Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: hubika88 Dátum szeptember 30, 2016, 08:41:22
ezt a "Making a murderer" sorozatot végigtolta már vki? elvileg komoly, nkóron is 10/10-re írják
Igen, eléggé jó volt, és tényleg érdemes végignézni. Hasonló ehhez a Jinx, amit szintén ajánlok, vagy épp ma jön ki az Amando Knox, ami szintén ilyen alkotás lesz.

Idézetet írta: hubika88 Dátum szeptember 30, 2016, 08:41:22
ezt a "Making a murderer" sorozatot végigtolta már vki? elvileg komoly, nkóron is 10/10-re írják

::) pedig ott fent sincs, csak HD verzióban :'(

The Night Of - Nem tartoznak a kedvenceim közé a krimik, bár mostanában elég sokat láttam belőlük, szóval ha minőség, akkor simán megnézem. Ez a széria az lett. Nem is a nyomozós-bűntény része miatt, mert az valójában baromi egyszerű, még a pár "csavar" ellenére is. Inkább a dráma, a hangulat és a színészi játék végett. Merthogy abban 10/10 nálam. Főleg Riz Ahmed meglepetés, komoly karakterfejlődésen megy át, John Turturro is nagyot alakít, de egy olyan szereplőt nem tudok így hirtelen felhozni, aki ne lett volna hiteles. Egy kérdésem lenne, Pozzato, te már láttad: Stone hogyan találta meg a körözött "gyógyszertárat" ??? Mert az baromira nem volt világos. Az egyik percben még telefonál, a másikban pedig már meg is van. Arról nem is beszélve, hogy totál értelmetlen húzás volt utána menni, az helyett, hogy pl. feladta volna. ::) Plusz: Az USA-ban érdekes módon rögtön nyilvános a vádlott teljes neve, származása, vallási hovatartozása?  :redchug:

Ma rajtol a Luke Cage8) Remélem megüti a "vak mitugrász" szintjét.

Idézetet írta: Eisbär Dátum szeptember 18, 2016, 17:10:06
Elkészültem én is a rangsorommal és a számvetéssel. Nagyon nehéz és valószínüleg elég értelmetlen is felállítani egy ilyen rangsort, főleg a sok különböző műfaj miatt. Pl.: egy vígjátékot egy krimivel összehasonlítani....
Azért megpróbáltam, a tv.com oldalon szorgalmasan kijelölgettem az általam eddig megnézett sorozatokat, aztán kiemeltem belőle a legjobbakat. Nem tudom mennyi maradt ki, de 131-et biztosan láttam, és ebben nincs benne a "Megveszem ezt a nőt" című dél-amerikai szappanopera, mert azt ugye már még se vallanám be. Pedig aki ilyen öreg mint én, (40) sajnos ennél rosszabbakra is rákényszerült a tv hőskorában, nem nagyon volt választék, igaz talán ezért sem voltunk sokat otthon... Nekünk a FIFA 85-öt a pályán kellett lejátszani.
http://www.tv.com/users/EisbarJM/lists/following/

Top3
1. Sons of Anarchy - Kemény motorosok
Ez az a sorozat amit akár életem végéig nézni tudnék,
persze mindig új részekkel, mondjuk napi kettővel kiegyeznék.


Most végeztem a negyedik évaddal, és most már nálam is toronymagasan élre ugrottak a fiúk. Sok sorozatot láttam már (persze itt a topikban a fasorban sem vagyok), de ez nagyon adja. Ajánlom mindenkinek. Az első évad nehezen indul, kb. az első évad végére áll össze a kép, addigra az ember megszereti a figurákat, utána pedig már a 2. évadtól zseniális a történetvezetés is. A harmadik és negyedik évad pedig teljesen hibátlan.

Két új sorozatot kezdtem:

1.Designated Survivor: 3 rész után vegyesek a benyomások, 5/10, de alakulhat. a Következő két-három részben kiderül, hogy jó lesz vagy kasza.

(az alaptörténet, ami nem nagy spoiler, mert hamar kiderül: felrobbantják a teljes USA vezérkart, elnököstől, alelnököstől, minisztereket, mindenkit. Ilyenkor ki van jelölve egy ember, akit kineveznek az USA elnökének. Ezt játssza Kiefer Sutherland.)

2. Timeless: 2 rész után van benne fantázia. Túl kell lépni az időutazós paradoxonos faszságokon, és csak élvezni. Erős 7/10 és 8/10 között volt.

(Mondjuk Abigail Spencer benne van, ez alapból +1,5 pont)

#229 október 22, 2016, 14:31:43, lunatik
Na elkezdodott a Black Mirror 3. evadja az elso 6 resszel:
http://www.imdb.com/title/tt2085059/episodes?season=3&ref_=tt_eps_sn_3
Naponta csak egyet nezek, vegul is csak 12 resz lesz osszesen  :D, mondjuk mar ez is rengeteg az eddigi 7-hez kepest.

Szerk: Ugy latom megis csak 6 resz lesz eloszor. A kov. 6 resz lesz a 4. evad valoszinuleg (jovore).

Idézetet írta: lunatik Dátum október 22, 2016, 13:18:50
Na elkezdodott a Black Mirror 3. evadja az elso 6 resszel:
http://www.imdb.com/title/tt2085059/episodes?season=3&ref_=tt_eps_sn_3
Naponta csak egyet nezek, vegul is csak 12 resz lesz osszesen  :D, mondjuk mar ez is rengeteg az eddigi 7-hez kepest.

És mindjárt Bryce Dallas Howarddal  :-* Na de jó, úgyis náthával nyomom az ágyat, legalább meccsek után lesz mit keresni nézni  :ok:

Hé más is nézi a Black Mirrort, ez tök király. :) Azt hittem mindenki a mainstream vonaton ül :D

Idézetet írta: alexthebest Dátum szeptember 01, 2016, 16:45:39
A Fekete Tükörröl itt még nem olvastam. Inkább érdekes mint jó, de érdekességből 10/10  ;D Brit sorozat, nem összefüggő részek, mindig más szereplők és történet, ahol egy lehetséges jövőképet ábrázolnak. Azt az utat fikázzák gyakorlatilag amerre a világ halad. Az első részre a legjobb szó tényleg az érdekes volt, nem volt rossz, de jó egy hónapig nem is folytattam :) A második már egész korrekt, szóval én már nem kaszálom az biztos. Most kicsit utána is olvastam, egész jó kritikákat kapott, Robert Downey Jr-nak és Stephen Kingnek is tetszett, szóval tényleg megnézem még a többi részt is. Októberben pedig a Netflix is besegít és jön a 3. évad.

Mivel erre senki sem reagált, én is megijedtem hogy egyedül vagyok ilyen elvont  :D

Idézetet írta: TiB Dátum október 22, 2016, 17:52:12
Hé más is nézi a Black Mirrort, ez tök király. :) Azt hittem mindenki a mainstream vonaton ül :D

Még csak a Black Adder-ig jutottam.  ;D

Jessica Jones - Kellemes meglepetés. Elég lassan, mondhatni érdektelenül indult számomra, utána kellett olvasnom, hogy egyáltalán ki ez a csaj, mert nincs valami nagy múltja, és számomra tök ismeretlen volt. A főszereplő castingja se tűnt telitalálatnak, aki a fiatalabb énjét alakította, például szimpatikusabb volt. ::) Szóval lassan építkezik, 1-2 "unalmasabb" részt túl kell élni. Onnantól kezdve viszont, ahogy feltűnt Kilgrave, beindult a dara. Szerintem az egyik legjobb, legszórakoztatóbb képregénygonosz, akit eddig láttam, a Marvelnál mindenképp ott van a top3-ban nálam. 8) A Rottenen 90%-ot kapott, gyanítom, hogy neki ebben nagy szerepe van. A történet jól volt felépítve, de nem az akciókon volt a hangsúly, szóval, ha valaki Daredeviles első évadot várna, gyönyörűen korreografált verekedésekkel, az csalódhat. Összességében 9/10 nálam.  :ok:

Timeless

5 rész után kasza irányába indult. Érdekes történelem lecke (mindig visszamennek egy adott, fontos dátumhoz az amerikai történelemben), de mégsem elég ütős. Még 1 részt várok vele.

