Filmek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


After Louise. most néztem meg reggel :-) Egy viszonylag lassú folyású brit road movie. Nagyon emberi, nem túl bonyolult sztori, viszonylag kevés beszéddel, szerethető karakterekkel és pár igazán jó zenével.
Meglehetősen új film, trailer sem nagyon van még hozzá, HBO GO-n megnézhető.

[vimeo]https://vimeo.com/286781781[/vimeo]

Golden Globe
Rég szivatták már meg bárkit is ilyen mértékben a szakmában, mint ahogyan hajnalban a Netflixet. Lehetne azt mondani, hogy véletlen, de 34 jelölésből 2 díj azzal már példát statuáltak a vezetők. Netflix értésére lett adva, hogy visszább az agarakkal, jelölést kaptok, de díjat nem. Ezt alaposan megtervezték, ugyanis 90 ember befolyásolni kellett, mert lássuk be, eléggé jó tartalmakat gyártott a Netflix, kétség sem férhetett volna a győzelmeikhez egy-egy kategóriában.

Azt hiszem, hogy a legdurvább bizonyíték erre a legjobb dráma kategória: három Netflix jelöl, amik közül egyértelműen kiemelkedett a Marriage Story, aktualitásával, szereplőivel és mondanivalójával. Sokan már azt is megkérdőjelezték, hogy az 1917 bekerült, de végül ők kapták. Érthetetlen, ahogyan Mendes díja is, mert helyette Scorsese vagy Joon-ho-nak kellett volna kapnia.

Sorozatoknál várható volt, hogy az HBO-s Succession behúz majd egy-két díjat, mert a szakma imádja. Netflix két idei zászlóshajója viszont óriási pofont kapott: The Crown a föld legdrágább sorozata, rengeteg pénzt ölnek bele, de mindössze Colman tudott hozni egy díjat, ahogyan az Unbelievable se váltotta meg a világot. Az Apple is kapott egyet, hiszen ők is "bevásárolták" magukat a jelöltek közé, de végül díj nélkül maradtak (akkor már inkább Colmannek adták...).

Ami előtt még teljesen értetlenül állok: Legjobb férfi főszereplő minisorozatoknál: Russell Crowe???? Mi???? A 2000-es évek elején még érthető lett volna, amikor prime korszakát élte, de már bőven túl volt a csúcson, gyakorlatilag sermmi extrát nem tett le, sorozata is egy középszer volt, pedig óriási volt a hype előtt. Rajta kívül még négy olyan jelöl volt, akik közül bárki megkaphatta volna és senki egy rohadt szót sem szól. Sasha Baron Cohen élete szerepét hozta, bizonyítva, hogy mennyire sokoldalú, Jared Harris zseniális volt a Chernobylban, ahogyan Abbott is a 22-es csapdájában. Ők "eladták" a sorozataikat a szereplésükkel, de ez a Crowe első hely.. röhejes. Valószínűleg a díjban közrejátszott Crowe származása is, országának aktuális helyete, illetve a színész "tevékenységei" is.

Azt már megszokhattuk, hogy ezek a díjak nem az objektivitásukról híresek, de most voltak nagyon elrugaszkodott dolgok. Az biztos, hogy Hollywood letette a voksát a mozi fenntartása mellett, illetve a streaming ellen. Nem akarják elfogadni, hogy az a jelen és a jövő.

