Darts fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Ma kezdődik az egy hetes dublini World Grand Prix. Linkelem az előrejelzést róla.  ;)
Akit esetleg érdekel, péntekig minden nap kiegészítem a cikket a következő nap előzetesével, tippjeivel.
http://www.sportfogadas.org/elozetes-Darts_World_Grand_Prix_Ujra_Taylor_a_tronon-3908.html

Nagyon alapos felvezető.  :ok: Köszönöm.

Taylor végső győzelméről mit gondoltok?

Baszki mekkora meccs volt a MvG vs Chisnall

Az elején Chisnall szórta a 180-akat, szép kiszállókat dobott, nagyon simán elhúzott 2-0 szettre.
Aztán a harmadik szettben dobott a 3-0-ért, elkúrta,  van Gerwen elkezdett keménykedni, de még itt is azt hittem, hogy sima Chisnall lesz. Aztán 2-1-nél is dobott a meccsért Chisnall, azt is elbaszta, 2-2 lett.
Végül behúzta simán a döntő szettet, de majdnem beszart, úgy izgult a végén.

10-2 a 180  Chisnall-nak.

Szerencsétlen Whitlock, b+, hogy lehet kiszopni 6-1ről, az rejtély. Bár a paraszt Hankey szándékosan erre játszott, hogy kizökkentse a ritmusból az állandó ordibálásokkal meg a játék folyamatos lassításával de ez akkor is nagyon durva, egy top 5ös játékostól, egy senki ellen.

Mostanában nem először csinálja. Wade ellen is ez volt legutóbb. Bár őt azért nem lehet egy lapon emlegetni Hankeyvel.
Hamarosan VB, remélem feléled a topic és szumos kolléga is megjelenik. Mára Lewisék mecsére raknék 180 overt. Taylor ihletett formában van, szegény Anderson-nak nem sok esélye lesz. Viszont holnap érdemes elveretni Hankey-t. Waites jó tömeget dob, 8 db 180as legutóbb Webby ellen. Kiszállókkal volt csak gondja, de a meccs végére belejött abba is. Illetve a nagy öreg O'Shea-ban is van érték. Magas átlag, remek kiszállók, szerintem túl lép Thorntonon, akinek már King ellen sem volt könnyű dolga.

Közben meg van a döntés a februárban rajtoló Premier League mezőnyéről.
Kicsit kurta-furcsán állítják össze, mert nem a világranglistás helyek alapján, hanem szubjektív módon, az elmúlt években elért eredmények alapján "pofára". Persze ez 80-90%-ban megegyezik a világranglistával, de ha valakinek nem tetszik az "arca" könnyen kitehető.
Ezt most egy ember "szívta meg": Wade
A 6. helyről küldték "pihenni", s "adtak lehetőséget, hogy folytatni tudja a kezeléseket"!  ;D
Helyette Gary Anderson jön, aki 18.-ként lett szabad kártyás. A VB teljesítménye alapján megérdemli. Aztán majd meglátjuk.

2014 Premier League Darts Competitors
Phil Taylor - 16-time World Champion
Michael van Gerwen - Reigning Premier League Darts Champion
Simon Whitlock - 2012 European Champion
Adrian Lewis - 2011 & 2012 World Champion
Dave Chisnall - 2013 World Grand Prix Runner-Up
Peter Wright - 2014 World Championship Finalist
Wes Newton - Two-time Major Finalist
Robert Thornton - 2012 UK Open Champion
Raymond van Barneveld - Five-Time World Champion
Gary Anderson - 2011 Premier League Darts Champion

2014 Premier League Darts - Dates & Venues

Night One
February 6
Echo Arena, Liverpool

Night Two
February 13
BIC, Bournemouth

Night Three
February 20
Odyssey Arena, Belfast

Night Four
February 27
SSE Hydro, Glasgow

Night Five
March 6
Westpoint Arena, Exeter

Night Six
March 13
Capital FM Arena, Nottingham

Night Seven
March 20
First Direct Arena, Leeds

Night Eight
March 27
The O2, Dublin

Night Nine
April 3
Motorpoint Arena, Cardiff

Night Ten
April 10
Motorpoint Arena, Sheffield

Night 11
April 17
GE Oil & Gas Arena, Aberdeen

Night 12
April 24
Phones 4u Arena, Manchester

Night 13
May 1
NIA, Birmingham

Night 14
May 8
Metro Radio Arena, Newcastle

Night 15
May 15
The Brighton Centre

Play-Offs
May 22
The O2, London

Szumos.
Most hallottam valami BDO vb-ről.
Az egy kategóriával lejjebb van,mint a PDC?

Idézetet írta: mikisun Dátum január 02, 2014, 21:25:26
Szumos.
Most hallottam valami BDO vb-ről.
Az egy kategóriával lejjebb van,mint a PDC?


Már nyitottam is neki külön topicot!  ;)

Az igazat megvallva egy másik szervezet. Viszont az élet úgy hozta, hogy tekinthetjük úgy, ahogy írtad is: "egy kategóriával lejjebb". Azok akik pénzt akarnak keresni és nagy összdíjazású, komoly versenyeken elindulni, egy idő után átnyergelnek a PDC-hez. Persze nem kötelező és nem is mindenki megy át. A BDO is profi szervezet, ott is vannak olyanok akik dartsból élnek, de kisebbek a pénzjutalmak, több a félprofi játékos, van női szakág és sok amatőr versenyt felkarolnak.

A két szervezet nincs jóban egymással egyébként. Sok országban megosztják a darts szervezeteket ezzel (országonként több szövetség van, attól függően hova húznak). A versenyzők nem is indulhatnak egymás versenyein (kettőt kivéve).

Amúgy sajnos elég keveset tudok a BDO működéséről. Ugye a dartsot is a fogadás viszi előrébb és BDO rendezvényekre keveset lehet fogadni (sok az ismeretlen ember és kevés az információja az irodáknak).
Arra viszont számítani kell -főleg fogadás szempontjából-, hogy a színvonal jóval gyengébb lesz. Néha már bosszantóan.  :crazy:

Wade nyilatkozata a kizárásról:
(Bocs, csak angolul találtam meg, de érdemes elolvasni)


JAMES WADE STATEMENT HAVE A READ!

Following speculation after his non-selection for the 2014 Premier League, James Wade has issued the following statement:

"I am obviously bitterly disappointed not be included in the Premier League Darts line-up for the first time in seven years.

"The news is devastating, particularly as I feel I was one of the four most consistent players in 2013, reaching the semi-finals in many televised tournaments, including the Premier League play-offs.

"Since Barry Hearn broke the news live on Sky Sports, there has been a large amount of speculation across media and social media platforms regarding the reasons of my omission. I would like to take this opportunity to clear up some confusion and confirm that I did not ask to be left out of the 2014 Premier League, nor did I decline an invitation as a lot of people are asking myself and my family.

"Further to this, I feel it is important to add that no medical professional has suggested I take a break either. My mental health issues have been well documented but my condition is manageable and I have all the right support systems around me.

"I have no choice now but to accept the decision made by the PDC and Sky Sports and work to make sure I am not in this position again.

"I have been working harder than ever on my game recently and this has come as a major blow but will strive to climb back into the top four as soon as possible, where recent history suggests I belong.

"Finally, I would like to thank my fans, family and my sponsors for their continued support both in the past and in the last 24 hours and I look forward to competing on TV again in the UK Open in March and all other televised PDC major events this year."

Hát igen.
Megerősítette a feltételezéseket.
Kiesett a "kosárból".
Talán ha elkezdene tornákat nyerni megint, nem tudnák így megkerülni.

Idézetet írta: szumos Dátum január 02, 2014, 22:51:26
Hát igen.
Megerősítette a feltételezéseket.
Kiesett a "kosárból".
Talán ha elkezdene tornákat nyerni megint, nem tudnák így megkerülni.

Ha ezt ilyen pofátlanul megmerték tenni, kicsit undorító módon a depresszióját ürügyül felhozván, szerintem nyerhet ő akárhogy, amíg nem úgy táncol, ahogy a nagyok fütyülnek, és nem fogja be a száját, addig takarékra lesz téve. Hiába, széllel szembe nem szabad pisilni. Nem Anderson-tól sajnálom az ajándékba kapott indulást, megérdemli, (valahol) de egy jó "Machine"-nak biztosan ott lenne a helye. Hajrá Wade!  :great:

Köszi,Szumos!
Tehát,akkor jól gondoltam.
Mindegy is!
Akkor egy Gerwen vagy egy Taylor ezeket nagyon elpáholná! ;D
Asszem,adják majd a BDO vb-t a Eurosporton!
Azért majd belenézek szerintem,hátha,feltűnik egy talentum! :D


Elkezdődött a darts idény is újra az első ET versennyel.
Németországban van. Nem írtam róla, mert félelmeim vannak az első versenyekkel kapcsolatban, de holnapra előfordulhat, hogy "kidugom az odúból a fejem"...

Addig is aki szívesen nézné, mert ugyanis van élő közvetítés (!), annak a stream:

LIVE DARTS! German Darts Championship Day One