OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: csacsa44 Dátum augusztus 31, 2018, 20:53:19
Az nCore oldalán van pár régebbi Beadwork magazin. Ha nincs regisztrációd szívesen letöltöm neked.

köszi az infót, van, úgyhogy már töltöm is.  :ok:

Nyitottam egy topikot Egyéb foci fogadások 2018/19 címen. Nézzetek már el oda kérlek, mert írtam egy kommentet, és továbbra is értetlenül állok a jelenség felett! Köszi  :beerchug:

A legjobb mester a félidőben, a Jägermeister. :D


Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 03, 2018, 14:52:40
A legjobb mester a félidőben, a Jägermeister. :D


Melyik csapat is ez?  ;D


Elcsapja-e Szabó Győző Harsányi Leventét?
Harsányi Levente békésen bringázik. Szabó Győző békésen autózik, mégis összetűzésbe keverednek. A megoldást Ganxsta Zolee hozza el számukra.

A Másfélméter promó videója  :beerchug:
https://www.facebook.com/Masfelmeter/videos/457624751393174

#3516 szeptember 04, 2018, 23:04:45, mikisun
Srácok!
Volt már itt valakinek gerincsérve?
Még nem biztos de nekem az lehet.
Voltam dokinál is,aki azt mondta,hogy az izmok nagyon be vannak csomósodva a derekamban.
Írt fel mydetont meg flector port és azt mondta,hogy nyomjam 10 napig.
Nos,letelt a 10 nap ,de nincs érdemi előrelépés.
A tünetek:
-derékfájdalom a bal oldalamon.
-hátsó comb fájdalom bal oldalon.
-külső térd fájdalom a bal oldalon.
néha a vádlomban is érzek fájdalmat.
Szerencsére még nem annyira nagy fájdalmak ezek,de már vagy egy hónapja küzdök vele.
Ráadásul már a jobb oldalam is érzem néha,mert azt terhelem a nyomi bal oldal miatt.
Vettem egy matracot is,amire extra kemény volt írva,de eléggé puha az.
Kemény padlón fekvés tényleg jót tesz?
Idópontot még nem kértem reumára,mert úgy gondoltam meggyógyítom magam.
Csináltam gyógy tornát is,az valamennyire segít.
A McKenzie gyakorlatot is csináltam,amikor az alkarjaidon fekvő pózban támaszkodsz.
Ennek lényege,hogy elvileg visszatessékeli a kitüremkedett porckorongot néhány napi,heti tornával a helyére.
Igaz,csak pár napig csináltam,de mintha nem lenne annyira jó!
Szerintetek ilyen tünetekkel elég lehet a konzervatív kezelés?(gyógytorna,fizioterápia,injekció)
Bízom benne,hogy igen!
Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!
Köszi előre is!


Szia!

Szerencsére nekem még nem volt ilyenben részem, de pár dolgot szeretnék elmondani.

* Magyarországon egyenlőre nem túl sok emberről tudok, de vannak olyan szakemberek, akik speciális ágyon masszázzsal az ilyen problémákat heti 2-3x-i kezeléssel pár hónap alatt jelentős eredményeket érnek el. Ennek sincs kis költsége, kezelése alkalmanként az ország különböző pontján 7-10e forint között van. Persze nem mindenkit tudna kezelni, azokat elküldik műtétre.

* Érdemes valamilyen magán klinikára elmenni még, ha egy 40-50e forintot ott is hagyni, de akkor nem 3 hónap múlva kapsz egy CT-re vagy MRI-re időpontot, hanem lehet már a héten. Ez egyszerre azért elég sok pénz, de idővel a hátad meghálálja majd. Budapesten egyik barátomnak van hát illetve alhasi problémája, amit először a TB támogatott helyeken próbált szerencsét, amiből az lett, hogy hetekig hónapokig várhatott volna. Annyi szerencséje volt, hogy a vizsgálatokért magán helyen fizetett, de a fizioterápiát mér a tb támogatja neki. Először egy eléggé gyenge szakembert kapott, ahol nem változott. Utána pedig egy sokkal keményebb, de jobb nőhöz került, akivel nagyon sokat javult. Ehhez viszont az is kell, amit írtál, hogy otthon is csinálja a megadott gyakorlatokat.

Ha rendesen megakarsz gyógyulni és nem csak egy kis megfázásod van, én úgy vettem észre, hogy sajnos fizetni kell. Tudom, hogy ez rohadtul nem könnyű és mi van azokkal, akik nem tudnak fizetni...

Amit egyébként javasolnék, hogy mindenképpen csináltass CT vagy MRI-t. Ezt akár úgy is, hogy magán személyként bemész egy helyre és csinálnak is neked. Ezután ezt mutasd meg szakembernek, aki alaposan kivizsgál.
Addig amíg nincs meg a pontos oka, szerintem óvatosan bánj a tornával vagy esetben csak gyógyvízben csináld, ahol nincs akkor terhelés, nehogy rosszabb legyen, mint volt. Lényeg, hogy járj utána mi a pontos diagnózis, na csak feltételezések legyenek.

Mielőbbi jobbulást kívánok és, ha szerencsével jártál szívesen olvasunk róla. :)
Tomka

én ehhez nem tudok hozzászólni, de jobbulást! :beerchug:

Idézetet írta: mikisun Dátum szeptember 04, 2018, 23:02:26
A tünetek:
-derékfájdalom a bal oldalamon.
-hátsó comb fájdalom bal oldalon.
-külső térd fájdalom a bal oldalon.
néha a vádlomban is érzek fájdalmat.