Jó hogy írtad a Marriage Story-t mert nem tudtam róla, meglátszik hogy enyhén szólva nem követem ma már napi szinten, hogy mi újság a filmiparban:-) Ez elég jó filmnek ígérkezik, azt nem tudom hogy itthon moziban már ment, menni fog, vagy egyáltalán nem is vetítik.
Scarlett Johanssont kifejezetten kedvelem, az Elveszett jelentésben szerettem meg igazán, elég régen láttam filmben egyébként.
A mozi mint olyan fenntartását viszont támogatom. Nyilván csökken a jelentősége, nyilván rengetegen HBO-n, Netflixen néznek filmet meg letöltik a filmeket, de a moziélményt semmi nem adja vissza, legalábbis szerintem.
Ez persze különösen egyes filmekre érvényes, pl. egy Star Wars vagy éppen egy olyan film mint a Gravitáció soha nem lesz olyan élmény tv-n mint moziban. Más tészta egy szűkebb rétegnek szóló művészfilm mondjuk ahol nem a látványvilág a lényeg.
A másik, hogy a mozi az szerintem egy komplex élmény, vagy nem is tudom hogy mondjam mit gondolok róla. szóval ott maga a film csak egy része a dolognak, előtte megbeszélitek mit nézzünk, mikor nézzük, jegyvétel, popcorn, kóla, elmenni, hazajönni, esetleg utána beülni egy kávára, akármire. Nem mondom hogy ezeket én mindet csinálom/szeretem mozizás esetén, de részei az egésznek valahol többé-kevésbé. És így ad az egész egy élményt amit én pl. nagyon szeretek.
Nyilván a jelentősége nagyban csökken a mozinak az ismert okok miatt, de megszűnni ( remélem ) soha nem fog.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum január 06, 2020, 15:42:58
Jó hogy írtad a Marriage Story-t mert nem tudtam róla, meglátszik hogy enyhén szólva nem követem ma már napi szinten, hogy mi újság a filmiparban:-) Ez elég jó filmnek ígérkezik, azt nem tudom hogy itthon moziban már ment, menni fog, vagy egyáltalán nem is vetítik.
Scarlett Johanssont kifejezetten kedvelem, az Elveszett jelentésben szerettem meg igazán, elég régen láttam filmben egyébként.
A mozi mint olyan fenntartását viszont támogatom. Nyilván csökken a jelentősége, nyilván rengetegen HBO-n, Netflixen néznek filmet meg letöltik a filmeket, de a moziélményt semmi nem adja vissza, legalábbis szerintem.
Ez persze különösen egyes filmekre érvényes, pl. egy Star Wars vagy éppen egy olyan film mint a Gravitáció soha nem lesz olyan élmény tv-n mint moziban. Más tészta egy szűkebb rétegnek szóló művészfilm mondjuk ahol nem a látványvilág a lényeg.
A másik, hogy a mozi az szerintem egy komplex élmény, vagy nem is tudom hogy mondjam mit gondolok róla. szóval ott maga a film csak egy része a dolognak, előtte megbeszélitek mit nézzünk, mikor nézzük, jegyvétel, popcorn, kóla, elmenni, hazajönni, esetleg utána beülni egy kávára, akármire. Nem mondom hogy ezeket én mindet csinálom/szeretem mozizás esetén, de részei az egésznek valahol többé-kevésbé. És így ad az egész egy élményt amit én pl. nagyon szeretek.
Nyilván a jelentősége nagyban csökken a mozinak az ismert okok miatt, de megszűnni ( remélem ) soha nem fog.

A mozi király dolog, viszont nekem személyesen van 2 bajom vele:
1. elmész filmet nézni, s körülötted csámcsogják a kibaszott kajájukat, mint akik pár hete nem láttak kaját (szerencsére 20 perc alatt elmúlik a feeling, mert elfogy az adag)
2. rúgja a széked a hátsó kolléga, vagy a veled egy sorban ülő idegbetegen rázza a lábát, amitől az egész sor egy különleges élményben részesül

Én öregszem, vagy más is küzd ezzel a szindrómával?  :D

Idézetet írta: Milan Dátum január 09, 2020, 22:14:08
Én öregszem, vagy más is küzd ezzel a szindrómával?  :D
Tobb, mint harminc eve jarok moziba, egyszeruen imadok filmeket nezni. A gimiben volt filmklubbunk - ott ismerkedtem meg igazan a filmtortenet klasszikusaival es a legnagyobb rendezokkel. Mindig is szerettem a vizualis muveszeti agakat.
A tinikorom kornyeken jelentek meg a multiplexek Budapesten, de a kozonsegben mindig jelen voltak a szekrugdosos, csamcsogos, hangosan beszelo mozibajarok a helytol vagy akar filmtol fuggetlenul is. Ezek engem annyira nem zavartak, a kozossegi elmeny reszenek tekintettem (pl. mint amikor egy rockkoncerten oldalba konyokolnek stb.)
Meg mindig elmegyek evente 3-4 alkalommal, de amiota mindenhol standard lett a digitalis projektor azota valahogy sokat vesztett a varazsabol a dolog. Egyszeruen olyan mintha dvd-t neznek csak a tevemnel 50x nagyobb kepernyon. Tul steril, tul szep, tul hibatlan.
Szoval ha filmekrol van szo nekem a celluloid hianyzik a legjobban.

