adózás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: songokupatrik Dátum szeptember 29, 2018, 18:25:37
nem tolom én milliókkal csak néha néha azér akad valami azt a seggemnek van kedve kinlódni velük, bár nem vágom hogy kajakra lelehet akasztani 3-400000 ezreket és egyáltalán nem zavarja őket? Tapasztalat is van a válaszod mögött vagy csak reptébe? annyi gyökér van már a neten ezzel a témával kapcsolatba hogy nem lehet eldönteni hogy mi a pálya  :laugh:
kössz az egyértelmű választ imádlak :ok:

Ha nyersz havi 3-400,000-t, azt még bőven tudod "porlasztani": netes pénztárcákon keresztül online elköltöd egy részét, netes pénztárcából bankkártyán keresztül felveszed (ezek alapból nem látszanak Magyarországon) illetve részben hazautaltatod, mondjuk a transferwise szolgáltatáson keresztül, ahol egyébként jellemzően legális jövedelmek érkeznek Magyarországra. Utóbbinál még azt is megoldhatod teljesen legálisan, hogy ne mindig a te nevedre érkezzen a pénz.
De ez a nagyságrend tényleg nem olyan nagy, hogy akár egy összegben utalva szemet szúrjon, hisz van közel fél milllió külföldön élő, dolgozó magyar, aki havi szinten nagyságrendileg ennyit utal haza a kint adózott jövedelméből.
És a fent említett példák egyikénél sem közvetlenül egy fogadóirodától érkezik a pénzed.

Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 29, 2018, 21:53:21
Ha nyersz havi 3-400,000-t, azt még bőven tudod "porlasztani": netes pénztárcákon keresztül online elköltöd egy részét, netes pénztárcából bankkártyán keresztül felveszed (ezek alapból nem látszanak Magyarországon) illetve részben hazautaltatod, mondjuk a transferwise szolgáltatáson keresztül, ahol egyébként jellemzően legális jövedelmek érkeznek Magyarországra. Utóbbinál még azt is megoldhatod teljesen legálisan, hogy ne mindig a te nevedre érkezzen a pénz.
De ez a nagyságrend tényleg nem olyan nagy, hogy akár egy összegben utalva szemet szúrjon, hisz van közel fél milllió külföldön élő, dolgozó magyar, aki havi szinten nagyságrendileg ennyit utal haza a kint adózott jövedelméből.
És a fent említett példák egyikénél sem közvetlenül egy fogadóirodától érkezik a pénzed.


Na mar csak annyi a kerdesem hogy utaljam ki inkabb netes penztarcara vagy utalhatom egybol kajakra az otp s bankszamlamra? Egyenlore 60at akasztottam le 1-2nap alatt, nem sok de legalabb a penz azt mar lekertem kis osszegekbe az otp s szamlamra

Idézetet írta: songokupatrik Dátum október 08, 2018, 08:57:25
Na mar csak annyi a kerdesem hogy utaljam ki inkabb netes penztarcara vagy utalhatom egybol kajakra az otp s bankszamlamra? Egyenlore 60at akasztottam le 1-2nap alatt, nem sok de legalabb a penz azt mar lekertem kis osszegekbe az otp s szamlamra


Kajakra csapasd inkább kifele a gempát netes pénztárcára, jobban jársz!

Idézetet írta: NoCukor Dátum október 08, 2018, 09:44:48

Kajakra csapasd inkább kifele a gempát netes pénztárcára, jobban jársz!

Amit kiutaltam otp re azzal milegyen? Netes pénztárcán keresztül meg hogy tudom megoldani hogy a kess a kezembe legyen? onnan nem gáz ha beutalom otp re? vagy csak neten tudom elkölteni?

kezdem vágni a helyzetet de még mindig nem az igazi, bocsmár a sok pöcsölésért

Nem para a pöcsölés tesóarc, minden sápadtarcú így kezdi!

A netes pénztárcán lévő összeget ugyanúgy ki tudod utalni akár az otp-s számládra, vagy akár ignyelhetsz skrill/neteller vagy a most népszerű revolut kártyát is, és akkor a bankokat totál ki tudod iktatni. De ha ezt nem akarod akkor is célszerűbb netes pénztárcán keresztül utalni az otp-s számládra, mert az utóbbi időben néhány bank elutasítja a külföldi irokdáktól érkező utalásokat. Ha meg használsz egy nete tárcát kvázi közvetítőként akkor ők nem tudják, hogy az az összeg éppenséggel sportofgadásból származott.

