benikun POKER

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nagyon rég írtam már ide, de valahogy kedvem támadt most írosgatni. 3 hónappal ezelőtt 50 dolcsival álltam a pokerstarson. Még pár napig pörgettem, 56 dollárnál szálltam ki. Kipróbáltam közben egy pokerstove 60 napos ingyen verziót és látszott, hogy nagy segítségemre szolgált elsősorban a HUD, no meg visszatudtam nézni az érdekesebb handeket. Nekem is kell egy ilyen!! Sajnos zsebből finanszírozni nem tudok egy ilyen programot, bár a befektetés szerintem mindenképpen megtérül. Nem volt mit tenni kellett regisztráltam a pokersavvyhoz. Cél egy terem kijátszása és az érte kapott savvypontokból a Holdem Manager megszerzése volt. Tehát kivettem starsról a pénzt, és átutaltam fulltiltre savvyn keresztül. Szigorúan SNG játék folyt. Van akinek pár óra alatt kijön a savvypont, nos én nem vagyok cg-s (egyenlőre biztos nem), de vállalom a kihívást. 380 SNG-t lejátszva 2 hónap alatt kipörgettem a savvypontokat, és még a 100%-os első befizetési bónusz is szépen pörgött. Nem beszélve arról, hogy úgy gondolom rengeteg tapasztalatot szereztem ez idő alatt itt a legkisebb limites SNG-ken. Ez nem biztos, hogy ezen a szinten mér ér valamit, de szerintem fejlődött a játékom. Kikértem a Holdem Managert, működik minden faszán, nagyon megérte. Egy ideig még viszont maradok a Fulltiltnél addig biztosan amíg a bónusz többi részét ki nem pörgetem, jelen pillanatban már csak 2 részlet hiányzik.
Ha megnézem, hogy a befizetés óta pénzügyileg hogy jöttem ki érdekes eredményt kaptam. Volt egy ismerkedési időszak mikor 56-ról 60-65 dolcsi felé tartottam. Kisebb bukószéria, de aztán egy elképesztő huszáros menetelés. 93$-ig meg sem álltam csak mentem fel, fel, fel. Minden oké kezdek révbe érni, ez az! Hát ennyire nem egyszerű a történet. 93$ után egyszerűen nem tudtam áttörni a lélektani 100-as határt. Nem jutottam el 100-ig rengeteg lejátszott SNG után. Ez még nem volt baj, mert vagy nullszaldósan jöttem ki vagy kisebb buktával. Ami ezután következett, az a hullámvasút legfaszább része, a hullámhegy vége, a zuhanás és a hullámvölgy. Annyira rossz formában voltam, hogy sikerült 58-ig is lesüllyedni. Ekkor nagyon beszartam, mert ez nagyon váratlanul ért és úgy tűnt nem akar vége lenni. Tanácsot kértem a fórumon elismert, tapasztaltabb pókeres kollégától, aki megnézett pár sitet és úgy gondolta, hogy a mutatott játék nem olyan vészes, nagy baj nincs. Kitartásra biztatott. Aztán még is volt benne valami. 2 hét küzködés után kezdett megindulni a szekér és az a bizonyos grafika is kezdett felfelé ívelni. Stabil 70 dolcsis bankom volt, de ennél többet nem tudtam felmutatni. Időközben elkezdtem pár MTS-t is tolni kisebb-nagyobb sikerrel.
November 7. hivatalos vagyok egy first deposit 100k freerollra. Nagy várakozással vártam a tornát, amíg meg nem láttam az indulók számát. 23400 körül voltak a first depositosok (már értem miért dől úgy a pénzt a fulltiltnek). Lesz ami, lesz. Megpróbálok tisztesen helytállni aztán majd csak lesz valami. Mikor már a 2. szünet után is játékban voltam egészen elfogadható zsetontoronnyal, akkor már másképp álltam a dolgokhoz. 5700-nál volt meghúzva a határ, onnan kezdődtek a fizetős helyek. Nagyon simán beértem, ami kicsit meglepett. Hogy ne húzzam hosszúra a dolgot, elég azt tudni, hogy a 21:30kor kezdődő versenyt hajnal 2kor fejeztem be 1085. helyen a 23400ból. 9$ a jutalmam. Nem nagy összeg, de nekem még is sokat jelentett.
Ami ezután a verseny után történt, az kellemes és örömteli. Nagyon beindultam. Alig volt olyan sit, ahol ne értem volna ITM-be. MTS is ment keményen közben, gyümölcse két 1. hely a 27 indulós versenyen (Eddig 40 lejátszott MTS körül vagyok). Nagyon megdobott ez és az SNG-s első-második helyek is. Néhány napja áttörtem a határt, és egyre nagyobb önbizalommal tölt el, hogy a mély gödörből felálltam és most járok eddigi legnagyobb bankomnál. Hogy izgalmasabb legyen csatolom a képet, azon majd kiderül mekkora az a bank. Másik képen az SNG rankingom pokerprolabson, amire büszke vagyok.

