Vuelta a Espana 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


1. szakasz

1. Jumbo-Visma
2. Mitchelton-Scott
3. Deceuninck-QuickStep
4. Team Sunweb
5. EF Education First

Vuelta a Espana: Belevágnak a közepébe

Visszatérnek a hagyományokhoz és csapatidőfutammal indul a spanyol háromhetes körverseny! Olvasd tovább


1. szakasz

1. Jumbo Visma
2. Ineos
3. Movistar
4. Quick Step
5. CCC

1. szakasz

1. Team Jumbo-Visma
2. Team Ineos
3. Movistar Team
4. Astana
5. CCC Team

1.

1. CCC Team
2. Team Jumbo-Visma
3. Movistar Team
4. Team Sunweb
5. Team INEOS

1. Szakasz

1. Team Jumbo-Visma
2. Team INEOS
3. Deceuninck-Quick Step Team
4. Team IF Education First
5. Astana Pro Team

Az összetett tippek egyesítése végén - rápillantva a táblázatra -, meglepődtem.

Viszonylag sokan tippeltetek. Érdekes, hogy egymástól függetlenül, mégis sok helyen ugyanazon versenyzők szerepelnek. Kiváncsi lennék, mit mondana egy pszichológus, mire vezethető ez vissza. Én laikusként arra gondolok, hogy az ember biztosra megy, kevésbé mer kockáztatni. Ha van egy felállított erősorrend (irodák/szakértők által), akkor azt nehezebben írjuk felül, főleg akkor, ha mi is hasonló következtetésre jutunk.

Az összetettre leadott tippek 70%-át lefedi három versenyző.
Pontverseny kapcsán már nagyobb a szórás, bár két bringás kiemelkedik, ők teszik ki a tippelhető helyek 50%-át.
A fiatal versenyzőknél egészen elképesztő 82%-os arányban dominált három bringás.
Ami meglepőbb, hogy hegyi trikónál 60% feletti a három versenyző aránya. Egy olyan trikónál, amit az irodák sem nagyon tudnak belőni.

Összegezve így elöljáróban azt kell, hogy mondjam: nüanszok döntenek majd a harmadik hét végén köztetek.

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 23, 2019, 20:43:40
Az összetett tippek egyesítése végén - rápillantva a táblázatra -, meglepődtem.

Viszonylag sokan tippeltetek. Érdekes, hogy egymástól függetlenül, mégis sok helyen ugyanazon versenyzők szerepelnek. Kiváncsi lennék, mit mondana egy pszichológus, mire vezethető ez vissza. Én laikusként arra gondolok, hogy az ember biztosra megy, kevésbé mer kockáztatni. Ha van egy felállított erősorrend (irodák/szakértők által), akkor azt nehezebben írjuk felül, főleg akkor, ha mi is hasonló következtetésre jutunk.

Az összetettre leadott tippek 70%-át lefedi három versenyző.
Pontverseny kapcsán már nagyobb a szórás, bár két bringás kiemelkedik, ők teszik ki a tippelhető helyek 50%-át.
A fiatal versenyzőknél egészen elképesztő 82%-os arányban dominált három bringás.
Ami meglepőbb, hogy hegyi trikónál 60% feletti a három versenyző aránya. Egy olyan trikónál, amit az irodák sem nagyon tudnak belőni.

Összegezve így elöljáróban azt kell, hogy mondjam: nüanszok döntenek majd a harmadik hét végén köztetek.

Pedig erdekes, szerintem nincs igazi nagy favoritja most ennek a Vueltanak es emiatt egy nagyon erdekes verseny is lehet belole. A hosszabbitas podcastjet hallgatva ok sem tudtak tul sok okossagot mondani, ennek ellenere az altalad leirt helyzet.. :) Szerintem a legtobb ember a fogadoirodak alapjan irta be a tippeket, akik azert bringaban (is) nagy szazalekban helyesen lovik be a sorrendet, de itt szep oddsokat lehet fogni nehany meglepi versenyzo altal.. :D

1.

1. Jumbo-Visma
2. Ineos
3. EF
4. CCC
5. Movistar

Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 23, 2019, 22:24:14
Pedig erdekes, szerintem nincs igazi nagy favoritja most ennek a Vueltanak es emiatt egy nagyon erdekes verseny is lehet belole. A hosszabbitas podcastjet hallgatva ok sem tudtak tul sok okossagot mondani, ennek ellenere az altalad leirt helyzet.. :) Szerintem a legtobb ember a fogadoirodak alapjan irta be a tippeket, akik azert bringaban (is) nagy szazalekban helyesen lovik be a sorrendet, de itt szep oddsokat lehet fogni nehany meglepi versenyzo altal.. :D
Szerintem sincsen egyértelmű favorit, ezért volt számomra is meglepő látni az eredményeket. Az is igaz, hogy nincsen nagy mintám, nem 100 főről beszélünk. Érdekes lesz a következő három hét, hasonlóan izgalmas versenyt remélek minden téren, mint a Tour de France alatt volt.  :ok:

Szeretem a bringat, meg Armstrong Ullrich Beloki idejeben szerettem meg Sipiek altal. Ez kb haromhetesekre koncentralodik, meg egy egy klasszikus egy naposra. A tobbi infom innen van, vagy hirekbol.

Nyilvan a tudasom es ismereteim meg sem kozeliti a tietek, igy egyertelmu hogy a tippelesnel az esetek nagy reszeben az irodakra hagyatkozom. Ahogy a touron, itt is nehany szakasz megtekintése, a kozvetites hallgatasa utan mar atlathatobb lesz az eselyesek kore, igy konnyebb lesz tippelni, akar oddsok ismerete nelkul is. De addig is a tobbseg nyilvan elsosorban a bet es az unibet oddsaibol meritett ötletet, nyilvan ez az oka a sok hasonlosagnak.

1.
1 Jumbo-Visma
2 Ineos
3 D Quick Step
4 Movistar
5 Mitchelton Scott

stage1

1. Jumbo Visma
2. Ineos
3. Movistar
4. Quick Step
5. Sunweb

Sok sikert kívánok mindenkinek  :ok:

Idézetet írta: MessiÁs Dátum augusztus 24, 2019, 00:46:31
Szeretem a bringat, meg Armstrong Ullrich Beloki idejeben szerettem meg Sipiek altal. Ez kb haromhetesekre koncentralodik, meg egy egy klasszikus egy naposra. A tobbi infom innen van, vagy hirekbol.

Nyilvan a tudasom es ismereteim meg sem kozeliti a tietek, igy egyertelmu hogy a tippelesnel az esetek nagy reszeben az irodakra hagyatkozom. Ahogy a touron, itt is nehany szakasz megtekintése, a kozvetites hallgatasa utan mar atlathatobb lesz az eselyesek kore, igy konnyebb lesz tippelni, akar oddsok ismerete nelkul is. De addig is a tobbseg nyilvan elsosorban a bet es az unibet oddsaibol meritett ötletet, nyilvan ez az oka a sok hasonlosagnak.

Beloki, Ullrich és a többiek, de szép is volt. Sípos úr hiányzik a közvetítés alatt.. Akkoriban még szerettem hallgatni a magyar kommentárt, Knézyvel jól kiegészítették egymást. Nagy százalékban ő is hozzájárult, hogy ilyen imádat kialakuljon a sportág iránt. Emlékszem még Bodrogi ezüstjét hogyan közvetítte.. Akkor szerintem sokan sírtak vele együtt a TV képernyője előtt. Továbbra is a kedvenc felvételem:
https://www.youtube.com/watch?v=FGQZnCZl5pk

Amikor Wiggins szenved az időfutamon olimpiai bajnokként és kap Lacitól másfél percet.. Majd rá egy-két évre verhetetlen lesz.  ??? :)

1. Jumbo Visma
2. Ineos
3. Movistar
4. CCC
5. Astana