Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Teljesen magába szippantott a Trónok harca legutolsó része, legjobb fantasy ever, amit meg mer húzni az írója, ahogy a kliséket félredobja az félelmetes.

Reakciók az utolsó rész után, kicsit durva  ;D
(Nyomokban Spoilert tartalmaz.)
Game of Thrones: Red Wedding Reactions Compilation

Most már meg kell venni a könyveket is.

Idézetet írta: TiB Dátum június 04, 2013, 11:00:09
Köszi a tippeket Pozzato! :beerchug:

Annyira rákaptam mindkettőre, hogy pillanatok alatt elfogytak a részek :) A House of Cards-hoz hasonló sorozatot kerestem, mert elkapott a világa, és az Elnök emberein már túl vagyok, szóval így kötöttem ki a Boss-nál. Kíváncsi vagyok milyen lesz.
Igazán nincs mit :ok: Én meg elkezdem nézni a Bosst :great:

Idézetet írta: Dopamin Dátum június 04, 2013, 13:45:15
Teljesen magába szippantott a Trónok harca legutolsó része, legjobb fantasy ever, amit meg mer húzni az írója, ahogy a kliséket félredobja az félelmetes.
Reakciók az utolsó rész után, kicsit durva  ;D

A reakciók rendben vannak, de ebből is látszik nem sokan olvasták a könyvet.  ;D

Idézetet írta: Cpt. Szikla Dátum június 04, 2013, 15:17:19
A reakciók rendben vannak, de ebből is látszik nem sokan olvasták a könyvet.  ;D

Hát igen.
Bár könyv olvasás közbe is lehettek hasonló reakciók,
Sorozatjunkien írta sok könyves, hogy ennél a résznél sokan a falhoz dobták a könyvet.  ;D

Idézetet írta: Cpt. Szikla Dátum június 04, 2013, 15:17:19
A reakciók rendben vannak, de ebből is látszik nem sokan olvasták a könyvet.  ;D

Akik olvasták a könyvet, azoknak is volt új, ultrabrutál jelenet. (Konkrétan az én fejem is bevágható lett volna ebbe az összeállításba, pedig kb. tudtam, mi jön.)
Martin (az író) egy perverz, szadista állat, de a két producer megpróbálja túllicitálni. Ez már legalább a 4. olyan jelenet a sorozatban, amikor olyan durva jelenetek kerülnek be pluszban, amelyek az eredeti műben nem voltak benne...

A könyvek olvasását én is itt akartam másodjára abbahagyni, az első alkalom az Theon hajtóvadászatakor volt, mikor "sikeresen elkapta" a Stark gyerekeket.

Idézetet írta: Knapp Dátum június 04, 2013, 16:13:22
A könyvek olvasását én is itt akartam másodjára abbahagyni, az első alkalom az Theon hajtóvadászatakor volt, mikor "sikeresen elkapta" a Stark gyerekeket.

Nekem az a bajom, hogy nem tartunk sehová, elolvastam x ezer oldalt és gyakorlatilag hiányérzetem van. És ugye 7 kötetesre lett ez tervezve, meg se fogja élni Martin. Ezektől eltekintve remek a könyv és a sorozat is.

Idézetet írta: Cpt. Szikla Dátum június 05, 2013, 11:18:34
Nekem az a bajom, hogy nem tartunk sehová, elolvastam x ezer oldalt és gyakorlatilag hiányérzetem van. És ugye 7 kötetesre lett ez tervezve, meg se fogja élni Martin. Ezektől eltekintve remek a könyv és a sorozat is.

Főleg Dany szálára jellemző ez szerintem, de az ADwD vége alapján, most már nagyon remélem, hogy beindulnak a dolgai. :D

Két sorozatot ajánlanék a figyelmetekbe, az egyik már több, mint 12 éves és a második világháborút helyezi előtérbe, a másik pedig egy autós, vállalkozásos, reality show.

Az elit alakulat (Band of Brothers)
Amerikai, második világháborús sorozat. Az amerikai hadsereg 101-es légiszállítású hadosztályának 506-os ezredét mutatja be. 10 epizódos, 1 epizód körülbelül 45 perces.

Nagymenők négy keréken (Car fellas)
Három, használtautó vállalkozást vezető olasz férfi, Mikey, Tommy és Mario alkudozásokkal teli vállalkozás vezetését mutatja be.

Idézetet írta: TiB Dátum június 09, 2013, 10:26:47
Volt egy kis lemaradásom, de befejeztem az Office 9. évadját.

Nancy után ennek is vége :'( Kár, pedig nagy volt. That's what she said.

Creed&MichaelScott! 8) :ok:

Creed Bratton "All the Faces" Live on asidesmusic.com (As Heard on The Office Finale)
Az Office nekem is nagyon hiányozni fog, majdnem megkönnyeztem az utolsó részt. Nálam is Michael és Creed volt a nyerő, na meg Dwight. Már gondolkozom az újranézésen, legalábbis az első 4 évadén.  :) Egyébként, ha tetszett az Office, és nem ismernéd, akkor ajánlanám a Parks and Recreationt. Az első 6 részen túl kell esni, de utána iszonyatosan jó sorozat.