Idézetet írta: junglefever Dátum január 10, 2020, 03:37:56
Tobb, mint harminc eve jarok moziba, egyszeruen imadok filmeket nezni. A gimiben volt filmklubbunk - ott ismerkedtem meg igazan a filmtortenet klasszikusaival es a legnagyobb rendezokkel. Mindig is szerettem a vizualis muveszeti agakat.
A tinikorom kornyeken jelentek meg a multiplexek Budapesten, de a kozonsegben mindig jelen voltak a szekrugdosos, csamcsogos, hangosan beszelo mozibajarok a helytol vagy akar filmtol fuggetlenul is. Ezek engem annyira nem zavartak, a kozossegi elmeny reszenek tekintettem (pl. mint amikor egy rockkoncerten oldalba konyokolnek stb.)
Meg mindig elmegyek evente 3-4 alkalommal, de amiota mindenhol standard lett a digitalis projektor azota valahogy sokat vesztett a varazsabol a dolog. Egyszeruen olyan mintha dvd-t neznek csak a tevemnel 50x nagyobb kepernyon. Tul steril, tul szep, tul hibatlan.
Szoval ha filmekrol van szo nekem a celluloid hianyzik a legjobban.

Annyit elfelejtettem megjegyezni, hogy nálunk a filmek eredeti nyelven mennek, feliratozva. Azért is fontosnak tartom, hogy csend legyen a teremben, mert elvesztődik a lényeg.  ;D


Két érdekes oldalt találtam, lehet már ismertétek, nekem újdonság volt. Különböző médiumok statisztikáival foglalkoznak.

• Nemzeti média-, és hírközlési hatóság kutatásai: http://nmhh.hu/kutatasok
• Filmforgalmazók Egyesületének kimutatásai: http://filmforgalmazok.hu/category/eves-osszesites/?future=false

Az első oldal alapján például kiderül, hogy ha jól értem, hogy Magyarországon 3 391 647 tévéelőfizetés van, a Digi csoport és a Telekom uralja a piac több, mint felét. A filmforgalmazók a mozis adatokkal foglalkoznak, tavaly például a Bosszúállók: Végjáték volt a legnépszerűbb film a magyar mozikban, 844 ezer nézővel.

Annak a filmnek a címét szeretném megtudni, amiben van egy elrabolt nő, és egy robot tartja fogva a megalkotója utasítására. Valaki esetleg?

Idézetet írta: Alk Dátum február 04, 2020, 17:14:51
Annak a filmnek a címét szeretném megtudni, amiben van egy elrabolt nő, és egy robot tartja fogva a megalkotója utasítására. Valaki esetleg?
Esetleg erre gondolsz? Nem mernék rá mérget venni.
https://www.youtube.com/watch?v=h9nrBkQ2YBo

Igen, ez az! :ok: Köszönöm! Eléggé kifogytam az ötletekből, így néha már ismétlés megy.

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 04, 2019, 17:31:41
Jöjjön egy filmajánló is: Élősködők (Parasite / Gisaengchung)
A koreai alkotás 2019-es, év legjobbja szerintem. Ha ők odateszik magukat egy filmnél, akkor az általában ütősre sikeredik, nem viccelnek. Azért nem linkelek trailert, mert felesleges, ugyanis a film merőben más. Nincsen egyértelmű besorolása, hogy vígjáték vagy dráma, esetleg thriller. Összetett, aktuális dolgokkal foglalkozik, gondolkodni sem árt közben, szóval aki valami végig könnyed John Wick-féle aprítást akar, az engedje el. Két család életéről szól, az egyik hasonlít a Shameless c. sorozat léhűtőihez (ingyen rovarírtás, wifi keresése és még lehetne folytatni a sort, parádés és egyben elkeserítő), akik szeretnének szintet lépni. Jön egy nagy lehetőség számukra egy gazdag család képében, ahonnét nincs visszaút. Dinamikus az egész, kiválóan megírt sztori, érdekes karakterek, igényes látványvilág, Hollywoodban instans Oscar-díj, át is fogják venni, abban biztos vagyok..
Összességében: 9,5/10

Most minden erről a filmről szól, megkapta az Oscart, megérdemelték, nagyon jó alkotás. Okkal értek el ekkora sikert, tényleg kiemelkedő volt. Végül nem kell a remake Hollywood részéről, megkapja az Oscart-díjat így is.  :ok:

Fogalmam sincs, hogy milyen film ez a Parasite, de viszont annyira jó érzés, hogy nem ez a beteg Joker nyert. Pedig ismervén az Oscar-díjas filmeket simán utóbbit vártam befutónak. Gondolom nem csak én.