Szia!

Szerencsére nem tapasztalatból beszélek, de tanultam már ilyen dolgokról... Ha már láb fájdalom is van, akkor valószínűleg a sérv az ideg gyökét nyomja, vagyis ahol a gerincvelőből valamelyik oldalra, esetedben inkább bal oldalra kilép az ideg. Ilyen esetekben egy képalkotóval (CT, MR ahogy Tomka is írta) általában jól definiálható a terület, ahol a probléma van. Az izmok már azért is be lehetnek feszülve, mert védekezik a szervezet a fájdalmas mozgatás ellen.  A kemény fekvőhellyel igazad van, azt ajánlják, meg hogy minél aktívabbnak kell maradni ilyenkor, persze az emeléseket, hajolgatást kerülni kell. Többnyire a fájdalomnak spontán is szűnnie kellene kb. 1,5-2 hónap alatt.. A gerinctorna, úszás, kerékpár stb egy darabig jók. Én mindenképp azt mondanám, hogy menj el egy képalkotóra, az MRI a legalkalmasabb a porckorongsérv kimutatására, de ezt műtét előtt szokták csak, elsőnek egy röntgen és CT kombinációt csinálnak, ott is tökéletesen kiderül, hogy mi a baj.

Jobbulást! :)

Köszi a hsz-eket Srácok!
Nem tudom még,hogy hogy lesz,de vannak alternatívák.
A fájdalom mikor erősebb mikor gyengébb,de szerencsére úgy veszem észre,hogy a gyógytornának köszönhetően legalább nem romlik tovább.
Meg elég sokat nyújtok is gerincre.
Egy gerincnyújtó padon gondolkodom,állítólag ha óvatosan használja az ember,akkor minden sérvet meggyógyít.(amelyiket,lehet.)
A jobb oldalt is érzem néha,de ez azért lehet,mert azt használom a gyenge bal helyett lehajolásnál pl.
Tudom,nem szabad hajolni,de ez kivitelezhetetlen.
Szerencse még,hogy azért nem olyan nagy a fájdalom(remélem,nem is lesz gázabb)10-es skálán max 6-os de az is ritka.
Hogy mondjam,néha úgy rájön kis időkre.
Gondoltam,hogy elmegyek maszekhoz,de itt nincs sok reumatológus.
Pedig,lehet,hogy akkor egy fizioterápiával megúszom,meg egy gyógytorna pakkal!:D

Idézetet írta: mikisun Dátum szeptember 05, 2018, 15:09:02
Köszi a hsz-eket Srácok!
Nem tudom még,hogy hogy lesz,de vannak alternatívák.
A fájdalom mikor erősebb mikor gyengébb,de szerencsére úgy veszem észre,hogy a gyógytornának köszönhetően legalább nem romlik tovább.
Meg elég sokat nyújtok is gerincre.
Egy gerincnyújtó padon gondolkodom,állítólag ha óvatosan használja az ember,akkor minden sérvet meggyógyít.(amelyiket,lehet.)
A jobb oldalt is érzem néha,de ez azért lehet,mert azt használom a gyenge bal helyett lehajolásnál pl.
Tudom,nem szabad hajolni,de ez kivitelezhetetlen.
Szerencse még,hogy azért nem olyan nagy a fájdalom(remélem,nem is lesz gázabb)10-es skálán max 6-os de az is ritka.
Hogy mondjam,néha úgy rájön kis időkre.
Gondoltam,hogy elmegyek maszekhoz,de itt nincs sok reumatológus.
Pedig,lehet,hogy akkor egy fizioterápiával megúszom,meg egy gyógytorna pakkal!:D

A hajoláshoz annyit, hogy próbálj meg egyenes háttal "hajolni" és combból-guggolásból felnyomni magad, úgy a derék kevésbé terhelődik. :)  Igen, addig még jó vagy, amikor még váltakozó a fájdalom és vannak fájdalommentes időszakok is, a gerinctorna sokat jelent, ha nem érzed még, hogy bele kellene nyúlni valami invazív módszerrel, akkor tényleg érdemes tornáztatni.

Hát a fájdalom nem nőtt,de a bicegés az megvan,ami szerintem nagyfokó izomcsomósodást jelenthet.
Azt vettem észre,hogy nem esik jól,ha a kemény padlón fekszem.
Lehet,hogy már annyira kint van a sérv?!
Meg ilyen viszketés van itt-ott.
Hogy a francba lehetne az ideget kiszabadítani a fogságból?!:D
Köszi,hogy írsz peshark amúgy!

http://gyogyfogas.hu/

Ha van lehetőséged, akkor ne hagyd ki.  ;)

Viszketés, érzéskiesés, zsibbadás, tűszúrás érzés, izomgyengeség a gyakori tünetek közé tartozik. A sérvnél az alapvető károsodás az, hogy a csigolyák közötti porckorong két részből áll, van egy belső kocsonyásabb réteg és egy külső rostos réteg. Sérv esetén a külső rostos réteg sérül, és a belső kocsonyásabb réteg kitüremkedik, és elkezdi nyomni az ideget. Ezért mondtam, hogy jó lenne egy képalkotó, mert anélkül a sötétben tapogatózunk, hogy most mi is lenne az igazi megoldás, mert nem tudjuk, milyen állapotban van a sérv.  Este írok még egy üzenetet ezzel kapcsolatban!