A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Miután benne vagyok, így a pontos infó:

Az 1. 7. és 8. osztályban nem lehet digitális oktatást elrendelni. Ha karanténba kell küldeni ezeket az évfolyamokat, akkor a kiesett tanítási napokat szombatonként kell pótolni.
A 7. és 8. évfolyamon az osztály létszámától függetlenül, ha van minimum 4 beoltott tanuló, akkor minden esetben tovább folytatódik a jelenléti oktatás. Az oltott személy nem minősül kontaktnak.

A PDSZ meg egy ingyenélő, szarkeverő banda, akiknek semmi sem jó. Utána lehet nézni, bárki volt kormányon 1990 óta, mindig csak rinyáltak.

Elindult a Covid-lottó Romániában is

Szlovákia és az osztrák Burgenland után a román állam is lottó által probálja motiválni az állampolgárait, hogy oltassák be magukat. Olvasd tovább

Én egyébként tökre megértem azokat, akik nem oltják be magukat, mert csak a maszatolás megy másfél éve, bármelyik irányról legyen szó, így meg nyilván nem hiteles.

Most a tompítás megy, mert vadászati kiállitás van, a környező országokban meg már forr a kaka.

Itt majd 14-e után kezdik el forralni, csak ezt egyre kevesebben fogják elhinni. Valljuk be, komolytalan is.

Engem a múlt héten győzött meg teljesen a Kormányinfón Gulyás, hogy semmi értelme az oltásnak. Azt mondta, hogy kórházba 55% oltatlan, 45% oltott kerül. Az oltottak-oltatlanok aránya, meg majdnem pontosan a tükörképe. Szóval ugyanannyi az esélye mindkét csoportnak a kórházba kerülésre, míg ha próbálják Merkely és Rusvai szájába is adni, hogy nagyon nem. Egyébként meg meglehet nézni a tavaly ilyenkori adatokat,-ugyebár akkor nulla! beoltott volt- hogy gyakorlatilag pontosan ugyanolyan a megbetegedések száma. Tehát az oltás csak arra elég, hogy mindenki hamis védelmet gondoljon magának.

Idézetet írta: Admin Dátum október 01, 2021, 13:46:01
Elindult a Covid-lottó Romániában is

Szlovákia és az osztrák Burgenland után a román állam is lottó által probálja motiválni az állampolgárait, hogy oltassák be magukat. Olvasd tovább

Van esetleg olyan határon túli itt az oldalon, aki lottózik? Egyedi lottó, az biztos :)

Idézetet írta: TiB Dátum október 04, 2021, 11:38:00
Van esetleg olyan határon túli itt az oldalon, aki lottózik? Egyedi lottó, az biztos :)

Hír alatti hozzászólások alapján van.  ;)

Idézetet írta: TiB Dátum október 04, 2021, 11:38:00
Van esetleg olyan határon túli itt az oldalon, aki lottózik? Egyedi lottó, az biztos :)
Én igen. Mivel kettős állampolgárságom van, s úgy alakult, hogy a betegségem miatt az orvos unokatestvérem segítsége igénybevételéért, átmenetileg Magyarország helyett Erdélyben vagyok kénytelen eltölteni némi időt, az is történt, hogy így Romániában kaptam meg az oltást. (Ráadásul éppen az orvos unokatestvérem oltott be az általa nekem egyedüliként ajánlott vakcinával.)
És ha már úgy alakult, hogy Romániában kaptam oltást, úgy döntöttem, hogy lottózok.
Már most tudom, hogy nem fogok nyerni semmit, hiszen a sportfogadáson kívül soha, sehol, semmikor nem nyertem semmit, és ez vélhetően ezúttal sem lesz másképpen, de azért a játék kedvéért mégis indultam. Hátha.
Ki tudja, merre?

Némi összehasonlítás azoknak, akiket érdekelnek az adatok közötti összefüggések:

Átoltottság Magyarországon: 66.30 %
Átoltottság Romániában: 33.50 %

Covid-19 ma Magyarországon: 294 új koronavírusos megbetegedés, 16 halott.
Covid-19 ma Romániában: 15 037 új koronavírusos megbetegedés, 252 halott.

Idézetet írta: csabax Dátum október 05, 2021, 19:53:33
Némi összehasonlítás azoknak, akiket érdekelnek az adatok közötti összefüggések:

Átoltottság Magyarországon: 66.30 %
Átoltottság Romániában: 33.50 %

Covid-19 ma Magyarországon: 294 új koronavírusos megbetegedés, 16 halott.
Covid-19 ma Romániában: 15 037 új koronavírusos megbetegedés, 252 halott.
Mondjuk azért kiváncsi lennék hány tesztet dolgozott fel a két ország ezekhez a pozitív esetkhez.

Idézetet írta: LFCfanBoti Dátum október 05, 2021, 20:19:18
Mondjuk azért kiváncsi lennék hány tesztet dolgozott fel a két ország ezekhez a pozitív esetkhez.
Meg azért az se mindegy hogy mennyien laknak a 2 adott országban....

Magyarország október 14-ig nem engedheti be meg magának a vírust. Utána számoljuk újra normálisan a fertőzöttek számát, kis türelem mindenkitől.

https://hungexpo.hu/events/egy-a-termeszettel-vadaszati-es-termeszeti-vilagkiallitas/

Idézetet írta: zbking Dátum szeptember 30, 2021, 09:27:57
Ez alapján mondja meg valaki, hogy hány ember halt meg Covidban ténylegesen.

https://m.youtube.com/watch?v=cHwvJBMfXm8

Furcsa ezt így számolni, de ők tudják.


Lehet naiv vagyok de szerintem rosszul fogalmaz Cili, vagyis felreertes van.. Azokat irjak be covid halottnak aki bar covidos lett pl a korhazban, de nem amiatt halt meg. Pl amikor en voltam bent, ott is halt meg olyan aki amugy is ramaty allapotban volt, covid nelkul is meghalt volna de mivel pozitiv lett, ezert a covid osztalyra kellett vinni az elfekvobol. Tehat meghalt mittomen tobbszervi elegtelensegben,amit nem a covid okozott hanem amugy is fennallt, de covidoskent covid halott lesz.

Tehat nem az van hogy en aprilisban covidos voltam, holnap elut a busz es felkerulok a listara mert fel eve korhazban voltam..

A korhazak amugyis tele vannak idos, beteg emberekkel, pl a geriatrian, pszichiátrián, nyilvan ott is terjedt a virus tavasszal. Nem csak a noverek, orvosok kaptak el, hanem nyilvan a betegek is. De mivel nem torvenyszeru hogy egy mas betegseggel kuszkodo beteg belehal a covidba, csak az eselyet noveli, igy a spontan meghalt de epp enyhe covidost behuznak covidosnak.


Teljesen ertelmetlen lenne egy fel eve covidos beteget a listara tenni aki belehal egy kigyomarasba, vagy lefejezi egy drotkotel.. hogy abszurd peldakat mondjak.

Sokkal elkepzelhetobb szamomra az hogy Cili rosszul fogalmaz.

#1377 október 07, 2021, 02:25:10, MessiÁs
Azt mondja "betegsege soran". Itt szerintem konkretan a kronikus betegseggel kuzdokre gondol. Pl rakosok, autoimmun betegek, szivbetegek, sulyosabb  érrendszeri betegsegek stb..

Tehat ha kozuluk valaki meghal, es volt covidos fel eve, az rakerul a listara. Akkor is ha pl a halal oka mondjuk a végstádiumu rakosoknal szokasos tobbszervi elegtelenseg. Ez sem feltetlenul ertheto ilyet miert vesznek covid halottnak de meg talan magyarazhato azzal hogy a covid talan sulyosbitott a meglevo betegsegen, felgyorsitotta a halalt.


Azonban akinek nincs semmi ismert kronikus betegsege, tehat a covid utan meggyogyulty majd fel evvel kesobb eluti a busz az szerintem nem lesz covid halott.


Legalább is en ezt igy ertelmezem.



Kivancsi vagyok mit gondoltok. Esetleg akinek van orvos, belgyogyasz vagy barmilyen szakorvos ismerose aki volt covid osztalyon az kerdezze mar meg tole hogy en 30evesen fel evvel a covid utan, gyogyultan, egeszsegesen, covid halott leszek e ha holnap meghalok..

Vagy rakerulnek-e a listara ha ugyanez lenne a helyzet de mondjuk 1eve varok a majatultetesre.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum október 07, 2021, 02:18:03
Azonban akinek nincs semmi ismert kronikus betegsege, tehat a covid utan meggyogyulty majd fel evvel kesobb eluti a busz az szerintem nem lesz covid halott.

Sajnos van ilyen és olyan érintettségem is a járvány miatt, és úgy van ahogy te írod. Ennyire azért nem veszik bagatellre, hogy a nyáron lezajlott betegség számlájára írják a jelen történéseit. Egész konkrétan az ismerősöm átesett a covidon nyár elején, és most halt meg, a zárójelentése szerint szívrohamban. Ez olyan mértékű csalás lenne, ha igaz lenne, aminek lenne nagyon hangos ellenpólusa. Az ilyen összeesküvéses, álhíres terjesztők nem minősülnek ellenpólusnak.

Ez egy kiragadott videórészlet, szerintem a teljes kontextus arra vonatkozhat, amit te is írsz, mondjuk tüdőrákos, élne 10 hónapot még, de jön a Covid és meghal 1 hónap alatt. Ettől függetlenül fogalmazhatna jobban is, ha meg nem megy neki, ilyen szintű kinevezéssel, mint ami neki van, járhatna kommunikációs továbbképzésre.

#1379 október 07, 2021, 15:18:39, MessiÁs
Idézetet írta: TiB Dátum október 07, 2021, 13:19:13
Sajnos van ilyen és olyan érintettségem is a járvány miatt, és úgy van ahogy te írod. Ennyire azért nem veszik bagatellre, hogy a nyáron lezajlott betegség számlájára írják a jelen történéseit. Egész konkrétan az ismerősöm átesett a covidon nyár elején, és most halt meg, a zárójelentése szerint szívrohamban. Ez olyan mértékű csalás lenne, ha igaz lenne, aminek lenne nagyon hangos ellenpólusa. Az ilyen összeesküvéses, álhíres terjesztők nem minősülnek ellenpólusnak.

Ez egy kiragadott videórészlet, szerintem a teljes kontextus arra vonatkozhat, amit te is írsz, mondjuk tüdőrákos, élne 10 hónapot még, de jön a Covid és meghal 1 hónap alatt. Ettől függetlenül fogalmazhatna jobban is, ha meg nem megy neki, ilyen szintű kinevezéssel, mint ami neki van, járhatna kommunikációs továbbképzésre.

Az ismerosod eseteben akkor elfogadható lenne a covid listara valo tetel, amennyiben az covid szovodmeny. Pl szivkarosodas maradt hatra a betegseg utan es sajnos nem sokkal kesobb szivelegtelensegben meghal. Nyilvan ezt megitelni nem egyszeru.


Pl 9/11utan evekkel kesobb meghalt egy ember tudobetegsegben. A tudobetegsege a terrorcselekmeny utan alakult ki, amikor belelegezte a sok port a lehullo tormelekek utan. Talan mindenki latta micsoda porvihar ment vegig az utcakon a tornyok ledolese utan. O is hivatalosan a 911 aldozata pedig eveket elt meg utana.

Valahogy igy mukodhet szerintem ez az utolagos covidlista. Vagyis ez lenne szamomra a logikus