Idézetet írta: SPF Admin Dátum február 10, 2020, 10:33:05
Fogalmam sincs, hogy milyen film ez a Parasite, de viszont annyira jó érzés, hogy nem ez a beteg Joker nyert. Pedig ismervén az Oscar-díjas filmeket simán utóbbit vártam befutónak. Gondolom nem csak én.
Egyfelől az volt az egyik opció, másfelől Sam Mendes alkotása, az 1917. Arról sem olvastam semmi rosszat, szakma is szerette, de akkor lett a hype a Parasite körül, annyira megszerették, nem meglepő, hogy megnyerte. Aminek én nagyon örülök, hogy Bong Joon Ho behúzta a legjobb rendezőnek járót. Ez a mezőny (Scorsese, Tarantino, Mendes és Phillips), szerintem ilyen all time top3.. És ő közülük tudta behúzni, erre méltán lehet majd büszke.

Amilyen filmeket készített Bong Joon Ho, érett már neki ez a díj: A halál jele (8,1 / 100000 szavazó), Okja (7,3 / 80000 szavazó), Madeo (7,8 / 40000 szavazó) és a Snowpiercer (7,1 / 260000 szavazó). Azért az látható, hogy a stabil szintet mindig hozta, de volt két kiemelkedő filmje is és van egy sanda gyanúm, hogy lesz is még bőven.

A legjobb férfi mellékszereplők felhozatala se volt piskóta, Brad Pitt, Anthony Hopkins, Tom Hanks, Al Pacino és Joe Pesci. Parádés, ahogyan az is, hogy mennyire gyűlölik a Netflixet. Ha jól emlékszem, akkor mindössze 2 díj, pedig szinte mindenhol jelölték őket. Egyik sem kiemelt kategória. Joaquin Phoenix megkapta a már megérdemelt szobrát (azért voltak neki bőven jó filmjei a Joker előtt is), de szerintem pár év és eljön majd Adam Driver időszaka. Miért mondom ezt? Zsinórban második jelölését gyűjtötte be, tényleg korszakos alakítások kellettek, hogy megverjék: Phoenix Jokere, illetve Mahershala Ali a Zöld könyvben.

Elvileg még pont belefér a jelölési határidőbe a következő filmje: The Last Duel. Ridley Scott rendezi (azért ő a szakma krémjébe tartozik), Adam Driver mellett Matt Damon a másik főszereplő, míg Ben Affleck mellékszereplő lesz. Női főszerepben a sorozatokból híressé vált Jodie Comer lesz, aki most szintén felkapott (Golde Globe jelölés). Sztori:
A The Last Duel a 14. századi Franciaországban élő két barátról szól, akik akkor fordulnak egymás ellen, amikor az egyikük megerőszakolja a másik feleségét. Az "árulásról és igazságosságról szóló nagyszabású történet"-ként körülírt film három különböző nézőpontból meséli el a feltételezett bűncselekményt, mivel a két férfi mellett a nő is fontos szerepet kap, aki nagy árat fizethet a vallomásáért: ha a két lovag király által elrendelt párbaja során a férje veszít, őt máglyán égetik el hamis vádakért.

McFarland, USA
(2015)

Jim White (Kevin Costner) lecsúszott sportedző, aki kellemetlen modora miatt egy állásában sem tud megmaradni, ezért családjával folyton költöznie kell. Utolsó lehetőségként egy mexikói határon fekvő kisváros, McFarland nyújthat neki munkát. Az edző és családja először viszolyog az ottani körülmények miatt, azonban hamarosan megtalálják a közös nevezőt a lakosokkal, White pedig rájön, hogy az ültetvényeken dolgozó fiatal munkások az életvitelük miatt kivételes futóadottságokkal rendelkeznek.

Véletlenül botlottam bele, de szerintem kiváló film! Egyszerű, de annál nagyszerűbb; sport, emberi értékek, ráadásul igaz történet alapján. Nagyon bejött! :topbet_125: