Revolut

Indította Admin, szeptember 25, 2018, 11:46:21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Admin

***** Veterán senki
szeptember 25, 2018, 11:46:21 szeptember 25, 2018, 11:52:48, SPF Admin
Revolut - alternatíva a be-, illetve kifizetésekhez?

Hivatalos weboldal: www.revolut.com

Használja ezt valaki? Ide jöhetnek a vélemények, kérdések stb.

Admin

***** Veterán senki
A legfontosabb kérdés talán az, hogy sikerült feltölteni fogadószámlát vele? Nem blokkolják?

benson

**** Tősgyökeres
szeptember 25, 2018, 12:00:57 #2 szeptember 25, 2018, 12:04:18, benson
Ha gondjaid vannak a fogadószámlád kártyás feltöltésével a bankodnál (nem engedélyezi), vagy többféle devizában vannak számláid a bukiknál, egyszerűsíteni és "olcsósítani"szeretnéd a pénzmozgatást közöttük, akkor javaslom a Revolutot. Nyitsz egy számlát az alkalmazással, feltöltöd bármilyen bankkártyával, igényelsz egy VISA kártyát (valódit vagy virtuálisat, előbbi 6€-ba kerül és 5 évig nincs más költsége, utóbbi ingyenes és azonnal megvan) majd feltöltöd vele bármelyik fogadóirodánál lévő számládat. Rengeteg devizás számlád lehet a Revolutban, köztük szabadon váltogathatsz mindenféle átváltási költség nélkül, aktuális bankközi árfolyamon. Pénzt is lehet vele küldeni másik Revolut felhasználónak.
A számlanyitással rögtön kapsz egy EUR számlát is IBAN-nal, ami teljes bankszámlaként funkcionál, lehet rá utalni.
Ha valódi kártyát is igényelsz, havi 200€-ig díjmentesen vehetsz fel készpénzt ATM-ből (nem mindegyik bank ATM-je szereti, de az Erste biztosan), felette pedig 2% a sáp. Forint felvételnél szintén az aktuális bankközi árfolyamon vált.
Akinek ez a 2% is sok, átrakhatja a pénzt a magyar banknál lévő bankszámlájára (néhány munkanap alatt megérkezik), de jobb helyen van ez itt.
Hasonló a Skrillhez meg a Netellerhez, csak éppen jobb és olcsóbb.

benson

**** Tősgyökeres
Idézetet írta: SPF Admin Dátum szeptember 25, 2018, 11:57:53
A legfontosabb kérdés talán az, hogy sikerült feltölteni fogadószámlát vele? Nem blokkolják?

Bet365-nél és unibetnél gond nélkül elfogadták. Kiutalásnál szintén.

p22

*** Haladó
Netellert / Skrillt lehet vele feltölteni?

Admin

***** Veterán senki
Idézetet írta: p22 Dátum szeptember 25, 2018, 12:16:14

Gondolom ha van Revolutos VISA kártyád, akkor kártyával fel tudod tölteni a számlád, de ebben az esetben javasolt a bankkártyás befizetés, direkt a Revoluttal az irodához.

Revolutnál alapból kapsz egy bankszámlát (IBAN), esetleg ha ki is lehet utalni róla, akkor lehet egy alternatíva a Skrill számla feltöltésére (banki átutalás által).

benson

**** Tősgyökeres
Idézetet írta: p22 Dátum szeptember 25, 2018, 12:16:14

Ezt nem próbáltam (mert minek?), de erősen valószínűnek tartom, hogy lehet. Ez egy dombornyomott VISA, gyakorlatilag mindenre jó.

p22

*** Haladó
Forintos számláról fel lehet tölteni euros revolutos kártyát? Gondolok itt arra, hogy a forintomat átváltják eurora.

benson

**** Tősgyökeres
Idézetet írta: p22 Dátum szeptember 25, 2018, 15:32:56
Forintos számláról fel lehet tölteni euros revolutos kártyát? Gondolok itt arra, hogy a forintomat átváltják eurora.

Igen, fel lehet, és igen, átváltják. 10€ a min. feltölthető összeg.

Schleck

*** Haladó
betfairrel tökéletesen működik a "banki" átutalás mindkét irányba. Költségek nélkül (a Betfair 5 eurót azért levon kiutalásnál, de ez az ő saruk).