Idézetet írta: NoCukor Dátum október 08, 2018, 13:50:41
Nem para a pöcsölés tesóarc, minden sápadtarcú így kezdi!

A netes pénztárcán lévő összeget ugyanúgy ki tudod utalni akár az otp-s számládra, vagy akár ignyelhetsz skrill/neteller vagy a most népszerű revolut kártyát is, és akkor a bankokat totál ki tudod iktatni. De ha ezt nem akarod akkor is célszerűbb netes pénztárcán keresztül utalni az otp-s számládra, mert az utóbbi időben néhány bank elutasítja a külföldi irokdáktól érkező utalásokat. Ha meg használsz egy nete tárcát kvázi közvetítőként akkor ők nem tudják, hogy az az összeg éppenséggel sportofgadásból származott.

Es ha egyszer valaha megkerdik mibol jon? Mi az egyertelmu valasz ra? Vagy az a kutyat nem erdekli? Akkor nyomom neki netellerel azt hello
Kösz az ertelmes valaszokat  :great:

#381 december 23, 2018, 09:59:01, xecutor
Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 29, 2018, 21:53:21
Ha nyersz havi 3-400,000-t, azt még bőven tudod "porlasztani": netes pénztárcákon keresztül online elköltöd egy részét, netes pénztárcából bankkártyán keresztül felveszed (ezek alapból nem látszanak Magyarországon) illetve részben hazautaltatod, mondjuk a transferwise szolgáltatáson keresztül, ahol egyébként jellemzően legális jövedelmek érkeznek Magyarországra. Utóbbinál még azt is megoldhatod teljesen legálisan, hogy ne mindig a te nevedre érkezzen a pénz.
De ez a nagyságrend tényleg nem olyan nagy, hogy akár egy összegben utalva szemet szúrjon, hisz van közel fél milllió külföldön élő, dolgozó magyar, aki havi szinten nagyságrendileg ennyit utal haza a kint adózott jövedelméből.
És a fent említett példák egyikénél sem közvetlenül egy fogadóirodától érkezik a pénzed.
Kérlek segítsetek tisztázni a helyzetet. Most akkor az adatcsere egyezmény értelmében a skrill, neteller küldi a tranzakciókat a NAV-nak (nem az év végi egyenleget).
Ha egy külföldi fogadóirodától jön be pénz a skrill számlára, akkor azt látni fogja a NAV, hiába veszem fel ATM-ből. Itt https://kiszamolo.hu/prepaid-kartyak-nem-tartoznak-a-jelentesi-kotelezettseg-ala/ 2015-ben azt írják a prepaid kártyákra nem vonatkozik a jelentési kötelezettség. Ez még érvényes?

Helyesbítek ez alapján: https://tax-free.today/blog/35-ways-to-avoid-the-crs/ a CRS (Common Reporting Standard) magyar nevén automatikus info csere értelmében nem tranzakciós adatokat küéldenek, hanem év végi egyenleget:
Idézet22. The account balance is only exchanged on the agreed date
The exchange of information does not provide a complete picture. In other words, information about the account balance and the accrued interests is only exchanged on the set date, which is the 31st December.

Therefore, if your business account existed before the CRS came into effect, you could transfer the money to another account before the deadline (to a bank account in a country without the CRS, for example) and return the money a few days later.

This way, the business account would remain outside of the common reporting standard.

Nem lehetne ezeket az under 10 hozzaszolasos buzgo mocsingokat kitiltani az adozas temabol? Vagy legalabb ignoralni?  nem vagyok en a kerdesek tapasztalatok megosztasa ellen, de aki egyenesen ide jon, sportfogadashoz hozza nem szolt, de adozni akar, az mar rokton feltuno...

igy ponyt szezon végén biztos a HALadó érdekli:-P

Idézetet írta: AC_28 Dátum december 23, 2018, 12:33:22
Nem lehetne ezeket az under 10 hozzaszolasos buzgo mocsingokat kitiltani az adozas temabol? Vagy legalabb ignoralni?  nem vagyok en a kerdesek tapasztalatok megosztasa ellen, de aki egyenesen ide jon, sportfogadashoz hozza nem szolt, de adozni akar, az mar rokton feltuno...

Komolyan nem értem mi a probléma tárgya? Szeretnék belefogni, ezért tájékozódom. Mi ebben a feltünő?

