Revolut

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


szeptember 25, 2018, 11:52:48, SPF Admin
Revolut - alternatíva a be-, illetve kifizetésekhez?

Hivatalos weboldal: www.revolut.com

Használja ezt valaki? Ide jöhetnek a vélemények, kérdések stb.

A legfontosabb kérdés talán az, hogy sikerült feltölteni fogadószámlát vele? Nem blokkolják?

#2 szeptember 25, 2018, 12:04:18, benson
Ha gondjaid vannak a fogadószámlád kártyás feltöltésével a bankodnál (nem engedélyezi), vagy többféle devizában vannak számláid a bukiknál, egyszerűsíteni és "olcsósítani"szeretnéd a pénzmozgatást közöttük, akkor javaslom a Revolutot. Nyitsz egy számlát az alkalmazással, feltöltöd bármilyen bankkártyával, igényelsz egy VISA kártyát (valódit vagy virtuálisat, előbbi 6€-ba kerül és 5 évig nincs más költsége, utóbbi ingyenes és azonnal megvan) majd feltöltöd vele bármelyik fogadóirodánál lévő számládat. Rengeteg devizás számlád lehet a Revolutban, köztük szabadon váltogathatsz mindenféle átváltási költség nélkül, aktuális bankközi árfolyamon. Pénzt is lehet vele küldeni másik Revolut felhasználónak.
A számlanyitással rögtön kapsz egy EUR számlát is IBAN-nal, ami teljes bankszámlaként funkcionál, lehet rá utalni.
Ha valódi kártyát is igényelsz, havi 200€-ig díjmentesen vehetsz fel készpénzt ATM-ből (nem mindegyik bank ATM-je szereti, de az Erste biztosan), felette pedig 2% a sáp. Forint felvételnél szintén az aktuális bankközi árfolyamon vált.
Akinek ez a 2% is sok, átrakhatja a pénzt a magyar banknál lévő bankszámlájára (néhány munkanap alatt megérkezik), de jobb helyen van ez itt.
Hasonló a Skrillhez meg a Netellerhez, csak éppen jobb és olcsóbb.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum szeptember 25, 2018, 11:57:53
A legfontosabb kérdés talán az, hogy sikerült feltölteni fogadószámlát vele? Nem blokkolják?

Bet365-nél és unibetnél gond nélkül elfogadták. Kiutalásnál szintén.

Netellert / Skrillt lehet vele feltölteni?

Idézetet írta: p22 Dátum szeptember 25, 2018, 12:16:14
Netellert / Skrillt lehet vele feltölteni?

Gondolom ha van Revolutos VISA kártyád, akkor kártyával fel tudod tölteni a számlád, de ebben az esetben javasolt a bankkártyás befizetés, direkt a Revoluttal az irodához.

Revolutnál alapból kapsz egy bankszámlát (IBAN), esetleg ha ki is lehet utalni róla, akkor lehet egy alternatíva a Skrill számla feltöltésére (banki átutalás által).

Idézetet írta: p22 Dátum szeptember 25, 2018, 12:16:14
Netellert / Skrillt lehet vele feltölteni?

Ezt nem próbáltam (mert minek?), de erősen valószínűnek tartom, hogy lehet. Ez egy dombornyomott VISA, gyakorlatilag mindenre jó.

Forintos számláról fel lehet tölteni euros revolutos kártyát? Gondolok itt arra, hogy a forintomat átváltják eurora.

Idézetet írta: p22 Dátum szeptember 25, 2018, 15:32:56
Forintos számláról fel lehet tölteni euros revolutos kártyát? Gondolok itt arra, hogy a forintomat átváltják eurora.

Igen, fel lehet, és igen, átváltják. 10€ a min. feltölthető összeg.

betfairrel tökéletesen működik a "banki" átutalás mindkét irányba. Költségek nélkül (a Betfair 5 eurót azért levon kiutalásnál, de ez az ő saruk).

