Tour de France 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


június 28, 2019, 11:59:06, SPF Admin
Tour de France 2019

Időpont: Július 6-28.
Hivatalos weboldal: letour.fr

Ide jöhetnek a vélemények, tippek a 2019-es Tour De France versennyel kapcsolatosan.


Etapok:

STAGE 1  194.5 KM  BRUXELLES > BRUSSEL
STAGE 2  27.6 KM  BRUXELLES PALAIS ROYAL > BRUSSEL ATOMIUM
STAGE 3  215 KM  BINCHE > ÉPERNAY
STAGE 4  213.5 KM  REIMS > NANCY
STAGE 5  175.5 KM  SAINT-DIÉ-DES-VOSGES > COLMAR
STAGE 6  160.5 KM  MULHOUSE > LA PLANCHE DES BELLES FILLES
STAGE 7  230 KM  BELFORT > CHALON-SUR-SAÔNE
STAGE 8  200 KM  MÂCON > SAINT-ÉTIENNE
STAGE 9  170.5 KM  SAINT-ÉTIENNE > BRIOUDE
STAGE 10  217.5 KM  SAINT-FLOUR > ALBI
REST   ALBI
STAGE 11  167 KM  ALBI > TOULOUSE
STAGE 12  209.5 KM  TOULOUSE > BAGNÈRES-DE-BIGORRE
STAGE 13  27.2 KM  PAU > PAU
STAGE 14  117.5 KM  TARBES > TOURMALET BARÈGES
STAGE 15  185 KM  LIMOUX > FOIX PRAT D'ALBIS
REST   NÎMES
STAGE 16  177 KM  NÎMES > NÎMES
STAGE 17  200 KM  PONT DU GARD > GAP
STAGE 18  208 KM  EMBRUN > VALLOIRE
STAGE 19  126.5 KM  SAINT-JEAN-DE-MAURIENNE > TIGNES
STAGE 20  130 KM  ALBERTVILLE > VAL THORENS
STAGE 21  128 KM  RAMBOUILLET > PARIS CHAMPS-ÉLYSÉES

#2 július 09, 2019, 11:21:01, Pozzato
Tour de France 2019 Tippjáték!




Információ
A tavalyi Vuelta a Espana tippjáték után, most a Tour de France következik! Újabb nyereményjáték, mely a francia háromhetes körverseny ideje alatt tart majd. Ebben a témában nem csak a tippeket lehet majd beírni a játékra, hanem véleményeket és meglátásokat is megosztani. Ötleteket, hogy minél sikeresebben jöjjünk ki az idei versenyből. Lesz egy nagy előzetes, illetve az érdekesebbnek ígérkező szakaszok előtt elemzések.

Játékszabályok
- A szakaszok első öt helyezettjére kell majd tippelni, az nyer a végén értelemszerűen, aki a legtöbb pontot gyűjti
- Pontozási rendszer: Aki eltalálja az adott versenyző pontos helyét az első ötben, az három pontot kap, míg aki eltalálja, hogy a versenyző az első ötben végez, az egy pontot. A pontok nem összevonhatóak, azaz hiába találjuk el Sagan győzelmét, azért csak három pont jár, nincsen plusz 1.
- Egy felhasználó csak egy tippet adhat le az adott napi szakaszra
- Nem kötelező az összes etapra tippelni, nem jár érte levonás, mindössze annyival kevesebb lehetőséged lesz pontokat gyűjteni
- Egy versenyző csak egyszer szerepelhet az adott napi tippek között.
- A tippek játékba való beküldési határideje: az adott szakasz napjának délelőttje, legkésőbb 11:00-ig.
- Lehet előre több napra is leadni a tippsort
- Az első 17 szakaszra ide kell beírni a tippeket, viszont az utolsó négy etapra (18-21.) nekem kell elküldeni a tippeket, hogy izgalmasabb legyen a végjáték.
- Nincsen retorzió, ha két ugyanolyan tippsora van két felhasználónak, magyarán lehet másolni a tippeket.

