Tanuljunk pokerezni

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


február 17, 2008, 12:41:43, bleah
Udv minden poker rajongonak .
Mivel a mai vilagban nagyon elterjett az online poker ezert ugy gondoltam en is hogy kiprobalom de keves szerencsevel mivel elkovettem azt a hibat hogy egy haver elmeselte az alapokat es en azzal neki is lattam jatszani .
Mivel a forumon is van nehany pokeres ezert gondoltam jatszunk egy ojat hogy en vagyok bleah (   :uglystupid2: ) aki pokerezni tanul es aki gondolja ellat tanacsokkal , netan megtanit pokerezni .
Ide varok minden leirast , segitseget , tippet es remelem masnak is hasznos lesz ez a topic .
Elore is kosz mindenkinek .

#1 február 17, 2008, 12:56:57, takytoo
 :cya:

Tanuld meg a játékszabályt meg a lapok magassági sorrendjét. :)
Online-n akarsz játszani?
Ha igen akkor legyen elegendő időd a játék végéig szóval 4-5 órád legyen szabad ha elkezdesz játszani.
Ha freeroll versenyen játszatsz érdemes az elején agresszívan játszani és elvinni a sok zsetont a kezdőktől utána meg megfontoltabban kell játszani.
Érdemes minden körben elmenni a flopig még az elején.
Vegyél végig minden lehetőséget...
Merd eldobni a jó lapokat is

:)

Remélem segítettem vele.. ;)

elsore lenne ket kerdesem

1. szerintetek mijen lapokat erdemes megjatszani
2. szerintetek mijen lapokat nem erdemes megjatszani

vagy egy magyarazat is johet ...

#3 február 17, 2008, 13:17:04, takytoo
Fuuu!

Hát én általában és persze a zsetonom engedi a flopig mindig elszoktam menni az elején. Ilyenkor általában ha 2 magas lapom van, 2 egyforma figura, 2 egyforma szín, egymáshoz közeli lapok pl.: k8 t9 vagy olyan lapokat játszok amiből lehet sort pl.: van egy ászom és egy ötösöm ezeket játszom meg. Utána csak magas lappal érdemes játszani és az egymáshoz közeli lapokkal szerintem.

A legrosszabb lapok ha különböző színű 2 és 7-d van. Pókerben ezek a lapok nyernek a legkevesebbszer a statisztika szerint.

Üdv!
Jó pár éve játszom már pókert de nem mondhatnám hogy létezik olyan szisztéma ami szerint megfogod vagy dobod a lapokat.Természetesen a magas lapokat fogni kell sőt nagyon erősen védeni magas emeléssel hogy az ellen eldobja a szemét lapokat.Mivel ezek a szemét lapok riveren akár nyerhetnek is(általában így van).Figyelni kell hogy játszanak az asztalnál(persze nagyon sokan csak beülnek aztán pár kör és tipli így nehéz)
Én agresszívan játszom meg a jó lapokat és ha bejön a showdown-on akkor bemutatom a lapom(így azt hiszik egy idő után hogy csak tutiba megyek be) jó pár kör után pedig blöffölök is a miheztartás végett.
Vesztettem már AA-val is sőt ha belegondolok 10 2-vel világbajnokságot is nyertek már kétszer.
Nem tudom hol játszol de a Paradise-n és a Partyn is elég sok a hal(ők azok akik a semmire is bemennek főleg németek és kanadaiak de az oroszok se semmik)
Pár handhistory jó lenne hogy elemezni lehessen a játékot.
Hibás az az elgondolás hogy minden floppot megnézz mert a megadott nagyvakok és emelések(preflop) szépen elviszik a bankrollodat.Merni kell dobni.
Multkor simán dobtam a fullhouse-t showdown-on kiderült csákónak straightflush-e volt.Hárman  mentek all-in...
Ha sikerül tegyél fel handhistory-t.



szamomra hihetelen az a teny hogy eggyesek kivarnak orakat egy AK vagy egy KK vagy AA -ra ... :hanyas:

#7 február 17, 2008, 13:57:14, tibi181818
Szerintem mindenek előtt vegyél egy könyvet: pl: A Dan Harrington írta könyvek állítólag nagyon jók és a David Sklansky által írt "Póker elmélete" c. is nagyon jó.

Nekem ajánlottak egy címet amire ha írsz 5€-ért elküldenek neked több mint 100 könyvet (e-book)! Igaz nagy része angol, de lehet ezekből is tanulni!

Amugy egy nekem is van egy majd elküldöm!! ;)

Idézetet írta: tibi181818 Dátum február 17, 2008, 13:55:29
Szerintem mindenek előtt vegyél egy könyvet: pl: A Dan Harrington írta könyvek nagyon jók és a David Sklansky által írt "Póker elmélete" c. is nagyon jó.

Nekem ajánlottak egy címet amire ha írsz 5€-ért elküldenek neked több mint 100 könyvet (e-book)! Igaz nagy része angol, de lehet ezekből is tanulni!