Designated Survivor

5 rész után erős közepes, de lehet, hogy lesz benne fantázia. Kicsit Kártyavár, kicsit 24 összegyúrás, de elég lassan csordogál. Még adok neki pár részt.

Frequency

Ezt is elkezdtem, 4 rész ment le. Ha az ember átlép azon, hogy faszság, meg paradoxon, meg néhány logikátlanság, akkor egész jó. Mindenképpen maradok.

Idézetet írta: csingacsgukanyja Dátum november 03, 2016, 00:08:15
Timeless

5 rész után kasza irányába indult. Érdekes történelem lecke (mindig visszamennek egy adott, fontos dátumhoz az amerikai történelemben), de mégsem elég ütős. Még 1 részt várok vele.

Designated Survivor

5 rész után erős közepes, de lehet, hogy lesz benne fantázia. Kicsit Kártyavár, kicsit 24 összegyúrás, de elég lassan csordogál. Még adok neki pár részt.

Frequency

Ezt is elkezdtem, 4 rész ment le. Ha az ember átlép azon, hogy faszság, meg paradoxon, meg néhány logikátlanság, akkor egész jó. Mindenképpen maradok.
Újabb jelentés: :-)

Timeless: 8. résznél vagyunk, megmaradt, beindult, tetszik.
Designated Survivor: nincs változás.
Frequency: kezd idegesíteni, nem biztos, hogy végigviszem.
Aranyélet 2. évad: az első évad tetszett (8/10), de ez a második évad mérhetetlen gagyi, úgy vannak vele, mint a Legényanyában, túltolták picit.

Kicsit elfelejtettem ezt a témát..

Amiket nézek vagy néztem mostanság:

Aranyélet: Kezdett a második évad, első rész nem volt túl fényes (néhol röhejes jelenetek, például a HÖK-kel), de ahogy egyik haverom is mondta (aki azért nagy kritikus a magyar sorozatokkal szemben), hogy szinte hétről hétre lesz egyre jobb. Ma kerül adásba az ötödik rész (HBO GO-n volt szerencsém hozzá), azt kell mondanom nagyon ütősre sikeredett, nálam benne van az idei legjobb epizódok listájába az összes sorozatot tekintve. Ami pozitívuma a sorozatnak, az Olasz Renátó egyre nagyobb térnyerése, illetve az Anger Zsolt központú sztori, plusz a retró jelenetek. Negatívum nálam Döbrösi Laura (pedig hogy imádom), lehet jót tenne, ha kiírnák a sorozatból... 5.részig (kicsit elfogultan főleg az ötödik rész miatt):  8,5/10

This Is Us: Nálam az év újonca holtversenyben (Westworld), tipikus feel-good sorozat. Azt hittem az első rész után, hogy ez nem fog működni hosszabb távon, és belebuknak a készítők, de nyolc rész után ki merem jelenteni, hogy ez bizony nagyon is működik. A több kérdést felvonultató sorozat (faji téma, szerelem, testvéri szeretet stb.) hétről hétre szállít valami meglepetést. Kevés olyan sorozattal találkoztam, ahol ennyi szimpatikus karakter van (főleg Jack és Kate). Nem tudom, hogyan fog működni a maradék több mint 10 részben, de eddig sziporkáznak az írók is. Látszik, hogy élvezik a munkát. A pilot után szép fokozatosan bontakozott ki a család élete (mind a múltban, mind a jelenben), és szembesülhetünk az emberek mindennapi problémáival. Ha ebből az évből egy újoncot kéne ajánlani (hangsúlyozom ennyi rész után), akkor biztos ez lenne az. 8. részig: 9/10

Westworld: Jól írták, hogy ez a sorozat bizony nem való mindenkinek. Ez nem egy Trónok harca vagy Walking Dead lesz, hogy bárki felfogja és érti majd, itt bizony gondolkodni kell. Az évad elején voltak hullámvölgyek a sorozatban, voltak kifejezetten gyenge részek, de megéri maradni. Pont most jön az évadzáró, és a kilencedik részig megdöbbentő dolgok történnek. Anthony Hopkins zseniális színész, ahogyan Bernard Lowe is (utolsó részekben a párbeszédjeik zseniálisak). Érdemes például Hopkinsról westworldos elemzéseket nézni, hogyan is játszik. Furcsa látni, hogyan mosódnak el a parkon belül azok a dolgok, hogy ki robot és ki élő ember. Ez a világ (hogy az emberek bemehetnek szórakozni egy parkba és kedvükre kiélhetik magukat) nagyon erős lett, de van egy olyan érzésem, hogy az első évad csak a kezdet... Kilencedik részig:  9/10