Idézetet írta: Herry00 Dátum június 05, 2013, 11:59:31
Főleg Dany szálára jellemző ez szerintem, de az ADwD vége alapján, most már nagyon remélem, hogy beindulnak a dolgai. :D
Idézetet írta: Cpt. Szikla Dátum június 05, 2013, 11:18:34
Nekem az a bajom, hogy nem tartunk sehová, elolvastam x ezer oldalt és gyakorlatilag hiányérzetem van. És ugye 7 kötetesre lett ez tervezve, meg se fogja élni Martin. Ezektől eltekintve remek a könyv és a sorozat is.

Húzza az időt, mert egyrészt ki kell valamivel tölteni a 7 kötetet, másrészt meg kell nőnie a sárkányoknak és a gyerekeknek is.
Inkább attól félek, hogy fingja nincs, hogy fejezze be a sztorit, mert ha annyira benne lenne a történet, akkor már kiírta volna magából 15 év alatt.
Szerintem most olvasgatja a fórumokon a különböző teóriákat, hogy ötleteket merítsen belőle. hehe

Abban reménykedem, hogy az HBO majd rugdalja kicsit, mert lassan utoléri a tévésorozat a könyveket. (a 4-5. kötetet én egy évad alatt lezavarnám. Tököm tele van a másfélmillió lépés Westeroson jellegű barangolásokkal.    ;D

Viszont a világ, amit megteremtett, hatalmas, évtizedekig lehet belőle (hozzá) regényeket írni a különböző mellékszálakról és előzményekről. Na meg lényegében bármelyik főbb szereplő kaphatna egy külön tévésorozatot. Pl. egyszer megfilmesíthetik Robb Stark hadjáratát is.   ;D

Én az Angol sorozatokat is bírom.
Luther,Utópia, Vexed,Misfits
A régebbi vígjátékokról nem is beszélve.
A Fekete vipera (Rowan Atkinson,Tony Robinson,Hugh Laurie),IT Crowd, Black Books,Halló Halló, Csengetett Mylord.

Nemsokára jön a Luther 3. évad. Idris Elba már a Wire-ben is jó volt. De ebben a sorozatban kedveltem meg igazán.
Aki pedig igazán elszállt sorozatot akar, annak nagyon ajánlom az Utópiát.

Nálam a Róma című sorozat a nagy favorit :)


Erről a sorozatról meg is feledkeztem; pedig nagyon nagy kedvenc! :topbet_125:

Millennium TV series promo starring Lance Henriksen

És az egyik legjobb theme-je van:

Millennium

Én elég nagy sorozatfaló vagyok, az alábbiakat bárkinek szívesen ajánlom:

Spartacus: Ha az első pár rész rajzolt vér jeleneteihez hozzászokik az ember, akkor talán a világ egyik legjobb sorozata. (kizárólag eredeti nyelven, felirattal)10/10

Homeland: Az amerikai terrorelhárításba kukkanthatunk be. Félelmetesen jó a színészi játék, 0 sablon, a forgatókönyv pedig kiszámíthatatlan és csavaros. Eddig 2 évad ment le szeptemberbe jön a 3. iszonyat várom már. 10+/10

Fringe: Első pár évad zseniális, bár néhol kicsit kusza, de abszolút nézhető scfi/nyomozós sorozat. 8/10

Strike Back: Gyakorlatilag akciófilmsorozat első évad iszonyat gyenge, viszont a 2-3 nagyon élvezhető + sok magyar helyszín. Ha valaki szereti az akciófilmeket ezt  a sorozatot mindenképpen ajánlom!. (Első évadot akár ki is lehet hagyni a 2. évadra teljesen lecserélik a színészgárdát, pár utalás lesz csak benne.) 1. évad 4/10. 2-3. évad 9/10.

The Walking Dead: Páran már írtak róla, ha valaki szereti a zombis sorozatokat akkor kötelező bár nekem csak az első évad tetszett igazán, azóta csak azért nézem mert érdekel mi lesz. 7/10

Trónok Harca: Alapmű, habár bevallom annyi szálon folyik a történet néha már azt se tudom ki kivel van. De ettől függetlenül elég komoly sorozat. 8/10

Sons of Anarchy: Amerikai motorosbanda, drog, fegyvercsempészés,kurvák, mexikói kartel stb stb.. Nálam dobogós a sorozat van egy egyedi hangulata a filmnek, nincsenek benne eltúlzott akciójelenetek, nagyon jól sikerült megtalálni az egyensúlyt a realizmus és a látványos akciójelenet között. Abszolút élvezhető és kellően kemény sorozat kiváló színészi alakításokkal. (Azoknak is ajánlom akik nem rajonganak a motorokért, én is vonakodva kezdtem bele, de 5-6rész után nem bírtam letenni). 10/10


Most hirtelen felindulásból ennyi. Persze vannak még remek sorozatok de ezek a maguk kategóriájukban kiemelkedőek.