Remélhetőleg holnap vagy még ma ha játszok akkor a 30 is meglesz.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum április 01, 2011, 16:58:54
Meg akarom majd venni, de ahhoz egyelőre fel kell építenem egy méretes bankot. Én valójában jóval kevesebbet nézem a statokat, mint pl azok a profi játékosok akik a PS videókban tolják. Ők mindenfélét néznek benne engem azok annyira nem izgat (egyelőre). Viszont ezt már többször is leírtam, hogy hasznosnak tartom több szempontból is, főleg azért, mert szépen el lehet különíteni a játékosokat és nagyjából belehet lőni milyen lapokkal szállnak be és ez azért iszonyat fontos ha több asztalon játszik az ember.

Természetesen nagyon hasznos a HM, csak arra akartam kilyukadni hogy statok nélkül is tudni kell játszani mivel rendkívül jól fejleszti a read-képességet, rutint, megítélést, stb stb stb. Ismerek pár olyan tagot aki HM nélkül már le sem tud ülni játszani, és még azzal is bukók, na ilyen sose legyél. Lehet csak feleslegesen voltam vészmadár, csak gondoltam leírom ezt is  :)

és GL! ;)

Húú a mai nap eddig katasztrófa... nagyon nem szeret ma a Full Tilt szoftvere. Délelőtt toltam egy kicsit, de közbe mást is csináltam és nem figyeltem annyira persze -3$ lett az eredménye. Nem rég beültem mondom tiszta fejjel oda figyelve visszahozom...
Erre riveren kétszer leszopatnak... na ezen felbasztam az agyam, ki is ültem mert ma ki akar csinálni a full tilt, de nem hagyom. Majd holnap visszanyerem... talán.

(első képnél turn után mentünk all in, másodiknál pre-flop.)

Hát ezekhez bizony hozzá kell szokni Cesc kolléga! Nekem szinte nem is múlik el nap, hogy  fordulna elő hasonló. Hosszú távon viszont nyerők ezek a lapok! Le is kopogom: a mai nap eddig elkerültek a rossz elleneloszlások (azért bad beatnek ezeket ne nevezzük!) 3 SNG-ből eddig 2-t nyertem, meg most tolok még kettőt.

Egyszóval: fel a fejjel, fogd fel úgy, hogy kölcsönadtad egy ideig azt a pénzt az ellenfelednek, aki azt majd kamatostul visszaadja.

Igazad van misk@, csak tegnap kicsit rosszul esett, hogy két session-ben sem állt mellém a szerencse... ma délután viszont igen így a tegnapi minuszból visszahoztam a felét. Majd este még beülök játszani 1-2 órát.

Nem tudom mikor tanulom már meg, hogy nyűgösen nem tiszta fejjel kár leülni játszani...ma délelőtt is bukás lett a vége, meg még mást is csináltam közbe...esélyem se se volt plusszba kijönni, most nem is kellett hogy lemákoljanak. Felesleges blöfföket csináltam, rossz pozícióból rossz lapokat játszottam meg. Viszonyt mégsem lehetek szomorú, ugyanis délelőtt az eddigi legnagyobb bukót könyvelhettem el NL2-n (-3.85) ma este pedig a legjobb sessionömet zártam (+5.89).
Rosszul kezdődött, de utána nagyon jöttek a lapok, igazából még tolhattam volna 100-200 leosztást, de kezdek fáradt lenni és inkább kilépkedtem az asztaloktól. Mindenesetre ez egy ilyen  :ok: nap volt.

Nekem van Elephanthoz licensem és nem használtam még fel, mivel nem foglalkozok NL cash gammel. Ha esetleg érdekel írj privit.

Tegnap nagyon utált a gép...a fishek szanaszét mákolták riveren... -5$ lett a session vége :noway: Ma beültem lenyomtam 2 órát és fél$ híján sikerült visszanyernem. Ma sem úsztam meg a lemákolásokat, de szerencsére most jött annyira a lap és a drilljeimet is kifizették. Ja és életem második royal flush-ét is elkönyvelhettem...kép csatolva.  :ok:
Egyelőre amúgy nem igazán tudok 1-ről a 2-re lépni... 15$-ról szépen sikerült építkeznem, de most ezen a 30-as határon megtorpantam, nem igazán sikerül átlépnem. Nem tudom meddig lesz türelmem ezt így csinálni. Ha szépen növekedne mindig a bankom akkor nem lenne gond, de ez így kezd elég unalmas és idegelő lenni.(viszont a pontok ha lassan is de gyűlnek...meg azért minden leosztással tanul az ember, ennyi haszna van). Na de egyelőre még nem adom fel :)


Itt sírsz, aztán 20BB/100-at hozol (igaz cs egynapos periódus)  8) Fentebb írták, hogy elég az ABC poker. Teljesen egyet értek sőt a HUD is felesleges erre a limitre. Ha jobban belejössz szerintem 8 asztalt simán tudsz kezelni. Ezt érdemes megnézni ==> 1millió hand 30 nap alatt NL2-ön :DDDD http://hu.pokerstrategy.com/forum/thread.php?threadid=71980&hilight=chiren80

Azért sírok, mert hiába egy jó session, a köv tuti minuszos és így kb egy helyben toporgok, de mint írtam nem adom még fel, kb 10.000 leosztás körül járok ami nem olyan sok...szóval majd ha 100k körül is ilyen pár$-os plusszban leszek akkor már elgondolkozok azon, hogy valamit másképp csináljak stb.

Ez amit bemásoltál ez beszarás...nagyon brutális, ritka beteg a csávó :o :o :o

"Ez amit bemásoltál ez beszarás...nagyon brutális, ritka beteg a csávó " Ezen dolgok miatt nem érdemes feladni a küzdelmet. Ha baromi sok "melót"+tanulást belefektetsz a játékodba, az előbb utóbb meghozza gyümölcsét :great: GL!

4-5 nappal ezelőtt elég durván tilten voltam...elbuktam a bankom felét azóta nem is játszottam csak az előbb. Letoltam egy több, mint 3 órás sessiont, de most nem FR asztalokon hanem SH-n. Az az elmebeteg csávó is ezen tolta...mondom kipróbálom, és egyelőre bevált. A 3 óra alatt 1x sem mákoltak le :o az ilyen is ritka... jó, mert itt sokkal több lappal betudok szállni és az az én világom. Kíváncsi leszek rá, hogy a következő session plusszos lesz-e avagy sem... ez a mai mindenesetre az eddigi legjobb volt. :ok:

GL! :beerchug:

és persze mindenkinek, aki hódol kedvenc időtöltésünknek!