Nekem Mastercardos kártyám van, még márciusban volt egy akciójuk, amely során ingyen adtak. Egy kis kimaradáson kívül (talán egybeesett a MC hibával) eddig minden boltban tudtam vele fizetni. Érintős a kártya.
Előny: az alkalmazásban pillanatok alatt lehet menedzselni mindent. Díjtalan kártyafagyasztás, vagy letiltás (ezért egyes bankok 20k-t is képesek leakasztani). És valós idejű fizetési napló, azaz egyből látom hogy melyik kereskedőnek fizettem és mennyit, igényes statisztikák is a költésekről. Banki időben közép árfolyamon vált, én simán euróban fizetek vele mindenhol. Szabadon lehet váltani a pénzt a különböző pénznemek között, sőt, akár kripto valutára is.

Fontos: egyelőre nincs HUF alapú számlájuk, így a ráutalás SEPA-s lesz, banktól függően jelentős költségekkel. Év végére ígérik a magyar számlát.


Idézetet írta: Schleck Dátum szeptember 25, 2018, 19:44:27
betfairrel tökéletesen működik a "banki" átutalás mindkét irányba. Költségek nélkül (a Betfair 5 eurót azért levon kiutalásnál, de ez az ő saruk).

Nekem Mastercardos kártyám van, még márciusban volt egy akciójuk, amely során ingyen adtak. Egy kis kimaradáson kívül (talán egybeesett a MC hibával) eddig minden boltban tudtam vele fizetni. Érintős a kártya.
Előny: az alkalmazásban pillanatok alatt lehet menedzselni mindent. Díjtalan kártyafagyasztás, vagy letiltás (ezért egyes bankok 20k-t is képesek leakasztani). És valós idejű fizetési napló, azaz egyből látom hogy melyik kereskedőnek fizettem és mennyit, igényes statisztikák is a költésekről. Banki időben közép árfolyamon vált, én simán euróban fizetek vele mindenhol. Szabadon lehet váltani a pénzt a különböző pénznemek között, sőt, akár kripto valutára is.

Fontos: egyelőre nincs HUF alapú számlájuk, így a ráutalás SEPA-s lesz, banktól függően jelentős költségekkel. Év végére ígérik a magyar számlát.

Amiket per pill nézek, hogy az alap  0 eur / month, következő a Premium 7.99 eur / month , majd a Metal az 13.99 / month, ezek számlavezetési díjak!? Vagy ezekhez különböző típusú kártyák vannak, és ezért az árkülönbség? Az ingyenes standard is tartalmaz valamilyen bankkártyát!?  ???

Idézetet írta: zsivany20 Dátum szeptember 26, 2018, 14:26:21
Amiket per pill nézek, hogy az alap  0 eur / month, következő a Premium 7.99 eur / month , majd a Metal az 13.99 / month, ezek számlavezetési díjak!? Vagy ezekhez különböző típusú kártyák vannak, és ezért az árkülönbség? Az ingyenes standard is tartalmaz valamilyen bankkártyát!?  ???

A premium és a "metal" extra szolgáltatásokat nyújt. A premiumnál például egyből van kripto rész, meg magasabb a pénzfelvételi limit, (az alap csomagnál 200 eur/hó azt hiszem). A metalnál fém bankkártyát kapsz, de azon kívül nem tudom van-e valami előnye a premiumhoz képest. Fizikai bankkártyát egyszeri díj ellenében kapsz az alap csomaghoz, valami 7 euróért.
De biztos minden fent van a honlapon, én most csak az emlékeimből okoskodom. Van egy egész jól pörgő magyar fóruma is.. (a legnépszerűbb mobil tesztelgetős weboldal, a nevében pedig benne van az arena szó..)

Idézetet írta: Schleck Dátum szeptember 26, 2018, 17:29:50
Van egy egész jól pörgő magyar fóruma is.. (a legnépszerűbb mobil tesztelgetős weboldal, a nevében pedig benne van az arena szó..)

Ennyi erővel simán belinkelhetted volna, az ilyen linkek nem számítanak reklámnak :)

Ha jól értem 200 euró vehető fel ingyenesen az alap csomaggal, ennél több esetén felszámolnak valami díjakat.