A pontok összeszámlálását én végzem, emiatt nem is indulok a versenyben. Emlékeim szerint, tavaly sem volt probléma, korrekt verseny zajlott a 21 szakasz során.
Természetesen igyekszem minden szakasz után kitenni legkésőbb estig az adott napi végeredményt és az összetettet is, illetve a következő napi szintrajzról tájékoztatni benneteket. Ebbe a topicba kerülnek az előzetesek linkjei is, amik előző nap este kerülnek fel a főoldalra.

Hasznos linkek
Rajtlista: https://www.procyclingstats.com/race/tour-de-france/2019/gc/startlist
Szakaszok: https://www.cyclingstage.com/tour-de-france-2019-route/

Tour de France tippjáték össznyereménye: 40000 HUF

Nyeremény
Ez az alábbi módon lesz szétosztva a verseny végén:
1. helyezett: 15000 HUF
2. helyezett: 10000 HUF
3. helyezett: 5000 HUF

Legtöbb szakaszt nyerő felhasználó: 5000 HUF
Összetett versenyt eltaláló felhasználó: 5000 HUF
Az utóbbi verseny kritériuma a következő:
- Július 5-e (péntek), 18:00 határidő
- Eddig kell elküldeni az alábbi négy trikóra leadott tippjeiteket: sárga trikó (összetett), fehér trikó (legjobb fiatal versenyző, azaz 25 éven aluli), zöld trikó (pontverseny), pöttyös trikó (hegyi összetett)
- Mind a négy trikónál a dobogósokat kell megtippelni, ahogyan a főjátékban, úgy itt is 3 pont jár a telitalálatért, 1 pont, ha rossz helyre, de dobogóra tippeltük a versenyzőt
- A tippeket nekem kell elküldeni a megjelölt időpontig privát üzenetben

A nyereményeket az alábbi fizetési módok egyikével utaljuk: Skrill vagy Paypal (választható).

Ha egyéb meglátásotok, ötletetek van a játékkal kapcsolatban, azt ne tartsátok magatokba!

Mindenkinek sok sikert kívánunk!   :beerchug:

Köszönjük a szervezést!
"- Az első 17 szakaszra ide kell beírni a tippeket (kétfős szabály itt is érvényes), viszont az utolsó négy etapra (18-21.) nekem kell elküldeni a tippeket, hogy izgalmasabb legyen a végjáték. "

Én erre az opcióra szavaznék!

Na es iden megjott a dijazas is, jo kis verseny lesz ez igy! :great:

Szerintem is mehet az 1-17 ide majd a vegen privatban, ahogy emlekszem tavaly is igy volt a Vueltaval, mukodott rendesen szerintem :ok:


Köszi!  :great:

Amit én aggályosnak tartok, ez a legfeljebb két helyen egyezhet dolog. Például egy sprintszakaszon aki mondjuk itt a 20.-nak írja be a tippjét, nagy hátrányban lesz, hisz nem nagyon tud olyan tippsort beküldeni, amit előtte már valaki hellyel-közel ugyanúgy be nem írt volna. Én ezt kivenném. Ráadásul elég szép a pénzdíj, így biztos sokan játszunk, legalábbis az elején sokan rajtolunk aztán nyílván lesz morzsolódás, de pont a sprintek vannak az elején, így azért gondolj csak bele, hogy aki a vége felé tippel, milyen nehéz a dolga már eleve olyan tippsort összeállítani, ami megfelel, de még ellenőrizni is elég nagy meló.

amit még akarok írni, hogy Poz, te is nyugodtan játszhatnál.

Meg amit még nem értek:
Összetett versenyt eltaláló felhasználó: 5000 HUF -ez itt mi? Meg kell tippelni az első szakasz rajtja előtt, hogy mondjuk Thomas nyer, és ha ő nyeri a Tour-t, akkor nyerek 5K-t? És ha mondjuk 5-en eltaláljuk, akkor oszlik az 5K? Vagy itt top3-at eltalálni, vagy ez mégis mire vonatkozik, mert ez nem tiszta nekem így elsőre.

Összetettre való tippelés:
A verseny kezdete előtti pénteken (július 5.) kell elküldeni az alábbi módon a tippjeiteket:
Sárga trikó (összetett):
1. Thomas
2. Landa
3. Bernal

Zöld trikó (pontverseny):
1. Sagan
2. Viviani
3. Matthews

Pöttyös trikó (hegyi összetett):
1. De Gendt
2. Quintana
3. Aru

Fehér trikó (legjobb fiatal versenyző):
1. Bernal
2. Mas
3. Gaudu

A találatok függvényében kialakul egy állás a beküldött tippeknél, aki ott az első helyen végez, az nyeri az 5000 forintos díjat. Mivel privátban küldetik, eléggé minimális az esélye, hogy pontegyenlőség legyen. Nagy a szórás a négy trikó kapcsán.

A szakaszoknál két megoldást látuk magam előtt:
- Legyen három egyezés, ami a következő jelenti:

2. szakasz:
1. Viviani
2. Groenewegen
3. Sagan
4. Cavendish
5. Ewan

2. szakasz:
1. Viviani
2. Groenewegen
3. Sagan
4. Ewan
5. Cavendish

Ebben az esetben megvan az egy változtatás, két teljesen szabályos tippről van szó. Természetesen, ha lenne 40-50 fő, akkor macerásabb átrágni ez tény, de ha nektek kényelmesebb lenne úgy, hogy nincsen semmiféle korlátozás és a 17. szakaszig bármilyen tippet lehetne írni, másolni egymásról, részemről az is okés. Nekem annyival kisebb probléma és kevesebbet kell számolni ;D Örülök a felvetéseknek, ötleteknek, nyugodtan írjatok még, ha valami nem teljesen tiszta vagy esetleg problémás.

Én ezt az egyezéses dolgot úgy ahogy van, kivenném. Szerintem az utsó négy etapig úgyis kialakulnak köztünk a különbségek, ott meg úgyis neked küldjük a tippeket. Amit beírtál példa, csak két tippsor, aztán golndolj bele, ebből mondjuk lesz 14, aztán gyere már 15. tippelőként, így csinálj egy tippsort, ami megfelel  ;D. Kb. be kéne tenni mondjuk két vízhordót, vagy két lehetséges szökevényt, de hát ugye az eleve hátrány, mert itt nem szorzókat nézünk. Szóval azért egy sprint szakaszon hosszú távon azért illik a sprintereket betenni. Én ezt az egyezéses dolgot úgy, ahogy van, kihagynám, de ez csak egy vélemény, bármilyen szabály lesz, alkalmazkodom majd, és jövök!  :ok:

Idézetet írta: oakland23 Dátum június 29, 2019, 11:51:17
Én ezt az egyezéses dolgot úgy ahogy van, kivenném.

Egyetértek. Sprintszakaszokon teljesen torzítaná a versenyt, lényegében mindig az a 2-3 ember nyerne akiknek először sikerül tippet beírni. Szóval ne legyen semmilyen korlátozás.

Nekem ez csak jó srácok, annyival kevesebbet kell számolnom.  8)

1. szakasz

1. Ewan
2. Nizzoll
3. Matthews
4. Groenewegen
5. Kristoff

1.szakasz

1. Ewan
2. Groenewegen
3. Sagan
4. Viviani
5. Matthews

Szabályzat frissítve a következőkkel:
- Az első 17 szakaszra ide kell beírni a tippeket, viszont az utolsó négy etapra (18-21.) nekem kell elküldeni a tippeket, hogy izgalmasabb legyen a végjáték.
- Nincsen retorzió, ha két ugyanolyan tippsora van két felhasználónak, magyarán lehet másolni a tippeket.

Ez a végleges szabályzat, ahogyan látom elkezdődött a tippelés.

Mindenkinek sok sikert kívánok!

1. szakasz: Brussels - Brussels (194 km)


Tippelési határidó: 2019.07.06. 11:00

Tour de France: Esélylatolgatás

Tényleg összejöhet a címvédés? Mire képes egy ilyen felkészülés után Geraint Thomas? Olvasd tovább