Még egy gondolat. 10$-ról indultam és még nem buktam el az első befizetésemet, amit ugye júniusban toltam be. Hiszem, hogy ebből a 10$-ból képes leszek úgymond "karriert" csinálni. Chris Moneymaker 50$-ból csinálta meg, én 10$ból fogom! Segítségemre legyen a szigorú bankroll menedzsmentem és a kitartásom valamint a játék iránti szenvedélyem.

Grat! Viszont nem Stove, hanem HoldemManager  ;) .

#77 november 16, 2010, 18:24:16, benikun
Tényleg nem stove  ;D. Mindig keverem a kettőt, a harmadik lesz a megfejtés PokerTracker. EZ volt az a progi, aminél kihasználtam a free verziót. Ez legyen a legnagyobb hibám.

Gratula benikun, nagyon szép eredmény, jómagam is az álom $100 - at próbálom áttörni már elég régóta, de én is hiszem, h. sikerülni fog ;)

Köszi frostling, igyekszem! Sok sikert kívánok és minden jót! GL  :) :ok:

Hali! Megsasoltalak pokerprolabson 429 game/23,88 total profitot ír......

Hali! Nem tudom ez mit jelent, vagyis te milyen szándékkal írtad ezt a postot. Én úgy tudom, hogy a bónuszforgatásokat nem írja a prolabs. Ha azokat hozzáveszed kijön a jelenlegi bankom, amit 56 dollárról építettem fel. Minden esetre nem tudom, hova tenni ezt a hozzászólást. Érdekes, hogy azért utánam néztél, viszont miért írnék hazugságokat? Hogy ettől jobb játékosnak tűnjek fel? Nem, én nem vagyok ilyen..

Köszi TiB! Igyekszem. Nem sokára kész a bónusz forgatása, és nézhetek új savvyterem után.  :)

#83 november 28, 2010, 13:20:20, benikun
413 SNG után a bónusz forgatása is sikeres. A kezdeti 56-os befizetési bónuszomat tudtam kiszedni plusz még egy kis profitot is mellette. Örülök annak, hogy pluszban jöttem ki, de ez a sok SNG-zés nem csak pénzt, hanem úgy gondolom, hogy rengeteg tapasztalatot is hozott. Úgy érzem fejlődött a readingem, az ítélőképességem. Bad beatek nem tudnak összetörni. És úgy látom a 2.25-ös szinten is kezdek megmaradni. Hogy a folytatásban mi lesz ezután azt még kitalálom, de a savvys pontgyűjtés lehet megint előtérbe szorul majd.  :cya:

Segítsetek lécci, szerintetek mi a hiba, mit kellett volna másképpen csinálni?

Full Tilt Poker Game #26086650801: $2 + $0.25 Sit & Go (202409551), Table 1 - 20/40 - No Limit Hold'em - 14:35:31 ET - 2010/12/03
Seat 1: joedangaines (1,440)
Seat 2: Kubizek1 (1,410)
Seat 4: TOE5 (1,185)
Seat 5: panamarabbit (3,720)
Seat 6: alessa90 (2,565)
Seat 7: bigrickr22 (1,680)
Seat 9: Ftbenikun (1,500)
alessa90 posts the small blind of 20
bigrickr22 posts the big blind of 40
The button is in seat #5
*** HOLE CARDS ***
Dealt to Ftbenikun [Ac Qh]
Ftbenikun raises to 120
joedangaines folds
Kubizek1 folds
TOE5 folds
panamarabbit has 15 seconds left to act
panamarabbit folds
alessa90 calls 100
bigrickr22 folds
*** FLOP *** [5h Ah 4s]
alessa90 has 15 seconds left to act
alessa90 bets 240
Ftbenikun raises to 600
alessa90 calls 360
*** TURN *** [5h Ah 4s] [3c]
alessa90 checks
Ftbenikun bets 780, and is all in
alessa90 calls 780
Ftbenikun shows [Ac Qh]
alessa90 shows [7c 6c]
*** RIVER *** [5h Ah 4s 3c] [Qd]
Ftbenikun shows two pair, Aces and Queens
alessa90 shows a straight, Seven high
alessa90 wins the pot (3,040) with a straight, Seven high
*** SUMMARY ***
Total pot 3,040 | Rake 0
Board: [5h Ah 4s 3c Qd]
Seat 1: joedangaines didn't bet (folded)
Seat 2: Kubizek1 didn't bet (folded)
Seat 4: TOE5 didn't bet (folded)
Seat 5: panamarabbit (button) didn't bet (folded)
Seat 6: alessa90 (small blind) showed [7c 6c] and won (3,040) with a straight, Seven high
Seat 7: bigrickr22 (big blind) folded before the Flop
Seat 9: Ftbenikun showed [Ac Qh] and lost with two pair, Aces and Queens

Idézetet írta: benikun Dátum december 03, 2010, 20:51:22
Segítsetek lécci, szerintetek mi a hiba, mit kellett volna másképpen csinálni?

Full Tilt Poker Game #26086650801: $2 + $0.25 Sit & Go (202409551), Table 1 - 20/40 - No Limit Hold'em - 14:35:31 ET - 2010/12/03
Seat 1: joedangaines (1,440)
Seat 2: Kubizek1 (1,410)
Seat 4: TOE5 (1,185)
Seat 5: panamarabbit (3,720)
Seat 6: alessa90 (2,565)
Seat 7: bigrickr22 (1,680)
Seat 9: Ftbenikun (1,500)
alessa90 posts the small blind of 20
bigrickr22 posts the big blind of 40
The button is in seat #5
*** HOLE CARDS ***
Dealt to Ftbenikun [Ac Qh]
Ftbenikun raises to 120
joedangaines folds
Kubizek1 folds
TOE5 folds
panamarabbit has 15 seconds left to act
panamarabbit folds
alessa90 calls 100
bigrickr22 folds
*** FLOP *** [5h Ah 4s]
alessa90 has 15 seconds left to act
alessa90 bets 240
Ftbenikun raises to 600
alessa90 calls 360
*** TURN *** [5h Ah 4s] [3c]
alessa90 checks
Ftbenikun bets 780, and is all in
alessa90 calls 780
Ftbenikun shows [Ac Qh]
alessa90 shows [7c 6c]
*** RIVER *** [5h Ah 4s 3c] [Qd]
Ftbenikun shows two pair, Aces and Queens
alessa90 shows a straight, Seven high
alessa90 wins the pot (3,040) with a straight, Seven high
*** SUMMARY ***
Total pot 3,040 | Rake 0
Board: [5h Ah 4s 3c Qd]
Seat 1: joedangaines didn't bet (folded)
Seat 2: Kubizek1 didn't bet (folded)
Seat 4: TOE5 didn't bet (folded)
Seat 5: panamarabbit (button) didn't bet (folded)
Seat 6: alessa90 (small blind) showed [7c 6c] and won (3,040) with a straight, Seven high
Seat 7: bigrickr22 (big blind) folded before the Flop
Seat 9: Ftbenikun showed [Ac Qh] and lost with two pair, Aces and Queens

jól csináltad, csak peched volt

Hali!
Én az emelésére nem nyomtam volna rá elővigyázatosságból csak sima callt.
Sora már akkor lehetett volna. Turnnél se mentem volna all-int, mert még nagyobb a sorveszély. (bár én elejétől A-2-3-4-5öt gyanítottam volna)
Szóval meg lehetett volna úszni ezt a zsetonjaid felének elvesztésével :crazy:

Idézetet írta: demi Dátum december 03, 2010, 22:07:39
Hali!
Én az emelésére nem nyomtam volna rá elővigyázatosságból csak sima callt.
Sora már akkor lehetett volna. Turnnél se mentem volna all-int, mert még nagyobb a sorveszély. (bár én elejétől A-2-3-4-5öt gyanítottam volna)
Szóval meg lehetett volna úszni ezt a zsetonjaid felének elvesztésével :crazy:

ez iszonyat gyenge játék, és több sebből is vérzik..

Idézetet írta: benikun Dátum december 03, 2010, 20:51:22
*** FLOP *** [5h Ah 4s]
alessa90 has 15 seconds left to act
alessa90 bets 240
Ftbenikun raises to 600
alessa90 calls 360

Idézetet írta: demi Dátum december 03, 2010, 22:07:39
Én az emelésére nem nyomtam volna rá elővigyázatosságból csak sima callt. Sora már akkor lehetett volna.

Hibáról nem beszélnék, de a flop után máshogy toltam volna. Demivel nem értek egyet a csak call-lal, mert azért nehogy már 2,3-as kombinációt feltételezzünk, helyette ott van a flush veszély. Én simán rátoltam volna a 240-es hívására az all-int.

Idézetet írta: Latzka Dátum december 03, 2010, 22:33:00
helyette ott van a flush veszély. Én simán rátoltam volna a 240-es hívására az all-int.

azt elnéztem hogy nem +600 emelés volt, hanem 600ig, ennek tudatában szerintem ugyan olyan jó az allin, mint a flop raise 700-850ig