III. félidő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


http://www.hevesfoci.hu/tartalom/cikk/245045_feljutott_a_felsotarkany

Ilyen eredmény után érdekes lehet feljutásról beszélni, de a szomszéd település csapata is ott van az NB II-ben!!  :beerchug:

Idézetet írta: ragadozo93 Dátum június 16, 2013, 12:02:07
http://www.hevesfoci.hu/tartalom/cikk/245045_feljutott_a_felsotarkany

Ilyen eredmény után érdekes lehet feljutásról beszélni, de a szomszéd település csapata is ott van az NB II-ben!!  :beerchug:
Ez még nem biztos. Ezzel kapcsolatban olvastam valami szövevényes levezetést, amibe nem is bonyolódnék bele.
Ami biztos: az NB.II. végleges feltöltéséről hétfőn dönt a szövetség.

Szép volt fiúk! Gratula a feljutásért, s sok sikert az NBII-ben.

Nem a Szegeddel, van itt baj Várda, hanem az egész Csongrád-megyei labdarúgással (tisztelet a néhány kivételnek). Amit nagyon sajnálok, de már gyerek korom óta így van. Én Békés-Csongrád határán lakom, mondhatjuk ide is, oda is tartozom. Szó szerint, mert az utca egyik oldala ahol felnőttem Békés-megyéhez, a szembe oldal pedig Csongrádhoz tartozik...
Szóval van rálátásom mindkét oldalra, és a csongrádi osztályok mindig sokkal gyengébbek voltak.
Ha kupamérkőzések voltak a főtáblán mindig csongrádi csapatot kívántak maguknak emitt. :)
A közelség miatt sokaknak kettős igazolása volt. De nagyon sokszor játszottak hamis igazolással megye3-megye2 szinten a közeli csongrádi csapatban itt a környékünkön, ha el voltak tiltva, vagy biztosan kimaradtak a csapatból.
Van erről egy-két érdekes sztori, tudnék mesélni. A kedvencem, hogy mikor a megye3-ban tök utolsó csapat egy bajnoki erejéig "feltöltötte" a sorait néhány szomszédos faluból "egy meccsre igazolt" játékossal (4-el, köztük az Öcsémmel) és éppen idegenbe mentek az első helyezett egyetemi csapathoz Szegedre. A félidei 1-2 állásnál Öcséméket nevükön szólítva(!) megkérték habzó szájjal, hogy a további bonyodalmak elkerülése végett kérjenek cserét!  ;D
De például az utóbbi években Öcsém jelenlegi csapata (Békés-megyei I-II, mikor hol) összejár évi 1-2 edzőmeccsre az eddig NBIII-as Hódmezővásárhellyel és 5-6 meccs alapján 50%-os mérlege van (mindig HMVH-en játszanak)! Legutóbb megverték őket 2-1-re...
Van ilyen még egy rakás történet.
A lényeg, hogy Csongrád-megye labdarúgásban gyenge. Nagyon gyenge. Ami eléggé sajnálatos. Az utolsó jó csapatuk a Szentes volt, ami megszűnt. Utolsó idényében 3.-ok lettek az NBII-ben és még ezzel az eredménnyel sem tudtak fennmaradni! Ennyit a foci iránti elkötelezettségről... Abban csapatban még Öcsém is játszott.

Gratulálok a feljutáshoz, de a bíró nagyon megkönnyítette a Kisvárda dolgát. :)

Csongrád megyében tegnap meghalt a foci, hiszen 4db NB III-as csapatunkból mind a 4 (!!!) kiesett a megye I-be, míg az utolsó zászlóshajónk, a Szeged2011 NB III-ba esett ki, amivel szerintem megszűnik a klub. Jó ideje szar itt a foci, ez van, de mit várunk olyan csapatoktól, akik egyik nap még nem is léteznek, másnap meg két-három csapat eltüntetésével, vagy telephely változással már rögtön a második ligában találják magukat, tele külföldi szutyok, alja focistákkal. Szóval nekünk kb. megmaradt az örök vesztes Pick Szeged és Szeged Beton (egyébként ott is a főszponzor annyira lecsökkentette a juttatásokat, hogy nem tudnak elindulni a pólósok a BL-ben...), illetve legalább a megye I erős lesz  ;D ;D ;D.

szumos: A Makó volt a legjobb csapat az utóbbi években, Fradit verték itthon, bronzérem az NB II-ben, csupa szív makói játékosok, csak beütött a krakk és még a hatalmas eredmények ellenére sem gondolta senki úgy, hogy érdemes lenne támogatni a makói focit, ezután pedig jött a Szeged2011 a többi pedig már ismert...

Itt az összefoglaló a meccsről meg a balhéról. Sose fogom megérteni miért kell a pályára ugrálni, de ez legyen az én bajom...

Szeged - Várda

Egyébként Várda mi volt az a balhé Kisvárdán még az odavágón? Megtámadták a helyieket vagy mi volt?

Idézetet írta: Tomihmv Dátum június 16, 2013, 20:01:11
Gratulálok a feljutáshoz, de a bíró nagyon megkönnyítette a Kisvárda dolgát. :)

Csongrád megyében tegnap meghalt a foci, hiszen 4db NB III-as csapatunkból mind a 4 (!!!) kiesett a megye I-be, míg az utolsó zászlóshajónk, a Szeged2011 NB III-ba esett ki, amivel szerintem megszűnik a klub. Jó ideje szar itt a foci, ez van, de mit várunk olyan csapatoktól, akik egyik nap még nem is léteznek, másnap meg két-három csapat eltüntetésével, vagy telephely változással már rögtön a második ligában találják magukat, tele külföldi szutyok, alja focistákkal. Szóval nekünk kb. megmaradt az örök vesztes Pick Szeged és Szeged Beton (egyébként ott is a főszponzor annyira lecsökkentette a juttatásokat, hogy nem tudnak elindulni a pólósok a BL-ben...), illetve legalább a megye I erős lesz  ;D ;D ;D.

szumos: A Makó volt a legjobb csapat az utóbbi években, Fradit verték itthon, bronzérem az NB II-ben, csupa szív makói játékosok, csak beütött a krakk és még a hatalmas eredmények ellenére sem gondolta senki úgy, hogy érdemes lenne támogatni a makói focit, ezután pedig jött a Szeged2011 a többi pedig már ismert...

Jaja, de direkt nem mondtam a Makót! ;)

Ezt a meccset láttam tőlük legutóbb: http://www.focikatalogus.hu/magyarbanhegyes-m-foci-kft-mako-meccs

Itt a Magyarbánhegyes megye kettes (Békés) volt, a Makó pedig NBIII-as. Országos főtáblára jutott a kupában a Mbhegyes (2011-ben volt). Ezen a meccsen a Makóról is "lemondtam" végleg. A 3-4-hez faszául megtolták a szekerüket a sporik... Semmit nem mutattak.
Az általad is említett szezon a 2008/2009 volt. A Szentes pedig 2005-ben vitézkedett. Azóta nyenyó.  :'(
Pedig a Tisza Volánban olyan normálisan építkeztek sokáig. Mi a picsa lett velük?


Ezen az összefoglalón meg jót röhögtem. Asszongya' a szpíker: "kérjük a szurkolókat menjenek vissza a kerítésre"  ;D
Egyébként szerintem az egyik nem volt kiállítás, a másik meg minimum véleményes...

Idézetet írta: szumos Dátum június 16, 2013, 21:34:48
Egyébként szerintem az egyik nem volt kiállítás, a másik meg minimum véleményes...
Nálam meg egyértelmű mindkettő!

Idézetet írta: szumos Dátum június 16, 2013, 21:34:48
Pedig a Tisza Volánban olyan normálisan építkeztek sokáig. Mi a picsa lett velük?

Ismerek 1-2 játékost tőlük, kifelé a profit mutatják, közben meg nagy nulla az egész. Hétvégén atomrészegen tántorognak a klubokból hazafelé és ők a profik. 1-2 játékos mindig feltűnik, de ők a játéktudásuk mellett a gondolkodásukkal is kitűnnek és a nagy klubok egyből viszik el őket: Szabics, Völgyi, Hrepka, Nebil, stb. Rajtuk kívül is van 1-2 olyan focista, akinek a rúgótechnikája, esze a játékhoz top10-ben ott van Magyarországon, csak nagyon rosszul gondolkodnak és így örülhetnek az NB III-nak, jobb esetben az NB II-nek...

Idézetet írta: Cipolla Dátum június 16, 2013, 21:01:29

Egyébként Várda mi volt az a balhé Kisvárdán még az odavágón? Megtámadták a helyieket vagy mi volt?
Késve érkeztek és már ment a mérkőzés, mikor úgy gondolták itt is beugranak a pályára. Tehát engem ez az "akció" nem lepett meg. Természetesen itt is félbeszakadt a mérkőzés, de nem volt annyira vészes a helyzet. Úgy látszik arrafelé ez szokás. Azt sem igazán értettem mit keres itt két busznyi DVTK ultra. A mi kis 20-25 fős "B" közepünktől féltek, hogy erősítésre szorultak? Ezután matt részegen provokáltak mindenkit akit csak lehetett, főleg olyanokat akik nem igazán mertek visszaszólni. (idősebbek, nők, gyerekek) Komolyabb balhé csak a rendőrök határozott fellépése miatt nem volt. Egyébként ennyi rendőr mint most, még soha nem volt a Vár-kerti pályán és remélem nem is lesz. Most viszont tényleg szükség volt rájuk és le a kalappal a ténykedésük előtt. Nagyon sajnáltam, hogy elrontották sok ember szórakozását akkor. Ezért sem bánom, hogy Szegeden az történt ami történt, pedig hidd el nem dőltünk volna a kardunkba akkor sem ha nem mi jutunk tovább. Csináltuk volna tovább az NB.III.-ban "oszt" jó napot.

A kiállításokról csak annyít, hogy volt ezeknek előzménye is, amít a videó nem ad vissza. Én ma délelőtt beszéltem az egyik játékosunk, Bagin Sándor édesapjával, aki természetesen ott volt. Elmondta, hogy a szegedi játékosok az első perctől kezdve provokatívan, lekezelően, durván viszonyultak a mieinkhez, de szerencsére mi nem vettük át ezt a stílust. A játékvezető már addig is többször figyelmeztette őket, hogy kicsit sportszerűbben játsszanak. Nem hatott, s szerintem a spori várt a megfelelő alkalomra, hogy történjen egy kirívó szabálytalanság és villant a piros. Az utánrúgás ehhez teljesen megfelelő szituáció volt, a könyöklés szintén. Végülis adható pirosak voltak, de abban is biztos vagyok, ha normálisan állnak a játékhoz, akkor lehet ezek a szituációk csak sárga lapot értek volna a játékvezetőnél is.
Nekünk ástak vermet, ők estek bele.  :) Egy nem elhanyagolható tény: azért az első gólunkat még létszámegyenlőségnél szereztük, tehát nem csináltunk be a gatyeszba akkor sem amikor 11 küzdött 11 ellen.  ;)

Még egy utolsó hozzászólás, de ez már tényleg az utolsó, a mérkőzéssel kapcsolatban ide, mert a többit már az új topicra szánom.  :)

El kell olvasni a mai Nemzeti Sport 6. oldalát. Ott majdnem mindenre választ kapunk a mérkőzéssel kapcsolatban, kivéve a szurkolói beugrálásokat.  ;D

Gálhidi "cigányozott", a kiállításokat sem vitatja, sőt elismeri hogy széthúzás volt csapaton belül.

Összességében teljesen korrekt a nyilatkozata, viszont egy helyen azért erősen túloz. Azt nyilatkozza, hogy a kisvárdai mérkőzés első félidejében már legalább 3 góllal kellet volna vezetniük. Nos Ti, akik követtétek az eddigi hozzászólásaimat is láthattátok, hogy elismertem az itteni mérkőzés első félidejében tényleg nagyon gyámoltalanul játszottunk. De könyörgöm, hát három kapura lövésük sem volt, miből szereztek volna három gólt. Azt az egy szerencsétlen nyamvadt gólt is mi rúgtuk be a saját kapunkba úgy, hogy előtte az asszisztens lest jelzett, a játékvezető szabadrúgást ítélt, majd egy kisebb konzultáció után mégis középre mutatott. Még azt sem mondhatom, hogy micsoda felháborodás lett volna miatta. Volt egy kis zsörtölődés a nézőtéren, de nem volt kórusban "k*rva anyázás", a játékosaink pedig engem is meglepő módon teljesen profin tudomásul vették a döntést és küszködtek tovább.
Azt viszont Gálhidi is elismeri, hogy onnantól a hátralévő három félidő már a miénk volt.


Jajj, ez a fotó fiatalkori emlékeket idéz:
Egyszer egy éjszakát itt töltöttem a Vár-kertben, egy csajjal a kocsiban... :) :)
A .hu felirattól kicsit jobbra. :)

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum június 18, 2013, 14:37:10
Jajj, ez a fotó fiatalkori emlékeket idéz:
Egyszer egy éjszakát itt töltöttem a Vár-kertben, egy csajjal a kocsiban... :) :)
A .hu felirattól kicsit jobbra. :)

Gondolom volt szívató a kocsiban..  ;D

Idézetet írta: csacsa44 Dátum június 18, 2013, 14:29:29
Kisvárda Stadium



Tudom, hogy új tag vagy még a fórumon, ezért első hozzászólásaid is kicsit visszafogottak, viszont egy ilyen csodálatos felvételhez legközelebb írd ki nyugodtan: A SZENTÉLY.  ;D ;D

Igen, igen. Ez a mi kis gyöngyszemünk. A felvétel egyébként kb. 8-10 évvel ezelőtt készülhetett. Azóta az öltözőépülettől jobbra, azon a kies részen épült egy megvilágított füves edzőpálya, a baloldali kapu mögé pedig egy lelátó a vendégszurkolók részére. Én ha "hivatalosan" vagyok meccsen, akkor a Vár felőli részen a félpályától jobbra kb. 10 méterre szoktam állni, ha "inkognitóban" akkor a kép bal sarkában lévő csibész-páholy szolgáltatásait veszem igénybe. Az is nagyon jó hely, a szocializmusban "káder-dombként" funkcionált, én meg ebben a kib*szott nagy demokráciában szorulok rá, mert oda olcsóbb a jegy.   :P ;D ;D
Nem szeretném elkiabálni, de ha a jó Isten is megsegít, akkor a következő szezonra a csibész-páholyt egy egészen más, hivatalos páholyra sikerül majd kicserélnem, de ez ügyben még folynak a tárgyalások.  :)

Idézetet írta: csacsi1899 Dátum június 18, 2013, 14:37:10
Jajj, ez a fotó fiatalkori emlékeket idéz:
Egyszer egy éjszakát itt töltöttem a Vár-kertben, egy csajjal

ÖÖÖÖ... izé..... na hogyan is mondjam. Én nem egyszer és nem eggyel, a többi stimmel.  ;) :beerchug: