Darts fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában


Idézetet írta: Pozzato Dátum december 21, 2017, 21:58:23
Teljesen laikusként én arra leszek kíváncsi, hogy Kína, Japán és Dél-Korea mikor kezdi el sportként kezelni a dartsot és látja meg benne potenciált. Addig fog tartani ugyanis az európaiak egyeduralma. Az ázsiai "gépek" beárazzák majd őket, de ez csak idő kérése.

Pontosan hasonló elmélet kezd megfogalmazódni bennem. Mindezek az eredményeknek az okai a kulisszák mögött keresendők!

Azért minél rövidebb egy meccs, azaz minél kevesebb szettet kell nyerni a meccshez, annál nagyobb a meglepetés előfordulásának esélye.
Ez valahol "állóképességi" verseny is, ami a rövidebb meccseken szerintem nem jön ki.

Mondjuk a sportágnak jót tesz, hogy a középszerbe belekényelmesedett "második vonalat" hazaküldik karácsonyozni és helyettük új arcok jönnek majd vissza a folytatásra.

De ezután hogyan alakul majd a Premier League jövő évi mezőnye?!
Meghívják megint azokat, akik a vb 32-t csak tévén nézték?
(4-en mennek csak a világranglistáról, 6-an szabad kártyával indulhatnak majd)

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 21, 2017, 21:58:23
Teljesen laikusként én arra leszek kíváncsi, hogy Kína, Japán és Dél-Korea mikor kezdi el sportként kezelni a dartsot és látja meg benne potenciált. Addig fog tartani ugyanis az európaiak egyeduralma. Az ázsiai "gépek" beárazzák majd őket, de ez csak idő kérése.

A tavalyi volt az első vb, ahol nem volt brit (angol vagy skót) a döntőben, szóval ez még csak nem is európai dominancia volt eddig, a briteket is csak lassan érte utol a kontinens.

Szerintem Wade, Chisnall kapásból kiesik. Lehet Lewist is pihentetik. Véleményem szerint Cross és Gurney tuti debütál. Taylor helye is felszabadul. Érdekes lesz a jövő évi PL az biztos.

Darts-vb: Karácsonyi szünet előtt állunk

Szombaton ugyancsak hosszú nap elé néznek a darts kedvelői! Péntekhez hasonlóan két etapban ugranak egymásnak a talpon maradt felek, hogy aztán a győztesek elégedetten vonulhassanak a három napos karácsonyi pihenőre! Olvasd tovább ITT![/url]


Idézetet írta: Jhanee Dátum december 22, 2017, 14:48:44
Hat ez nagyon gyenge volt te szarhazi Ian White...sajat kezdeseid nem tudtad hozni te nyomorult szemuveges kocsog... :bash: :cya:

Látom, végül nem 4.5 overre tetted...

Na én ezeket a napokat szeretem! Rendesen jön a felvázolt forgatókönyv. Nem tudom, miért nem lehet mindig így?  ;D

Paul Lim meg majdnem kilenc nyilasat dob Anderson ellen 8) aztán meg onnan elbukja a leget.  :great:

#952 december 23, 2017, 09:22:29, peshark
Hú volt néhány komoly kis második körös meccs, egy pár tanulságot le lehet szűrni a verseny további részére...

Price-ot sajnálom, mert jó játékkal verte White-ot (aki azért dobált össze-vissza néhányszor) de ez ahogy láttuk este is, gyakorlatilag SEMMIRE nem lesz elég Gerwen ellen  :bash: Gerwen hozza az ufó játékát, leget sem veszít egy 96-os átlag ellen, meg csóri Wilsonnak 4 nyila volt kiszállóra, abból 3 bullra... :o Hihetetlen játékot hoz megint Gerwen, nála jött az, amit a torna elején írtam, hogy valszeg megállíthatatlan lesz..

Vincent nagy formába lendült, még szettet sem veszített a vb-n, mondjuk következő körben a Barney - Kyle győztesével fog játszani, ott már izzadni fog a nagy melák, de érdemes lehet majd hendizni esetleg Barney ellen mert biztos hogy nyerni fog 1-2- akár 3 szettet..

Nagy megállapítás még, hogy mátyósan ne menjünk a színpadra, Suljo látszólag nem volt magánál teljesen, már az elején megbántam, hogy raktam rá, de végül csak kiszenvedte a győzelmet  :beerchug: Dimitri ellen azért nem lesz egyszerű dolga, bár most gyengébben játszott a fiatal belga, mint múltkor, de össze tudja szedni magát és a súlyozottan elhelyezett 100+os kiszállói megviccelhetik Suljot.

A legnagyobb szomorúságom viszont egyértelműen a drót alá eső D12 volt, egy csoda volt ahogy bedobta a 8 tökéletes nyilat Paul Lim, és a dupla is mennyin múlott... :( Ennél többet most nem tudott, de valószínűleg nagyon sokan még fénykorukban sem fognak így játszani, mint teszi azt a 63 éves szingapúri.

Mai meccsek: Délután kis lazább session látható, hogy aztán este jöjjenek a nagyágyúk.

Keegan Brown győzelmében nálam érték van, igaz hogy Zoran a meccs végét már elkapta, de ha nincs King sérülése, akkor az egy valószínű 3-0 neki és most Mervyn játszana itt... Keegan Brown 1,61

Délután legkomolyabb meccse lesz Bully Boy és Rob Cross meccse, az oddsok mutatják az esélyeket, azért Cross sokkal meggyőzőbb egész évben, a dupláin van még mit javítani olykor, de fontos pillanatokban azok is szoktak működni, itt nem várok meglepit. Cross -1.5 1,57

Utcsó meccs az szerintem egy csemege lesz, kiszámíthatatlan két játékos, West nem sok teret hagyott Benitonak az első meccsen, míg a gépfegyver kezű holland meg Cullent küldte haza, nagy ütközet lesz, akár sok szettel is, de konkrét tippet nem mondanék ide.

Este Gurney - Hendo meccs indít, Gurney remek formát mutatott, Hendo sem játszik rosszul, de azért Gurney most jobb, bár ha elkapja Big John, akkor lehetnek bajok, 1,14-ért nem raknék sokat Darylre, pedig nyerni fog...

Ezután Taylor végre hazaküldi Pipe-ot, szerintem még szoros sem lesz, bár ha Taylor gyengécskén kezd mint múltkor, akkor kihasználhatja a hiperszupergyors Pipe, de remélem nem így lesz.

Az utcsó ütközet egyértelműen a nap meccse, az 5x világbajnok Barney és Kyle Anderson között. Szívem szerint Barney húzza simán, de tudjuk jól, hogy Kylenak rendkívül jó keze van, a 180-akban is erős, fejben sincsenek bajok, ez egy szoros meccs lesz, akár még döntő szettel is, viszont az, hogy a vesztes nyer legalább 2 szettet, az nálam atom tipp, szóval 5.5 szett felett 1,72

Kis kiegészítés még: Keegan Brownék meccsén, ha az angol kezd, akkor érdemes lehet megjtászani egy -2,5es hendit, vagyis hogy max 1 szettet visz az osztrák, ugyanis ha Brown kezd, akkor elméletben egyetlen egy break elég ahhoz hogy jöjjön ez az opció, ha hozza a kezdéseit... Ooké, hogy ez így szinte sosem történik meg, de sokkal jobb az esély rá, mintha Zoran kezd és 2 szettet is breakből kellene nyerni. 3,4-ért én rakom, ha Keegan nyeri a bullra dobást. Ez ugye kb meccs előtt 3-4 perccel kikerül eredmenyek.com-ra is!

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 22, 2017, 22:19:10
Paul Lim meg majdnem kilenc nyilasat dob Anderson ellen 8) aztán meg onnan elbukja a leget.  :great:

Á, biztos voltam benne, miután nem jött az első dupla sorozat a 6-osra, hogy innen ez kampec  :bash:


Írtátok, hogy a PL-be hat hely meghívás alapján történik. Mennyi az esélye, hogy Lim bekerül a hatba?  ;D Gondolom egyenlő a nullával, pedig én tuti meghívnám, hatalmas forma a csávó. Ahogy elcsodálkozik, mikor bedobja vagy mellédobja, ahogy bemelegíti a karját, zseniális.  ;D

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 23, 2017, 11:09:33
Írtátok, hogy a PL-be hat hely meghívás alapján történik. Mennyi az esélye, hogy Lim bekerül a hatba?  ;D Gondolom egyenlő a nullával, pedig én tuti meghívnám, hatalmas forma a csávó. Ahogy elcsodálkozik, mikor bedobja vagy mellédobja, ahogy bemelegíti a karját, zseniális.  ;D

Ha meg is hívnák, nem hinném, hogy vállalná 63 évesen. Ráadásul ahhoz Angliába kéne költözni legalább 2 hónapra, ami nem kis költség, ráadásul az ingázás, szállás stb. ezt mind a játékosnak kéne állnia, s nem is biztos, hogy rentábilis lenne, ha rögtön mondjuk kiesne a március végi Judgement Nighton...Suljovic többek között tavaly ezért nem vállalta, pedig Ausztriából neki jócskán közelebb lenne Anglia.

Idézetet írta: robmiller Dátum december 23, 2017, 11:11:59
Ha meg is hívnák, nem hinném, hogy vállalná 63 évesen. Ráadásul ahhoz Angliába kéne költözni legalább 2 hónapra, ami nem kis költség, ráadásul az ingázás, szállás stb. ezt mind a játékosnak kéne állnia, s nem is biztos, hogy rentábilis lenne, ha rögtön mondjuk kiesne a március végi Judgement Nighton...Suljovic többek között tavaly ezért nem vállalta, pedig Ausztriából neki jócskán közelebb lenne Anglia.
Ezek szerint, akkor nem is éri meg annyira egy Angliától messzebb lakó számára, hogy induljon a PL-ben?

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 23, 2017, 11:32:38
Ezek szerint, akkor nem is éri meg annyira egy Angliától messzebb lakó számára, hogy induljon a PL-ben?

Ha nem lakik egy közeli országban, vagy nem költözik Angliába, akkor nem. Illetve csak úgy, ha topjátékos vagy, és éves szinten keresel annyit a dartsból (versenyek, szponzorok), hogy megtehesd, hogy ingázol. De ki tenné ezt heti szinten? Whitlock ausztrálként pl. úgy indult, hogy ő is eleve a karrierért Ausztráliában hagyta a családját, és Angliába költözött. Érdekes döntés, mert ha jól emlékszem a mostani Darts Magazinban le is írják, hogy a döntésre rá is ment a család. Suljovic pl. többek között családi okok miatt sem vállalta. Szóval kérdésedre a válasz véleményem szerint a nem. Jelenleg nem éri meg.

#958 december 23, 2017, 13:51:35, peshark
A darts elitjében csak akkor tudsz ott lenni, ha Anglia környékén élsz. Gyakorlatilag sokkal távolibb helyekről nem éri meg elutazgatni, meg nevezni meg stb ahogy már írta is Robmiller, pont ezért költözik az összes olyan játékos Angliába, aki valamit is kezdeni akar a dartscal. Akik PL-esek lehetnek idén: MvG, G.Anderson, P.Wright, Gurney, Barney (ez az 5-ös fix), aztán a maradék 5 helyért mehet a vb-n is a harc, Price esélyes még, a Chisnall-Wade-Lewis hármasból szerintem Lewis azért bekerül, de hát ki tudja ezt... :D

Szerk.: Suljovic is jó esélyekkel pályázik, ha vállalja is a szereplést, amit tavaly nem tett meg, de idén még nem mondta vissza...

#959 december 23, 2017, 13:52:04, robmiller
Idézetet írta: peshark Dátum december 23, 2017, 13:02:31
Akik PL-esek lehetnek idén: MvG, G.Anderson, P.Wright, Gurney, Barney (ez az 5-ös fix), aztán a maradék 3 helyért mehet a vb-n is a harc

Mármint maradék 5 helyért :) 10 fős a PL.