Timeless: Akartam szeretni, mert az elgondolás nagyon tetszett. Szeretem az ilyen vissza a történelembe dolgokat, jó volt az első pár rész is, aztán valahogy megakadt nálam a mű. Már voltak problémáim az Ian Fleminges résszel is, ahogyan előtte Las Vegasszal is, de az ötödik epizódnál (Alamónál én is elestem, ahogyan a Mexikóiak is) kaszáltam a sorozatot. Ahogyan olvasgattam (8.rész kritikái..) nem tettem rosszul. Lenne benne fantázia, érdekes is lenne, de a szereplők nagyon erőtlenek (lehet csak Abigail Spencer tartotta bennem a lelket) és unalmas is lett az egész. Amelyik sorozaton többször is elalszom, az nem túl biztató számomra. 5. részig: 5,5/10

Designated Survivor: Én megakadtam az első résznél. Próbáltam folytatni, de se időm rá, se kedvem, se energiám. Lehet majd egyszer, ha rohadt sok időm lesz és jó évadkritikát olvasok róla, akkor belenézek, de ez egyelőre kevés.

Lethal Weapon: Nem vártam tőle túl sokat, főleg mert a filmes feldolgozások nem mindig jók, de ha valaki kellemes akció dús kikapcsolódást akar heti rendszerességgel, akkor ezt nézze meg. A Riggs-et alakító Clayne Crawford kiválóan játszik (érdekes szemlélni ezt a halálra vágyó életszemléletet), nagyon jól mutatja be az érzelmi mélységeit a karakterének, míg Damon Wayans kiváló társa ehhez. Jó párost alkotnak, persze vannak elrugaszkodott jelenetek, de nálam a This Is Us mellett a másik kedvenc újoncom lett. Megelőlegezek neki egy magasabb pontszámot, mert abszolút felülmúlta a várakozásaimat. 7. részig: 8/10

Better Things: Pamela Adlon a legjobb milf.  ;D  Szerintem jobb lett, mint anno a Louie, nagyon jó karakterekkel. Adlon kiválóan hozza az elvált egyedülálló anyát, akinek a munkája mellett meg kell küzdeni a gyereknevelés problémáival. Gyerekei közül Frankie a legjobb. Nem sok ilyen jellegű szerepet láttam, ahol próbálják bemutatni, hogy milyen egy kislánynak, aki fiúnak érzi magát. Párbeszédek és az érzelmi részek nagyon erősek. 1. évadról: 7,5/10

Luke Cage:
Vártam és nagyon kíváncsi voltam, mert a Darevedil is jó volt (Jessica Jones sem volt rossz). Akartam, hogy tetsszen, erőltettem, de nem fogott meg annyira. Harlemet kiválóan mutatja be, Luke Cage vívódásait is, illetve azt is, ahogyan a társadalom tekint rá. Viszont: az ellenfelek tették számomra röhejessé ezt az egészet. SPOILER: Így visszagondolva jobb lett volna, ha végig Cornell marad a főgonosz, mert Stryker számomra röhejes volt. Utolsó harc is számomra inkább vicces volt, mint komoly, szóval hiába a jó karakter-alapanyag, nem sikerülhet minden a Netflixnek sem. 7/10

Ash vs Evil Dead: Jó, fain, de az első évad jobb volt. Hetedik részt kifejezetten elszúrták (igaz utána nagyon jó rész következett), de ettől függetlenül leköt (az autós üldözéses/hentelős talán a harmadiknak nagyon ütött  ;D), remélem az évadzáró a tavalyihoz hasonlóan megint nagy vérengzést hoz. Lehet csak engem idegesít, Xénát Rubyt kiírhatnák már végleg.  ;D 8.részig: 7,5/10