Amugy egy nekem is van majd elküldöm!! ;)

varom a pu-t  :jump2_125: :jump2_125:

#9 február 17, 2008, 14:33:59, donice
A freerollokkal kapcsolatban még annyit hogy az nem póker.Sokszor úgy érzem lottót játszanak az ellenek.Takytoonak igaza van hogy az elején játsz lazán persze nem azt jelenti hogy minden szar lapra be kell menni ilyenkor kicsi a vak lehet bohóckodni.Később vissza kell venni mert a magas vakok elviszik a "csipjeidet".
Nem éri meg beülni mert elvisz egy csomó időt és ha nem végzel fizetős helyen akkor meg nézelődhetsz.Ennél jobb ha beülsz egy sima 0.05/0.10-es asztalhoz mondjuk 3 pénzzel ott többet tudsz nyerni.

hat jelenleg 0.05/0.10 es 0.01/0.02 asztalokon probalkozok de nem sok sikerrel ... :o:

Egy példa:ApophisMZ vagyok
***** Hand History for Game 6615285406 *****
0/0 Texas Hold'em Game Table (NL)  -  Sat Dec 22 12:25:33 EST 2007
Table Table  125528 (Real Money) -- Seat 4 is the button
Total number of players : 10
Seat 1: richg1551 ( $4.81)
Seat 2: julesetjim ( $6.06)
Seat 3: Ga_Heike ( $10.36)
Seat 4: shwanberg ( $9.60)
Seat 5: KKingMarv ( $9.93)
Seat 6: PPillePalle ( $10.35)
Seat 7: ApophisMZ ( $1.75)
Seat 8: pissingbull ( $21.39)
Seat 9: Big_Swede_ ( $9.55)
Seat 10: OC34M ( $10)
PPillePalle  posts small blind (0.05)
ApophisMZ  posts big blind (0.10)
** Dealing down cards **
Dealt to ApophisMZ [ Jd, Jh ]
pissingbull folds
OC34M folds
richg1551 calls (0.10)
julesetjim folds
Ga_Heike folds
shwanberg calls (0.10)
PPillePalle calls (0.05)
ApophisMZ raises (0.30) to 0.40
richg1551 calls (0.30)
shwanberg calls (0.30)
PPillePalle folds
** Dealing Flop ** :  [ Js, 4d, Ks ]
ApophisMZ bets (0.40)
richg1551 calls (0.40)
shwanberg calls (0.40)
** Dealing Turn ** :  [ 9c ]
ApophisMZ bets (0.95)
ApophisMZ is all-In.
richg1551 calls (0.95)
shwanberg calls (0.95)
Creating Main Pot with $5.09 with ApophisMZ
** Dealing River ** :  [ Jc ]
richg1551 checks
shwanberg checks
** Summary **
Main Pot: $5.09 | Rake: $0.26
Board: [ Js 4d Ks 9c Jc  ]
richg1551 balance $3.06, lost $1.75 [ Kc 8d ] [ two pairs, Kings and Jacks -- Kc,Ks,Js,Jc,9c ]
julesetjim balance $6.06, didn't bet (folded)
Ga_Heike balance $10.36, didn't bet (folded)
shwanberg balance $7.85, lost $1.75 [ 9s 8s ] [ two pairs, Jacks and Nines -- Ks,Js,Jc,9s,9c ]
KKingMarv balance $9.93, sits out
PPillePalle balance $10.25, lost $0.10 (folded)
ApophisMZ balance $5.09, bet $1.75, collected $5.09, net +$3.34 [ Jd Jh ] [ four of a kind, Jacks -- Ks,Jd,Jh,Js,Jc ]
pissingbull balance $21.39, didn't bet (folded)
Big_Swede_ balance $9.55, sits out

Sziasztok!

" Pókerezni megtanulni 10 perc, jó játékossá válni egy élet is kevés! "

Tanácsaim:
1. Ha komolyan nyerni szeretnél akkor rengeteget kell játszanod. Minden szituációnak meg kell történnie veled. Mint minden ez is befektetést igényel: pénz, idő.
2. Kimondottan tudatos szisztéma szerintem nincs, mert az adott szituációban neked kell eldöntened mit kell játszanod: agresszivebben, kivárásra stb.
3. Ne csak online játssz. Az élő játék is sok mindenre megtanít az ott szerzett egyéb információkról már nem is beszélve.

Én kb. két esztendeje játszok rendszeresen és még csak az elmúlt fél évben jutottam el arra a szintre, hogy kimondottan nyereségessé tudtam tenni a játékomat. Szóval türelem és kitartás!
GOOD LUCK!

Először is ajánlanám az onlinepokerhu.com oldalt, itt pedig a felső sorban a szabályokról kapsz ismertetőt, majd mellette a póker sulit olvashatod amiből sok mindent megtudhatsz. Szerepel még egy elég friss freeroll táblázat is, és ha már jártasabb leszel a póker világában jöhetnek a többi topikok.

-Az is igaz h freerollozni ma már elég gáz, régebben sokkal nagyobb összdíjazású versenyek voltak, pl amióta én játszok volt anno bet365ön minden szombaton az 5000$s, stb....
-De még az ilyen alacsony alapú játék is messze van a komolyabb pókertől, mert mondották felettem h rengeteg a fish, de hát ezt meg kell próbálni kihasználni, ami nem mindig könnyű a sok lemákolás miatt.
-Hogy jobbá váljon az ember sokat kell olvasni és még többet játszani!

Ha szeretnél kapni összesen 450$-t, minden feltétel nélkül, akkor katt a hsz. alján lévő doc.ra!!

Ha valami kérdésed van, írj!! ;)