Sport arbitrázs, SureBet - biztos nyereség

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Alkimista87 Dátum április 24, 2013, 20:22:44
Köszönöm a választ! :ok: A nyereményeket ugyebár a vesztes kimenetelekre tett összegekből fizetik ki, és ezenfelül még marad az irodának is nyeresége, szóval végső soron biztosan nyer az iroda és az arbos is, nem? Továbbmegyek, egy arbnál minden érintett iroda és az arbos is nyer, mindegyik iroda hozza a maga néhány százalékos nyereségét, és az arbos is. Abból a szempontból viszont megértem, hogy nem szeretik a sikeres sportfogadókat, legyen az trade (nem BF és társaira gondolok), surebet, szimpla fogadások, bónuszvadászok stb., hogy ők tudatosak, ami a nyereség kezelését illeti, s tőkét vonhatnak ki, ami nem kedvez a bukiknak. De önmagában attól, hogy arbos oddsot kínálnak, még ugyanolyan mértékű nyereségre tesznek szert, mintha nem lehetne azt párosítani. Ha pedig túl sokan rakják az arbot okozó oddsot, azt úgyis leviszik, tehát az arbos nem okoz veszteséget az irodának azzal, hogy arbol, maximum, ha túl sokat nyer és azt kivonja az irodától. De ez már egy másik indok az "üldözésre".

Az irodák messze nem nyernek minden eseményen és fogadástípuson, mivel nem a "megfelelő arányban" érkeznek a különböző kimenetelekre a tétek. (a szorzókba beépített hasznuk hosszú távon érvényesül, az egész kínálattal számolva, illetve a másik bevételi forrásuk az, hogy az emberek hajlamosak elveszíteni a már megnyert pénzeket is. De ez nem az arbosokra jellemző...)

Ha van egy 1.45-ös és 2.9-es szorzópár ugyanazon irodánál egy két kimenetelű eseményre, akkor a szorzókba épített haszon akkor érvényesül, ha pontosan kétszer akkora tétmennyiség érkezik az 1.45-re, mint a 2.9-re. (mondjuk 2 millió és 1 millió, így az iroda keres rajta garantáltan 100 000-t
)
Na most az arbosokra nagyon nem jellemző, hogy mindkét kimenetelt arányosan "támogatnák".  :)
Ha meg jellemzően felbillentik az arányokat, akkor onnantól egy eseményen jóval nagyobb lesz az iroda kockázata: vagy sokat nyer vagy sokat veszít majd. (hiába módosítja a szorzót, semmi garancia nincs rá, hogy egyensúlyba kerül a két oldal a későbbiekben)

Más megközelítésben:
a rendszerben adott mennyiségű pénz van, ami vagy az irodához kerül vagy a játékosokhoz.
Az arbosok is játékosok, így ha ők nyernek, akkor az iroda profitja csökken.
És ugye az arbitrázs összességében és hosszú távon is biztos nyereséget jelent...
A "többi" játékos meg az arbosok nélkül is elvesztené a pénzét.   :)

Ahol valóban egymástól nyerhetik el a fogadók a pénzt, mint pl. a Betfair-en, nincs is problémájuk az arbosoknak a korlátokkal!
Ott igazából még jó is, hogy növelik a fogadási kínálatot azzal, hogy megjelennek a pénzükkel egyik vagy másik oldalon. (vagy akár mindkettőn)

Egyébként az arbitrázsnak van egy érdekes, piac szabályozó szerepe is:
a szélsőségesen megállapított szorzókat villámgyorsan visszarántja az átlaghoz.
Ez lehet előny is, viszont így sajnos a különböző irodák szorzói jobban hasonlítanak egymásra, mint kéne. Igazából nem tudjuk, mit látna az adott buki reális szorzónak egy adott eseményre, mert csak 1-2 tized mozgástere van a szorzónál, különben az arbosok prédája lesz.  :D

Sziasztok!

Felkeltette az érdeklődésemet ez az arbitrázs lehetőség, ezért átolvastam az egész fórumot. Nagyon sok segítséget kaptam mint teljesen kezdő, azonban még van egy pár (csomó) dolog ami nem tiszta, pl.:
Ha mondjuk feltolok a Skrill-re 5000 eurót, 10 irodával dolgozom és mindenhová 400 eurót utalok a Skrill-ről, marad tartalék 1000 euró. Ha napi szinten fogadok x számú irodában 100-200 euróért, nagyon gyorsan elfogy a pénzem sok irodában, ezeket a Skrill-ről pótolom, de ez is napok alatt elfogy. Tehát a nyertes irodákból le kell hívni pénzt napi szinten és küldeni a vesztes irodákba. Úgy tudom általában csak havonta 1 lekérés ingyenes, a többi fizetős.
Hogyan lehet elérni, hogy napi szinten pörögjön a pénz és ne legyenek a költségek az egekben? Továbbá mi az irodák gyakorlata, hány óra (nap) a pénzmozgás oda-vissza a Skrill-ről? Egyébként ez az "üzleti modell" életképes?
Mielőtt írná valaki, hogy előbb próba jelleggel kisebb tétekkel kezdjem, amíg nem tanulok bele, tudom, teljesen kezdő vagyok. :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Köszönöm szépen, Knapp, a kimerítő választ! Így akkor már érthető! Meggyőződésem volt, hogy a tétek maximalizálásával és korlátozásával, illetve az oddsok szükség szerinti módosításaival egy esemény minden fogadástípusán tudják hozni az előre kitűzött célt, de minimum a nullszaldó garantált részükről. Nem szép dolog, de ennek cáfolata igazi (kár)örömhír számomra! ;D  Akkor mégse olyan hülyék, viszont jóval sebezhetőbbek, mint azt gondoltam! Köszi még egyszer! :beerchug:

Idézetet írta: Alkimista87 Dátum április 25, 2013, 19:36:17
Köszönöm szépen, Knapp, a kimerítő választ! Így akkor már érthető! Meggyőződésem volt, hogy a tétek maximalizálásával és korlátozásával, illetve az oddsok szükség szerinti módosításaival egy esemény minden fogadástípusán tudják hozni az előre kitűzött célt, de minimum a nullszaldó garantált részükről. Nem szép dolog, de ennek cáfolata igazi (kár)örömhír számomra! ;D  Akkor mégse olyan hülyék, viszont jóval sebezhetőbbek, mint azt gondoltam! Köszi még egyszer! :beerchug:

Nincs mit!
Ha belegondolsz, csak a gólok száma alatt/felettre is kiírnak vagy 6-7 különböző határt még mondjuk egy magyar ligakupa meccsre is.
Mennyi az esélye, hogy egyáltalán fogad valaki az 5,5 felettre, mikor másik 10 000 eseményre is felteheti aznap a pénzét?
Ezért van, hogy ezekre jóval kisebb téteket is fogadnak el még a nagyobb irodák is.


Idézetet írta: beerka Dátum április 25, 2013, 10:13:03
Ha mondjuk feltolok a Skrill-re 5000 eurót, 10 irodával dolgozom és mindenhová 400 eurót utalok a Skrill-ről, marad tartalék 1000 euró. Ha napi szinten fogadok x számú irodában 100-200 euróért, nagyon gyorsan elfogy a pénzem sok irodában, ezeket a Skrill-ről pótolom, de ez is napok alatt elfogy. Tehát a nyertes irodákból le kell hívni pénzt napi szinten és küldeni a vesztes irodákba. Úgy tudom általában csak havonta 1 lekérés ingyenes, a többi fizetős.
Hogyan lehet elérni, hogy napi szinten pörögjön a pénz és ne legyenek a költségek az egekben? Továbbá mi az irodák gyakorlata, hány óra (nap) a pénzmozgás oda-vissza a Skrill-ről? Egyébként ez az "üzleti modell" életképes?
Mielőtt írná valaki, hogy előbb próba jelleggel kisebb tétekkel kezdjem, amíg nem tanulok bele, tudom, teljesen kezdő vagyok. :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Van iroda (pl. Pinnacle) ahol havi egy kiutalás van ingyen, van (Pl. Betclic, Sportingbet), ahol heti egy, van ahol meg akármennyiszer lekérheted a pénzed.
A Skrill számlára a kifizetés azonnali, amikor jóváhagyja az iroda a kérésed, pár másodperceb belül a Skrilleden is van a pénzed. Persze a jóváhagyásra néha várni kell, de pár órán belül rendszerint megjön az összeg.
Javaslom a skrilles téma tanulmányozását, ebben az al-fórumban kifejezetten a kifizetések gyorsaságáról van szó:
http://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,10059.0.html

Ugyanaz a pénz így egy nap alatt akár 3 irodát is simán megjárhat.
A pénz szétosztása előzetesen nem biztos, hogy jó ötlet, szerintem a Skrillen van a legjobb helyen a pénz, onnan gyorsan be lehet ugrani bárhova vele. (és aztán oda lehet visszahívni a pénzt, ha valahol már túl sok összegyűlik)
Persze azoknál az irodáknál, amelyeket sűrűn használsz, ott nyugodtan lehet izmosabb egyenleget hagyni...
Az egyenletes szétosztás ellen szól az is, hogy hiába találsz egy arbitrázst, lehet, hogy csak 10-20 eurót tehetsz fel rá az egyik irodánál, egy másiknál meg tehetnél akár 1000-t is, ilyenkor ugye a kisebbhez kell igazodni...
Ha meg van 400-400 euród két számlán és engednék is feltenni mindkét oldalon az összeget, akkor sem tudod az egészet felrakni, ha mondjuk 1,5  és 3,1 a két szorzód és nem 2,05 - 2,05...

Mindenkinek - főleg egy kezdőnek - azt javaslom, hogy először a bónuszokon "szaladjon végig", ezeket is ki lehet pörgetni arbitrázsokkal és közben egy csomó mindnent megtanulunk az adott irodákról. (kínálat, azonosítási procedúra, kifizetés gyorsasága, tétnagyság...)

Sziasztok, előre leszögezném nem sokat értek az arbitrázs fogadáshoz, beleolvastam a topikba, kezd körvonalazódni miről is szól, no meg az is, hogy ez még nem nekem való kis bankroll lévén. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy a bónuszokat legjobb/legkönnyebb ezzel a módszerrel kevés kockázattal/bukóval kivenni. Kérdésem az lenne, hogy hogyan.

Gyakorlatban van egy 100%, 100€ bónusz, ahol 600€-t kell pörgetni cashout előtt.
(100€-t fizetnék be.)

Van még 100€-m, amit be tudnék utalni 1 irodába.
Ezzel így érdemes arbitrázsolni, nyilván engem nem a haszon érdekelne ebből, hanem csak a bónusz kipörgetése, az is +100€ lenne.

Nyilván pici a bankrollom, ami nagy téteket meg mozgásteret nem engedne.

Nyilván a csak 2 irodával legjobb oddsokra nem is számíthatnék, és a tét is összesen 3-5€ lenne esetleg eseményenként (cak mi van ha az egyik irodánál lefogy a pénzem közben lol), de lenne ennek így értelme és lenne-e esély a 100€ bónusz kipörgetésére így, vagy van-e ennél vmi biztosabb, egyszerűbb módja a bónusz kipörgetésének hangsúlyozom kis bankrollal.

Idézetet írta: radski Dátum április 26, 2013, 02:57:31
Sziasztok, előre leszögezném nem sokat értek az arbitrázs fogadáshoz, beleolvastam a topikba, kezd körvonalazódni miről is szól, no meg az is, hogy ez még nem nekem való kis bankroll lévén. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy a bónuszokat legjobb/legkönnyebb ezzel a módszerrel kevés kockázattal/bukóval kivenni. Kérdésem az lenne, hogy hogyan.

Gyakorlatban van egy 100%, 100€ bónusz, ahol 600€-t kell pörgetni cashout előtt.
(100€-t fizetnék be.)

Van még 100€-m, amit be tudnék utalni 1 irodába.
Ezzel így érdemes arbitrázsolni, nyilván engem nem a haszon érdekelne ebből, hanem csak a bónusz kipörgetése, az is +100€ lenne.

Nyilván pici a bankrollom, ami nagy téteket meg mozgásteret nem engedne.

Nyilván a csak 2 irodával legjobb oddsokra nem is számíthatnék, és a tét is összesen 3-5€ lenne esetleg eseményenként (cak mi van ha az egyik irodánál lefogy a pénzem közben lol), de lenne ennek így értelme és lenne-e esély a 100€ bónusz kipörgetésére így, vagy van-e ennél vmi biztosabb, egyszerűbb módja a bónusz kipörgetésének hangsúlyozom kis bankrollal.

Hello!

Valóban úgy lehet a legkevesebb kockázattal kivenni az adott bónuszt, ha "átbukod" egy másik irodához.
Azt hogy ne fogyjon le a pénzed a nyerő oldali irodánál, money management-el tudod elérni, vagyis hogy az ott lévő pénzed 5-10% -ával fogadsz, ahogy azt te is írtad. Fontos hogy olyan típusú fogadásokat tegyél, és olyan oddsz legyen a bukó oldali irodánál, ami beleszámít a pörgetésbe, ha esetleg elfogy a nyerő oldalon a bankod, akkor kevesebbet keljen utána megforgatni.
A tétek nagyságát illetően törekedj a minnél inkább kerek tétekre, ilyen tétet hogy 1513,146Ft kerüld, kerekítsd mondjuk 1515-re (ha eurós számlád van, akkor pl 5,1-re). Nagyobb téteknél ha 3 tizedesjegyig kiírod az összeget, akkor az irodák gyanakodhatnak hogy arbolsz, és azt nem szeretik.
Ha több irodánál is van már számlád, akkor mindig az legyen a "nyerő iroda" amelyiknél az adott eseményre nagyobb az odds, ne ragadj le egy irodánál.
Ami még keresztbe tehet, az az eseményre feltehető maximális tét nagysága (mondjuk ekkora tétnél nem jellemző), ezt érdemes mindkét irodánál előre megnézni, ha van ilyen opció.


Knapp, köszönöm a gyors választ.
Egyébként milyen sportágakban lehet arbolni abban a 2-3 nyári hónapban, amikor a fő ligákban nem történik semmi? Úgy értem, ahol van élet, magasabb téteket is elfogadnak.

Idézetet írta: beerka Dátum április 26, 2013, 12:51:04
Knapp, köszönöm a gyors választ.
Egyébként milyen sportágakban lehet arbolni abban a 2-3 nyári hónapban, amikor a fő ligákban nem történik semmi? Úgy értem, ahol van élet, magasabb téteket is elfogadnak.

Esemény mindig van, pl. a skandináv országokban és az MLS-ben nyáron is vannak első ligás focimeccsek. (Észak-Amerikában kifejezetten egymáshoz igazodnak a major sportok, vagy a baseball szezon megy, vagy az amerikai foci...)

A tenisz szezon is zajlik, bár a tenisz fogadásoknál vigyázni kell, mert az irodák különbözőképpen értékelik a feladott meccseket.


Idézetet írta: radski Dátum április 26, 2013, 02:57:31
Sziasztok, előre leszögezném nem sokat értek az arbitrázs fogadáshoz, beleolvastam a topikba, kezd körvonalazódni miről is szól, no meg az is, hogy ez még nem nekem való kis bankroll lévén. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy a bónuszokat legjobb/legkönnyebb ezzel a módszerrel kevés kockázattal/bukóval kivenni. Kérdésem az lenne, hogy hogyan.

Gyakorlatban van egy 100%, 100€ bónusz, ahol 600€-t kell pörgetni cashout előtt.
(100€-t fizetnék be.)

Van még 100€-m, amit be tudnék utalni 1 irodába.
Ezzel így érdemes arbitrázsolni, nyilván engem nem a haszon érdekelne ebből, hanem csak a bónusz kipörgetése, az is +100€ lenne.

Nyilván pici a bankrollom, ami nagy téteket meg mozgásteret nem engedne.

Nyilván a csak 2 irodával legjobb oddsokra nem is számíthatnék, és a tét is összesen 3-5€ lenne esetleg eseményenként (cak mi van ha az egyik irodánál lefogy a pénzem közben lol), de lenne ennek így értelme és lenne-e esély a 100€ bónusz kipörgetésére így, vagy van-e ennél vmi biztosabb, egyszerűbb módja a bónusz kipörgetésének hangsúlyozom kis bankrollal.

A kisebb tétekkel valóban ki tudod egyensúlyozni, hogy ne bukd el gyorsan a másik számlád egyenlegét, de így sajnos a forgatás is sokkal tovább tart.
Szerintem ilyenkor "nagyság szerinti sorrendben" kell nekiugrani a bónuszoknak, azaz a kisebb összegűekkel kell kezdeni. Ha így meg tudod oldani, hogy egyszerre 2-3 bónuszos irodánál nyiss számlát, akkor az sem gond, ha egyik számláról a másikra vándorol a pénz.
(ha már jóváírták a bónuszt, de a megforgatás előtt nullázod a számlát, az a legjobb, mert azzal a forgatási kötelezettség megszűnik, a pénzt meg ugye átnyerted máshova)

Köszönöm a válaszokat, elgondolkodom rajta. Az is gond, hogy min 2-es odds kell forgatáshoz, na most ha mindig az adott fogadóirodánál teszem meg a 2 vagy afeletti oddsot, akkor tényleg lenullázom magam míg a bónusz kipörög vagy mégjóval azelőtt.:)

Idézetet írta: radski Dátum április 26, 2013, 15:00:14
Köszönöm a válaszokat, elgondolkodom rajta. Az is gond, hogy min 2-es odds kell forgatáshoz, na most ha mindig az adott fogadóirodánál teszem meg a 2 vagy afeletti oddsot, akkor tényleg lenullázom magam míg a bónusz kipörög vagy mégjóval azelőtt.:)


Ebben nem ertek veled egyet... en is arbolok, s utobbi hetek tanulsagai, hogy pl a teniszben, vagy kosarban megtett 2 feletti odds haromszor gyakrabban jon, mint az ,,eselyesebb csapat"odds-a  :P nem lehet altalanositani, hogy mindig jon, de benne van ez is a pakliban :D

Na most ha valahol egy szorzó mondjuk 2-es és arbitrázsban van, az általában más irodáknál már alacsonyabban áll, mondjuk csak 1.8-1.9 közötti.
Tehát lehet, hogy a piac és a sportfogadók többsége szerint már az a csapat az esélyesebb, akire mi 2-es szorzóval teszünk az arbitrázsban... (ez ugye egy kiugró szorzó a többi irodához képest, tehát nem feltétlenül "reális"...)

Talán ezért is tapasztaljuk azt, hogy forgatásnál a vártnál nagyobb arányban jönnek be a nagyobb szorzóink.

Arra azért ismét felhívnám a figyelmeteket, hogy matematikailag a kicsi és a nagy szorzókkal pontosan ugyanannyit lehet nyerni hosszú távon, ha az iroda jól lőtte be a szorzókat!
(ha megteszel mondjuk 1000 db 1,5-ös szorzót és 1000 db 3-ast, mindkettővel közel ugyanannyi lesz a nyereményed elvileg)

Egy 1.5-ös szorzó és egy 3-as között mindössze annyi a különbség, az 1.5-ös az 3-ból kétszer jön be matematikailag, a 3-as pedig 3-ból csak egyszer.
Úgy is mondhatjuk, hogy az 1.5-ös szorzó kétszer akkora valószínűséggel jön majd be, ezért fizet csak feleannyit, mint a 3-as.
Ez az arány mondjuk 1000 ilyen fogadásnál jön is, viszont 1 vagy akár 10 hasonló szorzónál még bőven tapasztalhatjuk azt, hogy mindig a magasabb szorzó nyer...
Különösen akkor, ha annak a magasabb szorzónak már nem is kéne magasnak lennie...


Újra csak köszöntem a választ. Nézegetem a Pinnacle lehetőségeit, de már az elején elakadtam:
Mai nap Rayo-Osasuna O/U így néz ki:
Over 2 and 2.5  1.870
Under 2 and 2.5  2.050
Ez azt jelenti, hogy összesen 2 gólnál mind két kimenetelre fizet? Nem nagyon értem! >:(
Ugyanúgy mint ezt:
Athletic Bilbao-Barca holnap
Over 3  2.040
Under 3  1.885
Mi van, ha pont 3 gól születik?
Néztem a help-ben, de nem lettem okosabb.

Idézetet írta: beerka Dátum április 26, 2013, 21:06:21
Újra csak köszöntem a választ. Nézegetem a Pinnacle lehetőségeit, de már az elején elakadtam:
Mai nap Rayo-Osasuna O/U így néz ki:
Over 2 and 2.5  1.870
Under 2 and 2.5  2.050
Ez azt jelenti, hogy összesen 2 gólnál mind két kimenetelre fizet? Nem nagyon értem! >:(
Ugyanúgy mint ezt:
Athletic Bilbao-Barca holnap
Over 3  2.040
Under 3  1.885
Mi van, ha pont 3 gól születik?
Néztem a help-ben, de nem lettem okosabb.

Az over/under 3-nál, ha pont 3 gól születik, akkor a pénzed visszajár! (1-es szorzóval fizetik ki)
A 2 és 2,5-ös szorzó (máshol 2,25-ösként van kiírva) annyit jelent, hogy a pénzed fele az over/under 2 szabályai szerint lesz elhelyezve, a másik fele pedig az over/under 2,5 szabályai szerint.

Ha pl. 10 eurót teszel az over 2,25-re (azaz a + 2 és 2,5-re), akkor 5 euró megy az egyik felére, 5 a másikra.
Ha legalább 3 gól esik, akkor az eredeti szorzónak megfelelően megkapod a nyereményedet.
Ha 2-nél kevesebb gól esik, akkor simán vesztettél.
Ha pont 2 gól lesz, akkor a téted egyik felét (over 2,5) elvesztetted, a másik felét (over 2) visszakapod.

Azt javaslom, hogy ezzel csak akkor foglalkozz, ha már a "sima" 2-es és 2,5-ös határ rutinból megy! (az "ázsiai hendikep" kifejezésre rákeresve ezen a fórumon és még sok helyen találhatsz leírásokat)

Egyébként a Pinnacle-nél bejelentkezés után általában több határ is látható ugyanarra az eseményre, amelyeket egy legördülő menüből tudsz kiválasztani.


Sziasztok!

Esetleg akinek van tapasztalata, tudna súgni, hogy dafabet bónuszt melyik teremmel lehetne átemelni viszonylag belátható időn belül? Ez alatt azt értem, hogy aki átpörgette, melyik teremnél találta a legtöbbször az alkalmas odds párokat?

Köszönöm a segítséget előre is.  ::)