Brooklyn Nine-Nine: Floridás évadnyitó szerintem eléggé erőtlenre sikerült (bár Jake haja komoly volt  ;D ;D), és valahogy utána is nehezen áll össze ez a negyedik évad. Elgondolkoztam a kaszán, de mivel annyira hozzám nőtt a sorozat, ezért lehet valahogyan kitartok az évad végéig. Előnye, hogy csak 20 perc, ha 40 perces lenne, mint az Arrow vagy a Flash, már lehet ez is a kasza sorsára jutott volna. 4/6-ig: 5,5/10

Gotham: Második évad után eddig kicsit csalódás a harmadik. Nem igazán fogott meg Pingvin polgármesterré választása (valahogy sokkal nagyobb "káoszt" vártam utána), ahogyan Pingvin szerelmi vívódása sem érdekel. James Gordon is egyre röhejesebb, egyedül Barbara és a kiváló játéka tart a Gothamnél. Na ő viszont legjobb női mellékszereplő díjra nyugodtan jelölhető lenne egy Emmy-gálán. Amelyik jelenetben benne van, az zseniális. 3/10-ig:6,5/10

Lucifer: Kicsit el voltam maradva a második évaddal, így egybe ledaráltam, azt kell hogy mondjam, meglepett. Nem hittem hogy ez a sorozat a második évadban is működni fog. Voltak nagyon gyenge részek, de mindig jött valami olyan váratlan dolog, ami miatt folytattam a darát. Hetiben nem tudom, hogyan működhet, de Lucifer és Chloe kapcsolata egyre izgalmasabbá válik, ahogyan végre Chloe karaktere is kiforr. Egyre több háttérsztorit tudunk meg az évad feléhez közeledve, kár hogy lesz egy hosszabb szünet. A nyomozásos sztorik szokás szerint érdektelenek, de a Lucifer poénok még mindig jók. 2/10-ig: 8/10

Grand Tour: Nagyon elfogult vagyok a Top Gearrel kapcsolatban, szóval ezért is meglepő, hogy három rész után minden gond nélkül kaszáltam. Ez nézhetetlen. Első részben még voltak jó poénok (BBC-től ahogyan eljön, Jeremy Renner stb.), a másodikban már csak az egymás közötti stúdiós beszélgetések voltak jók, ahogyan Dél-Afrikáról poénkodtak, de a többi már akkor is borzasztó volt. Minek ilyen noname paraszt amcsi "Stig"-nek? Borzasztó a dumája is. A második résznél a jordániai résznél elgondolkoztam, hogy abbahagyom, mert annyira érdektelen, unalmas és túltolt volt, de még küzdöttem. Feleslegesen. Sok pénz, túltolt poénok, erőltetett dolgok. Ennyi egyéb dolog és sorozat mellett nincs erre plusz egy órám. 3/10

No Tomorrow: Ettől is féltem, hogyan fog működni egy ilyen világvégét váró, mindent leszaró emberről szóló sorozat. Jó ez a bakancslistás megoldás (kár hogy az idő előrehaladtával egyre kevesebb van belőle és egyre inkább az érzelmeké a terep), de jobb is lehetne ez. Vannak kifejezetten idegesítő karakterek (Hank és Timothy), de még így is maradok, mert néha egészen jókat nevetek rajta, pár váratlan húzáson. Lehet jót tenne a sorozatnak, ha lecsökkentenék 30 percre a műsoridőt. 7.részig: 6,5/10

Shameless: Eljött a hetedik évad. Durva, hogy már itt tart a sorozat, fel sem tűnt. Sajnos ez is megérett a kaszára. Olyan témák vannak benne, amik már rohadtul nem érdekelnek (Frank példamutató családapa akar lenni, Debbienek a folyamatos rinyálása a gyerekért, illetve okoskodásai stb.), plusz ahogyan elnézem Carl-t kicsit szüneteltetik. Pedig ő még egy jó szereplő volt. Lip karaktere még érdekes, illetve neki a hányadtatása, hogyan tudna felemelkedni a gettóból, de a többiek már rohadtul nem érdekelnek. Fiona ugyanaz a szenvedés, és a Veronica-Kevin-Svetlana hármas is kezd unalmassá válni. Talán épp a nyolcadik rész tartotta bennem a lelket (és Lip hihetetlen kiborulása), hogy maradjak évad végéig, de lehet ez is kasza lesz. 7/9-ig: 6,5/10

Young Pope: Végére hagytam egy újabb meglepetést. Jude Law, mint pápa? Diane Keaton, mint nővér? Legjobb választás. Lement már az évad, én a harmadi résznél tartok, de lehet ma este ledarálom a maradékot, mert nagyon érdekes téma volt. Adott egy fiatal megválasztott pápa, aki szakítani akar a hagyományokkal és nem magát akarja előtérbe helyezni. Kételkedik Isten létezésében, szeretné megreformálni az egyházat. nem tudom, hogy mi sül ki belőle, de amelyik pápa Pepsit két reggelire, ő csak jó arc lehet.  ;D  3 rész után: 8/10


Amint látjátok még mindig rohadt sok sorozatot nézek, amiből sok év végéig a kasza sorsára jut, mert ennyire nincs időm. Sajnos, amikor ilyen nagy a kínálat, akkor érdemes szelektálni. Régebben nem voltam képes ilyenre, de most már simán tudok dobni olyan sorozatokat, amiben azt látom, hogy semmi fejlődés és teljesen érdektelen. Ilyen volt az Arrow, Flash, vagy épp a Suits. Most ennek a sorsára jutott a Timeless, Grand Tour és juthat majd a Shameless, Gotham, Brooklyn.

Ennyi sorozatot a nagyi nem tud végig nézni Poz. Pedig ő idő milliomos a nyugdíj mellett. ;D ;D

#238 december 04, 2016, 14:18:24, TiB
Idézetet írta: Pozzato Dátum december 04, 2016, 11:14:21
Aranyélet: Kezdett a második évad, első rész nem volt túl fényes (néhol röhejes jelenetek, például a HÖK-kel), de ahogy egyik haverom is mondta (aki azért nagy kritikus a magyar sorozatokkal szemben), hogy szinte hétről hétre lesz egyre jobb. Ma kerül adásba az ötödik rész (HBO GO-n volt szerencsém hozzá), azt kell mondanom nagyon ütősre sikeredett, nálam benne van az idei legjobb epizódok listájába az összes sorozatot tekintve. Ami pozitívuma a sorozatnak, az Olasz Renátó egyre nagyobb térnyerése, illetve az Anger Zsolt központú sztori, plusz a retró jelenetek. Negatívum nálam Döbrösi Laura (pedig hogy imádom), lehet jót tenne, ha kiírnák a sorozatból... 5.részig (kicsit elfogultan főleg az ötödik rész miatt):  8,5/10

Pontosan ugyanezeket akartam beírni tegnap, miután megnéztem go-n az ötödik részt. Nagyon ott volt ez az epizód, simán top10-es nálam is idén. Igaz hogy némileg koppintás, de ennyire minőségi magyar sorozatot én még nem láttam.

Aranyélet: Ahogy mondtam, gyengén kezdődött az évad, majd szép fokozatosan jöttek bele a srácok. Én személy szerint ott tartok, hogy a váratlanabb húzások miatt a második évad jobban tetszik. Főleg a hetedik rész fényében (nagyrészt a zárás szempontjából, bár kicsit csalódott is vagyok egy ilyen döntés miatt).

Westworld: Megosztó volt az évadzáró, én azoknak a táborába tartozok, akiknek nem tetszett. Valahogy várható lépéseket húztak meg, plusz nagyon szájbarágós volt (Ed Harris-szál stb.). Mindent elmondtak 4-5x, hogy mindenki megértse. Emiatt nekem eddigi 9 pontból lejön egy, de összességében jó sorozat volt, és várom a második évadot.

Brooklyn Nine-Nine: Elmúlt három résznél rengeteg olyan jelenet volt, amiért megérte maradni. Pedig erősen gondolkoztam a kaszán.

Gotham: Hasonlóan a Brooklynhoz, ez is nagyon sokat javult a félévadzáróra. Az meg külön öröm, hogy visszatér a sorozatba Joker Jerome, ami biztosan nagyon erőssé teszi a sorozat harmadik évadának második felét. Nála jobb sorozatbéli gonoszt nem nagyon láttam még.