Nekem Mastercardos kártyám van, még márciusban volt egy akciójuk, amely során ingyen adtak. Egy kis kimaradáson kívül (talán egybeesett a MC hibával) eddig minden boltban tudtam vele fizetni. Érintős a kártya.
Előny: az alkalmazásban pillanatok alatt lehet menedzselni mindent. Díjtalan kártyafagyasztás, vagy letiltás (ezért egyes bankok 20k-t is képesek leakasztani). És valós idejű fizetési napló, azaz egyből látom hogy melyik kereskedőnek fizettem és mennyit, igényes statisztikák is a költésekről. Banki időben közép árfolyamon vált, én simán euróban fizetek vele mindenhol. Szabadon lehet váltani a pénzt a különböző pénznemek között, sőt, akár kripto valutára is.

Fontos: egyelőre nincs HUF alapú számlájuk, így a ráutalás SEPA-s lesz, banktól függően jelentős költségekkel. Év végére ígérik a magyar számlát.

zsivany20

**** Tősgyökeres
Idézetet írta: Schleck Dátum szeptember 25, 2018, 19:44:27
betfairrel tökéletesen működik a "banki" átutalás mindkét irányba. Költségek nélkül (a Betfair 5 eurót azért levon kiutalásnál, de ez az ő saruk).

Nekem Mastercardos kártyám van, még márciusban volt egy akciójuk, amely során ingyen adtak. Egy kis kimaradáson kívül (talán egybeesett a MC hibával) eddig minden boltban tudtam vele fizetni. Érintős a kártya.
Előny: az alkalmazásban pillanatok alatt lehet menedzselni mindent. Díjtalan kártyafagyasztás, vagy letiltás (ezért egyes bankok 20k-t is képesek leakasztani). És valós idejű fizetési napló, azaz egyből látom hogy melyik kereskedőnek fizettem és mennyit, igényes statisztikák is a költésekről. Banki időben közép árfolyamon vált, én simán euróban fizetek vele mindenhol. Szabadon lehet váltani a pénzt a különböző pénznemek között, sőt, akár kripto valutára is.

Fontos: egyelőre nincs HUF alapú számlájuk, így a ráutalás SEPA-s lesz, banktól függően jelentős költségekkel. Év végére ígérik a magyar számlát.

Amiket per pill nézek, hogy az alap  0 eur / month, következő a Premium 7.99 eur / month , majd a Metal az 13.99 / month, ezek számlavezetési díjak!? Vagy ezekhez különböző típusú kártyák vannak, és ezért az árkülönbség? Az ingyenes standard is tartalmaz valamilyen bankkártyát!?  ???

Schleck

*** Haladó
Idézetet írta: zsivany20 Dátum szeptember 26, 2018, 14:26:21
Amiket per pill nézek, hogy az alap  0 eur / month, következő a Premium 7.99 eur / month , majd a Metal az 13.99 / month, ezek számlavezetési díjak!? Vagy ezekhez különböző típusú kártyák vannak, és ezért az árkülönbség? Az ingyenes standard is tartalmaz valamilyen bankkártyát!?  ???

A premium és a "metal" extra szolgáltatásokat nyújt. A premiumnál például egyből van kripto rész, meg magasabb a pénzfelvételi limit, (az alap csomagnál 200 eur/hó azt hiszem). A metalnál fém bankkártyát kapsz, de azon kívül nem tudom van-e valami előnye a premiumhoz képest. Fizikai bankkártyát egyszeri díj ellenében kapsz az alap csomaghoz, valami 7 euróért.
De biztos minden fent van a honlapon, én most csak az emlékeimből okoskodom. Van egy egész jól pörgő magyar fóruma is.. (a legnépszerűbb mobil tesztelgetős weboldal, a nevében pedig benne van az arena szó..)

vmlinuz

***** Tősgyökeres senki
Idézetet írta: Schleck Dátum szeptember 26, 2018, 17:29:50
Van egy egész jól pörgő magyar fóruma is.. (a legnépszerűbb mobil tesztelgetős weboldal, a nevében pedig benne van az arena szó..)

Ennyi erővel simán belinkelhetted volna, az ilyen linkek nem számítanak reklámnak :)

Ha jól értem 200 euró vehető fel ingyenesen az alap csomaggal, ennél több esetén felszámolnak valami díjakat.

benson

**** Tősgyökeres