OFFTOPIC

Előző téma - Következő téma

TiB, Pozzato és 1 vendég van a témában



Az Alpine Sleepsoftban az az érdekes, hogy a közeli hangokban tényleg semmi... megy a tv a szobában és simán hallod, viszont szobán kívül meg mintha lezárnák a füledet, azért koliban hasznos termék ha aludni akar az ember.. :D
Érdekes, nekem meg ezek a szilikonok nem váltak be amúgy, amit butyi is linkelt, abban meg azt írja a legjobbnak a tesztelő, szerintem egyénfüggő ez, de tartok tőle hogy a veled egy légtérben lévők horkolását úgy tudod max kizárni, ha egy orrsövény műtétet végrehajtanak az elkövetőnél...  :-\

Találtam egy Ibanez gitárt 50k-ért.. meg kell vennem vagy felakasztom magam

Idézetet írta: buszberlet Dátum február 21, 2019, 02:55:49
Találtam egy Ibanez gitárt 50k-ért.. meg kell vennem vagy felakasztom magam

Akkor hamarosan a szomszédaid is itt fognak füldugóért sorban állni...

Idézetet írta: Tomka Dátum március 04, 2019, 15:55:11
Sziasztok!

Csak én érzem azt, hogy hónapok óta kevesebb az aktív felhasználó, mint mondjuk 1-2 évvel ez előtt?
Kevesebb hozzászólás születik, kisebb az olvasottság egyes fórumokban.

Mi lehet az oka?

Ezt és az erre jött válaszokat áthelyeztük az alábbi témába:
https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=6226.msg742163#msg742163

Gondolom mindenki emlekszik a 2016-ban tortent Chapecoense repulo tragediara, most volt a natgeon a tragedia utani nyomozas es azert zuhantak le, mert a legitarsasag tiszta adossag volt, ezert mindig kiszamoltak pontosan, hogy mennyit tankolnak es csak annyit tettek a gepbe es mivel nem pont ugy kellett menniuk ahogy kiszamoltak, meg egy kicsit el is szamoltak a mennyiseget, ezert nem volt elleg uzemanyaguk, hogy eljussanak a kituzott repterre, de tudtak a pilotak amugy hogy keves van benne csak ugy voltak vele, hogy ha lerakjak a bogotai repteren a gepet (ahova amugy elertek volna), akkor rajuk szall a hatosag es inkabb ugy gondoltak megprobaljak elerni az alapbol kituzott reptert de 16 km-el elotte ugy zuhantak le, mint egy ko...

https://youtu.be/i28Fc-YcCVo

1:04:20-tol van egy kb 10-15 perces eszmefuttatas, amit erdemes meghallgatni...

Idézetet írta: peshark Dátum március 11, 2019, 22:38:59
Gondolom mindenki emlekszik a 2016-ban tortent Chapecoense repulo tragediara, most volt a natgeon a tragedia utani nyomozas es azert zuhantak le, mert a legitarsasag tiszta adossag volt, ezert mindig kiszamoltak pontosan, hogy mennyit tankolnak es csak annyit tettek a gepbe es mivel nem pont ugy kellett menniuk ahogy kiszamoltak, meg egy kicsit el is szamoltak a mennyiseget, ezert nem volt elleg uzemanyaguk, hogy eljussanak a kituzott repterre, de tudtak a pilotak amugy hogy keves van benne csak ugy voltak vele, hogy ha lerakjak a bogotai repteren a gepet (ahova amugy elertek volna), akkor rajuk szall a hatosag es inkabb ugy gondoltak megprobaljak elerni az alapbol kituzott reptert de 16 km-el elotte ugy zuhantak le, mint egy ko...

Van egy sanda gyanúm, hogy a mai világban hasonló spórolások miatt még lesz egy jó pár légi katasztrófa. Ryanair is tudtommal elég rövidre fogja az üzemanyagot.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum március 12, 2019, 10:33:24
Van egy sanda gyanúm, hogy a mai világban hasonló spórolások miatt még lesz egy jó pár légi katasztrófa. Ryanair is tudtommal elég rövidre fogja az üzemanyagot.

Eleg nagy baj az.. Altalaban ezekbol a kiszamolos-sporolos esetekbol vannak a legnagyobb problemak.

Sziasztok!
Ejj skacok!
Alig kijövök a gerincsérvből és itt a következő gond!
Ma voltam optimarktba,hogy felméressem a szemem,új szemüveg csináltatása céljából!
Nem tudták bemérni!
Annyira rossz!
Vagy két éve mondták sztk-ba,hogy bármit teszek,sosem fogok többet látni 80%-nál!
Na,ez most odaáig fajult,hogy állítólag olyan 50-60%-ot látok,elvileg.
Most el vagyok kenődve,mert nem tudom,hogy lehet e majd így jogsi tanfolyamra járni vagy vezethetek e targit?
Asszem,hogy egyébként kb -6.5 kb a dioptriám mindkét szemen.
Szerintetek,mi lenne a megoldás?
Csak a lézeres látásjavító műtét?
Kontakt lencse?
Esetleg van vkinek jobb ötlete?
Így most hová mehetnék dolgozni?
Max a startba?
%-oltassam le magam vagy mi?
Előre is köszi a tippeket skacok!


A -6.5-et a szemeszek sem mondjak amugy olyan veszelyesnek, egy kozepes foku rovidlatasba boven belefer, nekem van olyan ismerosom akinek -7.5 meg -8 a szeme, kontaktlencse+szemuveg egyutt tokeletesen megoldja nala, a lencse azert kell pluszba a szemuveg melle meg, mert az ilyen nagy dioptriaju lencse nagyon torzit a szeleken, de lencsevel egyutt tokeletes. Igazabol ha nem zavar nagyon, hogy szemuveg nelkul gyakorlatilag semmit sem latsz, akkor nem biztos hogy egy amugy teljesen ep strukturaju szemet megmuttetnek..

mikisun:
https://www.youtube.com/watch?v=XtoFwGF341I
kinai szemmasszázs, 4 gyakorlat 2-3 perc naponta
3,5 éve csinálom 3,5 -ról most 1,5 dioptriás az okulárém

#3627 március 17, 2019, 23:55:49, mikisun
Peshark,Lajos!
Nagyon köszönöm a tippeket és tanácsokat,ami a problémát illeti!
Peshark már bizonyítottad párszor,hogy segítőkész vagy és lehet rád számítani!
Lajos,ki fogom próbálni ezt a szemtorna dolgot!
Köszönöm ismét nektek! :ok: :)

Ja!
Lajos ez minuszos szemnél is jó?
Nem írtad,hogy minuszos lenne.
Akkor ez most plusszosra jó vagy csak lemaradt a - jel véletlenül?

nemcsak diopriát javit, hanem fényérzékenységet, vagy ha nincs is szemuveged és pc-nél dolgozol, jobb mint az ocuvit meg hasonló vitAMINOK

#3629 március 28, 2019, 16:50:58, peshark
Sziasztok!

Remélem nem fog senkit sem zavarni itt ez a bejegyzés...

Egy ismerősöm - régi focis társam - egy nagy Újpest szurkoló történetét osztanám meg röviden nektek... Egy ideje kint dolgozik Németországban, nagyon közel volt ahhoz, hogy menyasszonyával új életet kezdhessen, aztán egyik reggel munkába menet frontálisan ütközött egy kamionnal... Két héten át intenzíves kezelésre szorult, többszöri műtéteken esett át, az ütközést túlélte, de több hónapos rehabilitáció vár rá kint Németországban, mely nem kis terhet ró a családra. Ha valaki tud és szeretne is neki segíteni, annak itt egy link, ahol lehet tájékozódni az elérhetőségekről, illetve berakom ide is..:

Az adományokat az alábbi bankszámlaszámra tudjátok küldeni:

Takács Tiborné (Krisztián édesanyja)
Bankszámlaszám: 11773449-20653112-00000000
Iban: HU36117734492065311200000000
Bic: OTPVHUHB

https://www.facebook.com/Adom%C3%A1nygy%C5%B1jt%C3%A9s-Tak%C3%A1cs-Kriszti%C3%A1n-r%C3%A9sz%C3%A9re-411800712970430/