Csaló pokertermek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


En nem is reagaltam volna ra,de amikor masodszorra elolvastam a hozzaszolasa "Mindenki hulyegyerekcsakenvagyokegyzseni" ertelmu reszet,akkor pattant vmi az agyamban. Az is jo,hogy azt irja,hogy tudja mirol beszel,mert o is megjarta mar,de ezzel szemben azt is irja,hogy o bizony soha a budos eletben nem fizetett be egyetlen terembe sem... Raadasul sok termet kiprobalhatott,mert hiszen ki meri jelenteni,hogy mindegyik csal.... LOL

A Full Tilt Poker teremnél volt vmi gáz. Ott mért büntették meg őket?

Ott nem a leosztásokkal volt a gond.. nem is lehetne hiszen az a tulajdonosoktól függetlenül egy szoftver végzi,feltörni a ai módszerekkel lehetetlen.
A FT-nél az volt a gond, hogy mivel az amcsik a törvény szerint nem fizethettek volna be sehogyan és nem is játszhattak volna mégis engedték őket. Befizettek bankkártyával pl, el is ment a kérelem a FT-hez,csak a pénz nem mivel, a bankok nem továbbították a pénzt, de az FT meghitelezte ezt nekik, gyakorlatilag a többi user pénzéből.
(olvastam olyat, hogy pl egy amcsi befizetett sok száz dollárt, azonban az egyenlegéből több hónapig nem került levonásra,de a pénzt jóváírta a FT)
Azt nem tudom hogyan akarták behajtani a kint lévő pénzeket,nyilván volt rá tervük és csinálták is,de tény hogy sok millió dollár mínuszban voltak amit valahonnan elő kellett teremteni.
És ez valahogy szemetszúrt valahogy a DOJ-nak(Department of Justice) és hát az FBI-jal nagy támadást indítottak az amcsikat is engedő siteok ellen. (PS,FT,Doyle Brunson terme stb-t bezártak napokig) ezek közül a FT-t zárták be ideiglenesen,mert ott volt ez a mizéria a fake pénzékkel, de a többi kinyitott mint a PS is csak amcsik nélkül a real money asztalokon.

Azt azonban nem tudom hogy pl a Stars hogy intézte az illegális amcsi befizetéséket,de az biztos hogy jobban,mert hamar újraindult a terem. Sikerült vhogy megállapodni a DOJ-jal és mivel ők nem okoztak kárt a játékosoknak, nagyon nem szankcionálták őket..

Most néztem ezt a versenyt, és idevágónak érzem némileg. Gondolom csalt a dealer, mert ilyen a valóságban nincs...  ;D

SICK hand! Eastage hits straight against straight!

Nem azzal van itt a baj szerintem, hogy élőben nincsenek ilyen leosztások, mert vannak ott is.
Sokkal inkább azzal, hogy online mennyivel többször.

Egyébként az ilyen jellegű leosztások igenis termelnek plussz bevételt a szolgáltatónak. Hiszen több lé kerül be a potba, ami után több rake üti az ő markukat.

ui.: a vitába nem szeretnék belefolyni :) csak ezt a pár tényt szerettem volna leírni

Idézetet írta: jax Dátum január 05, 2012, 18:36:33
Nem azzal van itt a baj szerintem, hogy élőben nincsenek ilyen leosztások, mert vannak ott is.
Sokkal inkább azzal, hogy online mennyivel többször.
Jó, de másodpercenként hány hand megy le még egy kisebb forgalmú teremnél is? Nem 1-2, hanem pár ezer.

PS-en lassan meg lesz a 100.milliárdodik.. ennyi alatt biztos volt sok 4 of a kind vs 4 of a kind és 4 of a kind vs royal flush..


Idézetet írta: vmlinuz Dátum január 05, 2012, 23:28:57
Jó, de másodpercenként hány hand megy le még egy kisebb forgalmú teremnél is? Nem 1-2, hanem pár ezer.

Ezt értem is...
Nem az a probléma szerintem, hogy ugyanannyi idő alatt több az ilyen "fura" leosztás összességében minden játékost nézve (ugyanis itt jönne ki az a különbség, hogy másodpercenként sokkal több hand megy le). Hanem az, hogy konkrétan ha egy felhasználót nézel, akkor sokkal több a fura leosztás, mint élőben.

Főleg cash game-nél...mivel ott szednek rake-t.
MTT-n nem igazán érdeke a teremnek, hogy sok lapütközés legyen.
Azt is el tudom képzelni, hogy van egy script, metódus nevezzük akárminek, ami cash game-nél "végzi" az osztást és van egy, ami a tornáknál.

Visszatérve az előző cash game előtti részre:
Már gondolkoztam ezen kicsit programozó szemszögből.
Talán az okozhatja ezt, hogy ugye "véletlenszám generátorral jönnek a lapok". És azt gondolom, hogy ez nem egy konkrét asztalnál levő játékra, hanem összességében minden asztalra veszi azokat a százalékos megoszlásokat, hogy mennyi leosztás alatt hány százalék esélye van a flushnek, sornak, pokernek stb...
Legalábbis a hatalmas különbség az élő játék és az online poker között ekkor lehetne magyarázható. Egyébként nem. De ez meg így nem életszerű, hogy összességében minden olyan asztalt beleszámítunk, ahol épp egyidőben zajlik a játék, arra vonatkozóan hogy mennyi esély van egy bizonyos lapkombinációra. Mert élőben egy asztal egy pakli:) másik asztal másik pakli és külön mennek a leosztások. Neten talán össze vannak vonva a leosztások, mert mást tényleg nem tudok elképzelni, ami okozhatja ezt s ok számomra érthetetlen különbséget az élő és az online poker között.
Ha csak egyszerre egyetlen asztalnál játszok neten, több ezres különbség a lejátszott leosztások számában nincs az élő és az online között. Abban viszont így is hatalmas különbség van, hogy mennyivel többször van mondjuk flush, ahhoz képest ha csak itthon vennék egy csomag kártyát és folyamatosan osztanék magamnak.

Mert ha játszok online összesen egy asztalnál, mondjuk egy órát, akkor irreálisan sok flushom van, lapütközés is sokkal több, mintha élőben játszanék.
Értem, hogy így is több leosztást nyomok le online ugyanannyi idő alatt, de annyival nem többet, hogy ennyire boruljanak az arányok.

Élőben, ha játszol van úgy, hogy órákon keresztül nincs értékelhető kombinációd, neten ez elképzelhetetlen....

Egyébként még ennyire se szerettem volna ebbe belemenni, de így amíg nem vita van, csak mindenki normálisan leírja, amit gondol, mint pl. vmlinuz is addig leírom én is.
Amint kezdődik a vita, tőlem itt nem lesz reakció :D

Ebbe a témába én se mennék bele mélyen, egyszerűen csak olyan szinten, hogy szerintem mindenféleképpen érdekükben áll a termeknek halacskákhoz vándoroltatni a nagyok pénzét, aztán hogy ezzel a lehetőségükkel élnek-e, az már más kérdés.

ÉN úgy tudom,hogy konkrétan a játékkal kapcsolatos csalás a szolgáltató részéről bebizonytottan az Absolute Pokernél történt meg.

http://absolutepoker.blog.hu/2009/04/13/absolute_poker_csalas

A PS-es történet azért megdöbbentő, mert mutaja,hogy milyen kevés a transzparencia a pokersitoknál.
Csak becsülni tudák,hogy a PS-nek pl. napi minimum 10 millió dolláros bevétele lehetet a jobb időkben.
Az, hogy az üzleti érdekek miatt "kvázi" hiteleztek az amerikai ügyeleknek óriási hibát követtek el:
a bankok piacára léptek.  Nem csoda,hogy lekapcsolták őket ! :o

Amúgy felveti magát tényleg a kérdés,hogy  a kintlévőségeket hosszútávon miből akarták finanszírozni, is így már nagyon pilótajáték az egész történet.
A játékra tett hatásról nem is beszélve:
Kicsit másképp játszik az,aki ingyen zsetonnal ül pénzes asztalnál ! >:(

Az emberi kapzsiság ismét elrontott egy jónak indult dolgot !


Nekem is ez a zárszavam: online egy óra alatt játszhatsz akár 80-100 handet, élőben fizikai képtelenség ezt mégcsak megközelíteni is.

Vegyük a cashgame-et: élőben kőkemény readek vannak, mindenki lazábban játszik, keresi az akciót, próbálja a maga javát keresni, minden (!) hand keveréssel együtt legalább egy-két perc.

Online ott ül tízből minimum 5 grinder, akik csak a legjobb lapokkal játszanak, nem foglalkoznak azzal, hogy kétszáz ellenfelet "olvassanak", a regulárokról van némi emlékük, a többieknek meg ott van minden statja a neve mellett. tolják vagy húsz asztalon egyszerre. Ezért sokkal gyorsabban megy le egy hand, az esetek jelentős részében egy raise és körfold. Csak a laptalálkozásoknál van akció, egy ilyen hand tart mondjuk két percig, a többi 10-15 másodperc. Magyarul: az emlékezeted által őrzött handek mindegyike laptalálkozásos, így könnyen kialakulhat az az érzet, hogy sokkal gyakrabban van ilyen, mint élőben.

GL!

Idézetet írta: jax Dátum január 06, 2012, 00:45:16
Ezt értem is...
Nem az a probléma szerintem, hogy ugyanannyi idő alatt több az ilyen "fura" leosztás összességében minden játékost nézve (ugyanis itt jönne ki az a különbség, hogy másodpercenként sokkal több hand megy le). Hanem az, hogy konkrétan ha egy felhasználót nézel, akkor sokkal több a fura leosztás, mint élőben.

Főleg cash game-nél...mivel ott szednek rake-t.
MTT-n nem igazán érdeke a teremnek, hogy sok lapütközés legyen.
Azt is el tudom képzelni, hogy van egy script, metódus nevezzük akárminek, ami cash game-nél "végzi" az osztást és van egy, ami a tornáknál.

Visszatérve az előző cash game előtti részre:
Már gondolkoztam ezen kicsit programozó szemszögből.
Talán az okozhatja ezt, hogy ugye "véletlenszám generátorral jönnek a lapok". És azt gondolom, hogy ez nem egy konkrét asztalnál levő játékra, hanem összességében minden asztalra veszi azokat a százalékos megoszlásokat, hogy mennyi leosztás alatt hány százalék esélye van a flushnek, sornak, pokernek stb...
Legalábbis a hatalmas különbség az élő játék és az online poker között ekkor lehetne magyarázható. Egyébként nem. De ez meg így nem életszerű, hogy összességében minden olyan asztalt beleszámítunk, ahol épp egyidőben zajlik a játék, arra vonatkozóan hogy mennyi esély van egy bizonyos lapkombinációra. Mert élőben egy asztal egy pakli:) másik asztal másik pakli és külön mennek a leosztások. Neten talán össze vannak vonva a leosztások, mert mást tényleg nem tudok elképzelni, ami okozhatja ezt s ok számomra érthetetlen különbséget az élő és az online poker között.
Ha csak egyszerre egyetlen asztalnál játszok neten, több ezres különbség a lejátszott leosztások számában nincs az élő és az online között. Abban viszont így is hatalmas különbség van, hogy mennyivel többször van mondjuk flush, ahhoz képest ha csak itthon vennék egy csomag kártyát és folyamatosan osztanék magamnak.

Mert ha játszok online összesen egy asztalnál, mondjuk egy órát, akkor irreálisan sok flushom van, lapütközés is sokkal több, mintha élőben játszanék.
Értem, hogy így is több leosztást nyomok le online ugyanannyi idő alatt, de annyival nem többet, hogy ennyire boruljanak az arányok.

Élőben, ha játszol van úgy, hogy órákon keresztül nincs értékelhető kombinációd, neten ez elképzelhetetlen....

Egyébként még ennyire se szerettem volna ebbe belemenni, de így amíg nem vita van, csak mindenki normálisan leírja, amit gondol, mint pl. vmlinuz is addig leírom én is.
Amint kezdődik a vita, tőlem itt nem lesz reakció :D

De élőben mondjuk kever az osztó (30mp-60mp) plusz gyakorlatilag nincsen időkorlát a döntéseink előtt, míg online pl egy turbó asztalnál van 15mp aztán szoszi veled,vagy döntesz vagy sit out.
Míg élőben sokan azt játszák, hogy nem nézem meg a lapom míg nem kerül rám a sor stílust addig online látja pl hogy 29offsuit és bepipálja a fold négyzetet..míg élőben megnézi, egy picit gondolkodik hátha,mire dobja sok mp elmegy..és így tovább.

Vagyis míg online átlagosan 1perc egy parti addig élőben ez a szám 2-3 vagyis online 2szer 3szor annyi partit lehet játszani akkor is ha csak egy asztalnál ülünk..

és csak most olvastam söprű hozzászólását.. :)

én meg mint egy papagáj.. :)

Nekem erről a "csal a terem" dologról mindig 1 kép ugrik be :D