Idézetet írta: xecutor Dátum december 23, 2018, 20:03:57
Komolyan nem értem mi a probléma tárgya? Szeretnék belefogni, ezért tájékozódom. Mi ebben a feltünő?

A tippmixen nyert zseton már adózottnak számít.

Idézetet írta: xecutor Dátum december 23, 2018, 20:03:57
Komolyan nem értem mi a probléma tárgya? Szeretnék belefogni, ezért tájékozódom. Mi ebben a feltünő?

Nincs itt semmilyen probléma, csak az utóbbi időben gyakran megesett, hogy valaki csak azért regisztrált, hogy egy olyan adózással kapcsolatos kérdést tegyen fel, ami már n-szer elhangszott és meg is volt válaszolva. Ezért ez a reakció, de nyilván a te esetedben nem ez a helyzet, hisz nem ma regisztráltál.  ;)

Szóval a lényeg és ez személyes vélemény: alapjáraton a Skrill/Neteller nem küld semmit, így a NAV sem értesül semmiről. Tehát nincs automatikus adatküldözgetés. Abban az esetben viszont ha egy NAV ellenőrzés folyik ellened, akkor viszont tudomást szerezhetnek a Skrilles/Netelleres pénzedről is.

#387 december 23, 2018, 21:31:44, SPF Admin
Idézetet írta: Milan Dátum december 23, 2018, 20:27:35
Nincs itt semmilyen probléma, csak az utóbbi időben gyakran megesett, hogy valaki csak azért regisztrált, hogy egy olyan adózással kapcsolatos kérdést tegyen fel, ami már n-szer elhangszott és meg is volt válaszolva. Ezért ez a reakció, de nyilván a te esetedben nem ez a helyzet, hisz nem ma regisztráltál.  ;)

Szóval a lényeg és ez személyes vélemény: alapjáraton a Skrill/Neteller nem küld semmit, így a NAV sem értesül semmiről. Tehát nincs automatikus adatküldözgetés. Abban az esetben viszont ha egy NAV ellenőrzés folyik ellened, akkor viszont tudomást szerezhetnek a Skrilles/Netelleres pénzedről is.
Köszönöm a korrekt választ. Én is erre jutottam többek közt az alábbi fórum alapján: reklám nem engedélyezett

Ez lehet kárörvendésnek hangzik, viszont kíváncsi lennék, hogy volt-e már valakinek olyan tapasztalata, hogy nyert tegyük fel több milla körüli összeget egy irodánál és kiutalta a bankszámlájára aztán kapott egy nav-os ellenőrzést valamikor a közeljövőben a nyeremény után, milyen büntetést kapott(ha kapott). Mert valljuk be ez a sportfogadás utáni adózás egy olyan téma, hogy konkrétat szerintem senki sem tud róla mondani, még az sem aki benne dolgozik. Szóval nehéz olyan embert találni akinek van személyes tapasztalata például arról, hogy milyen az amikor egy irodától kiutalt nagyobb pénzt utána valamilyen úton módon megtalálja a NAV. Meg nehéz olyan embert is találni aki valaha adózott volna irodától kiutalt pénzt után.

Idézetet írta: Betman91 Dátum december 24, 2018, 23:37:12
Ez lehet kárörvendésnek hangzik, viszont kíváncsi lennék, hogy volt-e már valakinek olyan tapasztalata, hogy nyert tegyük fel több milla körüli összeget egy irodánál és kiutalta a bankszámlájára aztán kapott egy nav-os ellenőrzést valamikor a közeljövőben a nyeremény után, milyen büntetést kapott(ha kapott). Mert valljuk be ez a sportfogadás utáni adózás egy olyan téma, hogy konkrétat szerintem senki sem tud róla mondani, még az sem aki benne dolgozik. Szóval nehéz olyan embert találni akinek van személyes tapasztalata például arról, hogy milyen az amikor egy irodától kiutalt nagyobb pénzt utána valamilyen úton módon megtalálja a NAV. Meg nehéz olyan embert is találni aki valaha adózott volna irodától kiutalt pénzt után.

Gazember kolléga volt, aki önként és dalolva egyből adózott a sok-sok milliós nyereményei után, bár az is lehet, hogy csak a más, illegális forrásból származó bevételeihez próbált ilyen látványos módon "jövedelemigazolást" szerezni.