LaLiga 2021/22

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: sunik29 Dátum december 23, 2021, 15:11:59Ferrán Torres has Joined FC Barcelona! The agreement has been completed for €55m plus €10m add ons to Manchester City.

Először nem tudtam, honnan volt nekünk 55 milliónk, de a City nagylelkű volt a szerződés konstrukcióit illetően. Az már egy másik kérdés, hogy Ferran megéri-e az 55 milliót...

Azért arra kiváncsi leszek, hogy mennyi ideig maradnak ezek az irreális kivásárlási árak. Számomra elképesztő, hogy a spanyol csapatok mennyire durván  dobálják ezeket (most csak a Real és a Barca jut eszembe, de biztos vannak angol csapatok is). 1 milliárd euró Ferrán Torres esetében is, aztán meg adósságban úszik a klub. Lehet egyedül vagyok ezzel, de van az az összeg, aminél elgondolkozok azon, hogy eladnám az adott játékost.

Covid-hiradó jelenti: újabb esetek a Sevillánál és a Barcánál! Nézzük a helyzetet csapatonként (dec. 28-án, 14:00-kor):
🦁Athletic BILBAO:
Két lejelentett esettel egész jól állnak a baszkok: Berenguer és Ezketia tesztje dec. 20-án lett pozitív, azóta új eset (papíron) nincs.
🏋️‍♀️Alavés:
Nincs lejelentett Covid-fertõzött a vitóriai klubnál.
🏋️‍♀️Atlético Madrid:
Nincs lejelentett Covid-fertõzött a matracosoknál.
⛑Barcelona:
Lenglet és Dani Alves dec 27-én, Jordi Alba és Alex Baldé 28-án, Dembélé, Umtiti és Gavi pedig ma, dec. 29-én adott le pozitív mintát.
Real Betis:
December 27-én a verdiblanco 6 esetet jelentett le (neveket nem hoztak nyilvánosságra). Korábban, 21-én Borja Iglesias tesztje lett pozitív.
😱Cádiz:
Szintén zenész, dec. 27-én jelentettek le  5 esetet, de neveket nem hoztak nyilvánosságra. Ugye az a fránya GDPR...
😱Celta Vigo:
Mai napig 9 pozitív teszt került elõ, nevek nincsenek, várjuk a folytatást...
😱Elche:
8 esetet jegyeztek fel náluk, se nevek nincsenek, se az sincs egyértelmūen rögzítve, játékos vagy staff-tag tesztje lett pozitív...
🦜Espanyol:
December 27-én 5 pozitív esetet jelentettek le a keretbõl, de a játékosok nevét nem tették közzé.
⛔️Getafe:
Teljes csönd, semmit nem hoztak eddig nyilvánosságra a madridi kicsik, de nem lenne meglepõ, ha hamarosan hallanánk itt is karanténba tett játékosokról.
⛔️Granada:
Nem jelentett Covid-esetet.
🐸Levante:
December 28-án 3 játékost jelentettek le, nevüket nem hozták nyilvánosságra.
🚣‍♀️Mallorca:
December 28-án 4 játékost jelentettek le, nevüket nem hozták nyilvánosságra.
🤹Osasuna:
Dec. 28-án Íñigo Pérez és Chimy Ávila adott le pozitív mintát, de még van három vizsgálni kívánt eset (értékelhetetlen mintát adtak): Manu Sánchez, Darko és Barbero most újabb tesztelés és karantén alá kerül.
🐝Rayo Vallecano:
Dec. 21-én jött a villámcsapás, a Rayónál 9 pozitív eset lett a keret tagjai között. Hogy kik, csak találgatni lehet.
Dec 28-án aztán újabb 8 esetet jelentettek le, nevek nélkül. 29-én három játékos visszatérhetett, így a mai napon 14 játékos(!) van karanténban a darazsaknál.
A Larguero c. rádió mūsorban a csapatorvos kiemelte, vannak tünetmentesek és meggyötört, de otthonukban lábadozó játékosok is a fertõzöttek között.
😲Real Sociedad:
Dec. 27-én a txuri urdin 10 esetet jelentett le, nevek nincsenek.
💪Real Madrid:
A Madridnál az ünnepek elõtt tombolt a Covid, azóta új esetet nem jelentettek a Chamartínból.
😳Sevilla:
Ma, dec. 29-én három esetet jelentettek, nevek nincsenek.
👏Valencia:
Az utolsó lejenetett eset Alderete volt december 11-én. Azóta csönd van a denevéres fészekben.
🧐Villarreal:
Nincs lejelentett eset...

forrás : laligaloca

Rayo meccset a tippmixpro ki is kapta...

Az FC Barcelona következő játékosai fognak hiányozni a vasárnapi (2022. január 2.) Mallorca elleni idegenbeli mérkőzésről:

Koronavírus: Jordi Alba, Ousmane Dembele, Sergino Dest, Samuel Umtiti, Gavi, Philippe Coutinho, Clement Lenglet, Dani Alves, Ez Abde, Alejandro Balde.
Sérülés: Ansu Fati, Memphis Depay, Martin Braithwaite, Sergi Roberto, Pedri.
Nincs játékengedélye: Ferran Torres.

Vagyis a jelenlegi helyzet szerint a következő meccsen 16 focista fog hiányozni az FC Barcelona keretéből.

Idézet🏋️‍♀️Atlético Madrid:
Nincs lejelentett Covid-fertõzött a matracosoknál.
Sajnos már vannak: 4 focista (Antoine Griezmann, Koke, Hector Herrera, Joao Felix) és az edző (Diego Simeone).

két infó:
A baszk régióban a stadionok 50%-os kihasználtsággal mehetnek, amíg tombol a covid. Egyelőre, mert ugye lehet ez majd rosszabb is.

Másik infó:
Segunda:
A Mirandes csapatánál 17, azaz tizenhét játékos tesztje lett pozitív, holnap elvileg a maradék a Zaragozát fogadja 18:15-től...

Ki játszhat és ki nem a hétvégi spanyol bajnokikon?

Eléggé nagy a káosz most a LaLigában, mire érdemes figyelni ebben a helyzetben? Olvasd tovább


Inaki Williams, akin még a covid sem fog ki?

Ugye ő az, aki a 2016-17-es idény óta minden bajnokin pályára lépett. Az Athleticnél 9 covidos van, de Williams nincs köztük egyelőre! Bízzunk benne, hogy ennek a szériának nem a civd vet véget, mert nem akármi, amit művel. Sem sérülés, sem lapok miatti eltiltás, hihetetlen a mai fociban, meg úgy mindenhogy

Idézetet írta: oakland23 Dátum január 01, 2022, 18:46:31Másik infó:
Segunda:
A Mirandes csapatánál 17, azaz tizenhét játékos tesztje lett pozitív, holnap elvileg a maradék a Zaragozát fogadja 18:15-től...

Érdekes, hogy nem szedték szét az oddsokat. Sőt enyhe emelkedésnek indult ma a szorzó. Nincs új infóm, továbbra is azt olvasom, tartalékos lesz a hazai csapat.

Így látva a hétvége eseményeit, ezeket a covid-listákat érdemes fenntartással kezelni. Gyakorlatilag nekem úgy tűnt, a bukik felé meglévő jelentési kötelezettség miatt két lista volt, egy ment a bukiknak (a reális), egy meg a sajtónak (a felturbózott, azon már rajta volt az is, aki csak látott covidost). Szerintem picit az ellenfeleket is el akarták bizonytalanítani sok csapatnál. Több olyan csapatnak a kezdője erősebb volt végül, mintha nem is lett volna ez a covid lista. Szóval szerintem innentől ezzel kár foglalkozni. Én azt is el tudom képzelni, hogy egy-két csapatnál már csaltak a tesztekkel. Persze ez csak feltételezés, de pl. ott volt a tegnapi Bilbao meccs, egy rakás játékos volt a covidosok listáján, akik aztán vígan kezdők voltak, többen a 90 percet is végigpörgették.

Barcelona, mint középcsapat

Hétvégén bajnoki a Granada ellen, küzdeni kell a döntetlenért is? Olvasd tovább


Nézem ezt a Granada-Barcát, és rendesen fáj  :'(

Samuel Umtiti contract extended to 2026 with reduction of part of his salary
Operation raises FC Barcelona's 'fair play' quota to allow Ferran Torres to be registered with the Spanish Professional Football League
fcbarcelona.cat

 
Umtiti 2026-ig hosszabbított, viszont fizuját megvágták picit, így Torrest is tudja nevezni a klub. Utóbbi jó dolog, de az, hogy Umtiti és ügynöke egy ilyen szerződéshosszabbítást megcsinált, szerintem önmagában zseniális. A szurkolók utálják, a társai sem csíphetik igazán, ő maga sem viselte szívén a klub sorsát, és amikor mindenki jó messze akarta látni, mit csinál a Barca? 2026-ig 'röghöz köti'
Most akkor sírjunk vagy nevessünk?


Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, és a következő időpontban voltak érvényesek: január 11., 14:00CET

FC Barcelona - Real Madrid  (szerda, január 12., 20:00CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten

Karim Benzema gólt szerez: 1,5 gól felett  8.50
 
Karim Benzema szerzi az első gólt    5.25

Ousmane Dembele szerzi az első gólt   12.50

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón