Aranylabda 2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Aranylabda 2021: Szerinted ki lesz a nyertes?

Lionel Messi
7 (24.1%)
Robert Lewandowski
20 (69%)
más
2 (6.9%)

Összes szavazó: 27

Szavazás lezárva: november 25, 2021, 19:33:04

Egyébként kicsit Lewára és a góljaira visszatérve... Épp 5-0-ra vezet idegenben a Bayern a Bundesliga aktuális második helyetettje ellen 45 percet követően... na ennyire komoly a bajnokság... 0.5-es szorzót adnék az Aranycipő számításnál is...  ;D

Én korábban kicsit trollkodtam ezzel az elcsalják dologgal, hogy beinduljon a topik, és amit linkeltél, az lényegében szerintem minden kérdést eloszlat. Gólok, gólpasszok, meccs legjobbja díjak, rengeteg ráadásul, nálam teljesen egyértelműen Messi érdemli az Aranylabdát. Jelenleg 1.50-ért adják a sikerét, ilyen késői szakaszban azért már nem szoktak tévedni a bukik, remélem megnyeri.

Idézetet írta: zsivany20 Dátum október 06, 2021, 11:04:45


A Lequipe lehozta a fo szempontokat.

Criteria of choice in order:

1. Individual performance and team trophies during the year (2021)
2. Class of the player (talent and fair play)
3. Overall career of the player

Idézetet írta: zsivany20 Dátum október 17, 2021, 16:41:38
Egyébként kicsit Lewára és a góljaira visszatérve... Épp 5-0-ra vezet idegenben a Bayern a Bundesliga aktuális második helyetettje ellen 45 percet követően... na ennyire komoly a bajnokság... 0.5-es szorzót adnék az Aranycipő számításnál is...  ;D


Azért vicces ezt tőled, Barca drukkertől hallani, amikor volt vagy 6-8év amikor Barca dominálta a világot és kb mindenkinek 5öt gurítottak a bajnokságban.. Akkoriban volt a Barca és Real a bajnokságban, Atletico sehol és Sevilla meg Valencia volt a 3.erő akik aztán azonnal zuhantak ki a nagyon színvonalas Eurépa Ligaba.. Azok is nagyon komoly bajnokságok voltak amikor előre odalehetett adni az első két helyet és a sima 100+gólt a bajnokságban..


Megérdemelné Messi, nem azt mondom hogy nem. De tavaly akkor is elloptak egyet Lewatól.. De biztosak lehetünk benne ha tavaly Messi vagy Ronaldo lett volna a legnagyobb esélyes akkor biztos kiosztják.. Hisz minden bajnokság és kupa befejeződött.. Mi a franc akadályozta meg őket, hogy online tartsanak egy "dijátadót" aztán majd postán elküldjék a díjat? Az ég világon semmi. Vagy mi akadályozta meg őket hogy utólag odaadják Lewanak? Bajnokságot és bl nyert és mindkettőben gólkirály lett.. Ha most egy Jorginhot megemlítenek vagy Kantet, aki dupla nulla volt pl az EB-n akkor nem lehet kérdés a tavalyi.

Idézetet írta: RedMunchen Dátum október 17, 2021, 20:22:47
A Lequipe lehozta a fo szempontokat.

Criteria of choice in order:

1. Individual performance and team trophies during the year (2021)
2. Class of the player (talent and fair play)
3. Overall career of the player

Nevetségesek ezek a kritériumok. Első pont: egyéni teljesítmény, oké. Csapatteljesítmény, még ez is, azzal az apró megjegyzéssel, hogy némileg fontosabb az egyéni... Kb. 5-10-szer.
Második pont: egy játékos klasszisa? Fair play? Mi van? Nem értem, de a képességek nem igazán számítanak, hisz egy jó képességű klasszis lehet sérült egész évben vagy játszhat rosszul.
Harmadik pont: teljes karrier. Mi van? Csak az adott év számít.
Ennek ellenére állandóan az van hatalmas előnyben, akinek a csapata nyert valamit, az egyéni teljesítmény tizedrangú szempont szinte. Olyanokat kéne figyelembe venni, mint egyéni teljesítményének hasznossága, hatékonysága, játékának szépsége, megnyilvánuló képességei, góljai/védései/passzai/stb., adott posztjának megfelelően, a csapatra gyakorolt hatása, a sikerekben való részesedése, stb.
Messi megérdemli, tavaly Lewát valóban megfosztották egytől. De Messit sem érzem annyira kiemelkedőnek valahogy önmagához képest sem, viszont nincs más, még Lewa valamennyire, és olyanok nyertek címeket, érmeket, mint Jorginho (ő tuti top 5-ben, 3-ban lesz emiatt....), Kanté, Chiesa, Donnarumma, Sterling.

Idézetet írta: Orsolya Dátum október 05, 2021, 14:35:36

Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: október 05., 14:00CET

Betfair-en lement Lewa 1,36-ra. Messi pedig már 2,75.

Biztos a német kupa meccs volt ilyen oddafordító hatású.

Elvileg kiszivargott egy kep a vegso eredmenyrol. Azon Lewandowski nyert, szerintem ez lenne a helyes dontes is.

Idézetet írta: RedMunchen Dátum október 28, 2021, 20:00:24
Elvileg kiszivargott egy kep a vegso eredmenyrol. Azon Lewandowski nyert, szerintem ez lenne a helyes dontes is.

A 2020-as Aranylabdáról beszélünk, vagy a 2021-esről!?  ;)

Idézetet írta: zsivany20 Dátum október 29, 2021, 11:51:04
A 2020-as Aranylabdáról beszélünk, vagy a 2021-esről!?  ;)
Akármelyikről beszélünk Lewandovski Messi felett volt minden szempontból, ha meg logikusan gondolkodtak a tipp adók és a tavalyi évadban Covid miatt nem került kiosztásra a díj, így a két évet egybe illene nézzék, s úgy pedig Lewa fényévekkel Messi előtt volt.

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum október 29, 2021, 12:36:43
Akármelyikről beszélünk Lewandovski Messi felett volt minden szempontból, ha meg logikusan gondolkodtak a tipp adók és a tavalyi évadban Covid miatt nem került kiosztásra a díj, így a két évet egybe illene nézzék, s úgy pedig Lewa fényévekkel Messi előtt volt.

Miért illene egybe nézzék? Ezt a részét nem értem... Mert '20-ban nem osztottak ki díjat?  :) Akkor ezt Balon'D'Or 20-21-nek kéne hívni, de tudtommal ez simán a 2021-es Aranylabda szavazás.

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum október 29, 2021, 12:36:43
Akármelyikről beszélünk Lewandovski Messi felett volt minden szempontból, ha meg logikusan gondolkodtak a tipp adók és a tavalyi évadban Covid miatt nem került kiosztásra a díj, így a két évet egybe illene nézzék, s úgy pedig Lewa fényévekkel Messi előtt volt.

Hungarokatalanokat nem lehet meggyozni. Nekik megall a Fold ha nem Messi kapja..

De igazabol nem az a baj hogy tolja Messit, jo eve volt, mas ilyen szamokkal siman top3as lenne. A baj az hogy mennyire degradalja Lewat es a teljesitmenyet. Neki o csak egy bohoc akinek a labara odarakjak a labdat es nem kell mast csinálna mint ures kapura beloni. Szerinte bárki lehetne helyette a Bayernben az is megcsinalna ugyanezt.

Én azt gondolom Lewáról, hogy ő kihozza a maximumot önmagából, keveset cikkeznek róla magyarul, de elképesztően tudatosan tartja magát folyamatosan csúcsformában. Vannak szép számmal gólpasszai is, ez is kicsit háttérbe szorul vele kapcsolatban. Egészen durva, hogy hátvédként debütált. Ha nem is kap Aranylabdát, minden idők legjobbjai között van a helye. Ezt csak azért írom, mert az Aranylabda azért részben politika-marketing is, és rettentően szubjektív dolog. Nálam Messi volt a jobb, ő többet láttam játszani is, jobban formálta a játékot, a csapat stílusára volt hatással, ami nem kis dolog, de ettől még nem nézem le Lewát, sőt, a legjobbak egyike!

A tavalyi év kimaradását szerintem amúgy joggal érezheti szinte rablásnak, teljesen értelmetlenül maradt el.

https://www.youtube.com/watch?v=7anQ-ydEuqU

Klubszinten Lewandowskinak volt jobb eve, valogatott szinten meg felesleges parhuzamot vonni, az vicc kategoria lenne ha egy Copa (ahol van Brazilia, meg neha egy jo Uruguay vagy Kolumbia, de sosem egyszerre) gyozelem tobbet erne mint egy teljes bajnoki ideny.

Egyebkent meg a dij kb 10 eve hitelesseget vesztette a folyamatos Messi-CR gyozelmekkel, csak a Bayernnel maradva, Ribery nem nyerte meg a triplazos evben, Lewa nem kapta meg tavaly, amikor a Bayern mindent megnyert es kb mindenhol golkiraly lett, szoval durva lenne egy ujabb "rablas".

És azt hozzátenném, de írtam már korábban is, hogy az hogy ez a lengyel válogatott vbre és ebkre jut az nagyban neki köszönhető.. Volt gólkirály selejtezőben, ha jól emlékszem pont a vb kvalin. Önmagában az hogy egy ilyen csapatot kivezet egy vbre, van akkora teljesítmény szerintem mint egy Copát nyerni, ami önmagában vicc amilyen sűrűn esnek mostanában.. És azt nem is mondom, hogy minden alkalommal igazából két esélyes van..

Vagy mi lenne az elvárás a lengyelekkel szemben? EB döntő? Akkor értékelni lehetne Lewa nemzetközi teljesítményét is? Ez a lengyel csapat nem sokkal van előttünk, még értékben sem, ha kivennénk Lewat..